Fito Krem Nedir Ne Işe Yarar?

08.12.2022 0 Comments

Fito Krem Nedir Ne Işe Yarar
Fito Krem Nedir? Ne İşe Yarar? – Fito krem 40 gramlık tüplerde reçete ile satılan beyaz renkli yumuşak bir kremdir. Fito krem etken maddesi 6 gram triticum vulgare sulu ektresi 0.4 gram etilen glikon monofildir. Fito krem antiseptik özelliği sayesinde cilt dokusundaki mikroplarla savaşarak bakteri oluşumunu engeller.

Fito krem ne işe yarar kullananlar?

FİTO, epitelin yenilenmesini gerektiren deri dokusu rahatsızlıklarının topikal tedavisinde kullanılır. Cilt dokusunun yenilenmesi işleminin değişik nedenlere bağlı olarak yavaşladığı ya da değiştiği olgularda (yaşlılık, çeşitli kozmetiklerin oluşturduğu lezyonlar, karın çatlakları ve meme başı çatlakları) endikedir.

Fito krem hangi hastalıklara iyi gelir?

Ödeme Seçenekleri ciceksepeti.com ödeme bilgilerinizi güvende tutar. Ödeme esnasında kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde 3. kişiler tarafından görünmemektedir. Ürün Açıklaması Fito Cilt Onarıcı Krem Cilt yaralanmalarında kullanılan Fito krem hakkında kullancılar detaylı bilgi aramaktadır.

 1. Fito krem ne işe yarar, fiyatı ne kadar, yorumları, ne kremi gibi sorular merak edilen konular arasında yer aldı.
 2. Eczanelerden alınabilen Fito krem küçük yaralanmalarda ciltte iz kalmaması için uygulanır.
 3. İşte Fito krem ne işe yarar, ne kremi ve fiyatı ne kadar gibi soruların detaylı cevapları.
 4. Fito krem, ciltteki problemli bölgeye ince bir tabaka halinde sürülür.

Bu uygulanın günde 1-2 kez yapılabilir. Fakat 1-2 seferi geçersenizciltte istenmeyen etkiler ortaya çıkabilir. Çabucak iyileşme sağlasın diye gereğinden fazla kullanmamaya özen gösterilmelidir. Fito kremin de her ilaç olduğu gibi kullanımı prospektüse uygun olmalıdır.

Uygulamadan hemen önce cilt mutlaka temizlenmei ve kuru olmalıdır. İnce bir tabaka hakinde yaralı bölgeye uygulama yapılabilir. Fito kremin ne işe yarar? Fito krem cilt hücrelerini yeniler ve deri dokusunun hızla iyileşmesini sağlar. Ciltte meydana gelen şekil bozukluğunu ortadan kaldırarak yara izini yok eder.

Ayrıca ameliyat sonrası iyileşme süresinde de kullanılır. Sedef ve egzama türü cilt hastalıklarında etkili sonuçlar verir. Sivilce lekelerini ortadan kaldırır. Fito krem ne işe yarar ile ilgili detaylar şu şekilde: Özellikle iltihaplı sivilcelerin kurutur.

Sedef ve egzama gibi cilt hastalıklarının semptomlarını azaltır ve iyileştirir. Ciltteki yara ve yanık izlerini geçirir. Ciltte yeni hücre oluşumunu hızlandırır. Doğum çatlaklarının izlerini iyileştirir. Düzenli olarak kullanıldığı takdirde sivilce sorununu ortadan kaldırır. Ameliyat kaynaklı yara izlerini geçirir.

Suçiçeği izlerini iyileştirir. Cildi nemlenmesini sağlar. Dudak çatlaklarını iyi gelir. El ve ayaklardaki kurulukları nemlendirir. Sünnet sonrası iyileşme sürecine yardımcı olur. Emziren annelerde meydana gelen meme ucu çatlağı problemine iyi gelir. Lazer epilasyonun ardından oluşan cilt tahrişini iyileştirir.

You might be interested:  Burun Ameliyatından Ne Kadar Sonra Cilt Bakımı Yapılır?

Fito krem işe yarıyor mu?

Giriş Tarihi: 21.7.2022 10:40 Son Güncelleme: 21.7.2022 10:40 Fito krem, ciltteki problemli bölgeye hafif tabaka halinde sürülür. Bu uygulanın günde 1-2 kez yapılmasında herhangi bir sakınca yoktur. Ancak belirlenmiş bu kullanım sınırının aşılması halinde istenmeyen durumlar meydana gelebilir.

Remin daha fazla kullanılması iyileşme sürecini hızlandıracağı ve daha etkili olacağı düşüncesi tamamıyla yanlıştır. Fito kremin de her ilaç olduğu gibi kullanımı kontrolü bir şekilde düzenlenmelidir. Uygulamadan hemen önce cilt mutlaka temizlenip kurulanmalıdır. Cildin uygulamaya hazır hale gelmesinin ardından hafifçe masaj yapmak suretiyle kremin problemli bölgeye sürülmesi mümkün olur.

Fito kremin faydaları nelerdir? Özellikle iltihaplı sivilcelerin kurutulmasına yardımcı olur. Sedef ve egzama gibi cilt hastalıklarının semptomlarını hafifletir, büyük ölçüde geçirir. Ciltteki yara ve yanık izlerini iyleştirir. Ciltte yeni hücre oluşumunu destekler.

 1. Doğum çatlaklarının izlerini geçirir.
 2. Düzenli olarak kullanıldığı takdirde mevcut sivilcelerin yok edilmesini sağlar.
 3. Ameliyat kaynaklı yara izlerinin görünümünü daha az belirgin hale getirir.
 4. Suçiçeği izlerini geçirir.
 5. Cildi nemlendirir.
 6. Dudak çatlaklarını giderir.
 7. El ve ayaklardaki kurulukları giderir.
 8. Sünnet sonrası iyileşme sürecini hızlandırır.

Emziren annelerde meydana gelen meme ucu çatlağı problemini çözüme kavuşturur. Lazer epilasyonun ardından oluşan cilt tahrişini azaltır. Yaşın ilerlemesine bağlı olarak ortaya çıkan kırışıklıkların görünümünü azaltır. Fito krem ile ilgili merak edilenler Fito krem, kullanım alanı oldukça geniş ve bu kullanım alanlarında yaygın olarak kullanımı tavsiye edilen bir kremdir.

Fakat kullanıcıların aklında birtakım soru işaretleri mevcuttur. Bu soru işaretlerinin başlıcaları aşağıdaki gibidir. Fito krem ne kadar? Fito krem eczanelerden reçeteli ve reçetesiz bir şekilde temin edilebilir. Reçetesiz alımlarda fiyatı 2018 yılı itibarıyla KDV dahil 14,02 Türk Lirası’dır. Fito krem yüze sürülür mü? Fito kremin yukarıdaki faydalarından yola çıkarak vücudun tüm bölgelerinde kullanıma uygun olduğu söylenebilir.

You might be interested:  La Roche Krem Ne Işe Yarar?

Alerjen bir durum söz konusu olmadığı sürece kullanımında herhangi bir sakınca yoktur. Fito krem sivilce için kullanılır mı? Özellikle sivilce tedavisinde oldukça etkili olan, özellikle bu problemin çözümü amacıyla kullanılması tavsiye edilen bir kremdir.

Hametan krem yüze iyi gelir mi?

Hametan Krem Faydaları Nelerdir? – Neredeyse her türlü cilt problemlerine karşı etkili olan Hametan krem, doğal ve bitkisel malzemelerden üretilmektedir. Cadı fındığı bitkisinden elde edilen krem, sivilce oluşumu, yanık, cerrahi müdahaleler sonrası oluşan yaralara uygulanabilen ve ağrıların kısmen dinmesine, yaranın daha çabuk geçmesini sağlamaktadır. Hametan kremin cilde olan faydaları şöyledir:

Yara izlerinin geçmesini sağlar. İltihap kurutucudur. Sivilcelerin daha çabuk tedavi etmesine yardımcı olur ve sivilce izlerinin geçmesini sağlar. Yanıkların geçmesine yardımcı olur. Cilt rengini eşitleyerek ciltte oluşan koyu lekelerin geçmesinde etkilidir. Makyaj öncesi makyaj bazı olarak sürüldüğünde makyajın daha kalıcı olmasını sağlamaktadır. Güneş yanıklarına iyi gelerek yanık acılarını dindirir. Aşırı kuruyan ve çatlayan ayaklara sürüldüğünde ayakların nemlenmesini ve kuruluğa bağlı olarak ortaya çıkan topuk çatlaklarının da kısa sürede tedavi edilmesini sağlamaktadır. Güçlü bir nemlendirici olan Hametan krem, el, yüz ve vücuda sürüldüğünde vücudun nem dengesini sağlamaktadır. Aniden kilo veren kişilerin vücutlarında oluşan çatlakların tedavi edilmesinde etkilidir. Sinek ve böcek ısırıklarına sürüldüğünde kaşıntı ve acıyı hafifletir. Yatak yaraları ve ameliyat yaralarına iyi gelir. Tahriş olan cilde uygulanması durumunda Hametan krem sürülmesi önerilir.