Dermapen Yaptırdıktan Sonra Hangi Krem Kullanılır?

02.12.2022 0 Comments

Dermapen Yaptırdıktan Sonra Hangi Krem Kullanılır
Dermapen Sonrası Spor ve Yüzme – “Dermapen sonrası yüzme” en az 24 saat yapılmamalıdır. “Dermapen sonrası spor” ve egzersiz terleme ve spor salonlarının hijyenik durumu sebebi ile ilk 24 saat yasaktır. DERMAPEN HAKKINDA MERAK EDİLENLER Dermapen faydaları nelerdir? Dermapen, citte mikro kanallar açmak için küçük iğneler kullanan bir uygulamadır.

 • Dermapen uygulamasının amacı, daha pürüzsüz, daha sıkı, daha eşitlenmiş bir cilt için yeni kolajen ve cilt dokusu oluşturmaktır.
 • Dermapen çoğunlukla yüzde kullanılır ve çeşitli yara izleri, kırışıklıklar ve geniş gözenekler için faydalıdır.
 • Dermapen sonuçları ne zaman ortaya çıkar? Dermapen sonuçları 4-6 haftada ortaya çıkar.

Dermapen ile açılan mikrokanallar anında iyileştirmek için vücudunuzun yara iyileşme süreçlerini tetikler. Bununla birlikte, en çarpıcı sonuçlar tedaviden dört ila altı hafta sonrasına kadar görünmeyecektir. Vücudunuzun yeni, güçlü, sağlıklı kolajen yaratması kabaca 1,5 ay kadar uzun sürer.

 • Dermapen seansları arasında ne kadar süre olmalıdır? Genel bir kural olarak, dermapen tedavisi yaklaşık ayda bir veya 4 ila 6 haftada bir güvenle yapılabilir.
 • Elastin ve kollajen kaybı, ciltte incelme, sarkma ve yüzde kırışıklıklara neden olur.
 • Dermapen sayesinde tekrar restore edilen kolajen ve elastin yapılar sayesinde kırışıklıklar ve ince çizgiler azaltılır.

Dermapenin ameliyat izleri, çatlakları ve sivilce izlerini azalttığı bilinmektedir. Dermapen yan etkileri nelerdir? Dermapen, sivilce izi için daha agresif tedaviler kadar etkili olabilir. Bununla birlikte, herhangi bir prosedür gibi, dermapen de kanama, morarma, enfeksiyon, yara izi ve pigment sorunları gibi olası komplikasyonlara neden olabilir.

 • Dermapen sonuçları ilk seans sonrasında görülür mü? Dermapen çoğu cilt tipi için oldukça etkili bir tedavi yöntemidir.
 • Hepsinden iyisi, çoğu insan Dermapen sonuçları sadece bir veya iki seanstan sonra görür Dermapen sonuçları kalıcı mıdır? Dermapen etkileri kalıcı değildir.
 • Bu nedenle klinisyenler cildin en iyi şekilde görünmesini sağlamak için üç ayda bir dermapen uygulamasının tekrarını içerenk bir bakım programı önermektedir.

Dermapen tedavisi kimlere yapılır?

İnce çizgiler veya orta derecede kırışıklıkları olanlar,Cildinde düzensizlikler olanlar,Orta derecede cilt gevşekliği olanlar,Azalan doku tonusu, ciltte matlık,Atrofik (çökmüş) sivilce izleri olanlar dermapen için uygun birer adaydır.

Dermapen sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Dermapen sonrası yüzünüzü yıkamak için en az dört saat bekleyin. Cildiniz dermapen sonrası sıcak ve gergin hissedilebilir. Dermapen sonrası cilt 1-3 gün kırmızı görünebilir. Bu süre zarfında hassas bir temizleyici ve nemlendirici kullanın ve cilt tahrişini yatıştırmak için gerektiği kadar%1 hidrokortizon kremi uygulayabilirsiniz.

Dermapen sonrası ne yapmak lazım?

Dermapen Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli? – Dermapen ciltte mikro hasarlara neden olacağı için cilt yüzeyinin kızarması gözlemlenebilir. Fakat bu kızarma ilk 6 saat içerisinde his olarak, 2-3 gün içerisinde ise tamamen kendiliğinden geçebilmektedir. Hafif kaşıntı hissedilebilir. Dermapen sonrası dikkat edilmesi gereken şeyler şunlardır;

You might be interested:  W Lab Kolajen Krem Nasıl Kullanılır?

İşlemden sonraki 24 saat boyunca doğrudan güneş ışınlarına maruz kalmaktan kaçınılmalıdır. Yüksek faktörlü güneş kremleri kullanılabilir. Dermapen uygulamasından sonra uygulamanın yapıldığı bölgenin 24 saat boyunca su ile temas etmemesi gerekir. Mikroiğneleme tedavisinden 1 gün sonra makyaj malzemeleri kullanılabilir. Uygulamadan sonraki 2 hafta boyunca epilasyon, ağda gibi uygulamalar yapılmamalıdır. Dermapen uygulandıktan sonraki 2 gün boyunca yüksek tempolu spor, sauna, hamam gibi aşırı sıcak ve terleten ortamlardan uzak durulmalıdır.

Dr.Derm Polikliniği, uzman kadrosu ile cildinize ihtiyacı olan gençleşmeyi sağlayacak tedaviyi en profesyonel şekilde uygular. Dermapen uygulaması ankara için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dermapen sonrası güneş kremi kaç gün kullanılır?

Dermapen Sonrası Neler Yapılmalı? – Yapılan uygulama sonrası 1 gün boyunca güneş ışığı görmemeli. Bunun için yüksek faktörlü kremler kullanılabilir. Uygulamadan sonra 1 gün boyunca uygulama yapılan yere su değmemeli. Yapılan işlem sonucundan 2 hafta ağda, 1 hafta peeling vb.

Dermapenden sonra yüze ne sürülür?

Dermapen Sonrası İyileşme Süresi Ne Kadardır? – Dermapen, ameliyatsız bir uygulamadır. Bu nedenle dermapen sonrası iyileşme süresi minimumdur. Dermapen sonrası iyileşme süresi normal yaşamınızı minimal kesintiye uğratan konforlu bir süreçtir. Dermapen uygulamasını takip eden ilk birkaç gün içinde ciltte kızarıklık oluşabilir.

 • Bu, cildinizdeki iğnelerin yaptığı küçük kontrollü “travmalara” doğal bir tepkidir.
 • İşlemden sonra rahatsanız işe veya okula dönebilirsiniz.
 • Birçok kişi ilk birkaç gün sonrası kızarıklık geçince makyaj ile kamuflaj yaparlar.
 • Dermapen sonrası cildiniz de güneşe karşı daha duyarlı olacaktır, bu nedenle dermapen sonrası güneş kremi bir zorunluluktur.

Dermapen sonrası cildinizde yeni doku üretimi ve iyileşme mekanizmaları oldukça hızlı çalışır. Teorik olarak, dermapen sonuçları birkaç hafta içinde görülebilir. Dermapen sonuçlarını korumak için, birden çok seansa ve belki de diğer tamamlayıcı tedavilere ihtiyacınız olacak.

Dermapen tek seans yeterli mi?

Dermapen Tedavisi Nedir? Dermapen tedavisi ciltte kolajen ve elastin sentezini uyaran, yan etki riski olmayan minimal epidermal hasarla cildin yenilenme sürecini hızlandıran başarılı bir medikal estetik tedavisidir. Dermapen tedavisi kişiye özel olarak kullanılan başlık ile cilt üzerinde 90 derecelik açıdan otomatik ve titreşimli mikro iğneleme yöntemiyle cilt üzerinde mikroskobik on binlerce kanal açarak ciltte kontrollü bir şekilde epidermal yaralama yapan elektrikle çalışan bir cihaz ile yapılan tedavidir.

Dermapen tedavisi sayesinde cilt dokusunda iyileşme yenilenme aktif edilir. Cildin ihtiyacı olan kolajen, elastin sentezlenmesini hızlandırır ayrıca tedavi sırasında kullanılan ilaç, vitamin ve serumların cilt tarafından kolay emilmesi sağlanır ve oldukça etkili bir cilt yenileme yöntemidir. Dermapen tedavisiyle kırışıklar, sarkmalar ve lekeler ortadan kalkar çok daha genç, parlak, temiz ve canlı bir cilde sahip olabilirsiniz.

DERMAPEN SONRASI CİLDİMDEKİ DEĞİŞİM | Dermapenle İlgili Merak Edilenler(Hangi ürünlerle desteklenir)

Dermapen bir çok güzellik uygulaması ile kombine edilebilir. Örneğin Prp tedavisi, fraksiyonel lazer, Kimyasal peeling ve mezoterapi ile birlikte yapılabilir. Seanslı bir işlemdir her seansta cildinizdeki yenilenmeyi görebilirsiniz. Dikey açılan kanallar sayesinde ciltteki yaralanma minimal düzeyde tutulur ama bu minimal yaralanmalar bile cildin yenilenmesi için uyarılmasına yeterlidir.

 1. Cilt açılan bu mikro kanalları yara gibi algılayarak cilt yenilenme sürecine girer.
 2. Dermapen Tedavisi Nasıl Yapılır? Dermapen Tedavisi öncesinde ciltteki makyaj, krem vb temizlenerek cilt dezenfekte edilir.
 3. Dermapen uygulanacak bölgeye ozonlu buhar uygulaması yapılarak ciltteki gözeneklerin açılıp cildin rahatlaması sağlanır.
You might be interested:  Mu Furo Fa Krem Ne Işe Yarar?

Daha sonrasında tedavi sırasında acı hissi olmaması için lokal anestezik krem uygulanarak acı hissinin önüne geçilir. Dermapen cihazı kişiye özel başlıkla birlikte cilt yüzeyinde cildin yenilenmesine yardımcı “Hyaluronik Asit” ile birlikte gezdirilerek ciltte mikroskobik kanallar oluşturulur.1 seans dermapen işlemi ortalama 1 saat sürer.

Cildinizdeki problemlere göre işlemle birlikte ihtiyacınız olan extra leke serumları, anti aging ürünler kullanılabilir. İlk 3 seans bir hafta aralıklarla yapılmalı ihtiyaç var ise 4. Seans uygulaması için 1 ay beklenmelidir. Dermapen Tedavisi Sonrası Süreç Tedavi sonrasında cildinizde bir miktar kızarıklık oluşacak gece sabah olmak üzere yara iyileşmesi ve yeni doku üretimi sağlayan bir krem kullanacaksınız.

İlk 1 – 2 günde ciltteki kızarıklık koyulaşacak ortalama 4. Gün cilt kabuk atıp tazelenecektir. Kontrollü bir şekilde oluşturulmuş epidermal hasar sayesinde cildin en üst katmanında ki yaralı, lekeli, sarkık ve yaşlı cilt dokusu kabuk atıp soyulacak alttan taze ve lekesiz yeni bir cilt dokusu oluşacaktır. Dermapen’in Kullanım Amaçları Nelerdir?

 • Sivilce ve sivilce izlerinin tedavisi
 • Ciltteki güneş ve diğer lekelerinin giderilmesi
 • Ciltteki ince kırışıklıkların azaltılması
 • Cilt yüzeyindeki çatlakların tedavisi
 • Göz çevresi morluk ve kabarmaların azaltılması
 • Ciltteki yaraların tedavisi
 • Boyun ve dekolte bölgesindeki kırışıklık ve sarkmalar
 • Geniş gözeneklerin azaltılması ya da yok edilmesi
 • Saç köklerinde mikro kanlanma oluşturulması

Dermapen Tedavisi Sık Sorulan Sorular?

 1. Dermapen tedavisini herkes yaptırabilir mi? Cevap: Dermapen tedavisi kadın erkek fark etmeden tüm yaşlarda ve ciltlerde uygulanabilir.
 2. Dermapen kaç seans yapılıyor ve ne kadar sürede tedavim biter? Cevap: Dermapen tedavisi en az 3 seans yapılmalıdır.

  Bir dermapen iğnesi kaç kez kullanılır?

  Dermapen seansları Minimum 5 seans uygulanması gereken Dermapen işleminde seanslar ayda 1 kez uygulanır. Seans aralıklarının daha kısa belirlenmesi hastaya ek bir fayda sağlamaz ve tedavinin etkisini arttırmaz. Her seans yaklaşık 1 saat sürmektedir.

  Dermapen tek seans yeterli mi?

  Dermapen Tedavisi Nedir? Dermapen tedavisi ciltte kolajen ve elastin sentezini uyaran, yan etki riski olmayan minimal epidermal hasarla cildin yenilenme sürecini hızlandıran başarılı bir medikal estetik tedavisidir. Dermapen tedavisi kişiye özel olarak kullanılan başlık ile cilt üzerinde 90 derecelik açıdan otomatik ve titreşimli mikro iğneleme yöntemiyle cilt üzerinde mikroskobik on binlerce kanal açarak ciltte kontrollü bir şekilde epidermal yaralama yapan elektrikle çalışan bir cihaz ile yapılan tedavidir.

  Dermapen tedavisi sayesinde cilt dokusunda iyileşme yenilenme aktif edilir. Cildin ihtiyacı olan kolajen, elastin sentezlenmesini hızlandırır ayrıca tedavi sırasında kullanılan ilaç, vitamin ve serumların cilt tarafından kolay emilmesi sağlanır ve oldukça etkili bir cilt yenileme yöntemidir. Dermapen tedavisiyle kırışıklar, sarkmalar ve lekeler ortadan kalkar çok daha genç, parlak, temiz ve canlı bir cilde sahip olabilirsiniz.

  Dermapen bir çok güzellik uygulaması ile kombine edilebilir. Örneğin Prp tedavisi, fraksiyonel lazer, Kimyasal peeling ve mezoterapi ile birlikte yapılabilir. Seanslı bir işlemdir her seansta cildinizdeki yenilenmeyi görebilirsiniz. Dikey açılan kanallar sayesinde ciltteki yaralanma minimal düzeyde tutulur ama bu minimal yaralanmalar bile cildin yenilenmesi için uyarılmasına yeterlidir.

  Cilt açılan bu mikro kanalları yara gibi algılayarak cilt yenilenme sürecine girer. Dermapen Tedavisi Nasıl Yapılır? Dermapen Tedavisi öncesinde ciltteki makyaj, krem vb temizlenerek cilt dezenfekte edilir. Dermapen uygulanacak bölgeye ozonlu buhar uygulaması yapılarak ciltteki gözeneklerin açılıp cildin rahatlaması sağlanır.

  Daha sonrasında tedavi sırasında acı hissi olmaması için lokal anestezik krem uygulanarak acı hissinin önüne geçilir. Dermapen cihazı kişiye özel başlıkla birlikte cilt yüzeyinde cildin yenilenmesine yardımcı “Hyaluronik Asit” ile birlikte gezdirilerek ciltte mikroskobik kanallar oluşturulur.1 seans dermapen işlemi ortalama 1 saat sürer.

  Cildinizdeki problemlere göre işlemle birlikte ihtiyacınız olan extra leke serumları, anti aging ürünler kullanılabilir. İlk 3 seans bir hafta aralıklarla yapılmalı ihtiyaç var ise 4. Seans uygulaması için 1 ay beklenmelidir. Dermapen Tedavisi Sonrası Süreç Tedavi sonrasında cildinizde bir miktar kızarıklık oluşacak gece sabah olmak üzere yara iyileşmesi ve yeni doku üretimi sağlayan bir krem kullanacaksınız.

  İlk 1 – 2 günde ciltteki kızarıklık koyulaşacak ortalama 4. Gün cilt kabuk atıp tazelenecektir. Kontrollü bir şekilde oluşturulmuş epidermal hasar sayesinde cildin en üst katmanında ki yaralı, lekeli, sarkık ve yaşlı cilt dokusu kabuk atıp soyulacak alttan taze ve lekesiz yeni bir cilt dokusu oluşacaktır. Dermapen’in Kullanım Amaçları Nelerdir?

  • Sivilce ve sivilce izlerinin tedavisi
  • Ciltteki güneş ve diğer lekelerinin giderilmesi
  • Ciltteki ince kırışıklıkların azaltılması
  • Cilt yüzeyindeki çatlakların tedavisi
  • Göz çevresi morluk ve kabarmaların azaltılması
  • Ciltteki yaraların tedavisi
  • Boyun ve dekolte bölgesindeki kırışıklık ve sarkmalar
  • Geniş gözeneklerin azaltılması ya da yok edilmesi
  • Saç köklerinde mikro kanlanma oluşturulması

  Dermapen Tedavisi Sık Sorulan Sorular?

  1. Dermapen tedavisini herkes yaptırabilir mi? Cevap: Dermapen tedavisi kadın erkek fark etmeden tüm yaşlarda ve ciltlerde uygulanabilir.
  2. Dermapen kaç seans yapılıyor ve ne kadar sürede tedavim biter? Cevap: Dermapen tedavisi en az 3 seans yapılmalıdır.