Lazerle Ben Aldırma Sonrası Hangi Krem Kullanılır?

02.12.2022 0 Comments

Lazerle Ben Aldırma Sonrası Hangi Krem Kullanılır
Ben Tedavisinden Sonra Hangi Krem Kullanılır? – Yara iyileşmesini hızlandırmak, mikrop kapma riskini azaltmak, minimal iz kalmasını sağlamak amacıyla içeriğinde enfeksiyon ihtimalini azaltıcı, deri yenilenmesini hızlandıran maddeler bulunan Kutalin krem veya benzeri ürünlerden biri ince bir tabaka halinde sürülebilir.

 1. Bunlar banyodan sonra sürülebildiği gibi günde 2-4 defa ince tabaka şeklinde uygulanabilir.
 2. Eskiden bu tür işlemlerden sonra iltihabı engellemek amacıyla antibiyotikli yara merhemleri önerilirdi.
 3. Günümüzde yeni geliştirilen maddelerle yapılan kombine kremler tercih edilmektedir.
 4. Bu tercihin en önemli sebebi yeni geliştirilen kremlerde mikropları öldürücü etki yanı sıra yara iyileşmesini hızlandıran, daha az iz kalmasını sağlayan, leke oluşumunu önleyen maddeler olmasıdır.

Bu şekilde içeriğinde güneş koruyucu, mikrop öldürücü, yara iyileşmesini hızlandıran, leke oluşumunu engelleyen maddelerle kombine olarak üretilen kremlerin en bilineni Kutalin Kremdir.

Lazerle ben aldırma ne kadar sürede iyileşir?

Vücudumuzda bulunan benler genelde 3 çeşittir. İyi huylu olup hep iyi huylu olarak kalan benler: Bu gurup benler zararsızdır, sıklıkla vücudumuzda bulunan bu tarzda benlerdir. İyi huylu olup kötüleşme potansiyeli olanlar: Bu benler iyi huyludur ancak zamanla, güneşin etkisiyle, tekrarlayan travmayla bazende nedensiz olarak kötüye dönebilirler.

İyi huylu olup kötüye dönüşme potansiyeli yüksek olan premalign benler: Bu guruptaki benlerin de mutlaka tedavi edilmesi gerekmektedir. Ben yani nevuslar cerrahi olarak alınabileceği gibi lazer ile de tedavi edilebilmektedir. Cerrahi olarak alındığı zaman hayat boyu taşınacak bir iz kalmaktadır. Eğer benler aşırı büyük boyutlarda değilse lazer ile alınabilmektedir.

Lazer ile alınacak benler iyi huylu olmalıdır. Epidermal ve dermal nevuslar lazer ile tedavi edilebilirken, çok derin kökü olan lezyonlar ve deri kanserleri ise cerrahi olarak çıkartılmalıdır. İyi huylu benler, Er Yag lazer ile tek seferde iz bırakmadan tedavi edilebilmektedir.

 • Erbium lazerin özelliği benleri tek seansda tedavi etmesidir.
 • Lazerle ben alma pratik bir uygulama olduğu için hastalar genelde birden fazla benlerini aldırmaktadırlar.
 • Hatta bazen 20-30 kadar ben tek seansda tek seferde tedavi edilebilmektedir.
 • Lazerle ben tedavisinde gerek deri hizasındaki gerekse de deriden kabarık benler yok edilebilmektedir.

Burada önemli olan benlerin boyutlarıdır. Eğer ben çok büyük değilse lazerle çok rahat bir şekilde tedavi edilebilmektedir. Büyük boyutlarda ise lazer yerine ameliyat tercih etmek gerekmektedir. Lazerle ben tedavisi sırasında lokal anestezi yapıldığı için hasta ağrı hissetmez.

 • Lazer beni anında tam olarak yok edecektir.
 • Uygulama alanında meydana gelen lazer sonrası hasar 1 hafta içinde tamamen düzelecek, pembelik ise birkaç ayda deri rengine dönecektir.
 • Lazerle ben aldırma sonrasında iyileşme tamamlandıktan sonra oluşan pembeliğin daha hızlı geçmesini sağlamak ve iz kalmasını önlemek amacıyla özel kremler kullanılır.

Aynı zamanda deri rengi normale dönene kadar güneş koruyucu kullanmakda faydalı olacaktır. Benler tedavi edildikleri zaman artık onlardan kurtulmuş olursunuz, kötüye dönme potansiyelleride yok olan benle birlikte ortadan kalkmış olacaktır. Dolayısıyla ben tedavisi yapmak bene bir zarar vermez, tam tersine riskleri ortadan kaldırmış olunur.

 • Lazerle ben tedavisi fiyatları benin büyüklüğüne, lokalizasyonuna ve de kaç aded ben alındığına bağlı olarak değişmektedir.
 • Ben aldırma fiyatlarını öğrenmek için doktorunuza muayene olmanız ya da irtibata geçmeniz gerekmektedir.
 • Benler, kişiye bazen güzellik katsada, çoğu zaman bulunduğu yerden, sayısından, renginden ve büyüklüğünden ötürü kimilerini rahatssız edebilir.

Ben ya da tıbbi adıyla nevüsler; ciltte rastlanan patolojik oluşumlardan yalnızca biridir. Genellikle nevüsler yuvarlak bir biçime sahiptir ve çoğu zaman kahverengi bir tonda bulunurlar. Nevüsler doğuştan olabileceği gibi, yapısal nedenler, kozmetik ürünler ve güneş ışınları gibi etkiler nedeniyle de sonradan meydana gelebilir ve zamanla çoğalabilirler.

Ben yarası kaç günde iyileşir?

Benlerin Tedavisi – Cerrahi veya lazerli tedavi yöntemleriyle benlerden kurtulmak mümkündür. Küçük veya nokta şeklindeki benler için lazer tedavisi uygundur. Lazer tedavisiyle alınan benlerde işlem sonrası ben bölgesinde kahverengi bir pullanma görülmektedir.3 – 5 gün sonra bu pullanma dökülmekte ve yerini pembeliğe bırakmaktadır.

 • Pembelik de zamanla geçip, iz bırakmadan iyileşme gösterir.
 • Büyük benlerde ise ciltte suçiçeği izlerine benzer hafif çukurluklar oluşabilmektedir.
 • Ben aldırma ameliyatı ise lokal anestezi ile muayenehanelerde yapılmaktadır.
 • Çoğunlukla da eliptik bir kesi ile benler çıkarılır,ardından ince iplikler ile alınan bölge dikilir.

Dikişler ise kendiliğinden erir.Sonra ilgili ben bölgesinde hafif pembe iz oluşur, aylar içinde bu iz de belirsizleşir. Alınan benlerin gerekli görülmesi durumunda ise patolojik incelemelere gönderilebilir. Ben Aldırma Nedir ve Zararları Var mıdır? Çoğu ben iyi huyludur.

Çoğunlukla kozmetik sıkıntı teşkil ederler. Fakat yıllar geçtikçe ve uzun süre güneş ışınlarına cilt maruz kaldıkça benlerin de huy değişimi kaçınılmaz olur. Aşırı büyüme, üzerinde yara oluşması, kanama, renk değişimi gibi durumlar görülmeye başlar. Açık tonlu tenlerde ciddi düzeyle görülmektedir. Bu nedenlerden dolayı benlerin alınması zaruret oluşturur.

Benlerin hem kötü huylu olması engellenir, hem estetik güzellik elde edilir. Bu yüzden ben aldırmak faydalı ve sağlıklıdır. Ben Aldırma Sonrası İyileşme Süreci Ben aldırma işlemi çok kısa sürmektedir ve pansuman gerektirmemektedir. Bireyin gündelik hayatına da etki etmez.

 1. Ben alma işleminin ardından ben bölgesinde 3 gün kadar sürecek olan pullanma, sonra hafif pembelik görülür.
 2. Ardından da bu pembelik cilt rengiyle uyumlu hal alır ve iz bırakmadan iyileşir.
 3. Ben Aldırmak Kansere Neden Olur mu? Toplum içerisinde süre gelen bir inanış hakimdir.
 4. Ben aldırma sonrası bıçak vurulduğu için kanser riski doğduğu düşüncesi yaygındır.
You might be interested:  Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem Nasıl Kullanılır?

Halbuki benlerin durumu ve çözümlemesi zamanında yapılmaz ve doğru cerrahi tedaviye tabi tutulmaz ise ciddi sağlık sorunlarına neden olabilmektedir. Doğru yapılmadığı taktirde kanser riski oluşabilir. Ama mutlaka doğru yerde, alanında uzman doktorlara işlem yaptırılmalı ve ben aldırma işlemi uygulanmalıdır.

Lazerle ben alındıktan sonra tekrar çıkar mı?

Gösterim: 11136 Benlerde lazer tedavileri 6-8 hafta ara ile 1-2 seans uygulanmaktadır. Büyük ve pigmente yani koyu renkli benlerde 2. seanslara ihtiyaç duyulabilmektedir. Ancak seanslar yani lazer uygulaması bittiğinde ben tekrar oluşmaz. Ayrıca halk arasında bene lazer uygulanmasının vücut benlerini arttırdığı hatta bunlarda kanser riskini arttırdığı yönünde yanlış bilgilerde bulunmaktadır.

Ben aldırma izi nasıl geçer?

Ben aldırma işlemi için araştırma yapanların en çok merak ettiği hususlardan biri “ben aldırma sonrası iz kalır mı?” şeklindedir. Bu sorunun cevabı, hizmet alacağınız doktorun ben aldırma konusundaki deneyimi ve uygulayacağı yönteme göre değişir. Örnek: Tecrübeli bir hekim tarafından uygulanan lazer ya da radyofrekans yöntemi sonrası herhangi bir iz kalmazken, aynı cihazı kullanan kişinin tecrübesiz olması halinde ise maalesef çukurluk şeklinde iz kalır.

 • Sonuç: Ben aldırma sonrası iz kalmaması için, hizmet alacağınız doktorun ben aldırma tecrübesi ve uygulayacağı yöntem çok önemlidir.
 • Bir diğer önemli husus ise ben aldırma sonrası iyileşme sürecidir.
 • İz kalma riskini azaltıcı ve iyileşme sürecini hızlandırıcı etkisi bulunan Kutalin Krem kullanmanızı öneririm.

(1,8). Lazerle Ben Aldırma Sonrası Hangi Krem Kullanılır Ben aldırma sonrası izin kalıp kalmayacağını anlamak için: cildin yapısı ve ben alımında uygulanan tekniklerle ilgili özet de olsa bilgi sahibi olmak gerekir. Bu konuda bilgi vermeye çalışacağım. İlk olarak cildin yapısına bakalım mı? CİLDİN YAPISI Deri ya da cilt: Gözle gördüğünüz en üst katman (epidermis) yanı sıra onun alt katmanı dermis ve hemen altında ise hipodermis ya da subkutanöz dediğimiz 3 kısımdan oluşmaktadır.

 1. Benlerin oluşumunda önemli bir etkisi bulunan melanositler: Derinin en üst katmanı olan epidermis kısmında bulunmaktadır.
 2. Yani cildin 1-2 mm altında diyebiliriz. (2).
 3. Dermis: Cildimizin ihtiyacı olan birçok gereksinimi barındırmaktadır.
 4. Damarlar, kolajenler, sinirler, salgı bezleri vs.
 5. Bu katmanda bulunmaktadır.

Ben aldırma işleminde bu katmana zarar vermemek gerekir. Aksi halde iz ya da çukurluk kalmasına neden olunur. Cildin yapısını en güzel şekilde anlatan videolardan birini sizlerle paylaşmak istiyorum. Khan Academy Türkçe servisi tarafından hazırlanan Videoda cildin yapısı 2 farklı video ile ele alınmaktadır.

 1. İlk video: “Deri Nedir? Epidermisi Tanıyalım (Sağlık Bilgisi ve Tıp)” İkinci videoda ise Dermis hakkında bilgi verilmektedir.
 2. Epidermisin Altında Ne Var? Dermis ve Hypodermisi Tanıyalım (Sağlık Bilgisi ve Tıp)” Videoya göz atmak için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayabilirsiniz.
 3. Https://www.youtube.com/watch?v=buqvZn_46h8 BEN ALDIRMA YÖNTEMLERİ Ben alımı yöntemleri, iz kalıp kalmaması konusunda yine belirleyici olmaktadır.

Ben aldırma için hangi bölüme gidilir? Şeklinde sorular karşınıza mutlaka çıkmıştır. Bu soruya: Genel Cerrahi, Dermatoloji ve Plastik Cerrahi bölümü şeklinde yanıt vermekteyiz. Tercih edeceğiniz uzmanlık alanı, size uygulanacak olan yöntemi de tayin etmektedir.

Bene lazer gelirse ne olur?

Hem cilt sağlığı için hem de estetik ve kozmetik tedavilerde lazer cihazları yaygın biçimde kullanılıyor. Ancak Türk Dermatoloji Derneği Genel Sekreteri Dr. Emel Erdal Çalıkoğlu bu cihazların doktor kontrolü olmadan kullanılmasının ileri derecede cilt yanıklarına neden olabileceğini belirtiyor.

 1. Lazer ve IPL cihazları, özellikle epilasyon, cilt gençleştirme, damarsal lezyonların tedavilerinde, cilt lekeleri, çil, siğil, yara izleri, cilt çatlakları, akne, gül hastalığı, mavi-yeşil dövmelerin çıkarılması, vitiligo, sedef, atopik dermatit gibi hastalıkların tedavisinde uygulanmaktadır.
 2. Ancak hekim kontrolünde yapılmayan lazer uygulamaları, özellikle ciltte ileri dereceye kadar ulaşabilen yanık, kalıcı iz ve lekelenmelere yol açabilmektedir.

BENLERE LAZER UYGULANMASI DERİ KANSERİNE NEDEN OLABİLİR Bu uygulamalar, vücutta bulunan benlerin üzerine yapıldığında “deri kanseri oluşumu” gibi geri dönüşü olmayan yan etkiler oluşturabilir. Bu nedenle, lazer ve IPL’in derinin özellikleri konusunda tıbbi eğitimi olmayan kişiler tarafından tek başına, kontrolsüz şekilde yapılmaması önem taşımaktadır.

 • Hekim kontrolünde yapılmayan uygulamalar, yan etkilerin oluşma olasılığını artırmaktadır.
 • AVRUPA’DA LAZER UYGULAMALARI HEKİMLERE EMANET Doğru ve güvenilir bir tedavi programı ve uygulanacak cihazın tipine, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi veya dermatoloji uzmanlarının karar vermesi gerekmektedir.

Hekim, ilk uygulamada uygulanacak enerji dozunun hastada yarattığı reaksiyonu gözleyerek, buna uygun olarak her hastaya özel cihaz, enerji dozu, uygulama sıklığı ve yöntem seçimi gibi kararlar vermektedir. Tedavi planlaması ve cihazın ayarları yapıldıktan sonra, uygulama “Hekim” veya onun gözetiminde “Güzellik Uzmanı / Estetisyen” tarafından yapılabilir.

Tedavi sonrasında hastanın takibi, Dermatoloji veya Plastik rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanı bir hekim tarafından yapılmalıdır. Nitekim, Avrupa ülkelerinde de yasal olarak tüy dökmek için kullanılan lazer epilasyonunun dahi estetisyenler değil, yalnızca yetkili doktorlar tarafından uygulanmasına karar verilmiştir.

Lazer epilasyonunun estetisyenler tarafından kullanımı Fransa ve İsviçre’den sonra Lüksemburg’da da yasaklanmıştır. Bu yasağın tüm Avrupa ülkelerini kapsaması için çalışmalar devam etmektedir. Düzenlemeyle birlikte artık kırışıklık ve istenmeyen tüylerin azaltılmasında kullanılan lazerler yalnızca yetkili hekimler tarafından yapılabilecektir.

 • Bakım merkezleri ve estetisyenler, artık lazer operasyonu işlemi yapamayacaktır.
 • TÜRKİYE’DE DE UYGULAMA HEKİMLERİN KONTROLÜNE BIRAKILDI Ülkemizde de istenmeyen tüylerin yok edilmesinde yaygın olarak kullanılan IPL ve lazer tedavileri, yasal olarak sadece doktor diploması olan kişilerin ya da bu kişilerin gözetiminde çalışan eğitilmiş personelin yapabileceği tıbbi tedavilerdir.
You might be interested:  Diclomec Plus Krem Ne Işe Yarar?

Öte yandan mevcut yasalara göre güzellik salonları tıbbi işletme değillerdir ve içlerinde herhangi bir tıbbi işlem yapılamaz. Ancak yapılan tüm bu yasal düzenlemelere rağmen, güzellik salonlarında hekim kontrolü gereken bu tip uygulamalar yapılmaktadır.

Alınan benler tekrar çıkar mı?

Ben Aldırdıktan Sonra Tekrar Çıkar Mı? – Hayır. Ancak iz kalmaması için bazı benlerde derine inmeden tedavi yapılır. Bu tür durumlarda cilt kendini tamir ederken altta kalan ben dokuları yüzeye çıkabilir. Bu aşamada rötuş yapılır. Rötuş yapıldıktan sonra yani ben alma süreci tamamladıktan sonra alınan ben tekrar çıkmaz.

Yaraların çabuk iyileşmesi için ne yapmalı?

Yatak yarası – Ciltte açık bir yara şeklinde görülen yatak yarası, daha çok kalçalarda, ayak bileklerinde ve sırtta görülür. Genellikle kemikli alanları kaplayan deride görülen bu açık yara, daha çok hareketliliği azalmış, uzun süre yatakta ya da tekerlekli sandalyede yaşamak zorunda kalan kişilerin karşılaştığı bir hastalıktır.

 • Doğru tanı sonrasında bu durum kolay bir şekilde tedavi edilebilir.
 • Yatak yarasının her aşamasında kişi, farklı belirtiler ile karşılaşabilir.
 • Cilt renginin bozulması, enfeksiyon, yaralı bölgede ağrı bası yarasının en yaygın belirtileridir.
 • Yatak yarası tedavisinde yaranın hangi evrede olduğu belirgin bir rol üstlenir.

Tedavide a nti bakteriyel ilaçlar kullanılabilir, doktorunuz terapi ye başvurabilir ya da ameliyat gerekli olabilir. Yaranızı sık sık pansuman etmeniz gerekecektir. İyileşme süreci, yaranın evresine bağlı olarak değişiklik gösterir. Yaranızın daha hızlı iyileşmesi için iyi beslenmeniz ve bol su içmeniz çok önemlidir.

Doku iyileşmesine ne iyi gelir?

Vücudunuzda oluşan yaralar ne yaparsanız bir türlü kapanmıyor ya da geç mi kapanıyor? Peki ya bu sorunun çözümü de beslenmede gizli dersek? Gündelik yaşam içinde kimi zaman düşme, kesmeye kimi zaman da cerrahi müdahalelere bağlı olarak vücudumuzda çeşitli yaralar meydana gelir.

Etrafınızdaki pek çok insanın yaraları kısa bir süre içinde kapanıyor sizin yaralarınız ise ilk günkü tazeliğiyle uzun bir zaman boyunca size adeta dünyayı zindan ediyorsa bir de beslenme listenizi gözden geçirin. Zira uzmanlar uzun süre kapanmayan yaraların sebebini beslenme listesinde doğru gıdaların yer almamasına da bağlıyorlar.

O halde iyileşme sürecinizi hızlandıracak gıdalara gelin hep birlikte bakalım. Yaraların iyileşmesi her ne kadar oldukça karmaşık bir süreç olsa da bilinen bir gerçek var ki doğru beslenme ile hızlı iyileşme arasında doğrudan bir ilişki var. Zira yapılan araştırmalar da yara iyileşmesinin geç olduğu hastalarda besin eksikliği yaşandığını ortaya koyuyor.

Bu nedenle hastanın özellikle vücudunda yara olduğu zaman daha iyi beslenmesi şart. Peki o zaman nasıl yaramızın iyileşmesine yardımcı olacak gıdalar neler? A ve K vitamini yönünden zengin gıdalar: İçeriğinde bolca A ve K vitamini barındıran lahana, ıspanak, brokoli gibi koyu yeşil yapraklı sebzeler, kanın pıhtılaşmasına yardımcı olarak iyileşme sürecini hızlandırırlar.

A vitamini ayrıca, karaciğer, havuç, tatlı patates ve kantalup kavunlarında bulunur. Kolajen seviyesinin artmasına katkı sağlayan A vitamini, bağışıklık sistemini tetikleyip, yara izlerinin hızla iyileşmesine de önayak olur. Bu nedenle bu süreçte beslenme listenizde mutlaka suretle bu gıdalara yer vermelisiniz.

Protein: Yara iyileşmesinin hızlı olması için vücuda yeterli miktarda protein almak gerekmektedir. Zira protein vücuttaki dokuları inşa etmeye, onarmaya ve yeni hücre oluşumuna yardımcı olur. Protein ayrıca enzimler ve vücut kimyasallarını sentezlemek için de gereklidir. Yapılan pek çok deneysel çalışma da göstermiştir ki protein yetersizliği halinde yara iyileşmesinde gecikmeler söz konusudur.

Bu nedenle kırmızı et, tavuk, balık, süt ve protein gibi besinlerin tüketiminin bu süreçte artırılması son derece önemlidir. Esansiyel yağ asitleri içeren gıdalar: Balık, ceviz, keten tohumu ve chia tohumu gibi gıdalar içeriğinde yüksek oranda esansiyel yağ asitleri barındırır.

 • Bu ise yaraların normalden daha hızlı iyileşmesine katkıda bulunur.
 • Bu nedenle beslenme listenizde bu gıdalara mutlaka yer açmalısınız.
 • Çinko: Ciltte iyileşmeye yardımcı olan çinko aynı zamanda bağışıklığı da kuvvetlendirir.
 • Yara iyileşme sürecini oldukça kısaltan çinko ile ilgili olarak Nutrients dergisinde yayımlanan bir makalede çinkonun yara iyleşme sürecinin her aşamasında önemli bir rol oynadığına vurgu yapılıyor.

Özellikle çinko bakımından zengin olan kırmızı et, karides, istiridye, karaciğer, yumurta, peynir, süt, ceviz, badem, kabak çekirdeği, kaju gibi gıdaları daha fazla tüketmekte fayda var. C vitamini: Dokuların iyileşmesine yardımcı olan C vitamini, aynı zamanda yaraların iyileşme sürecinde kişiyi enfeksiyonlara karşı da koruyor.

Lazerle ben aldırma kaç seans?

Lazerle Ben Silme Tedavisi Ne Kadar Sürer? – Karbondioksit lazer ben silme tedavisinde ortalama olarak 1 ile 3 seans arasında işlem süresi bulunmaktadır. Bu noktada seanlar arasında ortalama olarak bir haftalık bir süre bırakılmaktadır.3 seanslık bir işlem için 3 haftalık bir süre yeterli olacaktır.

Ben sildirme kaç TL?

Ben Aldırma Ücretleri Neye Göre Hesaplanıyor? –

Benlerin büyüklüğü: Nevus olarak da tabir edilen benler; dermal, epidermal ve melanositik olarak üç gruba ayrılır. ( 1 ). ( 2 ). ( 3 ). ( 4 ). Bu türler arasında 0,5 mm’den küçük olanlar yanı sıra vücudun büyük bir bölümünü kaplayan türler bulunmaktadır. Bu nedenle ücretlendirme benin büyüklüğüne bakılarak 0,5 mm ve üzeri şeklinde değerlendirilmektedir.

Benlerin Sayısı: Bir insanda bir ya da onlarca ben olabilir. Aldırmayı düşündüğünüz benlerin sayısına bakılmaktadır. ( 5 ). Bu nedenle ödeyeceğiniz toplam fiyatı belirleyen bir diğer etken ise aldırılmasını istediğiniz toplam nevus sayısıdır. Bu kapsamda ilk ve sonraki eklenen benler şeklinde hesaplama yapılır. SGK güvencesi olanlar için ilk ben 500 TL olup, eklenen her ben için 250 TL alınmaktadır.

You might be interested:  Guaj Boyada Krem Rengi Nasıl Elde Edilir?

Kişinin SGK Güvencesi : Sosyal güvenlik kurumu (SGK) güvencesinde olan hastalar ben aldırma ücretlerini %50 indirimli olarak öderler. SGK güvencesi olmayanlar maalesef bu indirimden yararlanamazlar.

Örnek Bir Hesaplama Yapalım mı? Sizde benlerinizin büyüklüğü, sayısı ve SGK güvencenizi ele alarak ödeyeceğiniz toplam rakamı tahmini de olsa anlayabilirsiniz. Dilerseniz örnek bir hesaplama yapalım. Kişinin 0,5 mm ve altında 3 tane beni olduğunu ve hastamızın SGK güvencesi olduğunu kabul edelim.0,5 mm olması nedeniyle ilk ben 500, sonraki eklenen 2 ben için tanesi 250 TL olmak üzere toplam ödeyeceği ücret 1000 TL olacaktır.

 • Muayene ücreti alınmadığı için herhangi bir ek ücret çıkmaz.
 • Ben tedavisi nasıl yapılır; ne kadar sürer; ben aldırma sonrası iz kalır mı? Gibi sorularınız için ameliyatsız ben tedavisi yazımıza göz atabilirsiniz.
 • Aynı şekilde aşağıda yer alan soru ve yorum formundan merak ettiğiniz soruları iletebilirsiniz.1.

Happle, R. (1995). What is a Nevus. Dermatology, 191(1), 1-5.2. KAPLAN, E.N., & Kaplan, E.N. (1974). The risk of malignancy in large congenital nevi. Plastic and reconstructive surgery, 53(4), 421-428.3. Brandling-Bennett, H.A., & Morel, K.D. (2010). Epidermal nevi.

Pediatric clinics of North America, 57(5), 1177.4. Tannous, Z.S., Mihm Jr, M.C., Sober, A.J., & Duncan, L.M. (2005). Congenital melanocytic nevi: clinical and histopathologic features, risk of melanoma, and clinical management. Journal of the American Academy of Dermatology, 52(2), 197-203.5. Ogbah, Z., Badenas, C., Harland, M., Puig‐Butille, J.A., Elliot, F., Bonifaci, N., & Glass, D.

(2013). Evaluation of PAX 3 genetic variants and nevus number. Pigment cell & melanoma research, 26(5), 666-676. Genel cerrahi uzmanı alanında hasta kabulüne devam eden Op. Dr. Seher Şirin, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. Uzmanlık eğitimini ise Sağlık Bakanlığı İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tamamlamıştır.

Lazerle ben aldırma kaç seans?

Lazerle Ben Silme Tedavisi Ne Kadar Sürer? – Karbondioksit lazer ben silme tedavisinde ortalama olarak 1 ile 3 seans arasında işlem süresi bulunmaktadır. Bu noktada seanlar arasında ortalama olarak bir haftalık bir süre bırakılmaktadır.3 seanslık bir işlem için 3 haftalık bir süre yeterli olacaktır.

Ben sildirme kaç TL?

Ben Aldırma Ücretleri Neye Göre Hesaplanıyor? –

Benlerin büyüklüğü: Nevus olarak da tabir edilen benler; dermal, epidermal ve melanositik olarak üç gruba ayrılır. ( 1 ). ( 2 ). ( 3 ). ( 4 ). Bu türler arasında 0,5 mm’den küçük olanlar yanı sıra vücudun büyük bir bölümünü kaplayan türler bulunmaktadır. Bu nedenle ücretlendirme benin büyüklüğüne bakılarak 0,5 mm ve üzeri şeklinde değerlendirilmektedir.

Benlerin Sayısı: Bir insanda bir ya da onlarca ben olabilir. Aldırmayı düşündüğünüz benlerin sayısına bakılmaktadır. ( 5 ). Bu nedenle ödeyeceğiniz toplam fiyatı belirleyen bir diğer etken ise aldırılmasını istediğiniz toplam nevus sayısıdır. Bu kapsamda ilk ve sonraki eklenen benler şeklinde hesaplama yapılır. SGK güvencesi olanlar için ilk ben 500 TL olup, eklenen her ben için 250 TL alınmaktadır.

Kişinin SGK Güvencesi : Sosyal güvenlik kurumu (SGK) güvencesinde olan hastalar ben aldırma ücretlerini %50 indirimli olarak öderler. SGK güvencesi olmayanlar maalesef bu indirimden yararlanamazlar.

Örnek Bir Hesaplama Yapalım mı? Sizde benlerinizin büyüklüğü, sayısı ve SGK güvencenizi ele alarak ödeyeceğiniz toplam rakamı tahmini de olsa anlayabilirsiniz. Dilerseniz örnek bir hesaplama yapalım. Kişinin 0,5 mm ve altında 3 tane beni olduğunu ve hastamızın SGK güvencesi olduğunu kabul edelim.0,5 mm olması nedeniyle ilk ben 500, sonraki eklenen 2 ben için tanesi 250 TL olmak üzere toplam ödeyeceği ücret 1000 TL olacaktır.

 1. Muayene ücreti alınmadığı için herhangi bir ek ücret çıkmaz.
 2. Ben tedavisi nasıl yapılır; ne kadar sürer; ben aldırma sonrası iz kalır mı? Gibi sorularınız için ameliyatsız ben tedavisi yazımıza göz atabilirsiniz.
 3. Aynı şekilde aşağıda yer alan soru ve yorum formundan merak ettiğiniz soruları iletebilirsiniz.1.

Happle, R. (1995). What is a Nevus. Dermatology, 191(1), 1-5.2. KAPLAN, E.N., & Kaplan, E.N. (1974). The risk of malignancy in large congenital nevi. Plastic and reconstructive surgery, 53(4), 421-428.3. Brandling-Bennett, H.A., & Morel, K.D. (2010). Epidermal nevi.

Pediatric clinics of North America, 57(5), 1177.4. Tannous, Z.S., Mihm Jr, M.C., Sober, A.J., & Duncan, L.M. (2005). Congenital melanocytic nevi: clinical and histopathologic features, risk of melanoma, and clinical management. Journal of the American Academy of Dermatology, 52(2), 197-203.5. Ogbah, Z., Badenas, C., Harland, M., Puig‐Butille, J.A., Elliot, F., Bonifaci, N., & Glass, D.

(2013). Evaluation of PAX 3 genetic variants and nevus number. Pigment cell & melanoma research, 26(5), 666-676. Genel cerrahi uzmanı alanında hasta kabulüne devam eden Op. Dr. Seher Şirin, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. Uzmanlık eğitimini ise Sağlık Bakanlığı İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tamamlamıştır.

Lazerle ben aldırma acıtır mı?

Ben Aldırma İşlemi –

 1. Ben aldırma ameliyatı lokal anestezi ile yapılmaktadır. Bu sayede hasta ameliyat sırasında herhangi bir şekilde ağrı veya acı hissetmemektedir.
 2. Anestezi küçük iğneler ile benin çevresine ve altına uygulanır. Anestezi etkisi hızlı bir şekilde görülür.
 3. Yapılan anestezi sonrasında cerrahi operasyon başlar ve ben ve deri altındaki yağ dokusu tamamen alınır.
 4. Bu işlemler yapılırken bene ait hiçbir kalıntı bırakılmadan ben, tamamen vücuttan atılır.

Yapılacak olan kitle alımı operasyonu sonrasında benin patolojik incelemesinin de yapılması gerekmektedir. Burada kanser konusunda gerekli incelemeler yapılmalıdır. Bu operasyon sonrasında oluşan yara dikiş yapılarak kapatılır. Genel olarak yapılan operasyon yarım saat civarında sürmektedir. Lazerle Ben Aldırma Sonrası Hangi Krem Kullanılır