Hirudoid Jel Krem Ne Işe Yarar?

12.12.2022 0 Comments

Hirudoid Jel Krem Ne Işe Yarar
Hirudoid Forte Jel Ne İşe Yarar? – Bu krem yüz yaralarının, hipertrofik skarın (yaralanma bölgesinde aşırı miktarda kollajen nedeniyle oluşan kırmızı skarlar), keloitlerin (bir yara iyileşmesinden sonra oluşan bir skar tipi) iyileştirilmesi için kullanılan topikal bir ajandır.

HİRUDOİD jel ne işe yarıyor?

HİRUDOİD ®, pıhtı oluşumunu engelleyen, oluşan pıhtıyı eriten ve yangıyı önleyen bir ajandır. HİRUDOİD ®, kutuda, ağzı plastik burgulu kapaklı, içi sarı laklı, 40 g jel içeren, beyaz, metal tüp ambalajlarda sunulur. Açık amber renkli, saydam veya hafif opalesans jel görünümlüdür.

HİRUDOİD krem yanık için kullanılır mı?

morarma, yanık, ödem gibi iç yaralanmalar için satılıyor olsa da ben bunu kronik bel ağrılarımda kullanıyorum. voltaren ve muadillerinin çözüm olamadığı bel ağrılarıma kısa sürede etki ediyor. birkaç sefer boynum tutulduğunda da bunu kullandım, onları da geçirdi. bu ilaç herkesin evinde bulunması gereken efsane bir şey. ama fiyatı ikiye katlanmış bu ay içinde. gecen ay 8 lira iken şimdi 14-15 liraları bulmuş. daha fazla övmeyim de fiyatı daha da yükselmesin. krem olanı bandaj altında, kuru deri bölgelerinde ve yüzde kullanılır. jel olanı ise bandaj dışında, ekstremitelerde (kol-bacak) kullanılır. sadece kan pıhtısına değil, flebit ve künt yaralanmalara (hematom olmasa da) da etkilidir. devlet hastanesindeki tek işi kan alma olan ama onu da yapmayı beceremeyen hemşirenin anasını ağlattığı damara da, etrafındaki morluğa da kullanılır. yanlız hemen kullanılmaz, bir gün sonra falan başlanır. yoksa pıhtı damarı tıkayamayıp veya eriyip doku altına daha fazla kanamaya neden olabilir. kişisel tecrübelerime dayanarak söylüyorum ki deri altındaki morluklara, elmacık kemiğine yediğiniz yumruğun kalan izine bir faydası olmuyor. belki ilk günde sürerseniz. ancak flebitte olumlu etkisini gördüm. ameliyat sonrası doktorumun tavsiye ettiği kremdir. ancak işe yaradı mı diye sorarsanız cevabım pek değil olur. ya da bana öyle geliyor bilmiyorum ama ameliyat olalı 6 gün oldu ve şişliklerim hiç inmemiş gibi hissediyorum. bu entry de bodybuildingciler icin gelsin. (bkz: sustanon ) diyalizin kalın iğneleri yüzünden morarıp şişen kola uygulandığında kısa sürede etkisini görmeye başlayacağınız 14.5 lira fiyata sahip jel. sürdükten sonra üzerini sargı bezi vs ile kapatmayın açık kalsın. sol orta parmağımdaki ödemi 2 aydır geçiremedi. bunun yerine başka ne kullanılabilir merak etmekteyim. gözaltı morluklarına da kullanıldığına ilişkin söylenti var sosyal medyada. deneyen oldu mu? bundan 1 hafta önce rutin olarak kan testi yaptırayım dedim, şansıma acemi stajyer hemşire adayı, genç bir liseli kız denk geldi. neyse kanı alırken filan hiç bir şey demeden beni yolladı. kan alınan bölgeye biraz baskı yapmama rağmen şişmeye başladı. neyse 1 gün geçti, 2 gün geçti, 3 gün geçti derken kolumda morarmalar gözükmeye başladı. haliyle pek fazla kafama takmadım ta ki dambıl ile kol çalışması yaparken ağrı hissedene kadar. en sonunda doktora gittim ve bu kremi önerdi. şimdilik kullanmaya başladım. dambılla bir müddet ağırlık kaldırmamamı tavsiye etti.1 hafta artık böyle rutin olarak kremi süreceğiz. neyse, kısacası morarmalara iyi geldiği söylenen krem çeşidi. sürüldükten sonraki ilk 10 saniye uhu gibi kokan ağrı kesici krem. ayağımdaki burkulma sonucu oluşan yoğun ödem için ilk gittiğim doktorun jel versiyonunu yazdığı, ikinci gittiğim doktorun krem versiyonunu yazdığı ilkini bitirdikten sonra aralarında fark olduğunu renginden anladığım krem jel. ikisi arasındaki fark nedir bilen var mı?

You might be interested:  Hametan Krem Ne Işe Yarar Sivilce?

ekşi sözlük kullanıcılarıyla mesajlaşmak ve yazdıkları entry’leri takip etmek için giriş yapmalısın.