Lazer Sonrası Krem Ne Işe Yarar?

26.11.2022 0 Comments

Lazer Sonrası Krem Ne Işe Yarar

Buz Lazer Lazer Epilasyon Soru & Cevap Lazer Epilasyon Sonrası Hangi Krem Kullanılmalı?

A*** 17 Ekim 2019 Merhaba, ben 41 yaşındayım. Önümüzdeki hafta lazer epilasyon yaptırmaya başlayacağım. İş yerinden arkadaşlarımın önerisiyle buz lazer yaptırmayı tercih ettim. Lazer epilasyonla ilgili hiç bir bilgim yok. Lazere gitmeden önce biraz bilgi sahibi olmak için kafama takılan sorulara cevap arıyorum. Merhabalar, lazer epilasyondan sonra cildi nemlendiren kremler kullanabilirsiniz. Özellikle kuru ciltlerde lazer epilasyondan sonra cildi nemlendiren, yatıştıran kremlerin kullanılması önemlidir. Hassas ciltlerde lazer epilasyondan sonra cilt hassasiyeti artabilir, ciltte kızarıklık gelişebilir. E*** 21 Ekim 2019 lazer epilasyon yaptırdıktan sonra bana herhangi bir krem önermediler. geçen hafta gittim seansa, bacaklarım sanki bayağı kurudu lazerden sonra. bunun için herhangi bir krem kullanmam gerekir mi,hangi kremi önerirsiniz? Merhabalar, lazer epilasyondan sonra nemlendirici bir krem kullanmanızı öneririz. Lazer ışını cilt yüzeyinde belli bir ısı yaratır ve dolayısıyla cilt kurur. Bu normal bir durumdur. Doktorunuzun önerdiği bir kremi kullanmanız en doğrusudur. Ancak size hiç bir krem önerilmediği için herhangi bir nemlendirici krem veya losyon kullanabilirsiniz. M*** 25 Ekim 2019 lazer epilasyondan sonra cildim çok kurudu. lazer yaptırdığım merkez herhangi bir krem önermedi.hangi kremi önerirsiniz, günde kaç kere sürmek gerekir? teşekkür ederim. Merhabalar lazer epilasyondan sonra cildi yatıştıran,nemlendiren kremler kullanılması önerilir. Ciltte tahriş varsa yatıştırıcı özellikte kremler kullanılmalıdır. Cilt kuruluğunu gidermek için de nemlendirici özelliğe sahip kremlerden yararlanılır. Yoğun nemlendirici özeliğe sahip bir kremi sabah akşam kullanabilirsiniz. L*** 30 Ekim 2019 İyi günler, lazer epilasyon yaptırdıktan sonra cildime sürmek için hangi kremi önerirsiniz? Benim cildim biraz hassas ve her kremi kullanamıyorum.

Lazer epilasyon sonrası hangi kremler kullanılır?

Buz Lazer Lazer Epilasyon Soru & Cevap Lazer Epilasyon Sonrası Bepanthen Plus

E*** 02 Mart 2020 Koltuk altı, bacak ve genital bölgeye lazer epilasyon yaptırdım. Estetisyen lazerden sonra bepanthene plus krem kullanmamı söyledi. Cildimin kurumasını önlemek için 3 gün mutlaka kullanmam gerektiğini söyledi. Eczaneye gittim artık bepanthene plus krem yokmuş ellerinde. Merhabalar, lazer epilasyondan sonra ciltte kuruma olması beklenen bir reaksiyondur. Bu nedenle lazer epilasyon sonrası cildin nemlendirilmesi önemlidir. Özellikle kuru ve hassas ciltlerde, lazer epilasyonu takiben ciltte tahriş oluşmaması için cildi nemlendirmek daha fazla önem kazanır.

 • Bepanthene plus krem deksapantenol ve klorheksidin hidroklorür içerir.
 • Deksapantenol cildi nemlendirir, onarır ve tüm bepanthol kremlerinin etken maddesidir.
 • Lorheksidin hidroklorür ise mikrop öldürücü özelliği ile enfeksiyon gelişme riskini önler.
 • Dolayısıyla açık yara, yanık gibi enfeksiyon riski olan durumlarda kullanılır.

Yani; lazer epilasyondan sonra ciltte yanık gibi bir problem yoksa bepanthen plus kullanmaya gerek yoktur. Bepanthol serisinden cilt bakım kremi veya bepanthol vücut losyonu kullanılabilir. Veya deksapantenol gibi güçlü nemlendirici özelliği olan herhangi başka bir nemlendirici krem/losyon da kullanılabilir. K*** 18 Mart 2020 Kızım lazer epilasyona başladı. Lazer epilasyon yaptırdığı yerde lazerden sonra bepanthen krem sürmesini söylemişler. Eczaneye gittim, bepanthen kremin birkaç çeşidi var. Hangisini almalıyım, bepanthen plus daha mı etkili olur? Merhabalar, lazer epilasyondan sonra ciltte bir miktar kuruma olur. Bu nedenle cildin nemlendirilmesi önerilir. Bepanthene krem içeriğindeki deksapantenol ile cildi nemlendirir ve onarır. Bepanthene Plus ilave olarak klorheksidin hidroklorür içerir. Bu etken madde mikrop öldürücü özelliğe sahiptir ve enfeksiyon gelişme riski olduğunda kullanılır. N*** 23 Eylül 2021 Merhaba, lazer sonrası cildim kuru olduğu için nemlendirici kullanmam gerektiği söylendi Bepanthol plus bulamadım Bepanthol cilt bkaım nemlendirici kremleri olur mu? Bilgilendirirseniz çok sevinirim, teşekkürler Merhaba, lazer epilasyon sonrası ciltte kuruluk görülebilmektedir.

Lazer epilasyon sonrası krem neden yapılır?

Buz Lazer Lazer Epilasyon Soru & Cevap Lazer Epilasyon Sonrası Vazelin Kullanımı?

R*** 05 Mart 2020 Dün lazer epilasyon yaptırdım. Bu benim ilk seansımdı. Koltuk altı, genital bölge ve bacaklarıma yaptırdım. Güzellik uzmanı lazerin cildi kuruttuğunu mutlaka nemlendirici krem kullanmam gerektiğini söyledi ve bana bir krem önerdi. Güzellik salonundan krem almak fikri hoşuma gitmedi, üstelik krem bayağı pahalıydı. Merhabalar, lazer epilasyondan sonra uygulama yapılan alanlarda cilt bir miktar kurur. Bu yüzden cildi mutlaka nemlendirmek gerekir. Bu amaçla nemlendirici özelliği sahip herhangi bir krem kullanılabilir. Eğer ciltte uzun süre geçmeyen kızarıklık, yanık gibi komplikasyonlar oluşmamışsa sadece nemlendirici özellikte bir krem kullanmak yeterli olur. K*** 19 Mart 2020 çok kuru bir cildim var. vazelin kullanıyorum cildime iyi geliyor. lazer epilasyondan sonra doğal olarak cildim iyice kuruyor, lazer epilasyondan sonra vazelin kullanmamın bir zararı olmaz umarım. vazelin sürmeye devam etsem olurmu? Merhabalar, lazer epilasyondan sonra ciltte bir miktar kuruma olması normaldir. Kuru ve hassas ciltlerde lazer epilasyondan sonra daha fazla kuruma olur. Bu nedenle lazer epilasyondan sonra cildi nemlendirmek gerekir. Vazelin yoğun nem tutma kapasitesine sahiptir., cildi nemlendirir. Lazer epilasyondan sonra vazelin kullanabilirsiniz. S*** 26 Eylül 2021 Merhabalar, gelecek ay lazere başlayacağım. Gittiğim merkez lazer epilasyon için nemlendirici nitelikte krem kullanmam gerektiğini belirtti fakat önerdiği kremin fiyatı oldukça yüksek, bunu almak zorunda mıyım? Kendi bütçeme göre olan vazelin krem uygularsam herhangi bir sorunu olur mu? Merhaba, lazer epilasyondan sonra ciltte kuruluk olabilmektedir. Bu sebeple nemlendirici etkili kremler kullanmakta fayda vardır. Vazelin de bu kremlerden biridir. Dolayısıyla lazer epilasyon sonrası vazelin krem kullanılabilir. S*** 08 Ekim 2021 Merhabalar, gelecek ay lazer epilasyona başlayacağım. Gittiğim merkez lazer epilasyon sonrasında nemlendirici krem kullanmam gerektiğini belirtti benim de aklıma vazelin geldi.

You might be interested:  Cilt Tonunu Açmak Için Ne Yapmalı?

Essayer lazer sonrası krem ne ise yarar?

Lazer ve Epilasyon ( Sir, Ağda ) sonrasında kızaran ve tahriş olan cildinizin rahatlamasına yardımcı olur. Kuru ve hassas cildin daha çabuk yenilenmesinde önemli rol oynar.

Lazerden sonra tüylerin dökülmesi için ne yapılmalı?

Uygulamayı alan insanlar, bunun doğru olup olmadığını merak etmektedir. Eğer lazer işleminden sonra kıllar dökülmediyse kese ya da peeling yapabilirsiniz. Bu işlemler, uygulamanın yapıldığı bölgedeki ölü derileri temizlemektedir. Kıl dökülmesini hızlandırmak için ölü derilerin temizlenmesi gerekmektedir.

Lazer epilasyon sonrası kese neden yapılır?

Buz Lazer Lazer Epilasyon Soru & Cevap Lazer Epilasyon Sonrası Kese Yapılır Mı?

A*** 22 Ekim 2019 benim size bir sorum olacak. Lazer epilasyon sonrası kese yapmak ? haftaya lazer epilasyon randevum var. tüm vücut lazer epilasyon yaptıracağım. Lazer epilasyon yaptırdıktan 2 gün sonra tatile gideceğim. gideceğim otelde hamam falan da var. Merhabalar, lazer epilasyondan sonra cilt hassaslaşır, ciltte bazen bazen tahriş görülebilir. Lazer epilasyondan sonra hassas ciltlerde tahriş olasılığı daha fazladır. Kese cilt tahrişini arttırabilir. Bu nedenle kese gibi tahrişi arttırabilecek işlemler için 1 hafta beklemek gerekir. N*** 07 Kasım 2019 Lazer epilasyon yaptırdıktan sonra kese yapmanın zararı olur mu? Ne kadar zaman sonra kese yapabilirim? Merhabalar, lazer epilasyondan sonra cilt hassaslaşır. Kese ciltte tahrişi arttırabileceği için lazer epilasyondan sonra bir hafta kese yapılmamalıdır. Lazer epilasyondan bir hafta sonra kese yapabilirsiniz. S*** 16 Mart 2020 Merhabalar, ben lazerden kaç gün sonra peeling kese yapabilirim? Ve lazerden önce peeling kese yapılırmı benim aklıma karıştıran şu lazerden önce mi sonra mı yapılır lütfen beni aydınlatın bu konuda. Hoşçakalın Merhabalar, lazer epilasyondan sonra cildi tahriş edebilecek peeling, kese gibi uygulamalardan bir hafta süreyle uzak durmak gerekir. Lazer epilasyondan bir hafta sonra peeling ve kese yapabilirsiniz. Lazer epilasyondan birkaç gün önce de bu işlemlerden uzak durmak gerekir. Bu işlemler, cildi tahriş edebilir ve lazer epilasyon tahrişi arttırabilir. D*** 10 Eylül 2020 merhabalar, ben dün yüzüme buz lazere başladım, kadın 24 saat güneşe çıkma dedi uyguladım, ve birde kese yapma dedi fakat benim yüzüm yağlı olduğu için biraz rahatsız oluyorum, kese yapsam buz lazer uygulamasını ortadan kaldırırmıyım yoksa sadece tahriş için mi önerilmiyor? cevabınız için şimdiden teşekkürler❤️ Merhabalar, lazer epilasyon sonra cildi keselemek ciltte tahrişe neden olabilir.

Lazer epilasyon sonrası kese nasıl yapılır?

Lazer Epilasyon Sonrası Kese Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir? – Lazer epilasyon sonrası iyileşme süreci her hastada değişir. Hasta vücudu tahriş edecek davranışlardan uzak durursa iyileşme süreci daha kısa olur. Lazer epilasyon sonrası kese de vücutta tahribat oluşturabilecek bir uygulamadır.

Bu nedenle en az 7 gün kadar lazer epilasyondan sonra kese yapılmamalıdır. Lazer epilasyondan sonra kese yaparken nazik davranmak gerekir. Vücut lazer epilasyon sürecinde her zaman hassas olur. Bu nedenle de vücutta tahribat oluşturmamak adına kese işleminde yavaş hareketler sağlanmalıdır. Lazer epilasyon sonrasında kese yaparken titiz ve yavaş hareket ederseniz hiçbir zararı olmaz.

Uzmanların belirttiği şekillerde kese yaparsanız vücudunuzda olumsuz bir durum yaşanmaz. Epilasyonun ardından kese yaparken kullanacağınız kese de çok önemlidir. Sert ve vücutta yüksek sürtünme kuvveti oluşturacak ürünlerden uzak durulmalıdır. Bunun yerine daha yumuşak ve narin keselerle uygulama yapılabilir.

Lazer sonrası krem nasıl olmalı?

Buz Lazer Lazer Epilasyon Soru & Cevap Lazer Epilasyon Sonrası Hangi Krem Kullanılmalı?

You might be interested:  Dermolife Likit Cilt Temizleyici Ne Ise Yarar?

A*** 17 Ekim 2019 Merhaba, ben 41 yaşındayım. Önümüzdeki hafta lazer epilasyon yaptırmaya başlayacağım. İş yerinden arkadaşlarımın önerisiyle buz lazer yaptırmayı tercih ettim. Lazer epilasyonla ilgili hiç bir bilgim yok. Lazere gitmeden önce biraz bilgi sahibi olmak için kafama takılan sorulara cevap arıyorum. Merhabalar, lazer epilasyondan sonra cildi nemlendiren kremler kullanabilirsiniz. Özellikle kuru ciltlerde lazer epilasyondan sonra cildi nemlendiren, yatıştıran kremlerin kullanılması önemlidir. Hassas ciltlerde lazer epilasyondan sonra cilt hassasiyeti artabilir, ciltte kızarıklık gelişebilir. E*** 21 Ekim 2019 lazer epilasyon yaptırdıktan sonra bana herhangi bir krem önermediler. geçen hafta gittim seansa, bacaklarım sanki bayağı kurudu lazerden sonra. bunun için herhangi bir krem kullanmam gerekir mi,hangi kremi önerirsiniz? Merhabalar, lazer epilasyondan sonra nemlendirici bir krem kullanmanızı öneririz. Lazer ışını cilt yüzeyinde belli bir ısı yaratır ve dolayısıyla cilt kurur. Bu normal bir durumdur. Doktorunuzun önerdiği bir kremi kullanmanız en doğrusudur. Ancak size hiç bir krem önerilmediği için herhangi bir nemlendirici krem veya losyon kullanabilirsiniz. M*** 25 Ekim 2019 lazer epilasyondan sonra cildim çok kurudu. lazer yaptırdığım merkez herhangi bir krem önermedi.hangi kremi önerirsiniz, günde kaç kere sürmek gerekir? teşekkür ederim. Merhabalar lazer epilasyondan sonra cildi yatıştıran,nemlendiren kremler kullanılması önerilir. Ciltte tahriş varsa yatıştırıcı özellikte kremler kullanılmalıdır. Cilt kuruluğunu gidermek için de nemlendirici özelliğe sahip kremlerden yararlanılır. Yoğun nemlendirici özeliğe sahip bir kremi sabah akşam kullanabilirsiniz. L*** 30 Ekim 2019 İyi günler, lazer epilasyon yaptırdıktan sonra cildime sürmek için hangi kremi önerirsiniz? Benim cildim biraz hassas ve her kremi kullanamıyorum.

Lazer epilasyon 1 seans sonrası ne yapılmalı?

Lazer Epilasyondan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler – Seans sonrasında bazı kişilerde işlemin uygulandığı bölgede kızarıklık, ödem, su toplaması gibi durumlar gözlenebilir. Kimisinde bu sorunlar yaklaşık 1 veya 2 saat sonunda yok olsa da bazılarında biraz daha uzun sürdüğü görülmüştür.

Bu nedenle işlem sonucunda arzu halinde söz konusu bölgeye soğuk buz uygulaması yapılabilir veya nemlendirici kremler sürülebilir. Lazer epilasyon işleminden sonra en dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de güneşten korunmaktır. Bunun için yüksek faktörlü güneş koruyucuları kullanılabilir. Bölgeye nemlendirici kremler sürülebilir ve arzu hallinde ağrı kesici ilaç alınabilir.24 saat içinde herhangi bir ağrı veya şişme durumu söz konusu olur ise yumuşak beze sarılı buz uygulaması yapılabilir.

ARANAN ÜRÜN BULUNDU !!! 💜│TÜYLERİ BESLEMEYEN LAZER EPİLASYON SONRASI BAKIM KREMİ.

Ayrıca işlemin uygulandığı yere sıcak su değdirmekten kaçınılmalıdır. Söz konusu bölge 2 gün tıraş edilmemelidir ve kabuklanma olursa el değdirilmemelidir. Seans sonrasında tüyler 2 hafta süre içinde uzar ve hemen ardından dökülürler. Bu nedenle ağda veya tüy dökücü krem gibi işlemlerin asla uygulanmaması gerekir.

 1. Işi işlem uygulanan bölgeyi asla kaşımamalı ve bölgeye hassas davranmaya özen göstermelidir.
 2. Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise lazer epilasyon yaptıran kişinin, tedavi sonrasında 2-3 gün spor yapmaması, ağır hareketlerde bulunmamasıdır.
 3. Ayrıca işlemden sonraki 24 saat içinde bölgeye fondöten, allık veya kapatıcı gibi ürünler sürülmemelidir.

Herhangi bir mikrop kapma durumu söz konusu olur ise hemen lazer epilasyon uygulayan kişi aranmalıdır.

Lazer epilasyon ilk seans sonrası dökülen kıllar tekrar çıkar mı?

Uygulamanın sonuçları genellikle % 80-90 oranında kalıcıdır. Yani kalan %10-20 olasılıkla tedavi bittikten bir süre sonra tekrar kıllar çıkabilir. Yeni çıkan kıllar için ortalama 1-2 seans uygulamak gerekebilmektedir.

Lazer sonrası krem ne zaman kullanılır?

Dermatoloji Uzmanı Dr. Fatma Yıldız lazer epilasyon sonrası nelere dikkat etmemek gerektiğini tüm detayları ile anlattı.

Cildinizi UV ışınlarından koruyunuz (güneşlenmeyin ve solaryuma girmeyin).En az iki hafta güneşe çıktığınızda güneş koruyucu krem kullanınız.24 saat boyunca lazer uygulanan bölgeyi kaşımayın, parfüm uygulamayın, çok sıcak su ile yıkamayın.Peeling veya aşındırıcı ürünleri 1 hafta uygulamayın.

Uygulamadan hemen sonra izlenen kıl çevresindeki kırmızılık ve işlik etkili uygulamanın etkisidir. Kısa süreli soğuk uygulaması ile geçecektir. Uzamış kırmızılıklarda kortikosteroidli kremler (prednol krem) 3 gün günde 2 kez sürülebilir. Kılların çok sert ve kalın olduğu bölgelerde, cildi sivilcelere yatkın olan kişilerde lazer uygulaması sonrası o bölgede sivilceler olabilir, endişelenmeyin. Kıl kökü derin olan kıllar yandığı zaman vücut bunu atabilmek için yabancı cisim reaksiyonu vermektedir.

 • Sivilceler bu nedenle oluşmaktadır.
 • Alıcı değildir, isterseniz doktorunuz tarafından daha kolay geçmesi için krem yazılabilir.
 • Ilların dökülmesi; Kılların bir kısmı (kalın ve yüzeyel olanları) uygulama sırasında yanarak dışarı çıkar.
 • Ökleri daha derin olan kılar ilerleyen günler içinde dökülecektir, siz bunları cımbız ile çektiğinizde tereyağından kıl çeker gibi gelir bunlar yanan kıllardır, çekebilirsiniz.

Çektiğinizde kolayca gelmeyen kıllar yanmamış kıllardır. Büyüme döneminde olmayan kıllar lazerden etkilenmeyeceği için bu kıllar başka seanslara ihtiyaç gösterecektir. Kolayca gelmeyen kılları çekmeyin ki diğer seansta yakabileceğimiz kıl kökü kalabilsin. lazer uygulamasından sonra büyüme dönemindeki kıllar yanar ve yok olur, dinlenme dönemindeki kılar lazerden etkilenmez. Dinlenme dönemindeki kıllarında büyüme dönemine geçmesi beklenip diğer seans yapılır bu yüzden birinci seanstan 4-5 hafta sonra ikinci seansa gelmezin gerekmektedir.

 • Büyüme dönemindeki kılların oranı kişiden kişiye, mevsimle, hormonal nedenlerle çok değişiklik gösterdiği için seans sayılarında kişiden kişiye değişmektedir.
 • Bir sonraki seansa gelene kadar kıllarınız uzar ise kesebilirsiniz (makas, jilet, tüy dökücü krem) ama cımbız, ağda gibi kılı kökünden alan yöntemleri uygulamayın ki bir sonraki seansta yakacak kıl kökü kalsın.
You might be interested:  Aldara Krem Ne Kadar Zamanda Etkisini Gösterir?

Dermatoloji Uzmanı Dr. Fatma Yıldız

Lazer epilasyon sonrası kararma nasıl geçer?

Lazer epilasyon sonrası kararma nasıl geçer? – Normal şartlarda lazer epilasyon sonrasında kararma olabilmektedir. Bu durum kişiden kişiye ve cilt tipine göre değişiklik göstermektedir. Bu sorundan kurtulmak için E vitamini önerilmektedir. Bunun kullanılması sonrasında ten renginde açılma gözlenmektedir.

Lazerden sonra banyo yapılırsa ne olur?

Lazer epilasyon sonrası cildiniz için yapmanız gerekenler – Lazer epilasyon sonrası cildinizde hafif kızarıklıkların meydana gelmesi oldukça normal bir durum olmasının yanı sıra tamamen geçicidir. Bazı ciltlerde birkaç saat süren kızarıklık bazı ciltlerde 1-2 gün süreyle devam edebilir.

Aşıntıya sebep olabilen bu kızarıklıkları ve işlem kaynaklı cilt hassasiyetini gidermek için bölgeyi buz ile rahatlatabilirsiniz. Lazer epilasyon süresince cildiniz için yapmanız gereken en önemli şeylerden biri ise güneşten uzak durmak. Seanstan sonra herhangi bir koruma olmadan bölgeyi güneşe maruz bırakmak tahrişe ve bir sonraki seansın verimli olmamasına hatta yanık vakalarına sebep olabilir.

Bu tip durumları önlemek için lazer epilasyon işlemi sonrası ve seans aralıklarınızda yüksek faktörlü güneş koruyucular kullanmalısınız. Lazer epilasyona başlamadan ve seanslarınız arasında tüyleri kökten alan (cımbız, ağda, ip gibi) yöntemlerden uzak durmalısınız.

Lazer epilasyon işlemlerinden hemen sonra duş alırken sıcak su kullanmak cildinizi tahriş edebilir. İşlemden en az 8 saat sonra ılık ya da soğuk su ile duş almak rahatlatıcı olmasının yanı sıra cildinizin zarar görmesini de engeller. Lazer epilasyon seansları arasında agresif ve kimyasal cilt bakımlarından uzak durulmalıdır.

Ayrıca hamam, sauna, peeling ve kese gibi işlemler de cildi tahriş edeceğinden lazer epilasyon işleminden en az 4 gün sonra gerçekleştirilmelidir. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde lazer epilasyon hakkında bilgi almak için buraya tıklayın!

Lazer sonrası bakım nasıl olmalı?

Bunun için, epilasyon uygulanan bölgeye, güneş kremi sürebilirsiniz. Bunların haricinde, cilt temizliğinize dikkat etmelisiniz ve cildinizi her zaman temiz tutmanız gerekir. Kaşıntı olsa dahi kaşımamaya özen göstermelisiniz. Çok kaşındığı takdirde, o bölgeyi soğuk suyla yıkayın ve bölgeye havluyu sürtmeden kurulayın.

Hametan krem lazer epilasyon sonrası kullanılır mı?

Buz Lazer Lazer Epilasyon Soru & Cevap Lazer Epilasyon Sonrası Hametan Krem Kullanımı?

N*** 03 Mart 2020 Bugün ilk lazer epilasyon seansımı yaptırdım. Lazer yapılırken dayanamayacak kadar çok ağrıdı. Lazeri yapan kız ağrı olması normal, ne kadar çok ağrırsa o kadar etkili olur dedi. Epilasyon bitince bacaklarım kaynar su dökülmüş gibi kıpkırmızıydı. Merhabalar, lazer epilasyondan sonra ciltte hafif kızarıklık olması normaldir. Bu durum genellikle 1-2 saat içerisinde kendiliğinden geçer. Cildinizi görmeden yorum yapmak doğru olmaz. Ancak bahsettiğiniz gibi ağrının eşlik ettiği yoğun kızarıklık ciltte yanık olma olasılığını gösteriyor.

Bu durumda hametan krem kullanabilirsiniz. Hametan krem lazer epilasyon sonrası cildin bakımında etkilidir, cildi rahatlatır. Ciltte yanık olması ve/veya uzun süre geçmeyen kızarıklık durumunda bir dermatoloğa görünmenizi tavsiye ederiz. Buz Lazer, gelişmiş soğutma sistemi sayesinde neredeyse tamamen ağrısızdır.

Cilt yanığı gibi yan etki riski minimumdur. Bu nedenle Buz Lazer, günümüzün en çok tercih edilen lazer epilasyon yöntemidir. Ş*** 18 Mart 2020 İyi çalışmalar, lazer epilasyondan sonra bacaklarım çok kızardı ve biraz sızlıyor. Lazer epilasyonu yaptırdığım yerde hametan krem sürdüler ve evde de bu kreme devam etmemi söylediler. Hametan lazer epilasyondan sonra önerilen bir kremmidir, kullanmamı öneririmisiniz? Merhabalar, lazer epilasyondan sonra hafif bir kızarıklık olması normaldir. Ancak sızının da olması ciltte yanık olma olasılığına işaret ediyor. Hametan krem kullanabilirsiniz, cildi rahatlatır. Geçmeyen kızarıklık durumunda ve/veya yanık meydana geldiyse mutlaka bir cilt doktoruna gitmenizi öneririz. U*** 25 Eylül 2021 Merhabalar, Tüm vücut lazer epilasyon seanslarına giderken dördüncü seansımda kalçamın üst kısmı kıpkırmızı oldu. Saatlerdir geçmiyor üstelik. Hametan adlı kremi ilgili yanıklara sürüyorum. Sizce işe yarar mı hametan? Merhaba, lazer epilasyondan sonra az da olsa bir kızarıklık görülebilmektedir. Fakat bu kızarıklık genellikle 1-2 saat içerisinde kendiliğinden geçmektedir. Eğer kızarıklıklara ağrı da eşlik ediyorsa ciltte yanık olabilir. Lazer epilasyon sonrası hametan kullanımı cildi rahatlatmaktadır.

Lazer epilasyon sonrası kararma nasıl geçer?

Lazer epilasyon sonrası kararma nasıl geçer? – Normal şartlarda lazer epilasyon sonrasında kararma olabilmektedir. Bu durum kişiden kişiye ve cilt tipine göre değişiklik göstermektedir. Bu sorundan kurtulmak için E vitamini önerilmektedir. Bunun kullanılması sonrasında ten renginde açılma gözlenmektedir.