Emla Krem Geciktirici Olarak Nasıl Kullanılır?

20.11.2022 0 Comments

Emla Krem Geciktirici Olarak Nasıl Kullanılır
Emla geciktirici krem, deride yapılacak küçük alandaki girişimler (iğne batırılması, lokal lezyonların cerrahi tedavisi, vb) için en az 1 saat olmak üzere en fazla 5 saat boyunca 2 gr olarak uygulanmaktadır.

Emla krem etkisi kaç saat?

vücuduna iğne batırtacaklara ( iğneli epilasyon, dövme gibi) hatta koter yaptıracaklara bile şiddetle tavsiye edilir. çin işkencelerini (bkz: çin işkencesi ) ninniye (bkz: ninni ) çeviren bir anestezik krem dir. içinde 5 er gramlık 5 tüp bulunan kutusu yirmibeş milyona yakın bir fiyata satılmaktadır, bu paranın hakkını da sonuna kadar verir mi? verir. gogus bolgesine yapilan ve yakla$ik 3.5 saat suren bir cali$mada dovmeci erkan zarif in tavsiyesi ile tani$ilmi$ ve ba$arili oldugu test edilmi$ ilac. özellikle çocuklarda serum takılması ve benzeri acı verebilecek enjeksiyonlardan önce kullanılabilen lokal anestezik krem.10 cm² lik bir alan için yaklaşık 1.5 gr emla krem kullanılması önerilir. kapalı pansuman 5 saat süre ile yerinde kalabilir. daha uzun süreli uygulamalarda anestezik etkisi azalır. küçük cerrahi girişimlerde 1/2 tüp emla krem kullanılmalıdır. dikkat: uygulama süresi uygulanan yerin üstü kapalı olarak en az bir saat olmalıdır. son aldığım duyuma göre epilasyon yaptıranların hastanelere, sağlık karnesine yazılmak suretiyle almak için hücum etmelerinden * ve adamları zarara sokmalarından ötürü, artık yazdırılması yasaklanan ilaç. bugün masanın üstünde bulup denediğim lan bu niye işe yaramıyor dedikten sonra lan doğru ya bunun bir bandı vardı diye hatırladıgım krem. paketinden bant çıkar epilasyon sırasında işe yaradığını düşünmediğim ama kaş aldırıken gözlerinden yaşlar gelecek kadar acıyan insanların hayatını kurtaran bir krem. bandının tam olarak nasıl kullanılacağına akıl sır erdirilememiş kremdir kendileri. bekleme süresinin yaklaşık 20 dk. olduğu söylenir. bu olmadan lazere gitmeyin.yazıktır günahtır. sürün bunu üstüne de strech filmi kaplayın bekleyin bi saat. oh mis gibi. sürüp, yarım saat bekleyince çok bir işe yaramamaktadır.1 saat beklenmelidir; tabi yine de hissetme oranı kişiden kişiye göre değişir.

ekşi sözlük kullanıcılarıyla mesajlaşmak ve yazdıkları entry’leri takip etmek için giriş yapmalısın.

Emla krem ne kadar önce sürülmeli?

Özellikle epilasyon yapan kadınlar tarafından çok aranan Emla krem nedir? Emla krem ne işe yarar nasıl uygulanır? Yan etkisi var mıdır? İşte Emla krem hakkında merak ettiğiniz her şey – Emla kremi duymayan yoktur herhalde. Ancak kimse yeteri kadar bilgiye sahip değiliz.

 1. Bu nedenle de kullanıp kullanmamak konusunda çekinceler yaşıyoruz.
 2. Bu duruma bir açıklık getirmek istediğimiz için Emla krem hakkında detaylı bir içerik hazırladık.
 3. Emla krem genel olarak deride yüzeysel ve geçici bir uyuşturucu etki yarattığı için dövme, ağda ve lazer epilasyon gibi acı verici işlemlerde kullanılır.

Ancak Emla krem hakkında bilgimi bunun daha fazlası değildir. O zaman bunu değiştirip Emla krem hakkında biraz bilgi edinelim. Emla krem nedir ne için kullanılır? İçinde Lidokain ve Prilokain bileşenleri bulunan Emla krem ciltteki hücre zarı sinirlerinin işlevini kaybederek hissizlik sağlar.

Bu durumda uyuşmaya denen olur. Bu duruma yüzeysel anestezi de denebilir. Cilde acı veren ağda, lazer epilasyon veya dövme gibi işlemler öncesi bölgeyi uyuşturarak acıyı en aza indirmek için kullanılır. Emla Krem nasıl kullanılır? Öncelikle uygulanacak olan bölgenin temiz olması gerekmektedir. Temizledikten sonra yapacağınız işlemden 45 dakika önce bölgeye kremi sürün.

Üzerine streç film kaplayın ve bekleyin. Uygulamaya geçmeden önce kremin kalan kısmını silin. Emla Krem Geciktirici Olarak Nasıl Kullanılır Krem yüze sürülür mü? Emla kremi kullanmadan önce alerjiniz olup olmadığını kontrol edin. Küçük bir bölgeye sürdüğünüz kremi 1 saat bekletin herhangi bir kızarıklık tahriş veya kaşıntı yoksa rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kremi aynı zamanda kaşlarınızı alırken de kullanabilirsiniz.

Geciktirici krem nasıl kullanılır?

Geciktirici krem kullanımı hakkında bildiklerimizi sizlerle paylaşacağız. Geciktirici kremler penis baş bölgesinin hemen altına sünnetlik izimizin yer almış olduğu yumuşak dokulu bölgeye bir nohut tanesi kadar sürülerek uygulanır. Parmağımız ile yumuşak doku üzerinde ince bir tabaka oluşturmamız yeterli olacaktır.

Emla kremin etkisi ne zaman başlar?

Emla Krem Nasıl Kullanılır? – Lokal anestezi yani yüzeysel uyuşturma için son günlerde sıkça başvurulan emla krem, iğne, epilasyon, dövme ve piercing işlemlerinde 1-2 saat önce uygulanır ve 1-2 saat içerinde cilde hissizlik vererek yapılacak işlemin acısız ve ağrısız yapılmasına ciddi şekilde yardımcı olmaktadır. Sinoz leke kremi ne işe yarar? Kullanımı ve cilde etkisi Emla Kremin Yan Etkileri Nelerdir? Emla krem, keskin ve yakıcı bir yapıya sahip olmadığından ciddi şekilde bir yan etkiye sahip olmasa da kişinin cilt hassasiyetine göre herhangi bir yan etkisi görülebileceğinden ilk kullanımda dikkatli olunması gerekmektedir. Emla Krem Geciktirici Olarak Nasıl Kullanılır

You might be interested:  Fonex Briyantin Krem Ne Işe Yarar?

Emla krem eczanede ne kadar?

Sadece eczanelerde satılır.

Perakende Satış Fiyatı : 369.17 TL
Barkod : 8699874080502
Fiyat geçerlilik tarihi : 20.07.2022

Emla krem hangi bölgelerde kullanılır?

Buz Lazer Lazer Epilasyon Soru & Cevap Lazer Epilasyon Öncesi Emla Krem Kullanımı?

Ş*** 03 Mart 2020 Ben geçen ay tüm vücuduma lazer epilasyona başladım. Bacaklarım, kollarım, koltuk altı, genital bölge yaptırdım. Çok ağrılıydı, ben bu kadar canımın yanacağın ı düşünmemiştim. Bacaklar ve koltuk altında iyi kötü idare ettim ama genitalde gözümden yaşlar geldi.

İkinci seans yaklaşıyor, beni korkular sardı. Emla krem acıyı azaltmak için kullanılıyormuş. Lazer yaptırdığım yeri aradım, bizim böyle bir uygulamamız yok siz isterseniz emla krem sürüp gelin dediler. Eczaneden emla almaya gittim ama çok pahalı. Karasızım bu yüzden, zaten epilasyona bir sürü para veriyorum ayrıca bir de emla kreme para vermek istemiyorum açıkçası.

Siz emla kremi öneriyormusunuz? Merhabalar, emla krem deri üzerine uygulanan lokal anestezik kremdir. Uygulandığı alanın uyuşmasını sağlayarak geçici hissizlik verir. Emla ve benzeri lokal anestezik kremler, küçük cerrahi işlemler ve botox, dolgu gibi bazı kozmetik prosedürlerden önce deri üzerindeki ağrının azaltılmasında kullanılırlar.

Lazer epilasyon öncesinde daha çok ağrı eşiği düşük kişiler emla veya benzeri lokal anestezik kremlerden yararlanmaktadır. Ancak sizin de belirttiğiniz gibi ek bir maliyet getireceğinden çok fazla tercih edilmemektedir. Neredeyse tamamen ağrısız olan Buz Lazer,günümüzün en çok tercih edilen lazer epilasyon yöntemidir.

Genital bölge epilasyonunda da ağrısız olan Buz Lazer, uygulama esnasında cildi -3 dereceye kadar soğutur. Buz Lazer etkili,kalıcı sonuçlara sahiptir ve ağrısız, konforlu bir lazer epilasyon sunar. T*** 18 Mart 2020 ben haftaya lazer epilasyon yaptırmaya başlayacağım. ağrıya çok dayanıksız biriyim. lazer epilasyondan önce emla krem sürünce ağrıyı azaltıyormuş ama emla çok pahalı bir krem. başka ne yapabilirim lazer epilasyon ağrısı için? Merhabalar, emla lokal anestezik bir kremdir ve uygulandığı bölgede geçici hissizlik yaratır. Ağrısız lazer epilasyon için Buz Lazer yaptırabilirsiniz. Buz Lazer neredeyse tamamen ağrısız bir yöntemdir. Özellikle ağrı eşiği düşük kişiler için ideal bir çözümdür. Gerçek Buz lazer merkezleri için sayfamızın Nerede Yaptırabilirim linkini ziyaret edebilrisiniz. B*** 04 Ekim 2021 Merhaba ben lazer epilasyon yaptırdım sizin sitenizde nerde yaptırabilirim diye baktım sitede yer almıyor, Aşırı bir ağrı hissettim lazer epilasyon boyunca ve dayanamadım sürekli durmak zorunda kaldık. Bundan sonraki seans için emla krem kullanmayı düşünüyorum, kullanılabilir mi sizce? Merhabalar, emla krem deri üstüne uygulanan lokal anestezik bir kremdir dolayısıyla lazer epilasyonun uygulandığı bölgede geçici hissizlik oluşturur.

Emla krem nasıl kullanılır?

Emla Krem Geciktirici Olarak Nasıl Kullanılır Eczanelerde satış rekorları kıran aynı zamanda kullananların memnun kaldığı Emla krem hakkında merak ettiklerinizi sizlerle paylaşıyoruz. Özellikle ağda sırasında acıya dayanamayanların ideal kremi olacak. Emla krem ne işe yarar? Emla krem nasıl kullanılır? Emla krem fiyatı 2022 nedir? Merak ettiğiniz tüm soruların yanıtı bugünkü yazımızda.

Bıraktığı etkilerle sosyal medyada rekor kıran Emla krem, uygulandığı bölgenin kısa sürede uyuşmasını sağlıyor. Hücre zarındaki sinirlere zarar vermeden etki eden Emla krem, günümüzün en çok araştırılan ve ağda sırasındaki acıyı en aza indirmek için kullanmayı düşündüğü kremler arasında. Kadın ların merak ettiği bu kremi sadece ağda sırasında değil, lazer epilasyon ve cerrahi işlerde de kullanabilirsiniz.

Uzman doktorların diğer kremlere göre daha hafif olduğu için kullanmayı tercih ettikleri Emla kremin içerisinde Lidokain ve Prokain bulunur. Bu etken maddeler kısa sürede bölgesel uyuşmaya olanak sağlıyor. Sürüdüğü bölgede acıyı azaltması sebebi ile sıklıkla tercih edilen emla kremi epilasyon sırasında acıyı azaltmak için, genellikle derinin ince olduğu kol veya kaş gibi yerdeki tüyleri alırken acıyı en aza indirmek için ya da sünnet yapılmadan önce ve daha sonra acıyı azaltmak için kullanılır. Emla Krem Geciktirici Olarak Nasıl Kullanılır emla krem ne işe yarar EMLA KREM NASIL KULLANILIR? Emla kremi kullanmadan önce mutlaka bölgenin temiz olmasına dikkat etmelisiniz. Temizledikten sonra nohut tanesi kadar kremden alıp, ince tabaka halinde ovarak sürün. Sürdüğünüz bölgeyi bezle kapatarak yarım saat kadar bekletin. Emla Krem Geciktirici Olarak Nasıl Kullanılır emla krem nasıl kullanılır EMLA KREMİN FİYATI NEDİR? Emla krem Eczane Satış Fiyatı ( KDV Dahil ) 220,00 TL’dir.

Lazerden önce uyuşturucu krem sürülür mü?

Buz lazer öncesi ve sonrası ile ilgili tüm detayları paylaşmaya birazdan başlayacağız. Öncelikle lazer epilasyonlar hakkında kısa bir bilgilendirme yapmak gerekirse lazer epilasyonda farklı yöntemler vardır, bunları Alexandrite Lazer Epilasyon, Buz Lazer, Diode Lazer Epilasyon, Nd:Yag Lazer Epilasyon olarak sayabiliriz.

Son çıkan teknolojilerde mevsim olarak bir değişiklik yoktur, ister yazın ister iseniz kışın bu uygulamayı yaptırabilirsiniz. Buz lazer acıtır mı diye sorarsanız eğer, ağrı eşiğiniz düşük ise Lazer epilasyon sırasında acının azaltılması için estetisyeninize bildirdiğiniz de uyuşturucu krem kullanılabilir.

Yarım saat öncesinde krem kullanıldığın da daha az acı hissedersiniz. Buz lazer rahat bir ortamda masaj yaptırır gibi ve çok uzun olmayan zaman dilimlerinde uygulanabilir. Cildinde sedef hastalığı olmayan, akne tedavisi görmeyen, hormonal bir rahatsızlığı olmayan ve 18 yaşından büyük herkese uygulanabiliyor.

You might be interested:  Fito Krem Antiseptik Ne Için Kullanılır?

Erken boşalıyorum hangi ilacı kullanmalıyım?

Erken boşalma bir erkeğin 1-3 dakikadan daha önce boşalması ve bu durumdan sıkıntı duyması olarak tanımlanabilir. Erkekler arasında son derece sık rastlanılan bu cinsel sağlık problemi kişinin parterinde de rahatsızlığa neden olur ve ilişkilerde sorunların başlamasına yol açabilir.

 • Erken boşalma sorunu yaşayan erkeklerin bir kısmı kendi kendilerine bu durumla başa çıkma yolları geliştirebilirler.
 • Ancak bazı erken boşalma hastalarında bu yöntemler işe yaramaz ve ilaç tedavisi gerekebilir.
 • Günümüzde erken boşalma tedavisi için onaylı tek ilaç dapoksetin adlı bir selektif seratonin geri alım inhibitörüdür (SSRI).

Dapoksetin oldukça hızlı etki gösterir ve ilişkiden 1-2 saat önce kullanılması önerilir. Dapoksetin erken boşalma hastalarında ilişki süresini 2-3 kat uzatır ancak bazı kişilerde mide bulantısı, baş dönmesi ve baş ağrısına yol açabileceği unutulmamalıdır.

Ayrıca dapoksetin tedavisine psikologlar tarafından uygulanan davranış terapisinin eklenmesinin erken boşalma tedavi başarısını arttırabileceğine dair çalışmalar mevcuttur. Her ne kadar sağlık otoriteleri tarafından onaylanmamışsa da, erken boşalma tedavisi nde kullanılabilecek bir diğer ilaç tramadoldür.

Tramadol ağrı için reçete edilen bir ilaçtır ancak bazı doktorlar erken boşalma tedavisinde de bu ilaca başvurmaktadır. Klinik araştırmalar tramadolun erken boşalma tedavisinde etkili olduğunu kanıtlamışsa da, bu ilacın neden olduğu yan etkiler problem yaratabilir (sertleşme bozukluğu, mide bulantısı, kusma, kabızlık, baş ağrısı, kaşıntı ve uyku hali gibi).

Bununla birlikte bu ilacın bağımlılık yaratma potansiyeli ve solunum sıkıntıları konusunda da yeterli çalışma bulunmamaktadır. Ocak 2015’te, Britanyalı araştırmacılar tarafından yayınlanan bir analizde tramadolun etkinliği ve güvenirliği hakkında kesin bilgiler elde edilememiştir. Erken boşalma sorunu yaşayan erkekler kendileri için en uygun tedavi alternatifini öğrenmek için bu konuda uzman bir hekime başvurmalıdır.

Dapoksetin ve tramadolun yanı sıra psikoterapi, topikal anestetik kremler ve anti-depresanlar gibi diğer olası tedavi seçeneklerini tartışmak faydalı olacaktır.

Geciktirici en iyisi hangisi?

Hot Rhino Power Geciktirici Krem ve Sprey – Avusturya menşeili bir ürün olan Hot Rhino, son yıllarda Avrupa’da en çok satan cinsel sağlık ürünleri arasında ilk 3 sırada yer alıyor. Fiyat olarak diğerlerinden daha yüksek olsa da erken boşalma sorunu yaşayan bireyler için en etkili geciktirici sprey ürünler arasında yer alıyor.

En iyi geciktirici krem hangisi?

En iyi geciktirici kremler ve diğer cinsel sağlık ürünlerinin kullanımı eşler arasında yaşanan soğukluğun ortadan kaldırılması için büyük fayda sağlamaktadır. En Etkili Geciktirici Kremler Hangileridir? En iyi geciktirici kremler ve diğer cinsel sağlık ürünlerinin kullanımı eşler arasında yaşanan soğukluğun ortadan kaldırılması için büyük fayda sağlamaktadır. Cinsel yaşamın daha kaliteli hale gelmesi ve cinsel ilişkinin tüm tarafları için yüksek hazzın alınması için destekleyici ürün kullanmak sağlık açısından da önemlidir.

 • Birçok toplumda bu ürünlerin kullanılması özellikle erkekler arasında ayıp veya komik bir durummuş gibi algılanmaktadır.
 • Ancak yapılan tüm araştırmalar özellikle orta yaş üzeri her iki kişiden birinde bu sorunların yaşandığını ortaya koymuştur.
 • En etkili geciktirici kremler piyasada farklı markalar tarafından üretilmektedir.

Kurumsal satış sitemiz üzerinden bu ürünleri inceleyebilir ve en uygun seçeneklerle satın alabilirsiniz. Sitemiz üzerinden satılan ürünlerin sağlık açısından olumsuz herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Aksine cinsel sağlık açısından bireylerin daha kaliteli bir yaşam sürmelerine yardımcı olmaktadır.

Tüm ürünlerimiz Sağlık bakanlığı tarafından onaylanmış ve yetkili kurumlar tarafından sertifikalandırılmış olarak sunulmaktadır. Gönül rahatlığıyla geciktirici ürünlerimizi kullanabilirsiniz. Geciktirici Krem ve Jel Tavsiyesi! Eczanelerde satılan geciktirici krem isimleri ve fiyatları genellikle üretici firma özelliklerine ve ürün kalitesine göre değişiklik göstermektedir.

Erken boşalma problemleri birçok farklı nedene bağlı olarak yaşanabilmektedir. Hemen hemen her yaş grubunda görülen bu sorunların çözümü için doktor kontrolünde bir tedavi yöntemi izlenebilir. Bunun yanı sıra destekleyici ürünler kullanarak bu soruna geçici çözümler bulunabilmektedir.

Geciktirici ürün tavsiyesi yapılırken tüm bu kriterler göz önünde bulundurulmaktadır. Geciktirici ürün seçimi yapılırken kalitesiz ve bilinmeyen markaların ürünlerini tercih etmeniz olumsuz sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle mutlaka firmamız üzerinden onaylı ve sağlık açısından zararsız ürünlerimizi satın alabilirsiniz.

Geciktirici Kremler Ne Kadar Sürede Etkili Olur? Piyasadaki en iyi geciktirici krem markaları ve diğer cinsel ürünlerimizi tercih ederek cinsel ilişki boyunca uzun süre hazzın doruklarına ulaşabilirsiniz. Geciktirici kremlerin etkileri kişiden kişiye farklılık göstermektedir.

 • Ancak ürünlerin içinde bulunan etken maddeler sebebiyle tatmin edici seviyelerde bu ürünlerden faydalanmak mümkündür.
 • En etkili geciktirici kremler içeriğinde hissizleştirme etkili maddeleri barındırmaktadır.
 • Oldukça düşük oranlarda kullanılan bu etken maddeler sayesinde uzun süre üründen faydalanabilirsiniz.

Geciktirici Etkili Krem ve Jellerin Doğru Kullanımı Nasıl Olmalıdır? His kaybına neden olmayan geciktirici krem ve jeller temelde aynı etken maddelerle üretilmektedir.

Geciktirici krem kaç dakika sürer?

Geciktirici etkisi güzel.25-30 dk.kadar bir etki sağlıyor.üstelik kullanım oranıda çok fazla birkaç kez kullandıktan sonra hemen bitmiyor.etkisi kadar kullanım oranının fazla olmasıda hoşuma gitti

Geciktiricinin kadına zarar verir mi?

Yaşadığım sorunla nasıl başa çıkarım? – SORU: 28 yaşındayım, erken boşalma soru­num, bunun için geciktirici sprey kullan­mayı düşünüyorum. İlişkide geciktirici kullanmanın gebeliğe ve doğacak çocuğa zararı olur mu? G.N./ Antalya CEVAP: Erken boşalma sorunu neredeyse üç erkekten birinin sorunu olmaya devam ediyor.

Bildiğim kadarıyla geciktirici spreylerin gebelik ve çocuk gelişimine nasıl bir etkisi olduğuyla ilgili bilimsel araştırma yok. Bununla birlikte so­nuçta cilde nüfuz eden bir kimyasal­dan bahsediyoruz. Uzun süreli, yoğun kullanımlarda zararlı yan etkileri olabilir. En önemli yan etki hem sizin hem de eşinizin cinsellikten aldığı hazzı azaltmasıdır.

Bu durum zamanla cinsel isteksizliğe o da gebe kalma şansının azalmasına yol açabilir. Yan etkisi olma­yan uzun süreli ve etkili bir çözüm için cinsel terapiyi öneririm.

You might be interested:  Epilex Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır?

Emla uyuşturucu krem kaç dakika bekletilir?

Krem bacak ülserlerinde uygulandıktan sonra üzeri hava geçirmeyecek şekilde plastik bir sargı ile sıkıca örtünüz. Uygulama süresi en az 30 dakikadır.60 dakikalık bir uygulama daha fazla anestezi sağlayabilir. Kremi bir gazlı bez ile siliniz. Kremi temizledikten sonra hemen yıkama işlemine geçilmelidir.

Anestezi kremi etkisi ne kadar sürer?

Anestol pomad doğru kullanımı nasıl olmalı? –

Pomadı eğer doktorunuz reçete ettiyse her zaman onun önerdiği dozda ve şekilde kullanın. Ona danışmadan doz değişikliği yapmayın. Eğer kendi kendinize uygulayacaksanız mutlaka kullanma talimatını dikkatlice okuyun. Eğer Anestol’ün etkisinin çok güçlü veya zayıf olduğuna dair bir izleniminiz var ise doktorunuza veya eczacınıza danışın.

Egzama (atopik dermatit) neden olur? Belirtileri ve tedavisi

Kullanmayı unutursanız hatırladığınızda uygulayın. Pomadı uygulamadan önce, bölgeyi temizleyin ve kurulayın, sonrasında kremi ince bir tabaka şeklinde, iyice yedirerek sürün. Krem 30-60 dakika içinde etki edecektir. İlacın etkisi geçene kadar cildin tedavi edilen bölgesini çizmeyin, ovalamayın, aşırı sıcağa veya soğuğa maruz bırakmayın. Çok geniş yüzeye, çok sık uygulama aşırı duyarlılığa neden olabilir.

En iyi uyuşturucu krem hangisi?

Acısız Bir Deneyim İçin Anestezi Kremi – Derinize uygulayacağınız acı verebilecek işlemlerden ve basit tıbbi müdahalelerden önce kullanılan anestezi kreminin lokal anestezi yani bölgesel uyuşma hissini sağlayacağı biliniyor. Uzmanlar tarafından da sıklıkla tercih edilen bir ürün olmakla beraber ağrıyı ve acıyı tamamen dindirebilme özelliğini de sizlere sunuyor.

Anestezik krem isimleri ise kullanıcıların merak ettiği bir konu oluyor. Sıklıkla tercih edilen kremler Anestol pomad, Emla krem, Gelica krem ve epi krem olarak ön plana çıkıyor. Anestol pomad, en çok satın alınan ve kullanılan lokal anestezi kremlerinden biri oluyor. Önceden cilt yanıkları sebebiyle meydana gelen acı hissinin azaltılması ve rahatlatılması amacıyla kullanılıyorken son zamanlarda farklı kullanım kategorilerine ayrılıyor.

Sıklıkla ağda yapılmadan önce uygulanılacak bölgeye sürülüyor ve acı hissinin minimuma düşürülmesini sağlıyor. Bir diğer krem çeşidi ise Emla krem oluyor. Anestol pomad ile yarışan bu krem, etkili uyuşturucu özelliğiyle çokça tercih edilenler arasında yer alıyor.

 • Gelica krem ise kullanım alanı çok geniş olan bir ürün olarak biliniyor.
 • Botoks, epilasyon, ağda öncesinde uygulanılacak alanı hissizleştirmek için kullanılıyor.
 • Epi krem, botoks haricinde vasküler tedavide de kullanılan bir ürün olarak ön plana çıkıyor.
 • Derinizde yer alan sinirlerin işlevini geçici bir süre için engellemesiyle ağrı hissinizi azaltmaya yarayan bu kremler, hayatınızı oldukça kolaylaştırıyor.

Tıbbi müdahaleler öncesinde de kullanılıyor. En çok kullanılan alanı ise ağda oluyor. İstenmeyen tüylerin alınmasını sağlayan ağda işlemi kadınlar tarafından çokça tercih edilenler arasında yer alıyor. Fakat herkes tarafından bu işlemin çok acılı olduğu da biliniyor.

Güzellik için ağrı çekmek gerekir ezberi bu kremlerle bozuluyor. Ağda işlemi yapmadan önce bölgeye anestezik kreminizi sürdüğünüz takdirde kısa bir süre sonra bölgede uyuşma etkisi görülüyor. Bu sayede ağda işlemi acısız ve ağrısız gerçekleştirilebiliyor. Yine istenmeyen tüylerden kurtulmak için sunulan bir diğer seçenek ise lazer epilasyon oluyor.

Günümüzde kadınlar tarafından çokça tercih edilen bu işlem de oldukça acı veriyor. Bu sebeple, hayalinizdeki acısız lazer epilasyon için de bu kremler imdadınıza yetişiyor. İşlem öncesinde anestezi kremlerini kullanarak acı hissini minimuma indirebilirsiniz.

Sünnet öncesi uyuşturucu krem nasıl kullanılır?

Sünnet Öncesi Hazırlık – Psikolojik Hazırlık Çocuklara sağlıklarını ilgilendiren konularda bilgi verilmesi gerekmektedir. “Anlayabilecek yaştaki her çocuğa sünnetin ne olduğu, ne gibi faydaları olacağı ve acı çekmemesi için ne gibi önlemlerin alınacağı konusunda hem ailesi hem de işlemi yapacak kişi bilgi vermelidir.

Çocuğun hekimi tarafından bilgilendirilmesi, endişesini en aza indirmenin en iyi yoludur. Sünnet konusunu evde ve çocuğun yanında fazla konuşulmaması da çok önemlidir. Çocuklarda korkuya yol açan iki kelime “iğne” ve “kesme” dir. Yapılacak açıklamaların sünnetten çok kısa bir süre önce yapılması,”iğne” ve “kesilme” gibi kelimelerin kullanılmaması gerekmektedir.

Tıbbi Hazırlık Tıp merkezimizde lokal anestezi altında sünnet yapılır. Sadece pipi bölgesi uyuşturulur. Pipide iğne yapılacak bölgeye uyuşturucu krem sürülür. Uyuşturucu krem iğnenin hissedilmesini azaltır. Ancak uyuşturucu ilacın verilmesine bağlı aşı benzeri acı hissedilmesini engellemez.

İğne ile pipi uyuşturulduktan sonra sünnet esnasında hiçbir ağrı hissedilmez. Amacımız ağrısız, acısız, çocuğu ağlatmadan sünnet yaparak, sünnetin aile ve çocuk için hoş bir anı olarak hatırlanmasını sağlamaktır. Çocuklar sünnet sonrası rahatlıkla yürüyerek gidebilirler. Sünnete gelirken rahat kıyafetlerin bulundurulmasını öneririm.

plastik klips yönteminde pipi bölgesi köpük bardakla korunabilmektedir.