Iğneli Cilt Yenileme Aleti Ne Işe Yarar?

23.10.2022 0 Comments

Iğneli Cilt Yenileme Aleti Ne Işe Yarar
Dermaroller Ne İşe Yarar? – Birçok cilt probleminin tedavisinde kullanılan Dermaroller, anti-aging koruma ve cilt gençleştirmede kullanılarak bakım rutinlerinin yani cilt bakımı ürünlerinin etkisini artırmamıza yarar. Dermaroller cildin kendi kendini yenilemesine neden olurken kan dolaşımını ve lenf drenaj sistemini de harekete geçirir.

Iğneli yüz roller ne işe yarar?

DERMAROLLER NEDİR, NE İŞE YARAR? – Uzak Doğu’da binlerce yıldır cilt kusurlarına karşı kullanılan dermaroller, silindir şeklinde olup üzerinde küçük iğneler olan bir cilt bakım aletidir. Bu küçük mikro iğnelerin boyutu 0,5 ila 3 mm aralığında değişir.

Dermaroller ne kadar sürede etki eder?

Dermaroller Tedavisi Akne izleri, ince çizgiler ve lekelenmeler için Dermaroller Dermaroller tedavisi (mikroiğneleme tedavisi), akne izleri, çatlaklar, ince çizgiler ve kırışıklıklar ve lekelerin tedavisinde yeni bir tedavi biçimidir. Dermarollerin avantajı ciltte çok fazla kızarıklık ve dökülmelere yol açmaksızın normal yaşama dönmeyi sağlamasıdır. Iğneli Cilt Yenileme Aleti Ne Işe Yarar Dermaroller nedir? Dermaroller, bir aparatın çevresine yerleştirilmiş yüzlerce mikroiğnecikten oluşan bir medikal cihazdır. Dermaroller ciltten geçerken, cilt yüzeyinde küçük mikro kanalcıklar oluşturur. Ciltte oluşturulan bu kontrollü hasar, ciltte nedbe dokusu yaratacak kadar derin değildir ancak vücudun bir yara iyileşmesi tepkisi vermesine neden olur.

 1. Çevre doku yıkılır ve yeni elastin ve kollajen oluşturulur.
 2. Fibroblastlarda kollajen üretimi 200-300 kat artar.
 3. Bu sayede yara izleri, ince çizgiler, kırışıklıklar ve lekelenmeler temizlenir ve yerine yeni kırışıksız, lekesiz, izsiz bir cilt gelir.
 4. Dermaroller tedavisi sırasında neler olur? Tedavi öncesinde hastanın cildi dermatolog tarafından değerlendirilir.

En uygun tedavi biçimi, süresi, alınabilecek sonuçlar ve muhtemel yan etkiler hastaya anlatılır. Eğer cildiniz tedaviye uygunsa, cilde mikro iğneciklerin batışının hissedilmemesi için lokal anestezik krem sürülür ve 30 dakika beklenir. Dermaroller tedavisi nispeten ağrısızdır.

 1. Binlerce mikro iğnecik ciltte kanalcıklar açar ve ciltte kontrollü bir tamir süreci başlar.
 2. Dermaroller uygulanan bölge uygulama sonrasında hafif bir güneş yanığı gibi kırmızı görünür.
 3. Bu kızarıklık birkaç saatte geçer ve ertesi gün cilt normal görünümüne kavuşur.
 4. Dermaroller nasıl etki eder? Dermaroller kollajen uyarım tedavisi sağlar.

Cildinizde mikro iğneciklerle kanallar açılır. Bunları vücut yaralanma olarak algılar ve yara iyileşmesi oluşturmak üzere büyüme faktörleri salgılanır. Bunun sonucunda kollajen ve elastin üretilir ve ciltte onarım başlar. Dermaroller uygulaması sırasında açılan mikrokanalcıklar, bu sırada uygulanacak olan büyüme faktörü ve peptidlerden zengin serumları cildin orta tabakasına kolayca ulaştıracak ve antiaging etkiyi sağlayacak olan ve cildin ihtiyacı olan içerik de hedef dokuya ulaşacaktır.

 1. Dermaroller tedavisi ne kadar sürer? Dermaroller tedavisi tedavi edilecek bölgenin genişliğine bağlı olarak 20-30 dakika kadar sürer.
 2. Sadece yüze uygulanacaksa 20 dakika, boyna da uygulanacaksa ilave 10 dakika daha gerekir.
 3. El ve dekolte bölgesi ise her bölge için 10-15 dakika sürer.
 4. Etkinin görülmesi için ne kadar beklemeliyim? Dermaroller tedavisi ile skar dokusunu (yara/akne izini) yıktığımızdan dolayı, cildin bunu onarması için 4-8 hafta süre gerekir.

Akne skarları için 4-6 hafta aralıkla 3 seans tedavi gerekir. Dermaroller tedavisinin etkisi ne kadar sürer? Dermaroller tedavisinin sonuçları kalıcıdır. Derinin bir çeşit tamiri olduğundan bir süre sonra geriye dönmez. İnce çizgiler ve kırışıklıklar için olan dermaroller derinin kalitesini artırır, ince kırışıklıkları azaltır.

Dermaroller kaç kez kullanılır?

Dermaroller Uygulaması Kaç Seans Sürer? – Uygulama 2-6 hafta arasındaki periyotlarda uygulanmalıdır. En iyi sonuçları almak için ise en az 5-6 seans işlem görülmelidir. Sonuçları tam manasıyla gözlemlemek için ise en az 3 ay beklemek gerekmektedir. Iğneli Cilt Yenileme Aleti Ne Işe Yarar

Dermaroller neye iyi gelir?

Dermaroller Nedir? – Skinroller, mesoroller ya da microneedling olarak da bilinen dermaroller, üzerinde çok sayıda ve ince iğnelerin bulunduğu, silindir şeklinde bir cilt bakım aracıdır. Dermaroller’ın üzerindeki iğneler, uygulama yapılacak cilt üzerinde hücre onarımını desteklemeyi sağlamaktadır.

 • Bunu da milimetrik ölçeklerde değişen uzunluklara sahip iğnelerin cildin üst tabakasında hafif boyutta travmalar oluşturması sayesinde başarmaktadır.
 • Bu da hücrelerin hızla kolajen üretmesine yol açmaktadır.
 • Sonuç olarak kolajen üretiminin artışı ile birlikte cildin kendini yenilemesi mümkün hale gelmektedir.

Dermaroller kullanımının faydaları, özellikle sarkmış ve esnekliğini yitirmiş cilt üzerine uygulandığında daha kısa sürede gözlemlenmektedir. Fakat başta da belirttiğimiz gibi dermaroller adlı aygıtların bilinçli bir şekilde kullanılması gerekmektedir.

You might be interested:  Elektra Plus Jel Krem Ne Ise Yarar?

Iğneli cilt yenileme aleti nasıl kullanılır?

Dermaroller Nasıl Kullanılır? – Dermaroller, yüzü çizmeyecek şekilde cilt yüzeyinde yuvarlanarak, bastırmadan hareket ettirilerek kullanılır. Doğru dermaroller çeşidi ile temizlenmiş cilde uygulama yapılmalı, dermaroller kullanımı öncesi ve sonrası dermaroller mutlaka dezenfekte edilmelidir.

 • İster klinik ortamda cilt uzmanları tarafından ister evde kendi kendinize, dermaroller kullanımı ile cildinizin yenilenmesine destek olabilir, kullandığınız cilt bakımı ürünlerinin etkisini önemli ölçüde artırabilirsiniz.
 • En iyi yaşlanma karşıtı serumu kullanıyor olsanız dahi cildin alt katmanlarına ulaşmadığı sürece içeriği ne kadar iyi, ürün kalitesi ne kadar yüksek olursa olsun, sadece kozmetik ürünlerle genç kalmak maalesef mümkün olamıyor.

Yapılan araştırmalar, dermaroller ile mikro iğneleme yöntemi sonrasında uygulanan vitamin, serum ve kremlerin etkisinin yüzde yüzden fazla arttığını göstermektedir. Dermarollerın açtığı mikro kanallar aynı zamanda küçük bir hasar yarattığı için cilt hızla kolajen sentezler ve kendi kendini onarmaya geçer.

Dermaroller yüzde tüylenme yapar mı?

Dermaroller sen istemediğin sürece tüylenmeye sebebiyet vermez.

Dermaroller zararı var mı?

Dermarollerin faydası olduğu kadar zararı da olduğunu belirten Topaloğlu, dermarollerin cilt lekelerine sebep olabileceğini ve alerjik reaksiyonların olabileceğini söyledi.

Dermaroller kimlere uygulanmaz?

Kimler Dermaroller Kullanmamalı? Diyabet ve hipertansiyon hastaları, mantar, egzema hastalıkları bulunanlar, kemoterapi,radyoterapi görenler, açık yarası olanlar kullanmamalıdır.

Dermaroller yaptıktan sonra ne sürülmeli?

Bu paylaşım bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurmalısınız. Her tedavi her kişi de farklı sonuçlar ve farklı etkinlik süreleri sunabilir. Sağlıklı ve güzel günler dilerim, Mikroiğneleme nedir? 0.5-2.5 mm faasında değişen farklı uzunluklarda steril, ince ve çok keskin iğnelerin özel aparatlar ile deri yüzeyine uygulanmasıdır.

 1. Bu uygulama ile iğneler dermise (derinin alt tabakası) kadar uzanan mikroskopik kanallar şeklinde hasarlar oluşturmaktadır.
 2. Böylece gelişen bu hasarlar derinin kendi iyileşme mekanizmasını harekete geçirerek kollajen gibi destek dokuların artışına ve derinin yeniden yapılanmasını tetiklemektedir.
 3. Açılan mikrokanallar sayesinde deriye uygulanan ilaçlar hem daha hızlı hem de daha derine ulaşmaktadır.

Mikro iğneleme uygulamaları : Mikro İğneleme uygulamalarında amaç çok küçük iğneler ile deride tedavide hedeflenen derinliklerde binlerce mikrokalların (mikro deliklerin) açılmasıdır. Bu mikrokanallar 10-15 dakikada iyileşmeye başlamakta 24-72 saat sonra tamamen kapanmaktadır.

Bunun sonucunda; Mikrokanalların deride neden olduğu küçük hasarlar derinin kendi iyileşme mekanizmasını harekete geçirmektedir. Bu iyileşme süreci deriye hacim ve dolgunluk veren kollajen ve elastin liflerin üretimi arttırmakta, derinin derinlemesine yenilenmesine yol açmaktadır.​ Bu mikrokanallar deri yüzeyine uygulanacak ilaç, kozmetikler ve serumların emilimini büyük oranda arttırmaktadır.

(1000 katına kadar artırabilmektedir), Cildin soyulması ile peeling etkisi oluşmaktadır. Mikro İğneleme Uygulamaları tek başlarına kullanıldığı gibi Hyaluronik asit, peeling ajanları, büyüme serumları ve ilaçlar ile kombine kullanılabilmektedir. Uygulama seansları 1-4 hafta ara ile toplam 4-8 seans olarak planlanmakta, erken dönemde etkiler gözlenmekle birlikte asıl cevap seansların bitiminden birkaç ay sonra ortaya çıkmaktadır.

Akne ve İzlerinin Tedavisi, Genişlemiş gözeneklerin küçültülmesi, Güneş hasarlı ciltlerin tedavisi, Kellik ve Saç Kaybı Tedavisi, Göz çevresi problemlerinde kullanımı ( Morluklar ve torbalanmalar gibi), Boyun ve dekolte alanlarında hafif kırışıklık ve sarkmalarda, Stria (Çatlaklar) tedavisinde, İnce çizgilenmelerin tedavisi ve derin kırışıklıkların hafifletilmesinde, Skar (Kötü yara iyileşmesi) tedavilerinde​ kullanılabilmektedir.

Mikroiğneleme ”Dermaroller, Dermastamp ve Dermapen” gibi çeşitli cihazlarla yapılmaktadır; İğneler değişik tekniklerle deriye uygulanamaktadır; İğneler bir silindir üzerinde ise buna Dermaroller denilmektedir. Üzerinde yüzlerce iğne bulunmaktadır ve silindir deri üzerinde gezdirilerek uygulanmaktadır.

Dermaroller kırışıklıklara iyi gelir mi?

Kırışıklık Tedavisi (Antiaging) – Uzmanlar yaşlanmanın önüne geçmek için yıllarca çalışmış ve bunun çözümü olarak cilt uyarılma sistemini kabul etmişlerdir. Dermaroller, cilt üzerinde gezdirildiğinde üstündeki mikro iğneler yardımıyla cildi uyarır ve sürekli bir kollajen oluşumu ve canlılık sağlar.

Hiçbir cilt problemi olmadan bile, sadece anti-aging amaçlı olarak ayda bir kullanılması tavsiye edilen Dermaroller yardımıyla, zamanın önüne geçmek bir anlamda mümkün olabilir. Ayrıca Dermaroller’in ciltte açtığı kanallar sayesinde kullanılan anti-aging kremlerin ve serumların etkisi 400 kata kadar arttırılmış olur.

Genellikle göz kenarlarında, dudak üstünde mimiklerden kaynaklı olarak meydana gelen kırışıklıklar için 3 haftada bir kullanımı uygun olan Dermaroller 4-5 ay gibi kısa bir sürede kırışıklıklara çare olabilir.

Yüz için hangi dermaroller kullanılır?

Evde kullanılacak Dermaroller iğneler kaç mm olmalı? – Yüz için kullanılacak dermaroller’ın iğne uzunlukları asla 1.0 mm’den büyük olmamalıdır. Aslında yüzünüzde evde kullanmak için 0,25 mm, 0,5 mm ve 0,75 mm gibi uzunluklar önerilmektedir. Cilt bölgesi ne kadar inceyse, iğneler de o kadar kısa olmalıdır.

 1. Sonuçları bir gecede görmek mümkün mü? Hayır.
 2. Mikro iğneleme, sabrın şart olduğu bir süreçtir.
 3. Sonuçlar için sürekli kullanım gereklidir.
 4. Cildimiz söz konusu olduğunda hızlı bir düzelme beklememek daha doğrudur.
 5. Her gün Dermaroller’ı uygulayabilir miyiz? Hayır.
 6. Cildiniz ve iğne uzunluğu, ne sıklıkla kullanacağınızı belirleyecektir.
You might be interested:  Güneş Alerjisine Hangi Krem Iyi Gelir?

İğne ne kadar küçükse, o kadar sıklıkla kullanılabilir aslında. Örneğin 0.25 mm hergün, 1.0 mm sadece iki haftada bir kullanılabilir. Bu noktada her şey cildinizin hassasiyetine ve cildinizin ne kadar hızlı iyileştiğine bağlıdır. Kullanımdan sonra ciltte kırmızı renkli hassasiyetler görünecek mi? Muhtemelen.

 1. Deri genellikle kullanımdan hemen sonra pembe bir renk alır.
 2. Ancak uzun süre geçmeyen kızarıklık ve cilt tahrişi normal değildir.
 3. Böyle olması halinde dermaroller kullanmayı bırakmalısınız.
 4. Ne kadar sert ve çok uygulanırsa o kadar iyi mi? Hayır.
 5. Aşırı baskı ile çok uygulamak tehlikelidir ve iltihaba neden olabilir.

Bir alandan en fazla 2-3 kez geçmeniz daha doğru bir uygulama olacaktır.

Dermaroller hangi aylarda yapılır?

Dermaroller uygulamasının genel olarak kış aylarında yapılması uygun olsa da yaz aylarında da sık tercih edilmektedir. Yaz aylarında ciltte oluşan güneş lekeleri insanları oldukça huzursuz etmektedir. Güneş lekelerinin tedavisinde ve çatlak tedavisinde Dermaroller uygulaması kullanılabilmektedir. Bu uygulama kısa sürede verimli sonuçlar alınabilen etkili bir uygulamadır.

Dermaroller acıtır mı?

Dermaroller uygulaması ilk etapta kişiye biraz acı verebilir; ancak ikinci seans sonrasında acı hissi azalmakta hatta tamamen geçmektedir. Eğer uygulama yapılan kişi acı hissetmeye devam ederse ve rahatsız olursa bölgenin uyuşması için kremler kullanılabilmektedir.

Iğneli roller nasıl kullanılır?

Dermaroller nasıl kullanılır? Derma roller uygulaması nasıl yapılır? Dermaroller kullanımında nelere dikkat edilmelidir? Dermaroller kullanımına ilişkin tüm püf noktaları bu yazıda bulabileceksiniz. KADINSHOP mağazamızdan satın aldığınız Orijinal Dermaroller ürününüz yanınızda ise; uygulamaya geçebiliriz 🙂 UYGULAMAYA HAZIRLIK Dermaroller işlemine geçmeden önce uygulama yapılacak bölgeyi iyice yıkıyoruz ve makyajdan arındırıyoruz. Sonrasında Dermaroller Dezenfektan ile Dermaroller ürünümüzün iğnelerini dezenfekte ediyoruz ve bir kaç dakika kurumasını bekliyoruz. Dermaroller steril edilmeden kullanılmamalıdır. Titanyum iğnelerin dezenfekte edilmesi ile Dermaroller sağlıklı ve daha uzun ömürlü şekilde kullanılacaktır. Son olarak kullanacağımız bir etken madde (serum, ampul) var ise; ürünümüzü kullanıma hazır şekilde kenarda bekletiyoruz. Böylece uygulama öncesi hazırlıklarımızı tamamlamış olduk. Şimdi uygulamaya geçme zamanı! DERMAROLLER UYGULAMASI İlk önce uygulama bölgemizi ufak parçalara ayırıyoruz. Dermarolleri cildimize gelişigüzel uygulamamalıyız. Bildiğiniz üzere Dermaroller iğneleri deriye zarar vermeden cilt üzerinde mikro kanallar açar. Başarılı bir uygulama için tüm bölgede eksiksiz ve yeterli sayıda mikro kanal açılmış olmalıdır. Bunu sağlamanın en doğru yolu ise; Dermarolleri cilde uygulama şeklidir.

Seanstan en iyi sonucu alabilmek için; Dermarolleri cildimize yıldız şeklinde uygulamalıyız. Peki bunu nasıl sağlarız? Öncelikle uygulama bölgemize Dermarolleri artı (+) şeklinde uyguluyoruz. Yani bölgeden önce dikey, sonra yatay şekilde geçerek bir nevi artı çiziyoruz. Ardından aynı bölgeyi çarpı (x) şeklinde tarıyoruz.

Yani önce sol aşağıdan yukarıya, sonra sağ aşağıdan yukarıya doğru geçerek bir çarpı çiziyoruz. Bu işlemi her bölgeden 6-10 kez geçecek şekilde devam ettiriyoruz. Böylece tüm bölgeyi 360° taramış olacaksınız. Eksik nokta kalmadığına emin olabilirsiniz. rnrnÖnemli: Dermaroller yönünü iğneler deri içindeyken değiştirmeyiniz. Aşağıdaki resimde iki farklı uygulama görmektesiniz.

Dermaroller yara izi geçirir mi?

Dermaroller nedir? Silindir şeklinde bir cihazın üzerinde en az 200-500 adet çok ince iğne olan bir el cihazıdır. Mikroiğneler sıra halinde dizilmiştir.0,5-2 mm uzunlukta ve 0,1 mm çapındadır. Mikroiğneler paslanmaz özelliktedirler. Dermaroller nerelerde kullanılır? Küçük iğnelerle yapılan dermaroller tedavisi sarkma ve kırışıklık giderme, akne izleri, yara izi tedavisi, cilt çatlaklarında kullanılan bir yöntemdir.

 1. Dermarollerın avantajı nedir? Dermaroller her yerde uygulanabilecek, doktorun kolayca ulaşabileceği bir cihazdır.
 2. Ülkenin en ücra köşesinde bile kolayca iz ve cilt yenileme tedavileri yapılabilir.
 3. Dermaroller nasıl etkili olur? Tedavi sırasında, roller deride gezinirken iğneler üst deride yüzlerce minik kanallar açılır.

Bir alanda 15-20 kez geçildiğinde, ortalama cm2 ‘de 250-500 delik açılır. Mikroiğnelerin oluşturduğu mikrokanallar, cilt tarafından yara gibi algılanır. Cildin doğal yara iyileşme sürecinde ortaya çıkan büyüme faktörleri, kollajen, elastin ve hyaluronik asit yapımı tetiklenir.

 • Bunun sonucu olarak o bölgede cilt yenilenmesi meydana gelir.
 • Yenilenen cilt nedeniyle, dermaroller yöntemi kırışıklık, sarkma, akne izleri, yara izleri ve çatlak gidermede etkili şekilde kullanılabilir.
 • Dermaroller nasıl uygulanır? Cilt yenilemede dermarollerın ofis uygulamalarından önce anestezik etkili krem sürülebilir.

Tedavi alanından yaklaşık 15-20 kez düz, dik ve oblik şekilde geçilir. Küçük noktavi kanamalar görülebilir. İşlem esnasında veya sonrasında cilt yenileyici losyon ve kremler sürülebilir. Mikroiğneler, cilde uygulanan krem, losyon, serum gibi ürünlerin derinin alt tabakalarına geçişini 200 kat arttırır.

Büyüme faktörü, peptid, antioksidan ve vitaminler gibi cildin yenilenmesini uyaran ürünlerle kullanılarak, işlemin etkinliği arttırılabilir, Dermaroller ne sıklıkta ve kaç seans uygulanmalıdır? Dermaroller işlemi uygulama alanına göre ortalama 15-20 dk sürer.2-6 hafta aralıklarla uygulanabilen yöntemin sonuçlarının iyi olabilmesi için en az 5-6 seans yapılması gerekmektedir.

You might be interested:  Panthenol Forte Krem Ne Işe Yarar?

Dermaroller sonuçlarını gözlemlemek için en az 3 ay beklenmelidir. Dermaroller sonrası nelere dikkat edilmelidir? Dermaroller sonrası 2-3 gün sürebilen kızarıklık olabilir. İşlem sonrası birkaç gün cilt yenileyici krem kullanılabilir. Güneşten korunmalıdır.

 1. İşlemden sonra ertesi gün günlük yaşama dönülebilir.
 2. Dermaroller diğer cilt yenileme yöntemleri ile bir arada kullanılabilir mi? Dermaroller yöntemi diğer cilt yenileyici yöntemlerle kombine edilebilir.
 3. Imyasal peeling, fraksiyonel lazerler, PRP ve mezolif ile birlikte tedavi etkinliği artırılabilir.

Evde kullanılan dermarollerların özelliği nasıl olmalıdır? Evde kullanılan dermaroller 0,25 mm uzunluktaki cihazlardır. Haftada iki kez cilt yenileyici ürünlerle birlikte kullanılabilir. İşlem öncesi cihaz sıcak su ile temizlenilmelidir.

Dermaroller yaptıktan sonra ne sürülür?

Bu paylaşım bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurmalısınız. Her tedavi her kişi de farklı sonuçlar ve farklı etkinlik süreleri sunabilir. Sağlıklı ve güzel günler dilerim, Mikroiğneleme nedir? 0.5-2.5 mm faasında değişen farklı uzunluklarda steril, ince ve çok keskin iğnelerin özel aparatlar ile deri yüzeyine uygulanmasıdır.

 1. Bu uygulama ile iğneler dermise (derinin alt tabakası) kadar uzanan mikroskopik kanallar şeklinde hasarlar oluşturmaktadır.
 2. Böylece gelişen bu hasarlar derinin kendi iyileşme mekanizmasını harekete geçirerek kollajen gibi destek dokuların artışına ve derinin yeniden yapılanmasını tetiklemektedir.
 3. Açılan mikrokanallar sayesinde deriye uygulanan ilaçlar hem daha hızlı hem de daha derine ulaşmaktadır.

Mikro iğneleme uygulamaları : Mikro İğneleme uygulamalarında amaç çok küçük iğneler ile deride tedavide hedeflenen derinliklerde binlerce mikrokalların (mikro deliklerin) açılmasıdır. Bu mikrokanallar 10-15 dakikada iyileşmeye başlamakta 24-72 saat sonra tamamen kapanmaktadır.

 1. Bunun sonucunda; Mikrokanalların deride neden olduğu küçük hasarlar derinin kendi iyileşme mekanizmasını harekete geçirmektedir.
 2. Bu iyileşme süreci deriye hacim ve dolgunluk veren kollajen ve elastin liflerin üretimi arttırmakta, derinin derinlemesine yenilenmesine yol açmaktadır.​ Bu mikrokanallar deri yüzeyine uygulanacak ilaç, kozmetikler ve serumların emilimini büyük oranda arttırmaktadır.

(1000 katına kadar artırabilmektedir), Cildin soyulması ile peeling etkisi oluşmaktadır. Mikro İğneleme Uygulamaları tek başlarına kullanıldığı gibi Hyaluronik asit, peeling ajanları, büyüme serumları ve ilaçlar ile kombine kullanılabilmektedir. Uygulama seansları 1-4 hafta ara ile toplam 4-8 seans olarak planlanmakta, erken dönemde etkiler gözlenmekle birlikte asıl cevap seansların bitiminden birkaç ay sonra ortaya çıkmaktadır.

Akne ve İzlerinin Tedavisi, Genişlemiş gözeneklerin küçültülmesi, Güneş hasarlı ciltlerin tedavisi, Kellik ve Saç Kaybı Tedavisi, Göz çevresi problemlerinde kullanımı ( Morluklar ve torbalanmalar gibi), Boyun ve dekolte alanlarında hafif kırışıklık ve sarkmalarda, Stria (Çatlaklar) tedavisinde, İnce çizgilenmelerin tedavisi ve derin kırışıklıkların hafifletilmesinde, Skar (Kötü yara iyileşmesi) tedavilerinde​ kullanılabilmektedir.

Mikroiğneleme ”Dermaroller, Dermastamp ve Dermapen” gibi çeşitli cihazlarla yapılmaktadır; İğneler değişik tekniklerle deriye uygulanamaktadır; İğneler bir silindir üzerinde ise buna Dermaroller denilmektedir. Üzerinde yüzlerce iğne bulunmaktadır ve silindir deri üzerinde gezdirilerek uygulanmaktadır.

Dermaroller zararı var mı?

Dermarollerin faydası olduğu kadar zararı da olduğunu belirten Topaloğlu, dermarollerin cilt lekelerine sebep olabileceğini ve alerjik reaksiyonların olabileceğini söyledi.

Dermaroller kırışıklıklara iyi gelir mi?

Kırışıklık Tedavisi (Antiaging) – Uzmanlar yaşlanmanın önüne geçmek için yıllarca çalışmış ve bunun çözümü olarak cilt uyarılma sistemini kabul etmişlerdir. Dermaroller, cilt üzerinde gezdirildiğinde üstündeki mikro iğneler yardımıyla cildi uyarır ve sürekli bir kollajen oluşumu ve canlılık sağlar.

Hiçbir cilt problemi olmadan bile, sadece anti-aging amaçlı olarak ayda bir kullanılması tavsiye edilen Dermaroller yardımıyla, zamanın önüne geçmek bir anlamda mümkün olabilir. Ayrıca Dermaroller’in ciltte açtığı kanallar sayesinde kullanılan anti-aging kremlerin ve serumların etkisi 400 kata kadar arttırılmış olur.

Genellikle göz kenarlarında, dudak üstünde mimiklerden kaynaklı olarak meydana gelen kırışıklıklar için 3 haftada bir kullanımı uygun olan Dermaroller 4-5 ay gibi kısa bir sürede kırışıklıklara çare olabilir.

Iğneli roller sakal çıkarır mı?

Dermaroller sakalların uzamasına yardımcı olabilir mi? – New York’ta yaşayan bir dermatolog olan Dr. Ryan Turner, “Mikro iğnelemenin saç derişindeki saç dökülmesine faydalarını gösteren bazı veriler var, ancak sakal uzatma konusunda çalışılmamış fakat bazı raporlar, dermaroller’ın sakal büyümesini olumlu yönde etkileyebileceğini göstermektedir” diye belirtiyor.2015’te yapılan ve National Library of Medicine’da yayınlanan bir çalışmada androgenetik alopesi (kafa derisinde hormonal saç dökülmesi) olan hastalarda dermaroller kullanımı ile bir deney yapılmış.

Bu çalışmada insanlar iki gruba ayrılmış ve bir gruba günde iki kez %5 mikroiğneleme tedavisi, diğerine ise sadece %5 saç büyümesini desteklediği bilinen bir losyon verilmiş.12 haftanın sonunda mikroiğneleme tedavisi uygulanların saç büyümesinde diğer gruba göre daha fazla artış olduğu tespit edilmiş.

(*) Bu çalışma sonucunda da çoğu dermatolog mikroiğnelemenin sakalları da gürleştirebileceğini kabul ediyor. Ayrıca dermaroller’ın riskli bir alet olmaması da kullanan sayısını arttırıyor.