Hidro Feşın Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

26.10.2022 0 Comments

Hidro Feşın Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Anasayfa Tedaviler HydraFacial Hydrafacial Cilt Bakımı

Cilt temizliği yaparken aynı anda gençleştiren ve ciltteki problemleri gideren bir antiaging bakım sistemidir. Basınçla püskürtülen vakumlu başlıkla ölü dokuları aspire ederek temizler, yine aynı başlıkla cilde peptidler, antioksidanlar ve hyaluronik asit pompalanarak cilt yenilenme sağlanır.

Cilde kazandırdıkları: 1. Rejüvenasyon 2. Koruma 3. Detoksifikasyon Vortex- fusion teknolojisi 4 aşamadan oluşan cilt bakım yöntemidir. Bakım sonrası cilt problemine göre kırmızı veya mavi len ışık enerjisi uygulanır. Uygulanan serumlar cildi hem temizlemeye hem de aynı anda nem kazandırmasına olanak sağlayan bir yöntemdir.

Gerekli görülen durumlarda peeling ile elmas başlık seçeneğiyle, aynı seansta kırmızı -mavi led ışık uygulama tedavisinin eklenmesi, diğer uygulamalardan ayırt edici özelliğini oluşturmaktadır. Çok koyu ciltlerden çok açık ciltlere kadar birçok cilt tipi için uygun olan bu yöntemi en hassas cilt tiplerinde güvenle ile kullanılabilmektedir. Hydra Facıal Aşamaları Nelerdir? Temizleme: Derinlemesine temizlik için cilt vakumlanır. Hydrapeeling : Normal prosedürde vakum ve sıvı kullanılarak peeling işlemi yapılır. Akne izi, leke,ve kalın-gözenekli ciltlerde, tahrişe yol açmaması için elmas başlıklar kullanılarak cildin üst tabaklarının mikrodermabrazyonu sağlanır.

Serum İnfüzyonu: Cilt görülen probleme göre lekelere, sivilcelere yada kırışıklıklara uygun olan serumlar uygulanır. Siyah ve beyaz noktalar (açık-kapalı komedonlar), ince kırışıklıklar ve cilt kuruluğu için hyaluronik asit içeren, aşırı yağlı ve genişlemiş gözenekler için yağ dengeleyici serum uygulaması yapılır.

Nemlendirme : Özel spiral dizaynı sayesinde nemlendirici solüsyonlar, peptidler, antioksidanlar ve hyaluronik asit cilde uygulanır. Led Terapi : İnce kırışıklıklar kırmızı, sivilceler için mavi led ışık tedavisi yapılır. Kırmızı ışık elastin-kollajen lifleri uyararak yenilerini sentezletir ve cildi sıkılaştırır,Mavi ışık akneyi oluşturan bakterileri yok ederek porları temizler.

Hangi Durumlarda Kullanılır? • Siyah noktalar, tıkalı ve genişlemiş gözenekler • Akne • Güneş hasarı • Nemsiz, kuru cilde nem kazandırmak • İnce çizgiler • Renk düzensizlikleri Hydradermabrazyon yöntemi ilk defa cilt soyma, temizleme, nemlendirme, yenileme, antioksidan koruma, akne tedavisi işlemlerinin bir arada kombine uygulandığı sistemdir.

Daha aydınlık, parlak, genç ve güzel görünümlü bir cilde konforlu şekilde ulaşmayı sağlayan sıvı-mikrodermabrazyon teknolojisi Hydra Facial ile yüzeyel cilt lekeleri, cilt kırışıklıkları, ciltteki yağlı görünüm problemleri ve akne tedavisinde oldukça iyi sonuçlar alınabiliniyor.

HydraFacial cilt bakımı nasıl olur?

Hydrafacial Cilt Bakımı Nedir? Nasıl Yapılır? – Hydrafacial, özel bir ekipman kullanılarak eksfoliasyon-temizleme, peeling, ekstraksiyon ve nemlendirme işlemlerinin gerçekleştirildiği bir yüz bakımı teknidiğir. Hydrafacial cildinize nem sağlar ve cildinizi temizlerken ölü cilt hücrelerini, kiri, kalıntıları ve kirleticileri yok eder.

  1. Hydrafacial, tek bir seansta birleştirilen dört prosedürden oluşur: temizleme ve eksfoliasyon, hafif bir kimyasal peeling, vakumlu emme (ekstraksiyon) ve nemlendirici serum.
  2. Bu prosedürler, tescilli bir hydrafacial ekipmanının (hortumları olan büyük bir tekerlekli araba ve çıkarılabilir başlıklı bir değnek) yardımıyla gerçekleştirilir.

Cilt tipinize ve işlemleri uygulayan estetisyene bağlı olarak değişen sonuçları olabilen geleneksel yüz tedavilerinin aksine, hydrafacial tutarlı sonuçlar verir ve her cilt tipindeki hastalarda kullanılabilir. Hydrafacial kapsamlı bir temizlik, pul pul dökülme, kimyasal soyma, kolajen oluşturma ve yüz kası gevşemesi sağlar ve bunların tümü, günümüzde büyük gözenekler, kırışıklıklar, çatlaklar ve incelme gibi birçok kozmetik problemin tedavisinde faydalıdır.

  • Hydrafacial tedavileri genellikle en iyi sonuçları elde etmek için LED ışık tedavisi ile birlikte kullanılır.
  • Akne, mavi ışık kullanılarak daha etkili bir şekilde tedavi edilebilir.
  • Tedavinizin tamamlanmasının ardından estetisyeniniz, genel deneyimi geliştirmek için ışık tedavisi veya dolgu maddeleri gibi başka tedaviler önerebilir.
You might be interested:  Avon Attraction Krem Ne Işe Yarar?

Hydrafacial’ın hafif doğası nedeniyle ek tedaviler yapmak mümkündür. Hydrafacial, olağanüstü sonuçlar üreten, türünün tek örneği olan alet tasarımı ile ayırt edilir ve neredeyse tüm cilt bakımı ihtiyaçlarınızı karşılar.

HydraFacial ücreti ne kadar?

Kişiye özel planlanan bir cilt bakımı ve cilt yenileme yöntemi olan ‘ Hydrafacial ‘ cilt temizliği ve cilt bakımı seansları ortalama 500 TL ile 750 TL fiyat aralığında değişebilmektedir.

Hydrafacial kimlere uygulanmaz?

Cildi derinlemesine temizleyen, nazikçe soyan, besleyen ve nem bombardımanına tutan Hydrafacial hakkında merak edilen tüm soruları sizin için cevapladık. – 1. Hydrafacial cildime nasıl etki eder? En büyük etkisi, cildin neme doymasını sağlamaktır. Derinlemesine temizlenen cilt kendini yenilemeye başlar.

  • Peeling ile nazikçe soyarak cildi ölü deriden arındırır cildi canlandırır.2.
  • Hydrafacial cilt bakımının faydaları nelerdir? Yoğun nemlendirme ve lifting etkisi sayesinde Anti-aging koruma sağlar, kan dolaşımını ve lenf drenaj sistemini harekete geçirdiği için kolajen üretimini destekler ve cildin kendi kendini onarma sistemlerinin performansını artırır.3.

Hydrafacial ne işe yarar? Hydrafacial cildi etkin bir şekilde temizleyen ve epidermisi soyan bir hydradermabrazyon sistemidir. Akne oluşumunu engeller, yaşlanma karşıtı koruma sağlar, cildi toksinlerden arındırır, sebum ve ph dengesini muhafaza eder.4.

Hydrafacial hangi cilt problemleri üzerinde etkilidir? Akne tedavisinden etkili sonuçlar elde ettiğimiz bir uygulamadır. Hydrafacial cihazının güçlü vakum sistemi ve özel içerikleri sayesinde siyah ve beyaz nokta temizliğinde, yağ bezelerinin ciltten uzaklaştırılmasında en etkili medikal cilt bakımı sistemidir.5.

Hydrafacial aşamaları nelerdir? 5 aşamadan oluşan Hydrafacial uygulaması, cildin temizlenmesi ile başlar. Bir sonraki aşamada asit peeling ile epidermisin en üst tabakası nazikçe soyulur. Üçüncü aşamada uygulanan serumlar, cildi derinlemesine besler. Yoğun nem veren antioksidanların uygulanmasının ardından LED ışık terapisi ile seans tamamlanır.6.

Orijinal Hydrafacial solüsyonları nelerdir? Hydrafacial uygulamasında kullanılan tüm içerikler markaya özgü olarak Amerika’da, uzun ve özenli araştırmalar sonucu üretilmiş antioksidanlar, peptitler, aydınlatıcı ajanlar ve asitlerdir. DermaBuilder, GlySal Asit Peeling, Activ-4, Beta-HD, Antiox-6, Antiox en yoğun kullanılan Hydrafacial solüsyonlarıdır.7.

LED Işık terapisi ne işe yarar? Kırmızı LED ışık terapisi kolajen üretimini tetiklemek ve lifting etkisi yaratmak için, mavi, LED ışık terapisi ise cildi sakinleştirmek için kullanılmaktadır. 8. Hydrafacial için uygun aday mıyım? Akne sorunu olan ergenlik dönemindeki genç ciltler üzerinde dahi güvenle kullanılan Hydrafacial her yaştan kadın ve erkeğin kullanımına en uygun cilt bakımıdır.9. Kimler Hydrafacial yaptırabilir? Hydrafacial, tüm cilt tipleri için uygun ve son derece güvenli bir bakım sistemidir.

Hydrafacialdan sonra ne yapılmalı?

HydraFacial, uygulama sonrasında herhangi özel bir bakım gerektirmemektedir. Tek dikkat edilmesi gereken nokta o gün yüzü yıkamamaktır. Bir gün yüze hiçbir şey sürülmemesi gerekir. Bakım sonrası kişi hemen iş, sosyal yaşamına dönebilir, isterse makyaj da yapabilir.

Hydrafacial kalıcı mı?

Hydrafacial ile birçok cilt problemine çözümü vortex teknolojisi ile cilde hasar vermeden cildin iyileşmesini sağlayarak kazandırıyor dolayısıyla düzenli uygulamada kalıcı etkisini de yoğun şekilde cildinizde hissedersiniz. Etkisini korumak için ayda bir minimum iki ayda bir uygulama mutlaka öneririm.

Hydrafacial lekelere iyi gelir mi?

Hydrafacial uygulaması ne işe yarar? – Çevresel faktörlerin yanı sıra, güzel görünmek adına yapılan yanlış makyaj, uzun süre güneşlenme ve cilt tipine uygun olmayan kozmetik ürünlerin kullanımı gibi hatalı uygulamalar sonucunda cilt gözenekleri kapanır, yeterince hava ve nem alamaz hâle gelir.

  • Tüm bunlara ek olarak, cildin alt katmanlarında yer alan ölü hücrelerin birikimi sonucunda cilt olduğundan daha yaşlı, yorgun ve kırışık görünür.
  • Uygulama sonrasında herhangi bir özel bakım gerektirmeyen hydrafacial sayesinde, tüm bu problemler yarım saat kadar gibi bir süre içinde giderilir.
  • Cildi derinlemesine temizlerken var olan problemlerin giderildiği, bu sırada vakumlu başlık ile ölü deri ve hücrelerin aspire edildiği temizlik işlemi sonrasında cildi sağlıklı ve etkili şekilde besleyen serumlar cilt altına pompalanır.
You might be interested:  Gyno Trosyd Krem Ne Işe Yarar?

Uygulanan temizlik ve bakım işleminden sonra ciltte var olan lekelenme problemine göre kullanılan farklı LED tipleri ile istenmeyen görünüm yok edilir. Gerekli görüldüğünde peeling uygulaması da yapılabilir. Hassas, kurumuş ve yıpranmış cilt tiplerinde de güvenle uygulanabilen yöntem sayesinde dokular zarar görmez.

Cildi tahriş etmeden ve iz bırakmadan, konforlu bir şekilde güzel ve canlı görünen bir cilt sunar. Cilt kırışıklıkları ve lekeleri, genişlemiş gözenekler, akne ve siyah noktalar, cilt kırışıklıkları ve yağlı cilde has problemler hydrafacial uygulaması ile yok edilir. Tek bir seansta, 30 dakikadan kısa bir sürede, her yaştan kişiye ve cilt tipine aşağıdaki işlemler uygulanabilir.

Özetlemek gerekirse hydrafacial uygulaması ile:

Vakumlu vortex sistemi ile derinlemesine cilt temizliği yapılır. Solüsyon ve vakum ile yapılan peeling işlemi, akne, siyah nokta, leke gibi istenmeyen görünümü, cilde zarar vermeden yok eder. Akne, yaşlanmaya ve yorgunluğa bağlı kırışıklık ve diğer lekeler için özel serumlar uygulanır. Aşırı yağlanan T bölgesi için dengeleyici serum uygulanır. İnce kırışıklık, siyah nokta ve büyümüş gözenekler için farklı serum tipleri uygulanır. Hyaluronik asit, peptit, antioksidan ve nemlendirici solüsyonlar ile cilt hızla nemlendirir ve nem dengesini koruması sağlanır. LED teknolojisi cildi sıkılaştırır, bakterileri yok eder.

Hydrafacial cilt bakımı ne kadar sürüyor?

Hidro Feşın Cilt Bakımı Nasıl Yapılır HydrafacIal Nedİr? HydrafacIal Uygulaması Ne İşe Yarar? Herkes cildinin pürüzsüz, parlak ve genç görünmesini ister. Bunun için de kimi zaman çok aşamalı, uzun süren ve toplamda oldukça pahalıya gelen bazı bakım rutinlerini takip eder. Peeling, nemlendirme, maskeler, kremler, yağlar, esanslar ve serumlar gibi pek çok ayrı kalemi satın almak zorunda kalır.

Çoğu zaman da başarısız sonuçlarla karşılaşır. Sivilce problemleri, kuruluk, yaşlanma belirtileri, solgunluk, mat cilt gibi pek çok soruna tek kalemde çözüm bulmak ise aslında mümkün. Hydrafacial ile hemen hemen her yaştan ve her cilt tipinden kişiye bütünsel bir cilt bakımı yapılabilir. Bu mucizevi bakım dünyada en çok tercih edilen bakım olmasının hakkını veriyor.

Bir düğün öncesi, önemli bir toplantıdan hemen önce ışıl ışıl, canlı görünmesini istiyorsanız Hydrafacial yaptırmanız yeterli. HydrafacIal Nedİr? Hydrafacial adını ‘hidrat’ kelimesinden alır. Cildi nemlendirme özelliği Hydrafacial’ı diğer tüm cilt yenileme yöntemlerinden ayırır.

Bu tedavi, ölü cilt hücrelerini ve kirleri temizlerken aynı zamanda taze cildi temizleyici ve nemlendirici serumlarla besler. Tedavi yatıştırıcı, ferahlatıcı ve tahriş edici değildir. En önemlisi, anında etkilidir ve aynı zamanda uzun süreli cilt sağlığına önemli katkı sağlar. Geliştirilmiş Vortex teknolojisi ile cilde zarar vermeden, cildin yenilenmesini sağlayan yöntem; ölü deri hücrelerini kaldırır ve gözeneklerdeki tüm kirleri emer, ardından gözenekleri besin açısından zengin serumlar “güçlendiriciler” ile besler.

Bu uygulama klasik mikrodermabrazyon tedavilerinden çok daha naziktir. Bu nedenle çok hassas ciltlerde bile rahatlıkla kullanılabilir. Hydrafacial bakımı çok hızlı ve etkilidir, tamamlanması sadece 30 dakika sürer. Ayrıca, sonuçlar anında fark edilir ve iyileşme süresi gerekmez.

Yağlı, akne eğilimli cilt Kuru cilt Düzensiz cilt tonu İnce çizgiler ve kırışıklıklar Hiperpigmentasyon Güneş hasarı Yaşlılık lekeleri Siyah nokta Genişlemiş ve tıkanmış gözenekler

HydrafacIal Nasıl Uygulanır? Hydrafacial uygulaması tek seansta toplam 4 yüz bakımı içerir: temizleme ve peeling, nazik bir kimyasal peeling, vakumlu emme ve nemlendirici serum. Bu adımlar, patentli bir HydraFacial cihazı kullanılarak sağlanır. Cilt tipi ve estetisyeninize bağlı olarak farklı etkileri olabilen geleneksel yüz bakımlarının aksine tutarlı sonuçlar verir ve tüm cilt tiplerinde kullanılabilir.

Hydrafacial bakımı genellikle LED ışık tedavisi ile birlikte kullanılır. Mavi ışık sivilcelerin, kırmızı ışık ise kırışıklıkların görünürlüğünü azaltmaya yardımcı olur. Peki HydrafacIal tedavİsi sırasında neler olur? Bu uygulama ortalama 30 dakika sürer. Bu süreçte sırasıyla aşağıdaki gibi bir akış olur.1 – Temizleme Uygulama sırasında ilk adım temizlik ve pul pul dökülmedir.

Cilt nazikçe temizlenirken gözenekler iyice açılır.

You might be interested:  Burun Ameliyatından Sonra Ne Zaman Cilt Bakımı Yapılır?

Regl döneminde Hydrafacial yapılır mı?

Cilt Bakımı Nedir ? Cilt bakımı; stres, sağlık sorunları veya yaşa bağlı olarak ciltte oluşan yıpranmaları profesyonel bakım ürünleriyle uzmanlar tarafından cildin ihtiyacına göre derinlemesine temizleme işlemidir. Yaklaşık olarak bir saat sürer. Her zaman yapılabilir fakat 28 günde bir cilt kendini yenilediği için ayda bir defa yapılması önerilir.

Öncelikle cildin iyi bir şekilde analizinin yapılması, cilt tipine karar verilmesi gerekir.Cilt tipine göre temizleme sürü (kuru ciltlerde) veya temizleme jeli (yağlı ciltlerde) ile derinlemesine temizlik yapılır.Ölü deriyi uzaklaştırmak için peeling uygulaması yapılır.Peeling frimatöre ile cilde uygulanarak etkisi arttırılır. Gözenekleri açarak dışarıya yağ atımını kolaylaştırılır. Komedan ve akne oluşumunu engeller.Cilde öncelikle Vapozon (su buharı) uygulanır. Gözeneklerin açılıp kolayca temizlenmesi sağlanır.Ardından ozon buharı uygulanarak ciltte sorun yaratan ve akne oluşturan bakteriler dezenfekte edilir.Buhar ile açılmış gözeneklere vakum cihazı ile müdahale edilerek siyah noktalar, komedanlar ve yağ bezeleri ciltten uzaklaştırılır.Sivilce oluşumunu engellemek, oluşan sivilceyi kurutmak, ciltteki kızarıklığı gidermek ve dezenfekte etmek amaçlı High Frekans (yüksek frekans) uygulanır.Cilt problemine göre nem maskesi, besleyici maske, akne giderici maskeden uygun olan tercih edilir. Maske ile cildin sakinleşmesi, dinlenmesi ve beslenmesi sağlanır.Gözenekleri sıkılaştırmak ve cildi temizlemek için tonik uygulaması yapılır.Son aşama olarak nemlendirme işlemi yapılır.Yüz ve dekolte bölgesine masaj yapılarak cilt bakımı seansı sonlandırılır.

Hydrafacial etkisi ne kadar sürer?

HydraFacial, farklı cilt tiplerine ve ihtiyaçlarına göre uyarlanabilen non-invaziv, ablatif olmayan cilt yüzey kaplaması yöntemidir. İnce çizgilerin, kırışıklıkların, tıkanmış ve büyümüş gözeneklerin, yağlı ciltlerin, hiper pigmentasyonun ve kahverengi lekelerin görünümünü iyileştirebilir.

Özetle: Çok amaçlı bir cihazdır, bu yüzden son günlerde popülaritesi giderek artmaktadır. HydraFacial, ölü deri hücrelerini kaldırmaya yardımcı olan cilt yenileyici bir uçla yapılandırılmış bir alet aracılığı ile cildi oksijenli ve vitamin içeren hidradermabrazyon adı verilen bir sıvıyla cildin soyulmasını sağlayan yeni bir teknolojisi kullanıyor.

Ayrıca, tüm ölü cilt hücrelerini, makyajı, yağı ve tıkanmış gözeneklerde sıkışan kirleri emen “vorteks teknolojisi” olarak adlandırdığı güçlü bir vakum işlemi uyguluyor. Suyun basıncı, cilt soyma ucu ile fiziksel kazımalar ve vakum emişi ile kombine edildiğinde, bu son derece yumuşak, cilt yenileyici bir işlem haline gelir.

Hangi cilt tipleri için uygundur? HydraFacial tüm cilt tipleri, özellikle de hassas ve yaşlanan ciltler için mükemmel sonuçlar elde edilmesini sağlıyor. Aynı zamanda kolajeni uyarmak için mikrodalga teknolojisi kullanılır. HydraFacial, hassas ciltleri olan ya da mikrodermabrazyona kıyasla kızarıklık eğilimi gösteren, cildi pul pul dökmek için kristaller ya da elmas ucu kullandığı için hassas ciltli kadınlar için çok daha uygundur.

Hangi yaş grubu için uygundur? HydraFacial, yaşı ne olursa olsun, daha genç görünen cilt isteyen herkes için idealdir. Kuru ya da hassas bir cildi olan her yaş grubu için iyi bir seçenektir. Tüm cilt tipleri ve cilt rengi için güvenli ve etkilidir. HydraFacial tedavisi nasıl uygulanır? HydraFacial tipik olarak dört adımdan oluşur: temizleme ve eksfoliyasyon, glikolik soyma, ekstraksiyonlar ve serum infüzyonu.

Dört basamağın hepsi cildin derinlemesine temizlenmesine ve yenilenmesine yardımcı olur. Ortalama 25 ila 90 dakika arasında sürer. Yan etkisi yoktur ve iyileşme sürecine ihtiyaç yoktur. HydraFacial nasıl etki eder? İlk tedaviden sonra inanılmaz bir parlaklık hissedeceksiniz, gözenekleriniz belirgin bir şekilde daha küçük olacak, cildiniz yumuşak ve nemli olacak, şişkinlik azalacak.

İnce çizgiler ve kırışıklıklar, su ve besleyici açıdan zengin olan bu serumla zengin hale geldiği için daha az gözükecektir. Sonuçlar artarak ilerle, bu nedenle bir dizi tedavi alırsanız, sonunda ince çizgilerin, kırışıklıkların ve koyu lekelerin uzun vadede azaldığını görebilirsiniz.