Dudak Dolgusu Sonrası Hangi Krem Kullanılır?

05.12.2022 0 Comments

Dudak Dolgusu Sonrası Hangi Krem Kullanılır
Dolgudan sonra dudaklarınızın nem dengesini korumak için doktorunuzun önerdiği kremleri kullanabilirsiniz. Şişlik ve morarma için K vitamini içeren Arnica veya Hirudoid krem kullanılabilir. Aynı zamanda uygulamadan hemen sonra buz uygulaması yapılabilir.

Dudak dolgusundan sonra ne sürülmeli?

Dudaklar yüz güzelliğinin en önemli parçasıdır. Dolgun dudaklar, tarih boyunca güzelliğin ve estetiğin simgesi olmuştur. Dolgun ve güzel dudaklara sahip olmak kişinin yüz güzelliğini tamamlarken kişiye gençlik ve çekicilik de verir. Çekici dudaklar için dudak dolgusu yaptırmak isteyenlerin sayısı ise hızla artıyor.

 1. Bazı kişiler yapısal olarak bir ince dudaklara sahipken bazen de yaşlanma ile birlikte dudaklarda hacim kaybına bağlı incelme ve dudak kenarlarının belirginliğinde azalma söz konusu olabilmektedir.
 2. Ayrıca yaşlanma ile birlikte dudağı destekleyen kemik dokunun zayıflaması ve diş kayıpları da dudakların görünümünü bozar.

Dudak dolgusu ile artık ince dudakları dolgunlaştırmak ve yıllara meydan okuyarak çekici dudaklara sahip olmak artık çok daha kolay. Dolgu uygulamaları hem yapısal olarak ince dudaklara daha dolgun bir görünüm kazandırmakta hem de yaşlanma ile birlikte incelen dudaklara eski hacimlerini geri vermekte en etkili yöntemdir.

 1. Dudak dolgularında kullanılan teknikler zaman içinde gelişmiştir ve buna bağlı olarak daha doğal ve dolgun görünen dolgu uygulamaları yapmak mümkündür.
 2. DUDAK DOLGUSU NASIL YAPILIR? Dudaklar çok hassas yapıda olduklarından bu bölgeye yapılan işlemler ağrılı olabilmektedir.
 3. Dudaklara dolgu uygulamadan önce anestezik bir krem sürülmesi işlemin konforlu geçmesini sağlar.

Anestezik kremlerin 15-20 dakika bekletilmesi gerekli anesteziyi sağlar. Ayrıca yeni jenerasyon dolgu maddelerinin içinde anestezik madde bulunması da işlemin ağrısız yapılmasına yardımcı olur. Dudaklar iyice uyuştuktan sonra antiseptik solüsyonla temizlenir ve dolgu maddesi çok ince uçlu iğnelerle dudaklara enjekte edilir.

 • Uygulama ortalama 20-25 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır.
 • Hızlı ve kolay bir uygulamadır.
 • İşlem sonrasında sosyal yaşamınıza hemen geri dönebilirsiniz.
 • DUDAK DOLGUSU UYGULAMASINDA ÖNEMLİ NOKTALAR NELERDİR? Dudak dolgusu uygulamaları kişinin dudak yapısına göre belirlenir.
 • Her dudağın farklı yapısı bulunur.

Dudak dolgusu olarak hyaluronik asit içeren dolgular kullanılmaktadır. Dudaklara dolgu uygulamaları farklı şekillerde yapılabilir; dudak şekillendirme, dudakta kontürleri belirleme veya dudaklara hacim verme şeklinde olabilir. Dudak köşelerinin aşağı doğru sarkmış bölümlerine dolgu işlemi yapılarak dudak köşelerinin şekillendirilmesi sağlanabilir.

Dudaklara aşırı dolgu uygulamak doğal görünümü bozmaktadır. Üst dudağa yapılan aşırı uygulamalar dudağın ön tarafa doğru çıkmasına ve ‘ördek dudak’ dediğimiz hiç de doğal olmayan bir görünüme neden olur. Dolgu uygulamalarında üst ve alt dudak kalınlıklarının ve oranlarının iyi ayarlanması gereklidir. Günlük pratiğimiz içinde elinde ünlülerin fotoğraflarıyla veya internet sitelerinde buldukları güzel dudak resimleri ile gelerek “işte dudaklarımın böyle olmasını istiyorum” diyen pek çok hasta var ancak dudak dolgusu yaptırırken abartılı bir görünümden kaçınılması, doğallıktan ödün verilmemesi gerektiğini unutmamak gereklidir.

Amaç yeni bir dudak yaratmak değil, dudak ve yüz anatomisine uygun şekilde doğal güzelliğinizi vurgulayacak uygulamalar yapmak olmalıdır.

Dudak dolgusu sonrası nemlendirici sürülür mü?

Dudak dolgusu sonrasında nelere dikkat edilmelidir? –

Dudak dolgusundan sonra oluşabilecek şişlik ve morluğu azaltmak amacıyla, tedaviden hemen sonra başlayarak, her 2 saatte bir, 15 dakika süreyle, kumaş havluya sarılmış buz paketi ile dudağınıza soğuk kompres yapın, Buz uygulamasına ilk 24 saat boyunca devam edin. Tüm önlemlere rağmen dudağınızda oluşabilecek şişlik ve morluk 3 gün içinde kendiliğinden kaybolacaktır.Dudak dolgusu sonrasındaki ilk 1-2 saat içinde dudaklar çok fazla büzülmemelidir.İlk 24 saat içinde makyaj yapılmamalıdır.İlk 3 gün boyunca, yumuşak diyet önerilir.İlk 3 gün boyunca, dudaklarınızı sıcak veya soğuk bir maddeyle temas ettirmeyiniz.İlk 3 gün boyunca, sıcak banyo ve duş yapmayınız, hamama, solaryuma girmeyiniz. İlk 3 gün boyunca, ağır spor faaliyeti, yoğun güneş maruziyetinden kaçınınız.İlk 3 gün boyunca, enfeksiyon bulaşma riski nedeniyle havuza girilmemelidir. İlk 3 gün boyunca, enfeksiyondan korunmak amacıyla doktorunuzun önereceği antibiyotik içeren bir krem veya oral ilaç kullanabilirsiniz.İlk 3 gün boyunca, alkol, sigara, aspirin, ağrı kesiciler (İbuprofen), kan sulandırıcı ilaçlar (Coumadin, warfarin), yeşil çay, sarımsak, balık yağı, vitamin C, vitamin E, niasin, gingko, ginseng, ekinezya ve yüksek oranda şeker, yüksek oranda sodyum, yüksek oranda kafein içeren gıdalar alınmamalıdır.Dudakların kurumaması için 1 hafta süreyle dudak nemlendiricisi kullanılmalıdır.Dolgu sonrasında dudaklarınızda nohut tanesi şeklinde topaklanmalar hissediyorsanız bu bölgelere 1 hafta boyunca günde 2 defa masaj yapınız ve doktorunuzu konuyla ilgili olarak bilgilendiriniz.

You might be interested:  Krem Renk Gömleğin Altına Ne Giyilir Erkek?

Dudak dolgusu ödemine ne iyi gelir?

Dudaklarda; dudak dolgusu işleminden sonra, ödem ve morluk görülmesi normaldir. Genelde bir hafta-on gün sonra dudaklar normal haline döner. Tabii ödem bu süre içinde de giderek hafifleyecektir. Günde birkaç defa soğuk kompres yapmak ödemin daha çabuk inmesini sağlayabilir.

Dudak dolgusundan sonra Lip Balm sürülür mü?

Dudak dolgusu sonrası iyileşme sürecinde Ruj kullanımı: – Dudak dolgusundan sonra en az 1 gün dudaklara gerekli ila ve kremler dışında her hangi bir kozmetik ürün uygulanmamalıdır. Dudağın hassasiyetinin artacağı için tepkimeler farklı olacaktır. İşlem sonrası bölgede enfeksiyon riski oluşturmamak adına hassas bölgenin korunması ve müdahale edilmemesi gerekir.

Dudak dolgusu sonrası dudağa ne sürülür?

Dudak dolgusu enjeksiyonundan sonra tedavi bölgesinde şişlik ve morluk oluşabilir. Bunun engellenmesi için tedavinin ardından her 2 saatte bir 15 dakika olmak kaydıyla dudağa buz kompresi yapılmalıdır. Buz doğrudan dudağa temas ettirilmemeli, temiz ve yumuşak bir havluya sarıldıktan sonra uygulanmalıdır.

Dudak dolgusu öpüşürken anlaşılır mı?

Öpüşmek Dudak Dolgusuna Zarar Verir Mi? – Dudak dolgusu uygulamasının ardından ilk 2 gün dudağa hassas davranılır, bu nedenle sert öpüşmelerden kaçınılmalıdır. İki günün ardından dudak dolgusu yaptıran kişinin öpüşmesinde bir sakınca görülmez.

Dudak dolgusu ne zaman yumuşar?

SORU & CEVAP – (56) DOKTORA SORUN DAHA FAZLA

İlayda soruyor Merhabalar, Dudaklarım bir daha belirgin olmasını istiyorum. Canım acır diye korkuyorum ve işlem uzun sürüyor mu? Birde çalıştığım için iznimde yaptırmak istiyorum kaç günde oturur dudaklarım acaba? Dr. Mustafa Karataş Merhabalar, Dudak dolgusu tedavisinde konunun uzmanı bir hekim tarafından yapıldığında kısa sürede tamamlanan hızlı ve kolay bir uygulamadır. Uygulamadan 15 dakika öncesi dudaklara lokal anestezi ile uyuşturucu etki gösteren kremler sürülerek enjeksiyon işleminin konforlu geçmesi sağlanır. Fadik soruyor Merhabalar, Dudaklarım ince olduğu için dolgu işlemi yaptırmak istiyorum. Dudak dolgusu ne kadar zamanda yapılır ve kaç günde oturur? Dr. Mustafa Karataş Merhabalar, Hyaluronik asit ile yapılan dudak dolgusu enjeksiyon işlemi öncesinde dudaklara anentesik bir krem sürülerek uyuşması sağlanır. İşlem sadece 10-15 dakikalık kısa bir sürede tamamlanabilen hızlı ve kolay bir uygulamadır. Dudak dolgusunun sonuç işlem yapıldığı anda hemen fark edilebilir. Yelda soruyor Gelecek hafta tatile çıkacağım. İki gün sonra dudak dolgusu yaptırsam, tatile çıkana kadar şişlikler gider mi? Dudak dolgusu kaç günde oturur? Dr. Mustafa Karataş Tatile çıkmadan dudak dolgusu yaptırmanızı tavsiye etmiyorum. Hem ödem o zamana kadar inmez hem de enjeksiyona bağlı morluklarla güneşe çıkmanız kahverengi lekelere neden olabilir. Selime soruyor Dudak dolgusu yaptıracağım, ama arkadaşlarımdan çok şişlik yapabileceğini duydum. Dudak dolgusu kaç günde oturur. Ona göre işten izin alacağım da Dr. Mustafa Karataş Dudak dolgusuna bağlı şişlik ve ödemin tamamen inmesi bir hafta sürebilir. Ancak dolgunun tam oturması birkaç gün daha alacaktır. İşe başlamak için enjeksiyonun yapılmasından sonra bir hafta geçmesi yeterli olacaktır. Olcay soruyor Merhaba dudak dolgusunu yaptıralı 6 gün oldu. Konuşurken bir taraf şiş gibi geliyor. Bu durum zamanla oturur mu? 0.6 ml yaptırdım.

Dudak dolgusu ne zaman ruj sürülür?

SORU & CEVAP – (56) DOKTORA SORUN DAHA FAZLA

Esra soruyor Hocam merhaba.5 gün önce dudak dolgusu yaptırdım Revofil ultra kullanıldı. Yapılırken inanılmaz acıdı gözümden yaş geldi o derece. Bir de bıyık bölgem çok morardı iğneyi oradan soktukları için. Ne zaman geçer bu morluk bilgilendirebilir misiniz acaba? Bir de dolgudan ne kadar süre sonra ruj sürmemeliyim. Dr. Mustafa Karataş Merhabalar bu tür işlemlerden sonra morluk görülmesi normaldir. Sonuçta dudak bölgesi hassas bir bölgedir. Morlukların birkaç güne hafifleyecek, sonra da tamamen yok olacaklardır. Dolgunuzu beş gün önce yaptırdığınızı söylüyorsunuz, artık ruj sürebilirsiniz. Hiçbir sakıncası olmaz. Sema soruyor Dudak dolgusu sonrası ruj sürmek sakıncalı mı? Kaç gün ruj sürmemem gerekiyor? Dr. Mustafa Karataş Dudak dolgusu sonrasında bir – iki gün ruj sürmemeniz önerilir. Dolgu yapıldıktan sonra formunun, şeklinin doğru oturması için bu gerekli bir önlemdir. Lale soruyor Merhaba, doktor bey, dudak dolgusundan kaç gün sonra ruj sürülebilir? Dr. Mustafa Karataş Merhabalar Lale Hanım. Dudak dolgusu sonrasında bir – iki gün ruj sürülmemesini öneriyoruz. Bu dolgunun, dudak şeklinin oturması için gerekli bir süredir. Damla soruyor Merhabalar ben bir gün önce dudak dolgusu yaptırdım. Ancak ruj sürmek istiyorum. Morluklardan dolayı, sizce sürebilir miyim? İkinci gündeyim.

1 ml dudak dolgusu yeterli mi?

Dudak dolgusunda en fazla kaç cc dolgu uygulanabilir, kalıcılığı ne kadardır? – Dudak dolgusunda normal hacimli bir dudakta 1 cc yeterli olabilirken, ince dudaklarda 2 veya 3 cc uygulamak gerekebilir. Ancak tüm dozu 1 seansta değil, 3 ile 4 hafta sonra 2.

Dudak dolgusu sonrası masaj nasıl olmalı?

SORU & CEVAP – (56) DOKTORA SORUN DAHA FAZLA

You might be interested:  Cilt Lekeleri Hangi Vitamin Eksikliğinden Olur?

Nilgün soruyor Merhabalar, Dudağıma yeni dolgu yaptırdım dudaklarımda şişlik var içinde sertlikler var. Dudaklarıma masaj yapmak iyi gelir mi bunlar ne zaman gidecek acaba? Dr. Mustafa Karataş Merhabalar, Dudak dolgusu uygulaması sonrasında birkaç gün dudak ısırmak, çok sıcak yada çok soğuk içecekler birkaç gün dikkat etmeleri ve bu süre zarfında dudaklara masaj yapılmamalıdır. Dolgu uygulaması sonrası oluşan sertlik şeklinde hissedilen topaklanma olduğunda dağılması için tarafınızdan gün içinde hafif şekilde masaj uygulayabilirsiniz. Deniz soruyor Merhabalar, Dudaklarımı dolgu yaptırdım 2 gün önce ama içinde topaklanma var. Doktor masaj yapmıştı dolgu yaptıktan sonra bende yapsam faydası olur mu? Dr. Mustafa Karataş Merhabalar. Dolgu işlemi sonrasında dolgu maddesinin dağılması için doktor tarafından dudağa masaj yapılarak dolgunun düzenli bir şekilde yayılmasını sağlanır. Dolgu sonrasında dudakta topaklanma hissediliyorsa 3-4 gün boyunca, gün içinde belirli aralıklarla doktorun gösterdiği şekilde parmaklarınızla dudaklara hafif masaj uygunabilinir. Fatma soruyor Merhabalar dudak dolgusu yaptıralı bir ay oldu fakat topaklanma var şuan masaj yapsam faydası olur mu? Dr. Mustafa Karataş Merhabalar Fatma Hanım. Masajın bir nebze faydasını görebilirsiniz, ancak en doğrusu işlemi yapan doktorunuza danışmak olacaktır. Çünkü kullanılan dolgunun tam olarak ne olduğunu, markasını bilen kişi doktorunuz. Eğer gerekirse dolgu eritme işlemi yapmaya karar verebilir.

Dudak dolgusu rötuş ne zaman yapılır?

Dermatolog Filiz ALTIOĞLU ÇIĞ on Instagram: ‘ Dudak dolgusu ilk kez yapılıyorsa 10 gün sonra tamamlayıcı bir rötuş işlemi gerekebilir.

Dudak Dolgusundan kaç gün sonra banyo yapılır?

Dolgunun etkisi ne zaman görülür? İşlem yapılır yapılmaz etkisini gösterir. Bazı ciltlerde ve uygulanan bölgeye göre uygulamadan hemen sonra hafif bir şişlik de oluşacağından, şişliğin gerilemesiyle beraber olan dolgunun net etkisi 1-2 saat içinde ortaya çıkar.

İşlem öncesinde anestezi gerekli midir? İşlem iğne ile uygulandığı için, öncesinde lokal anestezi yapan kremlerin sürülerek hastalarımız yaklaşık30-45 dakika bekletilir. Ancak çok küçük uygulamalar anestezi olmadan dahi yapılabilir. Bunun dışında, dudak bölgesi oldukça fazla sinir ucu içerdiğinden, gerekirse diş hekimlerinin uygulamış olduğu ağız içinden iğneli anestezi uygulanabilir.

Dolgu enjeksiyonu yapılmadan önce kesinlikle kan sulandırıcı aspirin, E vitamini gibi ilaçların kullanılmamış olması gerekmektedir. Bu ilaçlar kullanılırken yapılan uygulamalar sonrası, şiddetli morarma ile karşılaşabiliriz. Dolgu enjeksiyonunun uygulanma amaçları: – İnce ve kalın çizgilerin doldurulması – Alındaki çizgiler – Kaş arası çizgileri – Göz kenarı çizgileri – Nazolabial çizgiler (burundan ağız köşesine uzanan derin çizgiler) – Çene çizgileri – Boyundaki ince çizgiler – Hacim verme – Dudakların dolgunlaştırılması – Çökük olan yanakların dolgunlaştırılması – Çok geride olan çene yapısının dolgunlaştırılması – Çökük göz altı oluğunun dolgunlaştırılması – Çökük olan şakak bölgesinin dolgunlaştırılması – El üzerindeki çökük alanların dolgunlaştırılması Diğer uygulama bölgeleri: – Kaş kaldırma – Burun profil görüntüsüne şekil verme – Göz altı morluğunu giderme – Akne veya deride herhangi bir sebepten oluşmuş çukurların ve izlerin doldurulması – Dudak kontürünü belirginleştirme – Nemi kaybolmuş ve yoğun ince kırışıklıkların olduğu deriye nem ve hacim vermek Dolgunun etkisi ne kadar sürer? Dolgu enjeksiyonu günümüzdeki teknoloji sayesinde 12 aya kadar devam etmektedir.

Ancak çok mimik yapılan bölgelerde bu süre 6-8 aya kadar azalabilmektedir. Düzenli yapılan uygulamalar ile ise dolgunun kalıcı olma süresi uzatılabilir. Dolgu enjeksiyonu sonrası gelişebilecek komplikasyonlar: Dolgu enjeksiyonu iğneyle uygulanan bir yöntem olduğundan, uygulama sonrasında hafif bir şişlik ve kızarıklık oluşabilir.

An cak bu etkiler her zaman her bölgede oluşmaz. Örneğin, göz altı daha ince bir deri olduğundan şişlik biraz daha çok olurken; nazolabial çizgilerde şişlik çok daha az ortaya çıkar. Hastanın derisinin kalınlığı da bu etkilerin ortaya çıkmasında belirleyicidir.

Örneğin esmer tenli kişilerde kızarıklık hemen hemen hiç gelişmezken; beyaz tenli kişilerde kızarıklık daha belirgin olur. Hem şişlik, hem de kızarıklık 1-2 saat içinde ortadan kalkar. Uygulama sırasında bazen morarma da gelişebilir, morarmanın ortadan kalkması ise ortalama 1 hafta kadar sürer. Ancak kan yukarıda bahsedilen kan sulandırıcı ilaçlar kullanıldıysa; morarma 2 haftaya kadar devam edebilir.

Dolgu uygulamasından sonra dikkat edilmesi gerekenler: – Dolgu uygulamasından sonra ilk 24 saat sıcak banyo, duş yapılmamalıdır. Yine sauna veya hamama girilmemelidir. – İşlem sonrasında doktor belirtmediği sürece dolgu yapılan bölge fazla masajlanmamalıdır.

Dudak dolgusu sonrası diş fırçalanır mı?

En az 24 saat süreyle dudaklara ruj, dudak balsamı ya da farklı bir ürü sürülmemelidir. Öpüşmek ve pipet kullanmak dahil olmak üzere dudaklara dokunmaktan ve dudakları büzmekten kaçınılmalıdır. Diş fırçalama sırasında dudaklara herhangi bir zarar vermemek için dikkatli olunmalıdır.

Dudak dolgusundan sonra ne zaman ruj sürülebilir?

SORU & CEVAP – (56) DOKTORA SORUN DAHA FAZLA

Esra soruyor Hocam merhaba.5 gün önce dudak dolgusu yaptırdım Revofil ultra kullanıldı. Yapılırken inanılmaz acıdı gözümden yaş geldi o derece. Bir de bıyık bölgem çok morardı iğneyi oradan soktukları için. Ne zaman geçer bu morluk bilgilendirebilir misiniz acaba? Bir de dolgudan ne kadar süre sonra ruj sürmemeliyim. Dr. Mustafa Karataş Merhabalar bu tür işlemlerden sonra morluk görülmesi normaldir. Sonuçta dudak bölgesi hassas bir bölgedir. Morlukların birkaç güne hafifleyecek, sonra da tamamen yok olacaklardır. Dolgunuzu beş gün önce yaptırdığınızı söylüyorsunuz, artık ruj sürebilirsiniz. Hiçbir sakıncası olmaz. Sema soruyor Dudak dolgusu sonrası ruj sürmek sakıncalı mı? Kaç gün ruj sürmemem gerekiyor? Dr. Mustafa Karataş Dudak dolgusu sonrasında bir – iki gün ruj sürmemeniz önerilir. Dolgu yapıldıktan sonra formunun, şeklinin doğru oturması için bu gerekli bir önlemdir. Lale soruyor Merhaba, doktor bey, dudak dolgusundan kaç gün sonra ruj sürülebilir? Dr. Mustafa Karataş Merhabalar Lale Hanım. Dudak dolgusu sonrasında bir – iki gün ruj sürülmemesini öneriyoruz. Bu dolgunun, dudak şeklinin oturması için gerekli bir süredir. Damla soruyor Merhabalar ben bir gün önce dudak dolgusu yaptırdım. Ancak ruj sürmek istiyorum. Morluklardan dolayı, sizce sürebilir miyim? İkinci gündeyim.

You might be interested:  El Egzamasına Ne Iyi Gelir Krem?

Dudak dolgusu sonrası ne yapılmamalı?

SORU & CEVAP – (56) DOKTORA SORUN DAHA FAZLA

Buket soruyor Merhabar. Ben dudaklarımın özellikle üst dudağımın fazla ince olmasından rahatsızım. Hyaluronik asit dermal dolgunun dudak dolgunlaştırmada etkin bir yöntem oldugunu okudum. Yan etkilerinin de bulunmamasından dolayı araştırıyorum bu yöntemi. Dudak dolgusu sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir merak ediyorum? Dr. Mustafa Karataş Merhabalar Buket Hanım. Eskiden dudak dolgunlaştırmak için silikon gibi, erimeyen ve sıklıkla çok kötü sonuçlar doğurabilen, enjeksiyon maddeleri kullanılırdı. Hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleri bu işlemi tamamen güvenli haline getirdi.

 1. Dikkat edilmesi gereken en önemli husus dudakları kalınlaştırken doğal olmayan, suni bir görünüm yaratılmasından kaçınılmasıdır.
 2. Bu da işinin ehli bir uzmanla mümkün olur.
 3. Bana gelen hastalarımın büyük çoğunluğu dudaklarında, yüzlerine yakışmayacak abartılı bir dolgunluk istiyorlar.
 4. Hastayı bunun iyi görünmeyeceğine ikna etmek de yine doktorun görevidir.

İşlem sonrasında dikkat etmeniz gereken herhangi bir şey yok. Dudaklardaki dolgunluk 6 ile 12 ay boyunca kalıcılığını devam ettirecektir. Sonrasında dilerseniz yine dolgu maddesi enjekte ettirebilirsiniz. Ö soruyor Dudak dolgunlaştırma işlemden hemen sonra fark edilir mi? İşlemden sonrasında ne yapmamam gerekir? Dr. Mustafa Karataş İşlem yapıldığı an değişiklik hemen fark edilir. Dudak dolgu uygulamasından sonra anestezinin etkisi geçinceye kadar yaklaşık 1-2 saat yemek-içmek ve ruj sürmek sakıncalı. Genelde ertesi gün kısa süreli (1 gün) ödem oluşabilir, iğne giriş yerlerinde nadiren morluk olabilir.2-3 gün içinde bu etkiler geriler. Kübra soruyor Merhaba doktor bey. Dudak dolgusu yaptırdım bugün altıncı gün. Üst dudağımda beyaz noktacık şeklinde iğne ucu kadar lekelenmeler var. Oldukça yoğun. Bunun sebebi ne olabilir? Normal bir durum mudur acaba? Dr. Mustafa Karataş Merhabalar Kübra Hanım. Kontrol için doktorunuza gittiğinizde kendisine sormanızda fayda var. Daha önce karşılaşmadığım bir durum olduğu için bir yorum yapamıyorum. Esra soruyor Merhabalar ben bu sabah dudak dolgusu yaptırdım doktorum uyarmadığı için sıcak içecek içtim, sigara içtim, kalıcı ruj sürdüm ve sert bir şekilde temizleme suyu ile dudaklarımı ovuşturdum. Bunların ne gibi bir etkisi olur acaba? Ayrıca dudağıma şu an baktığımda bir taraf daha şiş duruyor öyle kalır mı? Dr.

Dolgu yapılan dudağa ruj sürülür mü?

Dudak dolgusu nasıl yapılır? – Dudaklar çok hassas olduğu için, bu bölgeye yapılan işlemler ağrılıdır. Dudak dolgusu uygulamasından önce anestezik etkili bir krem uygulanması işlemin nispeten konforlu geçmesini sağlar. Anestezik kremin etkisini göstermesi için 15-20 dakika bekletilmesi gerekir.

 • Dudaklar iyice uyuştuktan sonra dolgu maddesi çok ince uçlu bir enjeksiyonla dudaklara verilir.
 • İşlem yaklaşık 10 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır.
 • Hızlı ve kolay bir uygulamadır.
 • Dudak dolgusunun etkisi ne zaman görülür? İşlem yapıldığı anda hemen sonuç verir, değişiklik hemen fark edilir.
 • Sonrasında nelere dikkat edilmesi gerekir? Dudak dolgusu uygulamasından sonra en az 2 saat süreyle herhangi bir şey yenmemesi ve içilmemesi gerekir.

Dolgu yapıldığı gün dudaklara parlatıcı ve ruj sürülmemesi önerilir. Dudak dolgusu sonrası ödem ve şişlik olur mu? Dudak dolgusu işleminden sonra kısa süreli bir şişlik oluşabilir, iğne giriş yerlerinde morarma meydana gelebilir. Ancak 2-3 gün içinde tamamen yok olurlar.

 1. Dudak dolgusu kalıcı mı? Dudağa hacim vermek, biçimlendirmek için kullanılan hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleri kalıcı değildir.
 2. Dolgu maddesi 4-6 ay içinde vücut tarafından emilerek yok olur.
 3. Dudakların dolgunluğunun devamlılığı için bu süre sonunda işlemin tekrarlanması gerekir.
 4. Dudak dolgusu uygulaması güvenli mi? Hyalüronik asit bazlı dudak dolguları son derece güvenli uygulamalardır.

İşlem sonrasında hafif bir şişlik, kızarıklık ya da morarma gibi etkiler görülebilir, ancak bunların hepsi en çok birkaç gün içinde tamamen geçer. Hyalüronik asit vücutta zaten doğal olarak bulunan bir madde olduğundan işlemin herhangi bir olumsuz etkisi yoktur.