Kantaron Özlü Krem Ne Işe Yarar?

07.12.2022 0 Comments

Kantaron Özlü Krem Ne Işe Yarar
Ürün Kodu : 270. Kantaron, Vitamin E, Provitamin B5 ve Pirinç Yağı içeren Ersağ Kantaron Özlü Krem, kuruyan cildinize ihtiyacı olan nemi verirken gerekli bakımını da sağlamaktadır. Cildin serbest radikallere karşı korunmasına, elastikiyetini arttırarak daha sıkı ve genç bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.

Kantaron yağı lekeleri kaç günde etkisini gösterir?

Kantaron yağı ile cilt beyazlatma yöntemi nasıl uygulanır? – Kantaron yağı ile cilt beyazlatma nasıl olur, önce bunu öğrenerek başlayalım. Ve hemen ardından cildinizde nasıl etkiler görebileceksiniz bunu keşfedelim. Kantaron yağı ile cilt beyazlatma yöntemini uygulamak için şu adımları izlemeniz yeterli: Evde kendi kantaron yağınızı hazırlayacaksanız kantaron bitkisinin çiçeklerini ayıklayıp duru suyla yıkayarak güzelce tozdan, kirden arındırın ve kurulayın.

Ardından hava almayacak şekilde kapatılabilen cam bir kavanoza çiçekleri yerleştirip üzerini geçecek kadar bolca zeytinyağı ilave edin. Bu şekilde yaklaşık 45-50 gün bekletin. Bu süre içinde her gün en az 1 kez kavanozu çalkalamayı unutmayın. Rengi koyulaşmaya başlayan kantaron yağını bu sürenin sonunda kullanmaya başlayabilirsiniz.

Evde hazırladığınız ya da hazır olarak aldığınız kantaron yağını cilt beyazlatmak için kullanmak için önce uygulayacağınız bölgeyi güzelce yıkayıp durulayın. Temiz cildinize bir pamuk yardımıyla kantaron yağını uygulayın. Uygulama sırasında cildinizi hafifçe ovun ki yağ her yere güzelce yayılsın.

Sarı kantaron yağı egzamaya nasıl kullanılır?

Kantaron Yağı Bebeklerde Egzamaya İyi Gelir Mi? – Kantaron yağı yetişkinlerde olduğu kadar bebeklerin sağlığında da önemli bir yere sahiptir. İlk zamanlar yalnızca yetişkinler için kullanılmaktayken daha sonraları bebeklerin sorunları için de kullanılmaya başlanmıştır.

Özellikle de pişik problemi olan bebekler için haricen kullanılabilmektedir. Bebeklerin problemleri için kullanılabilen bu yağ, aynı zamanda daha rahat ve huzurlu uyku yaşamalarını sağlamaktadır. Egzama sorunu yaşayan bebeklerde harici olarak kullanılmaktadır. Kantaron yağı, kızarıkların ve kaşıntıların oluştuğu bölgelere sürülüp masaj yapılarak uygulanmalıdır.

You might be interested:  Makattaki Çatlağa Hangi Krem Iyi Gelir?

Bu uygulama gün içerisinde iki kez yapılabilir. Uygulama yapılan yer yarım saat bekletildikten sonra ılık su ile durulanmalıdır. Bu uygulama birkaç hafta sürecek şekilde yerine getirildiğinde kantaron yağının faydası görülecektir.