Gyno Lomexin Krem Ne Işe Yarıyor?

04.12.2022 0 Comments

Gyno Lomexin Krem Ne Işe Yarıyor
Gyno Lomexin Krem Ne İşe Yarar? – Vajinal pamukçuk hastalığına neden olan Candida albicans üzerinde etkili olan Gyno Lomexin krem, vajina bölgesinde yaşanan mantarların üremesini ve çoğalmasını engellemektedir. Ayrıca vajina iltihabının tedavisinde de etkilidir. Kısa sürede etkisini göstererek mantara neden olan enfeksiyonların öldürülmesini sağlar.

GYNO-Lomexin krem ne kadar?

Sadece eczanelerde satılır.

Perakende Satış Fiyatı : 40.64 TL
Barkod : 8699559360011
Fiyat geçerlilik tarihi : 09.07.2022

GYNO-Lomexin kaç gün arayla kullanılır?

Vajinal Fitil Fiyatları – Vajinal fitil fiyatları, kullanıcıların en çok merak ettiği konular arasında yer alır. Ürünlerin fiyat seçenekleri; vajinal fitil isimleri, kutu içeriği, etken madde ve kullanım süresi gibi kriterlere göre değişiklik gösterir.

Bu sayede sağlığınız için en etkili ürünlere rahatça ulaşabilmeniz mümkün hale gelir. Vajinal fitiller, farklı kullanım şekillerine sahip olmaları sebebiyle tekli, ikili, dörtlü ve altılı gibi farklı paketlerde satılır. Hekiminiz, tedaviniz boyunca kaç farklı fitil kullanmanız gerektiğini hesaplar ve size ideal paketi önerir.

Hekiminiz aksini söylemediği sürece, size önerilen paketteki tüm fitilleri tüketmeniz gerekir. Vajinal fitiller, 12 ila 24 saatte bir alınır ve bu yüzden günde 1 ya da 2 kez fitil uygulaması yapılır. İlacı doğru zaman aralığında kullanmaya özen göstermeniz ve sorununuz çözülse bile size verilen kutuyu sonuna kadar kullanmanız, sağlığınız açısından büyük önem taşır.

GYNO-Lomexin ne demek?

GYNO – LOMEXIN, geniş spektrumlu bir antimikotiktir. Page 5 4 / 6 – In vitro olarak Dermatofitler (Trichophyton, Microsporum ve Epidermophyton türlerinin tümü), Candida albicans ve diğer cilt ve mukoz infeksiyöz mikotik ajanlar üzerinde yüksek fungistatik ve fungisidal aktivite göstermiştir.

You might be interested:  Hametan Krem Ne Işe Yarar Sivilce?

GYNO Lomexin fitil ne kadar?

Sadece eczanelerde satılır.

Perakende Satış Fiyatı : 61.15 TL
Barkod : 8699559900019
Fiyat geçerlilik tarihi : 09.07.2022

Vajinal mantar fitil kaç gün?

Vajinal fitiller, sert yapıda olan oval şekilli ilaçlardır. Vajinaya yerleştirilen fitiller, vücut sıcaklığı ile birlikte eriyerek vajina içerisinde sıvı hale gelir. Vajinal fitil, vajinayı etkileyen sorunların tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Bu ilaçların emilimi kolay olduğu için hızlı bir şekilde etki gösterirler.

Vajinal fitillerde ilacı saran jelatin ya da kakao yağı gibi maddeler bulunur. Vücut sıcaklığınız fitilin dış kısmını erittikçe ilaç yavaşça vücudunuza salınmış olur. Vajinal Fitil Ne İşe Yarar? Vajinal fitiller, mantar enfeksiyonunun tedavisinde ve vajinal kuruluk durumunda kullanılabilmektedir. Bazen ise doğum kontrolü amacıyla kullanılan maddeler fitil formunda olabilmektedir.

Vajinal fitil, hangi amaçla kullanıldığına bağlı olarak farklı sürelerde etkinlik gösterir. Fitilin içerisinde ne bulunduğu ve boyutu gibi etkenler, ilacın ne kadar sürede çözündüğü üzerinde etkili olacaktır. Vajinal fitil şu amaçlarla kullanılabilmektedir: Doğum kontrolü sağlamak Gyno Lomexin Krem Ne Işe Yarıyor Doğum kontrolü amacıyla kullanılan spermisitler fitil formunda olabilmekte ve gebeliği şu şekilde engellemektedir:

Rahim ağzı girişini kapatacak bir köpük oluşturarak spermin geçmesine izin vermez Spermi hareketsiz hale getirir ve öldürür, bu sayede sperm rahme hareket edemez

Fitil formundaki spermisitlerin cinsel birleşmeden en az on dakika önce uygulanması gerekir. Bu sayede ilaç eriyebilir ve spermisit işe yarayabilir. Mantar enfeksiyonları tedavisi Vajinal mantar enfeksiyonu oldukça sık karşılaşılan bir sorundur. Bu enfeksiyon, Candida albicans adı verilen organizma nedeniyle meydana gelir. Mantar enfeksiyonunu reçetesiz alabileceğiniz fitillerle tedavi edebilirsiniz. Antifungal ilaçlar, hem krem hem de fitil formunda olabilmektedir.

Bu ilaçların etki güçleri birbirinden farklıdır ve çeşitli markalar altında satın alınabilmektedir. Kullanacağınız ilacı etkinliğine göre var olan enfeksiyonu temizlemek için genelde 3 ila 7 gün kullanmak gerekir. Vajinal fitil kullanıldığında belirtiler genelde kreme göre daha kısa zamanda ortadan kaybolmaktadır.

You might be interested:  Tüy Sarartıcı Krem Ne Işe Yarar?

Bununla birlikte şiddetli ya da tekrarlayan vajinal mantar enfeksiyonu yaşamanız durumunda doktorunuz 14 gün boyunca fitil kullanmanızı isteyebilir.