Fito Krem Ne Işe Yarar Prospektüs?

02.12.2022 0 Comments

Fito Krem Ne Işe Yarar Prospektüs
FİTO, epitelin yenilenmesini gerektiren deri dokusu rahatsızlıklarının topikal tedavisinde kullanılır. Cilt dokusunun yenilenmesi işleminin değişik nedenlere bağlı olarak yavaşladığı ya da değiştiği olgularda (yaşlılık, çeşitli kozmetiklerin oluşturduğu lezyonlar, karın çatlakları ve meme başı çatlakları) endikedir.

Fito kaç yaşında kullanılır?

Değişik yaş grupları : Çocuklarda kullanım : Çocuklarda kullanımına ilişkin kısıtlama yoktur. Yaşlılarda kullanım : Yaşlılarda kullanımına ilişkin kısıtlama yoktur. Böbrek ve karaciğer yetmezliğinde kullanımına ilişkin bilgi yoktur.

Kortizon krem yan etkileri ne zaman geçer?

Kortizonun Yan Etkileri Nelerdir? – Kortizonun sebep olabileceği hafif ve ciddi yan etkiler vardır. Kortizon, diğer ilaç türleri gibi hemen her bireyi farklı etkileyebilir; öte yandan ilacın uygulama yolları, kullanım süresi gibi çeşitli farklılıklar da farklı yan etkilerin daha sık veya seyrek görülmesine neden olabilir.

Baş ağrısıHuzursuzlukKafa karışıklığıKilo almakKusmaMide bulantısıUyku problemi ile ağır terleme, akne yani sivilce, deride incelme ve kızarıklık gibi çeşitli cilt sorunları bulunur.

Bu etkiler birçok vakada, özellikle hafif seyrediyorsa, birkaç gün veya birkaç hafta içinde kaybolabilir. Daha şiddetli seyrettikleri veya kendiliğinden ortadan kalkmadıkları durumlarda doktora başvurulması gereklidir. Kortizonun ciddi yan etkileri arasında;

Alerjik reaksiyonlarÇocuklarda büyüme yavaşlamasıSindirim sistemi sorunlarıGlokomKalp yetmezliğiKas sorunlarıNöbetler ile vücudun sıvı ve elektrolit tutmasındaki sorunlar sayılabilir.

Ciddi yan etkileri gösteren bireyler bir an önce doktor aramalıdır. Eğer belirtiler hayati tehlike arz ediyorsa veya birey tıbbi bir acil durum yaşadığını düşünüyorsa acil tıbbi yardım almalıdır. Ciddi yan etkilerin çok sayıda farklı belirti ve semptomları olabilir. Kortizondan kaynaklanan a lerjik reaksiyonların belirti ve semptomları arasında arasında;

Deri döküntüsüKaşıntıKurdeşen ile yüzde, dudaklarda veya dilde şişme bulunur.

Alerjik reaksiyon gösteren bireyler bir an önce tıbbi yardıma başvurmalıdır. Buna ek olarak alerjik reaksiyon gösteren bireyler, o ilacı asla tekrar kullanmamalıdır, çünkü bir sonraki kullanım vücudun ölüme yol açabilecek kadar ağır bir alerjik tepki vermesine neden olabilir. Kortizondan kaynaklanan gastrointestinal yani mide ve bağırsak sorunları ile belirtileri arasında;

You might be interested:  Cilt Yağlanması Ve Sivilce Nasıl Önlenir?

üst mide ağrısı ile siyah, katranlı dışkı belirtileri ve peptik ülser ve mide bulantısıkusma ve üst midede ağrı belirtileri ile pankreatit yani pankreas iltihabı bulunur.

Kortizondan kaynaklanan glokomun belirti ve semptomları arasında;

Bulanık görüşÇift görmeGöz ağrısı sayılır.

Kortizondan kaynaklanan kalp yetmezliğinin belirti ve semptomları arasında;

Nefes darlığıHızlı kalp atış yani nabız hızıKollarda ve bacaklarda şişme Yüksek tansiyon görülebilir.

Kortizondan kaynaklanan kas ve kemik sorunlarının belirti ve semptomları arasında; kas güçsüzlüğü, omurga kemiklerinde kırıklar, osteoporoz ile tendon kopması sayılır. Vücutta sıvı birikmesi ise kortizondan kaynaklanan sıvı ve elektrolit sorunlarının belirtileri arasında görülebilir.

Fito krem ellere sürülür mü?

Giriş Tarihi: 21.7.2022 10:40 Son Güncelleme: 21.7.2022 10:40 Fito krem, ciltteki problemli bölgeye hafif tabaka halinde sürülür. Bu uygulanın günde 1-2 kez yapılmasında herhangi bir sakınca yoktur. Ancak belirlenmiş bu kullanım sınırının aşılması halinde istenmeyen durumlar meydana gelebilir.

  • Remin daha fazla kullanılması iyileşme sürecini hızlandıracağı ve daha etkili olacağı düşüncesi tamamıyla yanlıştır.
  • Fito kremin de her ilaç olduğu gibi kullanımı kontrolü bir şekilde düzenlenmelidir.
  • Uygulamadan hemen önce cilt mutlaka temizlenip kurulanmalıdır.
  • Cildin uygulamaya hazır hale gelmesinin ardından hafifçe masaj yapmak suretiyle kremin problemli bölgeye sürülmesi mümkün olur.

Fito kremin faydaları nelerdir? Özellikle iltihaplı sivilcelerin kurutulmasına yardımcı olur. Sedef ve egzama gibi cilt hastalıklarının semptomlarını hafifletir, büyük ölçüde geçirir. Ciltteki yara ve yanık izlerini iyleştirir. Ciltte yeni hücre oluşumunu destekler.

Doğum çatlaklarının izlerini geçirir. Düzenli olarak kullanıldığı takdirde mevcut sivilcelerin yok edilmesini sağlar. Ameliyat kaynaklı yara izlerinin görünümünü daha az belirgin hale getirir. Suçiçeği izlerini geçirir. Cildi nemlendirir. Dudak çatlaklarını giderir. El ve ayaklardaki kurulukları giderir. Sünnet sonrası iyileşme sürecini hızlandırır.

Emziren annelerde meydana gelen meme ucu çatlağı problemini çözüme kavuşturur. Lazer epilasyonun ardından oluşan cilt tahrişini azaltır. Yaşın ilerlemesine bağlı olarak ortaya çıkan kırışıklıkların görünümünü azaltır. Fito krem ile ilgili merak edilenler Fito krem, kullanım alanı oldukça geniş ve bu kullanım alanlarında yaygın olarak kullanımı tavsiye edilen bir kremdir.

Fakat kullanıcıların aklında birtakım soru işaretleri mevcuttur. Bu soru işaretlerinin başlıcaları aşağıdaki gibidir. Fito krem ne kadar? Fito krem eczanelerden reçeteli ve reçetesiz bir şekilde temin edilebilir. Reçetesiz alımlarda fiyatı 2018 yılı itibarıyla KDV dahil 14,02 Türk Lirası’dır. Fito krem yüze sürülür mü? Fito kremin yukarıdaki faydalarından yola çıkarak vücudun tüm bölgelerinde kullanıma uygun olduğu söylenebilir.

Alerjen bir durum söz konusu olmadığı sürece kullanımında herhangi bir sakınca yoktur. Fito krem sivilce için kullanılır mı? Özellikle sivilce tedavisinde oldukça etkili olan, özellikle bu problemin çözümü amacıyla kullanılması tavsiye edilen bir kremdir.