Iğneli Cilt Yenileme Aleti Nasıl Kullanılır?

05.11.2022 0 Comments

Iğneli Cilt Yenileme Aleti Nasıl Kullanılır
Dermaroller Nasıl Kullanılır? – Dermaroller, yüzü çizmeyecek şekilde cilt yüzeyinde yuvarlanarak, bastırmadan hareket ettirilerek kullanılır. Doğru dermaroller çeşidi ile temizlenmiş cilde uygulama yapılmalı, dermaroller kullanımı öncesi ve sonrası dermaroller mutlaka dezenfekte edilmelidir.

 1. İster klinik ortamda cilt uzmanları tarafından ister evde kendi kendinize, dermaroller kullanımı ile cildinizin yenilenmesine destek olabilir, kullandığınız cilt bakımı ürünlerinin etkisini önemli ölçüde artırabilirsiniz.
 2. En iyi yaşlanma karşıtı serumu kullanıyor olsanız dahi cildin alt katmanlarına ulaşmadığı sürece içeriği ne kadar iyi, ürün kalitesi ne kadar yüksek olursa olsun, sadece kozmetik ürünlerle genç kalmak maalesef mümkün olamıyor.

Yapılan araştırmalar, dermaroller ile mikro iğneleme yöntemi sonrasında uygulanan vitamin, serum ve kremlerin etkisinin yüzde yüzden fazla arttığını göstermektedir. Dermarollerın açtığı mikro kanallar aynı zamanda küçük bir hasar yarattığı için cilt hızla kolajen sentezler ve kendi kendini onarmaya geçer.

Dermaroller evde haftada kaç kez kullanılır?

Evde Dermaroller Nasıl Kullanılır? – Dermaroller nedir sorusunun yanıtını artık bildiğinize göre, bu aparatı evde kendi cildiniz üzerine nasıl uygulayacağınızı öğrenmenin zamanı da gelmiş demektir. Bu anlamda, ilk olarak dermaroller uygulayacağınız bölgenin, ellerinizin ve ortamın hijyen koşullarına dikkat etmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

 • Aynı şekilde dermaroller’ınızın da temiz olması gerekmektedir.
 • Cildinizi, ellerinizi ve dermaroller’ınızı steril hale getirdikten sonra ise artık uygulama aşamasına geçebiliriz.
 • Dermaroller’ı cildiniz üzerindeki uygulama alanına dik bir konumda tutun ve hafif bir şekilde bastırarak aparatı cildiniz üzerinde gezdirmeye başlayın.

İşte hepsi bu kadar! Bu işlem sayesinde dermaroller iğnelerinin cildinizin hücre dokusunu harekete geçirebileceksiniz. Dermaroller’ı uygulama alanında 5-8 kez taramanız tavsiye edilmektedir. Daha fazla taradığınız durumda cildinize zarar vermeniz söz konusu olabilir.

 1. Uygulamanın ardından cildinizi rahatlatmak için dilerseniz maske, krem veya losyon kullanabilirsiniz.
 2. Hatta dermaroller etkisini güçlendirmek için anti-aging özelliğe sahip bir nemlendirici kullanmanız yararınıza olacaktır.
 3. Fakat eğer dermaroller uygulaması sonrasında dış ortama çıkmanız gerekiyorsa, cildinizi yüksek SPF’li bir güneş koruyucu ile korumanız gerektiğini belirtmiş olalım.

Bunların yanı sıra haftada bir defa dermaroller ile cilt bakımı yapmanız yeterli olacaktır.

Roller kaç günde bir kullanılır?

Dermaroller Kaç Seans? – Uzmanların kontrolüne bağlı olarak seanslar değişiklik gösterebilmektedir. Seanslar haftada bir defa veya on günde bir defa yapılabilmektedir. Ortalama olarak on seans sonrasında sonuca ulaşılabilmektedir. Seans aralıklarının belirlenmesindeki en belirleyici şey kullanılan iğnelerin boyutudur.

Dermaroller dan sonra yüze ne sürülür?

Bu paylaşım bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurmalısınız. Her tedavi her kişi de farklı sonuçlar ve farklı etkinlik süreleri sunabilir. Sağlıklı ve güzel günler dilerim, Mikroiğneleme nedir? 0.5-2.5 mm faasında değişen farklı uzunluklarda steril, ince ve çok keskin iğnelerin özel aparatlar ile deri yüzeyine uygulanmasıdır.

 1. Bu uygulama ile iğneler dermise (derinin alt tabakası) kadar uzanan mikroskopik kanallar şeklinde hasarlar oluşturmaktadır.
 2. Böylece gelişen bu hasarlar derinin kendi iyileşme mekanizmasını harekete geçirerek kollajen gibi destek dokuların artışına ve derinin yeniden yapılanmasını tetiklemektedir.
 3. Açılan mikrokanallar sayesinde deriye uygulanan ilaçlar hem daha hızlı hem de daha derine ulaşmaktadır.

Mikro iğneleme uygulamaları : Mikro İğneleme uygulamalarında amaç çok küçük iğneler ile deride tedavide hedeflenen derinliklerde binlerce mikrokalların (mikro deliklerin) açılmasıdır. Bu mikrokanallar 10-15 dakikada iyileşmeye başlamakta 24-72 saat sonra tamamen kapanmaktadır.

You might be interested:  Bb Ve Cc Krem Ne Işe Yarar?

Bunun sonucunda; Mikrokanalların deride neden olduğu küçük hasarlar derinin kendi iyileşme mekanizmasını harekete geçirmektedir. Bu iyileşme süreci deriye hacim ve dolgunluk veren kollajen ve elastin liflerin üretimi arttırmakta, derinin derinlemesine yenilenmesine yol açmaktadır.​ Bu mikrokanallar deri yüzeyine uygulanacak ilaç, kozmetikler ve serumların emilimini büyük oranda arttırmaktadır.

(1000 katına kadar artırabilmektedir), Cildin soyulması ile peeling etkisi oluşmaktadır. Mikro İğneleme Uygulamaları tek başlarına kullanıldığı gibi Hyaluronik asit, peeling ajanları, büyüme serumları ve ilaçlar ile kombine kullanılabilmektedir. Uygulama seansları 1-4 hafta ara ile toplam 4-8 seans olarak planlanmakta, erken dönemde etkiler gözlenmekle birlikte asıl cevap seansların bitiminden birkaç ay sonra ortaya çıkmaktadır.

Akne ve İzlerinin Tedavisi, Genişlemiş gözeneklerin küçültülmesi, Güneş hasarlı ciltlerin tedavisi, Kellik ve Saç Kaybı Tedavisi, Göz çevresi problemlerinde kullanımı ( Morluklar ve torbalanmalar gibi), Boyun ve dekolte alanlarında hafif kırışıklık ve sarkmalarda, Stria (Çatlaklar) tedavisinde, İnce çizgilenmelerin tedavisi ve derin kırışıklıkların hafifletilmesinde, Skar (Kötü yara iyileşmesi) tedavilerinde​ kullanılabilmektedir.

Mikroiğneleme ”Dermaroller, Dermastamp ve Dermapen” gibi çeşitli cihazlarla yapılmaktadır; İğneler değişik tekniklerle deriye uygulanamaktadır; İğneler bir silindir üzerinde ise buna Dermaroller denilmektedir. Üzerinde yüzlerce iğne bulunmaktadır ve silindir deri üzerinde gezdirilerek uygulanmaktadır.

Iğneli cilt yenileme aleti ne işe yarar?

Dermaroller Ne İşe Yarar? – Birçok cilt probleminin tedavisinde kullanılan Dermaroller, anti-aging koruma ve cilt gençleştirmede kullanılarak bakım rutinlerinin yani cilt bakımı ürünlerinin etkisini artırmamıza yarar. Dermaroller cildin kendi kendini yenilemesine neden olurken kan dolaşımını ve lenf drenaj sistemini de harekete geçirir.

Dermaroller ile hangi serum kullanılır?

Hangi Dermaroller Serum’unu Almalıyım – Mesoxy markamız serumlarını dermaroller ve dermapen işlemlerine uygun olarak üretmektedir. Serumlarımız hem kıvam hemde cilt altına uygunluk olarak dermaroller işlemine tam uyumludur. Problemlerinize yönelik serumlarımız şu şekildedir;

Mesoxy OxyRevive Serum : OxyRevive serumumuz anti aging işlemlerinizde size yardımcı olacak serumumuzdur. Hyaluronic acid ve kolajen içerdiğinden dolayı hem kısa vadede sonuç vermektedir hemde yüz bölgesinde uzun süreli ışıltı sağlamaktadır. Mesoxy OxyBright Serum : OxyBright serumumuz leke problemlerinize çözüm getirmek için ürettiğimiz cilt bakım serumudur. İçeriğindeki, ile doğum, güneş ve yaşlılık lekelerinde oldukça etkilidir. Mesoxy OxyDetox Serum : Cildinize yoğun bir arınma sağlar. Makyaj, krem vb. işlemlerden dolayı bozulan cilt yapını temizler ve problem çözmeye uygun hale getirmektedir. Mesoxy OxyCvit Serum : Detox ile arının cildin bozulan yapısını onarmak ve sertleşmiş derinin pürüzsüzlüğünü yeniden kazandırır. Mesoxy OxyHair Serum : Saç dökülmelerinin durdurulması ve yeni saç kökünün oluşması için içeriği yoğun formülasyonu ile saç bölgenizdeki problemleri çözmeyi amaçlamıştır. Mesoxy OxyAge Serum : Nem bombası olarak da tabir edilen serumumuzdur. Kuru ve mat cildin onarılması için kullanılabilir.

Dermaroller kıl çıkarır mı?

Dermaroller saç çıkarır mı? – Iğneli Cilt Yenileme Aleti Nasıl Kullanılır Genelde dermaroller saç dökülmesi tedavisiyle ilişkilendiriliyor çünkü mikro iğneler saç köklerini uyararak, kan dolaşımını hızlandırarak saç uzamasına teşvik ediyor. Saç derisinde hasar bırakan iğnelerle beraber saç sağlığını yeniden canlandırdığı düşünülüyor.

Dermaroller iğne sayısı kaç olmalı?

Iğneli Cilt Yenileme Aleti Nasıl Kullanılır Dermaroller Nedir? Dermaroller cilt üzerinde oluşan akne, kırışıklık, selülit ve çatlak gibi problemlerde kullanılan deri üstünde oluşan tüm cilt problemleri için etkili olan iğneli bir bakım sistemidir. Mantığı akapuntur’a dayanan bu yöntemin kalıcılığı ve tedavi yöntemi oldukça etkilidir.

 1. Saç, Yüz, Boyun ve Vücut bölgelerinde çok rahatlıkla kullanılabilen Dermaroller bayanların, özellikle erkeklerde ise saç bölgesinde oluşan problemlerinde etkilidir.
 2. Hangi Dermaroller Size uygun? Saç Bölgesinde: Saç kökü besleme saç çıkartma ve de saç serumlarının deri altına daha fazla emilmesini sağlamak amacıyla kullanılmaktadır 200 İğneli Dermaroller çeşidi bu problemler için yeterli olacaktır, ayrıca saç derisine direk uygulama yapılacak ise 0,5mm., saç üstünden uygulama yapılacak ise 1,0mm.
You might be interested:  Cilt Bakımı Için Evde Ne Yapabilirim?

Yeterli olacaktır. Yüz Bölgesinde: Birden fazla problem olduğu için bunları maddeler halinde bilgilendireceğiz 1 – Kırışıklık Anti Aging: Dermaroller kırışıklık problemlerinde 200 İğneli Dermaroller ideal olacaktır ve Problemin ciddiyetine göre 1,0mm, 1,5mm ve 2,0mm.

Yüz bölgesinde kullanılacak olan Dermaroller ölçüleridir.2 – Göz Altı Bölgesi: Medic Dermaroller kullanılabilir maksimum 0,5mm. Kullanılmalıdır çok hassas ve göze yakın bir bölge olduğundan dikkat edilmesi ve iğne boyutu geçilmemelidir.3 – Akne tedavisi: Akne problemin derinliğine göre değişkenlik gösteren bir durumdur yüzeysel uygulamalarda 1,0mm.

derinlik arz eden durumlarda ise 1,5mm. Kullanılabilir ayrıca Dermaroller çeşidi 200 iğne olmalıdır.4 – Leke tedavisi: Leke problemi koyuluk ve hafiflik olarak niteliğe ayrılmaktadır çok hafif lekeler için 1,0mm. Kullanılabilir ayrıca koyu lekelerde ise 1,5mm.

Ve beraberinde serum kullanılması gerekmektedir.200 İğneli Dermaroller kullanılmalıdır.5 – Selülit ve Çatlak : Bu problemler iğne ebatları olarak birbirine benzerlik gösterir, minimum ölçümüz 1,0mm. Olacaktır 30 yaş ve altındaki problemler için 1,0mm. yeterli olurken 30 yaş üzerinde ise 1,5mm. geçiş yapılması gerekmektedir.

Ayrıca bu problemlerde cilt aşırı derecede hassas değil ise Mrs 540 Dermaroller kullanılmalıdır (Hassas bir deri var ise 200 iğneli dermaroller’lar kullanılmalıdır.) Dermaroller ‘in Birçok çeşit var, hangisi kullanılmalıdır? Dermaroller’ların birçok çeşidi bulunmaktadır.

  Cosmoroller ve ZGTS: Yüz, Saç ve Boyun Bölgesinde Kullanılmaktadır 200 iğneye sahiptir ve normal, hassas ciltlerde kullanılabilir.

  Adet döneminde Dermapen yapılır mı?

  Cilt Bakımı Nedir ? Cilt bakımı; stres, sağlık sorunları veya yaşa bağlı olarak ciltte oluşan yıpranmaları profesyonel bakım ürünleriyle uzmanlar tarafından cildin ihtiyacına göre derinlemesine temizleme işlemidir. Yaklaşık olarak bir saat sürer. Her zaman yapılabilir fakat 28 günde bir cilt kendini yenilediği için ayda bir defa yapılması önerilir.

   Öncelikle cildin iyi bir şekilde analizinin yapılması, cilt tipine karar verilmesi gerekir.Cilt tipine göre temizleme sürü (kuru ciltlerde) veya temizleme jeli (yağlı ciltlerde) ile derinlemesine temizlik yapılır.Ölü deriyi uzaklaştırmak için peeling uygulaması yapılır.Peeling frimatöre ile cilde uygulanarak etkisi arttırılır. Gözenekleri açarak dışarıya yağ atımını kolaylaştırılır. Komedan ve akne oluşumunu engeller.Cilde öncelikle Vapozon (su buharı) uygulanır. Gözeneklerin açılıp kolayca temizlenmesi sağlanır.Ardından ozon buharı uygulanarak ciltte sorun yaratan ve akne oluşturan bakteriler dezenfekte edilir.Buhar ile açılmış gözeneklere vakum cihazı ile müdahale edilerek siyah noktalar, komedanlar ve yağ bezeleri ciltten uzaklaştırılır.Sivilce oluşumunu engellemek, oluşan sivilceyi kurutmak, ciltteki kızarıklığı gidermek ve dezenfekte etmek amaçlı High Frekans (yüksek frekans) uygulanır.Cilt problemine göre nem maskesi, besleyici maske, akne giderici maskeden uygun olan tercih edilir. Maske ile cildin sakinleşmesi, dinlenmesi ve beslenmesi sağlanır.Gözenekleri sıkılaştırmak ve cildi temizlemek için tonik uygulaması yapılır.Son aşama olarak nemlendirme işlemi yapılır.Yüz ve dekolte bölgesine masaj yapılarak cilt bakımı seansı sonlandırılır.

  Dermaroller duştan önce mi sonra mı?

  Dermaroller nasıl etkili olur? Dermaroller seçimi hastanın problemine göre doktor tarafından yapılır. Gençleştirme amacıyla yapılan ve çok derin kırışıklıkları olmayan kişilerde 0.5-1.0mm uçlu dermarollerlar kullanılırken; derin akne izleri olan hastalarda 2.5mm iğne uçlu dermarollerlar tercih edilir.

  Dermarollar bu mikroiğnelerin deride açmış olduğu mikrodelikler sayesinde etkili olur. Bu mikrodelikleri deri yara gibi algılar ve büyüme faktörleri ile yeni bağ doku sentezi başlar. Bu sayede deride tam bir yenilenme başlatılmış olur. Ayrıca kişinin sorununa göre seçilen tedavi ürünleri dermaroller uygulamasında kullanılır.

  Dermaroller ile açılan mikrodelikler sayesinde bu tedavü ürünlerinin emilimi de yaklaşık 200 kat artmış olur. Bu sayede hastanın şikayetlerinde büyük oranda iyileşme sağlanabilir. Kaç seans gereklidir? Sadece cildinde hafif bir canlanma isteyen hastalarda tek seans yeterli olurken; diğer tüm uygulamalarda en az 4seans uygulama önerilmektedir.

  Seans aralıkları 1-2 haftaarasında değişmektedir. Dermaroller uygulamasından hemen sonraki etkiler nelerdir? Dermaroller uygulamasından sonra, özellikle uzun iğneli uygulamalar sonrasında şiddetli bir kızarıklık ve hafif ödem gelişir. Bu kızarıklık 3-4 saat sonra geriler. Ancak bu şekilde güneşe kesinlikle çıkılmamalıdır.

  Bunun dışında herhangi bir etki beklenmez. Dermaroller uygulaması sonrasında, duş, sauna, hamam gibi sıcak ve su ile temaz edilen uygulamalardan kaçınılmalıdır. Ayrıca güneşe kesinlikle çıkılmamalıdır. Bunun dışında doktorun önerisinin dışında yüze kesinlikle hiçbirürün uygulanmamalıdır.

  Dermapen sonrası kaç gün yüz yıkanmaz?

  Dermapen Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli? – Dermapen ciltte mikro hasarlara neden olacağı için cilt yüzeyinin kızarması gözlemlenebilir. Fakat bu kızarma ilk 6 saat içerisinde his olarak, 2-3 gün içerisinde ise tamamen kendiliğinden geçebilmektedir. Hafif kaşıntı hissedilebilir. Dermapen sonrası dikkat edilmesi gereken şeyler şunlardır;

   İşlemden sonraki 24 saat boyunca doğrudan güneş ışınlarına maruz kalmaktan kaçınılmalıdır. Yüksek faktörlü güneş kremleri kullanılabilir. Dermapen uygulamasından sonra uygulamanın yapıldığı bölgenin 24 saat boyunca su ile temas etmemesi gerekir. Mikroiğneleme tedavisinden 1 gün sonra makyaj malzemeleri kullanılabilir. Uygulamadan sonraki 2 hafta boyunca epilasyon, ağda gibi uygulamalar yapılmamalıdır. Dermapen uygulandıktan sonraki 2 gün boyunca yüksek tempolu spor, sauna, hamam gibi aşırı sıcak ve terleten ortamlardan uzak durulmalıdır.

  Dr.Derm Polikliniği, uzman kadrosu ile cildinize ihtiyacı olan gençleşmeyi sağlayacak tedaviyi en profesyonel şekilde uygular. Dermapen uygulaması ankara için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Dermaroller ile hangi serum kullanılır?

  Hangi Dermaroller Serum’unu Almalıyım – Mesoxy markamız serumlarını dermaroller ve dermapen işlemlerine uygun olarak üretmektedir. Serumlarımız hem kıvam hemde cilt altına uygunluk olarak dermaroller işlemine tam uyumludur. Problemlerinize yönelik serumlarımız şu şekildedir;

  Mesoxy OxyRevive Serum : OxyRevive serumumuz anti aging işlemlerinizde size yardımcı olacak serumumuzdur. Hyaluronic acid ve kolajen içerdiğinden dolayı hem kısa vadede sonuç vermektedir hemde yüz bölgesinde uzun süreli ışıltı sağlamaktadır. Mesoxy OxyBright Serum : OxyBright serumumuz leke problemlerinize çözüm getirmek için ürettiğimiz cilt bakım serumudur. İçeriğindeki, ile doğum, güneş ve yaşlılık lekelerinde oldukça etkilidir. Mesoxy OxyDetox Serum : Cildinize yoğun bir arınma sağlar. Makyaj, krem vb. işlemlerden dolayı bozulan cilt yapını temizler ve problem çözmeye uygun hale getirmektedir. Mesoxy OxyCvit Serum : Detox ile arının cildin bozulan yapısını onarmak ve sertleşmiş derinin pürüzsüzlüğünü yeniden kazandırır. Mesoxy OxyHair Serum : Saç dökülmelerinin durdurulması ve yeni saç kökünün oluşması için içeriği yoğun formülasyonu ile saç bölgenizdeki problemleri çözmeyi amaçlamıştır. Mesoxy OxyAge Serum : Nem bombası olarak da tabir edilen serumumuzdur. Kuru ve mat cildin onarılması için kullanılabilir.

  Dermaroller her gün yapılır mı?

  Evde kullanılacak Dermaroller iğneler kaç mm olmalı? – Yüz için kullanılacak dermaroller’ın iğne uzunlukları asla 1.0 mm’den büyük olmamalıdır. Aslında yüzünüzde evde kullanmak için 0,25 mm, 0,5 mm ve 0,75 mm gibi uzunluklar önerilmektedir. Cilt bölgesi ne kadar inceyse, iğneler de o kadar kısa olmalıdır.

  Sonuçları bir gecede görmek mümkün mü? Hayır. Mikro iğneleme, sabrın şart olduğu bir süreçtir. Sonuçlar için sürekli kullanım gereklidir. Cildimiz söz konusu olduğunda hızlı bir düzelme beklememek daha doğrudur. Her gün Dermaroller’ı uygulayabilir miyiz? Hayır. Cildiniz ve iğne uzunluğu, ne sıklıkla kullanacağınızı belirleyecektir.

  İğne ne kadar küçükse, o kadar sıklıkla kullanılabilir aslında. Örneğin 0.25 mm hergün, 1.0 mm sadece iki haftada bir kullanılabilir. Bu noktada her şey cildinizin hassasiyetine ve cildinizin ne kadar hızlı iyileştiğine bağlıdır. Kullanımdan sonra ciltte kırmızı renkli hassasiyetler görünecek mi? Muhtemelen.

  Deri genellikle kullanımdan hemen sonra pembe bir renk alır. Ancak uzun süre geçmeyen kızarıklık ve cilt tahrişi normal değildir. Böyle olması halinde dermaroller kullanmayı bırakmalısınız. Ne kadar sert ve çok uygulanırsa o kadar iyi mi? Hayır. Aşırı baskı ile çok uygulamak tehlikelidir ve iltihaba neden olabilir.

  Bir alandan en fazla 2-3 kez geçmeniz daha doğru bir uygulama olacaktır.