Gyno Lomexin Krem Nedir Nasıl Kullanılır?

05.12.2022 0 Comments

Gyno Lomexin Krem Nedir Nasıl Kullanılır
gyno lomexin krem, gyno lomexin krem nedir, gyno lomexin krem ne işe yarar, gyno lomexin krem nasıl kullanılır, gyno lomexin krem kullananlar, gyno lomexin krem yorumları, gyno lomexin krem fiyatı, gyno lomexin krem muadili, gyno lomexin krem yan etkileri, gyno lomexin krem hamilelerde kullanımı, gyno lomexin krem kullanıcı yorumları, gyno lomexin krem kadınlar kulübü, gyno lomexin krem süslü Gyno lomexin krem, antifungal bir ajan olan fentikonazol nitrat aktif maddesini içerir ve belirli cins mantarların büyümesini engeller. Gyno Lomexin Krem Nedir Nasıl Kullanılır Gyno Lomexin krem vajinal mantar tedavisinde kullanılan ve çok kısa sürede etki eden oldukça etkili kremlerden birisidir.

GYNO ne işe yarar?

GYNO CANESTEN, beyaza yakın hafif sarımsı renkte 1 vajinal tablet ve uygulama cihazı (aplikatör) içeren kutularda bulunur. etkin maddeye (klotrimazol) duyarlı bakterilerin neden olduğu genital bölge enfeksiyonlarında kullanılır.

Fitil kullandıktan sonra akıntı olur mu?

Fitil tedavisinde, fitil vajinaya yerleştirilir ve bir süre sonra kendiliğinden çözünür. Çözünen fitilin dışarı atılması sırasında ilacın çözünmüş hali de olacağından daha yoğun bir akıntı görülebilir.

Vajinaya yoğurt nasıl uygulanır?

NASIL UYGULANIR? –

Yoğurdu vajina içine uygulamak için parmaklarınızı kullanın.Kullanılmamış tampon aplikatörü içine yoğurt koyup, yoğurdu aplikatör yardımıyla vajina içine uygulayın.Serinleterek rahatlatması için kullanılmamış tampon aplikatörünü yoğurtla doldurup soğutun, daha sonra uygulayın.

Vajinal mantar evde geçer mi?

Vajinal mantar ; vajinal bölgede koyu renkli akıntı, bozuk süt görünümünde akıntı, yoğun bir akıntı ve kaşınma ile ortaya çıkıyor. Tıp dilinde candida albicans olarak telaffuz edilen vajinal mantar mutlaka tedavi edilmesi gereken bir rahatsızlıktır. Vajinal mantar enfeksiyonu cinsel yolla bulaşan bir enfeksiyon olarak kabul edilemez.

You might be interested:  Madefix 1 Krem Ne Işe Yarar?

Ancak ilk düzenli ilişki sırasında vajinal mantar enfeksiyonu riski artırabilir. İlaçlarla vajinal mantar enfeksiyonları tedavi edilebilir. Vajinal mantarınız sürekli tekrarlıyorsa(1 yıl içinde 4 veya daha fazla) bu gibi durumlarda daha uzun tedaviye ihtiyacınız olabilir. Antibiyotik kullanımı, kontrolsüz diyabet, bozulmuş bağışıklık sistemi ve artan östrojen seviyeleri bir mantar enfeksiyonu gelişme riskini artırabilir.

Vajinal mantar neden olur? Tüm kadınların vajinal bölgelerinde belli bir oranda bakteri ve mantar oluşumu mevcuttur ve bu oldukça normal bir durumdur. Mantar yararlı bakteriler tarafından kontrol altında tutulmaktadır. Bakterilerin azalması durumunda mantar büyümeye başlar ve belirtiler olarak karşımıza çıkan sorunlar başlar.

Vajinal mantara yol açan sebepler nelerdir? -Antibiyotik kullanımı -Doğum kontrol hapı kullanımı -Dar pantolon, ıslak mayo veya iç çamaşırı giymek, ıslak ped ile uzun süre kalmak -Çok yüksek oranda tatlı, şeker, tatlandırıcı kullanmak, -Rahim içi cihazların kullanımı, -Hamilelik, -Diyabet Tüm mantar türlerinde olduğu gibi vajinal mantar yani Candida mantar türü de nemli ve karanlık bir ortamda gelişir ve büyür.

Bu yüzden vajinanın olması gerektiğinden fazla nemli kalmasına sebep olacak olan sentetik ve naylon çamaşırlardan kaçınmak bunun yerine pamuklu iç çamaşırları tercih etmek gerekir. Vajinal mantar belirtileri nelerdir? – Vajina veya vulvada aşırı kaşıntı – Beyaz kokusuz kalın bir vajinal akıntı – Sulu vajinal akıntı – Vajinal ağrı – Vulvada kızarıklık ve şişlik Vajinal mantar nasıl tedavi edilir? Eğer vajinal mantar ile karşı karşıya olduğunuzu düşündürecek belirtiler varsa öncelikle doğru teşhis için mutlaka doktora gitmelisiniz. Gyno Lomexin Krem Nedir Nasıl Kullanılır Vajinal mantar tedavisi süresince dikkat etmeniz gereken en önemli nokta cinsel ilişkiye girmemektir. Cinsel ilişkiye girmeniz tedavi sürecini uzatacağı gibi bulaşıcı da olabileceğinden partnerinizde de bazı sorunlar ortaya çıkmasına sebep olabilir. Tedavi süresince titreme, kramp, ateş gibi şikayetler baş göstermeye başlarsa vakit kaybetmeden doktorunuza görünün.