Maden Suyu Ile Cilt Nasıl Temizlenir?

16.11.2022 0 Comments

Maden Suyu Ile Cilt Nasıl Temizlenir
Sağlıklı bir gençlik için. Mineral ve vitaminlerin vücut tarafından etkili şekilde emilmesine ve sindirilmesine destek olan silisyumun cilt sağlığı üzerindeki faydaları sayılamayacak kadar çok! Kolajen ve elastin liflerini güçlendirerek dokuların elastikiyetini sağlayan cilt dostu mineral, bu özelliğiyle cildi sıkılaştırıp kırışıklıkları önleyen bir etkiye sahip.

Maden suyunda bolca bulunan silisyumun etkileriyle sağlıklı bir gençlik elde etmek mümkün. Buz kalıbında dondurarak her sabah kullanın Günlük cilt bakımında maden suyu pratik bir yöntemle uygulanabilir. Maden suyunu buz kalıbında dondurun ve sabahları bu kalıplarla cildinizi temizleyin. Kısa süre sonra cildinizdeki canlılığı fark etmeye başlayacaksınız.

Maden suyunun cilt temizliğinde kullanım yöntemlerini ve yarattığı etkiler Cildin gerekli olan su ve mineral ihtiyacını da karşılayarak, cildin gergin, pürüzsüz ve canlı bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Vücudu ve cildi toksinlerden arındırarak rahatlayıcı bir etki yaratır. Maden Suyu Ile Cilt Nasıl Temizlenir Yüz bölgesine pamuğa sürülerek uygulandığında temizleyici olarak kullanılabilir. Yağ yakıcı etkisinin yanı sıra temizleyici etkisi ile cildi kirlerden arındırır. Sprey olarak kullanıldığında ciltte ferahlatıcı bir etki yaratır. Yüz kenarlarında gülmekten oluşan mimik çizgilerinin giderilmesine yardımcı olur.

Maden suyu kullanımında dikkat edilmesi gereken noktalar Satın aldığınız maden suyunun içerisinde nitrit ve amonyak olmamasına dikkat edin. Maden suyunun içerisine limon suyu ekleyebilirsiniz. Ancak, marketlerde satılan limon aromalı maden suyundan kaçının! Meyveli ve aromalı maden sularını cilt bakımında kullanmayın! Hassas kılcal damarlara sahip kişiler maden sulu buz kalıplarını yüzlerinde gezdirirken dikkatli olmalı.

Yüze aşırı soğuk uygulamak kılcal damarları belirginleştirebilir. Maden suyu ile yüzünüzü temizlerken aşırı bir yanma oluyorsa, maden suyunu biraz bekletip gazını kaçırdıktan ılık olarak uygulayın. Hassas ciltlerde nadiren de olsa alerjik reaksiyon gelişebiliyor.

Maden suyu gözenekleri temizler mi?

Cildinizdeki gözeneklerin sıkılaşması için düzenli olarak maden suyunu kullanarak bakım yapmalısınız. Maden suyu gözeneklerin sıkılaşmasını sağlar ve bu şekilde kırışıklıklara yer vermez.

Yüzü maden suyu ile yıkamak ne işe yarar?

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahı Op. Dr. Evrim Uçkunkaya, “Güzellik minerali” olarak tanımlanan silisyum açısından zengin olan maden suyunun kırışıklıklarla savaştığını belirterek önemli tüyolar verdi. – Musluk suyunun içindeki demir, bakır, magnezyum, çinko ve kurşun gibi ağır metallerin, serbest radikallerle etkileşime girerek cildin kolajen dokusunu zayıflattığını belirten Evrim Uçkunkaya, ‘Düzenli olarak yüzünüzü maden suyuyla yıkayarak daha canlı ve genç bir cilde kavuşabilir, kırışıklıklara meydan okuyabilirsiniz” dedi ve önerilerini şöyle sıraladı: İŞTE CİLDE FAYDALARI *Cildin gerekli olan su ve mineral ihtiyacını da karşılayarak, cildin gergin, pürüzsüz ve canlı bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.

*Vücudu ve cildi toksinlerden arındırarak rahatlayıcı bir etki yaratır. *İçerdiği silisyum sayesinde cildi güçlendirerek gözenekleri sıkılaştırır. *Yüz bölgesine pamuğa sürülerek uygulandığında temizleyici olarak kullanılabilir. *Sprey olarak kullanıldığında ciltte ferahlatıcı bir etki yaratır. *Yüz kenarlarında oluşan mimik çizgilerinin giderilmesine yardımcı olur.

DONDURUP KULLANIN Maden suyunu buz kalıbında dondurun ve sabahları bu kalıplarla cildinizi temizleyin. Kısa süre sonra cildinizdeki canlılığı fark etmeye başlayacaksınız. Hassas kılcal damarlara sahip kişiler maden sulu buz kalıplarını yüzlerinde gezdirirken dikkatli olmalı.

 • Yüze aşırı soğuk uygulamak kılcal damarları belirginleştirebilir.
 • SODADAN FARKLIDIR *Satın aldığınız maden suyunun içerisinde nitrit ve amonyak olmamasına dikkat edin.
 • Mineral bakımından zengin olan maden suyu ile mineral içermeyen soda aynı şeyler değildir.
 • Maden suyunun içerisinde karbondioksit gazı doğal olarak bulunurken, sodaya daha sonra ilave edilir.

Satın alırken bu ayırıma dikkat edin! *Maden suyunun içerisine limon suyu ekleyebilirsiniz. Ancak, marketlerde satılan limon aromalı maden suyundan kaçının! Yalnız meyveli ve aromalı maden sularını cilt bakımında kullanmayın. *Maden suyu ile yüzünüzü temizlerken aşırı bir yanma oluyorsa, maden suyunu biraz bekletip gazını kaçırdıktan sonra ılık olarak uygulayın.

Maden suyu sivilce yapar mı?

Doğal maden suyunu cilt temizlerken kullanmak cildin gençleşmesine de faydalı olmaktadır. Cildin üzerinde bulunan ölü tabakanın yenilenmesine ve onarılmasına etki eder. Cildin üzerinde bulunan bakterilerin temizlenmesini sağlar. Ciltte bulunan sivilce, akne ve siyah noktaların temizlenmesine etkili olur.

You might be interested:  Travazol Krem 15 G Ne Işe Yarar?

Maden suyu cildi tahriş eder mi?

maden suyu doğal kaynak suyudur insanlar sodayla karıştırır. soda cildi tahriş ederken maden suyu besler. sanıldığı gibi cildi temizlemez gözenekleri genişletir bu sebeple kapağı açık bir şekilde 10 dakika bekletildikten sonra iyice temizlenmiş cilde uygulanmalıdır.

mideye yolladığımız her doğal besini yüzümüze de sürebiliriz. mesela ben çilek sürerim macun edip günlerce yüzüm gözüm yeni doğmuş bebek gibi parlar. limon sürerim yağını kurutur tenimi beyazlatır. salatalık ve elma kabuklarını yapıştırırım yüzüme e vitamini enjekte ederim. kuru türk kahvesine limon ya da sirke döker peiling yaparım.

ömrümde hiçbir kozmetik ürünü almadım cildimi parlatsın temizlesin diye çünkü hem pahalı hem kimyasal hem de cilt bağışıklık kazanınca afedersiniz bir boka yaramıyorlar. edit: entry çok tutmuş bugün bir daha mesaj aldım biraz daha açıkla diyorlar. maden suyunu hallettiğimizi sayıp diğerlerine odaklanalım.1 çilek.

 1. Yaptığım hadise çilek çok sert ise çatalla ezerek yumuşatmak zaten yumuşaksa elinle bile sıkarak yapabilirsin.
 2. Işte o çileği yüzüme sürüp kuruyana kadar bekletirim olay bundan ibaret.
 3. Gerçekten iyi geliyor.2 beyaz kaliteli, fazla kurutmayan sabunlarla yüzümü temizlerim, yüzünde sivilce problemi olanlara tavsiyedir şu; elde biriken beyaz sabun köpüne tuz döküp yüze öyle sürerseniz biraz kurutur sivilceleri (ovalamayın daha beter yapmayın! sakın ha sakın ovalama başıma bela olma benim) 3 bu beyaz sabun hadisesinden sonra (ovalanmamış, peiling yapılmamış cilt olması lazım) yarım limonun suyunu sıkıp yüze sürüp masaj yaparım.

bunun sivilce kurutma, renk açma gibi özellikleri var ve aynı işlemi koltuk altına da yapabilirsiniz (genitalde olmuyor) tek şart ciltte açık yara, tahriş olmamalı çok pis yakar.4 salatalık elma kabuğunu bilmeyen yoktur kabuğu soy yüzüne tuttur. yüzünü kaplamak zorunda değilsin bir anla, birer tane yanaklara ufak bir parçada çeneye tamam işte.

 • Bonus: kararmaya etkili uzun zamanlı uygulama isteyen bir tarif (sadece yüz değil genital, koltuk altı allah ne verdiyse) haftada iki ya da üç gün yapın.
 • Denemiş ve çok süper sonuç almış biriyim.
 • Pirinç unu gibi bebek maması yapılan herhangi bir undan alıyorsun istediğin kadar dök bir kaba, bir ya da çok un varsa iki çorba kaşığı elma ya da üzüm sirkesi (elma iyidir) dök üstüne, çok sulandırmamak kaydıyla (artık ölçüsü sizin elinizin ayarına kalmış) yoğurt döküyorsunuz.

karıştırın yüzünüze ve kararmış ne kadar bölge varsa sürüyorsunuz cildinize ne kadar uzun kalırsa o kadar iyidir. uzun süre boyunca uygulanmış bir tarif olup iki haftada sonuç almayı beklemeyin. altı ay iyidir bu arada yaptığınız her türlü kararmaya sebep veren işlerden vazgeçip, jilet başı çekiyor burada, yara oluşumu engelleyen bir krem elde ediyorsunuz ve kullanıyorsunuz.

Maden suyu siyah noktalara iyi gelir mi?

Maden suyunun yararlarından faydalanarak cilt bakımı yapabilir ve cildinizin ihtiyacı olan minarelleri cildinize kazandırabilirsiniz. Maden suyu ile cilt bakımı ve cilt temizliği yaparken, kullandığınız maden suyunun doğal maden suyu olmasına özen göstermelisiniz. – 03.06.2016 12:37 Son Güncelleme: 13.07.2016 09:21 Maden suyunun cilde iyi gelmesinin en önemli sebebi içinde yüksek miktarda silis yer almasıdır. Silis, elastin ve kollajen liflerinin arasında yer alan yumuşak hücreleri güçlendirir. Ciltte bir ferahlama ve rahatlama sağlar. Ciltteki tıkalı gözenekleri açarak sivilce ve siyah nokta oluşumunun önüne geçer.

Maden suyu cilde sürülür mü?

Maden Suyunun Cilde Faydaları Nelerdir? – Cilt temizliğine etkileriyle sık sık gündeme gelen maden suyu kalsiyum ve mineral bakımından zengin doğal bir sudur. Genellikle mide rahatlaması için tercih edilen bu doğal mineral deposu aynı zamanda cildin her noktasına da uygulanabiliyor. Her yaştan kadının ilgi gösterdiği maden suyunun cilde faydaları şunlardır:

Cildin gün içerisinde gözeneklerine dolan kir, yağ ve toz gibi etkenlerden arınmasını sağlar. Rahatlama ve ferahlık hissi verdiği için gün başlangıcında sıklıkla kullanılır. Zamanla irileşen gözeneklerin sıkılaştırılmasında kullanılır. Cildin günlük ihtiyaç duyduğu nem oranını sağlar. Genellikle dudak kenarlarında meydana gelen mimik çizgilerinin azalmasında olumlu etkileri vardır. Ciltte tahrişe ya da ağdaya bağlı kızarıkların giderilmesinde kullanılır. Zamanla oluşmaya başlayan kırışıkların gerilemesinde olumlu etkileri vardır. Cildin daha sağlıklı, pürüzsüz ve temiz görünmesini sağlar. Hücre yenilenmesine etki ettiği için ölü derilerin ortadan kalmasını sağlar. Düzenli kullanım sonrasında ciltte istenmeyen sorunların yok olmasını sağlar.

You might be interested:  Aloe Vera Gelly Krem Ne Işe Yarar?

Musluk suyu sivilce yapar mı?

Vücudumuzun yaklaşık olarak yüzde 70’i su. Ancak su, düşündüğünüz kadar saf değil. Sabah Gazetesi’nin haberine göre; New Yorklu dermatolog Dennis Gross, musluk suyunun, kurşun, çinko, magnezyum ve demir gibi ağır metaller içerdiğini ve bu metallerin birbirlerini etkileyip zincirleme bir reaksiyon oluşturduklarını, bu durumun da ciltte meydana gelebilecek önemli hasarlara zemin hazırladığını söylüyor.

 • IRIŞIKLIK VE GÜNEŞ Bahsettiğimiz bu ağır metaller cildinize oturduğu zaman, ciltte serbest radikal oluşumunu artırarak güneş hasarlarına neden olabiliyor.
 • Aşırı şekilde güneş ışığına maruz kaldığınızda, cildinizde yanık ve tahriş oluşur. Dr.
 • Gross, “Bu durum ciltte ağır bir kollajen yıkım yaratır ve kırışıklığa neden olur” diyor.

GENİŞLEMİŞ GÖZENEKLER Ağır metaller, ciltteki yağı etkileyerek gözeneklerin mumlanması sonucunda kapanmasına neden olur. Gözenekler kapanınca da siyah noktalar oluşur. MAGNEZYUM SİVİLCE YAPAR Suyun içindeki kalsiyum ve magnezyumu cilde en fazla zarar veren iki element olarak değerlendiren Dr.

Gross, bunların sivilce oluşumunda önemli rol oynadıklarını söylüyor. SUYUN GERÇEK İÇERİĞİ Ağır metaller: Cildinize en büyük zararı veren elementler suyun içindeki ağır metallerdir. Kırışıklık ve ince çizgilerin oluşmasına neden olurlar. Sert su: Su, çok fazla magnezyum ve kalsiyum içermesiyle methedilir; fakat bunlar cildinize ve saçınıza zarar verirler.

Tuz ve mineraller: Doğal musluk suyunun dokusunda bulunan tuz ve mineraller bu sudan korkmanız için yeterli olabilir. Klor, sudaki bakteriyi azaltmaya yardım etse de ‘rosacea’ gibi kızarıklık ve güneş yanıklarının oluşmasına ve artmasına neden olur. SUDA BULUNAN ZARARLI MADDELER En basit şekliyle su, filtreli ya da filtresiz olsun; demir, bakır, magnezyum ve çinko gibi ağır metaller içerir.

Ciltteki serbest radikallerle işbirliği yapan bu metaller kollajen lifler için tehlike yaratır. Kollajen liflerin bozulmasıyla, ciltte kırışıklık ve ince çizgiler meydana gelir. Ama şelatörler ve bazı organik kompleksler cilde yerleşen ve gözeneklerinizi kapayan ağır metalleri etkisiz hale getirebilir.

Dr. Gross, şelatörlerin detoks sınıfından olduğunu, cildi koruduğunu ve deride bulunan ağır metalleri yok edebileceğini söylüyor. Unutmayın ki; kullandığınız su filtrelenmiş dahi olsa içerisinde zararlı maddelerden izler taşır.

Maden suyu yüze zarar verir mı?

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahı Op. Dr. Evrim Uçkunkaya, “Güzellik minerali” olarak tanımlanan silisyum açısından zengin olan maden suyunun kırışıklıklarla savaştığını belirterek önemli tüyolar verdi. – Musluk suyunun içindeki demir, bakır, magnezyum, çinko ve kurşun gibi ağır metallerin, serbest radikallerle etkileşime girerek cildin kolajen dokusunu zayıflattığını belirten Evrim Uçkunkaya, ‘Düzenli olarak yüzünüzü maden suyuyla yıkayarak daha canlı ve genç bir cilde kavuşabilir, kırışıklıklara meydan okuyabilirsiniz” dedi ve önerilerini şöyle sıraladı: İŞTE CİLDE FAYDALARI *Cildin gerekli olan su ve mineral ihtiyacını da karşılayarak, cildin gergin, pürüzsüz ve canlı bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.

*Vücudu ve cildi toksinlerden arındırarak rahatlayıcı bir etki yaratır. *İçerdiği silisyum sayesinde cildi güçlendirerek gözenekleri sıkılaştırır. *Yüz bölgesine pamuğa sürülerek uygulandığında temizleyici olarak kullanılabilir. *Sprey olarak kullanıldığında ciltte ferahlatıcı bir etki yaratır. *Yüz kenarlarında oluşan mimik çizgilerinin giderilmesine yardımcı olur.

DONDURUP KULLANIN Maden suyunu buz kalıbında dondurun ve sabahları bu kalıplarla cildinizi temizleyin. Kısa süre sonra cildinizdeki canlılığı fark etmeye başlayacaksınız. Hassas kılcal damarlara sahip kişiler maden sulu buz kalıplarını yüzlerinde gezdirirken dikkatli olmalı.

Yüze aşırı soğuk uygulamak kılcal damarları belirginleştirebilir. SODADAN FARKLIDIR *Satın aldığınız maden suyunun içerisinde nitrit ve amonyak olmamasına dikkat edin. *Mineral bakımından zengin olan maden suyu ile mineral içermeyen soda aynı şeyler değildir. Maden suyunun içerisinde karbondioksit gazı doğal olarak bulunurken, sodaya daha sonra ilave edilir.

Satın alırken bu ayırıma dikkat edin! *Maden suyunun içerisine limon suyu ekleyebilirsiniz. Ancak, marketlerde satılan limon aromalı maden suyundan kaçının! Yalnız meyveli ve aromalı maden sularını cilt bakımında kullanmayın. *Maden suyu ile yüzünüzü temizlerken aşırı bir yanma oluyorsa, maden suyunu biraz bekletip gazını kaçırdıktan sonra ılık olarak uygulayın.

Maden suyu cildi tahriş eder mi?

maden suyu doğal kaynak suyudur insanlar sodayla karıştırır. soda cildi tahriş ederken maden suyu besler. sanıldığı gibi cildi temizlemez gözenekleri genişletir bu sebeple kapağı açık bir şekilde 10 dakika bekletildikten sonra iyice temizlenmiş cilde uygulanmalıdır.

mideye yolladığımız her doğal besini yüzümüze de sürebiliriz. mesela ben çilek sürerim macun edip günlerce yüzüm gözüm yeni doğmuş bebek gibi parlar. limon sürerim yağını kurutur tenimi beyazlatır. salatalık ve elma kabuklarını yapıştırırım yüzüme e vitamini enjekte ederim. kuru türk kahvesine limon ya da sirke döker peiling yaparım.

ömrümde hiçbir kozmetik ürünü almadım cildimi parlatsın temizlesin diye çünkü hem pahalı hem kimyasal hem de cilt bağışıklık kazanınca afedersiniz bir boka yaramıyorlar. edit: entry çok tutmuş bugün bir daha mesaj aldım biraz daha açıkla diyorlar. maden suyunu hallettiğimizi sayıp diğerlerine odaklanalım.1 çilek.

 • Yaptığım hadise çilek çok sert ise çatalla ezerek yumuşatmak zaten yumuşaksa elinle bile sıkarak yapabilirsin.
 • Işte o çileği yüzüme sürüp kuruyana kadar bekletirim olay bundan ibaret.
 • Gerçekten iyi geliyor.2 beyaz kaliteli, fazla kurutmayan sabunlarla yüzümü temizlerim, yüzünde sivilce problemi olanlara tavsiyedir şu; elde biriken beyaz sabun köpüne tuz döküp yüze öyle sürerseniz biraz kurutur sivilceleri (ovalamayın daha beter yapmayın! sakın ha sakın ovalama başıma bela olma benim) 3 bu beyaz sabun hadisesinden sonra (ovalanmamış, peiling yapılmamış cilt olması lazım) yarım limonun suyunu sıkıp yüze sürüp masaj yaparım.
You might be interested:  Krem Rengi Hangi Renklerin Karışımından Oluşur?

bunun sivilce kurutma, renk açma gibi özellikleri var ve aynı işlemi koltuk altına da yapabilirsiniz (genitalde olmuyor) tek şart ciltte açık yara, tahriş olmamalı çok pis yakar.4 salatalık elma kabuğunu bilmeyen yoktur kabuğu soy yüzüne tuttur. yüzünü kaplamak zorunda değilsin bir anla, birer tane yanaklara ufak bir parçada çeneye tamam işte.

 • Bonus: kararmaya etkili uzun zamanlı uygulama isteyen bir tarif (sadece yüz değil genital, koltuk altı allah ne verdiyse) haftada iki ya da üç gün yapın.
 • Denemiş ve çok süper sonuç almış biriyim.
 • Pirinç unu gibi bebek maması yapılan herhangi bir undan alıyorsun istediğin kadar dök bir kaba, bir ya da çok un varsa iki çorba kaşığı elma ya da üzüm sirkesi (elma iyidir) dök üstüne, çok sulandırmamak kaydıyla (artık ölçüsü sizin elinizin ayarına kalmış) yoğurt döküyorsunuz.

karıştırın yüzünüze ve kararmış ne kadar bölge varsa sürüyorsunuz cildinize ne kadar uzun kalırsa o kadar iyidir. uzun süre boyunca uygulanmış bir tarif olup iki haftada sonuç almayı beklemeyin. altı ay iyidir bu arada yaptığınız her türlü kararmaya sebep veren işlerden vazgeçip, jilet başı çekiyor burada, yara oluşumu engelleyen bir krem elde ediyorsunuz ve kullanıyorsunuz.

Maden suyu sivilce yapar mı?

Doğal maden suyunu cilt temizlerken kullanmak cildin gençleşmesine de faydalı olmaktadır. Cildin üzerinde bulunan ölü tabakanın yenilenmesine ve onarılmasına etki eder. Cildin üzerinde bulunan bakterilerin temizlenmesini sağlar. Ciltte bulunan sivilce, akne ve siyah noktaların temizlenmesine etkili olur.

Maden suyu Tonik olarak kullanılır mı?

Gün içerisinde gerek terleme ile gerekse de normal işleyişiyle vücudumuzdan bolca mineral eksilir. Bu durumda yapılması gereken en az 2 – 3 şişe doğal maden suyu tüketmektir. Tüketilecek maden suyu ile sadece kaybedilen mineraller takviye edilmez. Ayrıca vücuttaki toksinler hızlı bir şekilde dışarı atılır. Maden Suyu Ile Cilt Nasıl Temizlenir Yüzünüzü temizledikten sonra, ortaya çıkan gözeneklerinizi tonik ile rahatlıkla sıkılaştırabilirsiniz. Eğer tonik kullanılmazsa yağ ve kirler tekrar gözeneklerin tıkanmasına neden olur. Böyle bir durumda sorun olarak akne, gözeneklerin genişlemesi ve sivilce meydana gelebilir.

Tonik olarak kullanmayı düşündüğünüz doğal maden suyu sade olmalıdır. Meyveli, şekerli vb. olmamalıdır.Maden suyunu uygularken sanki diğer kozmetik tonikleri uyguladığınız gibi pamuk veya temiz bir bez kullanabilirsiniz.Sabahları yüzünüz, gözünüz şiş mi kalkıyorsunuz? Akşamdan maden suyunu buz kalıplarında dondurup, sabah bunları yüzünüzde rahatlıkla gezdirebilirsiniz. Bu sayede şişliğiniz azalacak, gözenekleriniz düzenli kullanım ile açılacaktır.Uygun fiyatlarla satılmaya başlanılan, fısfıslı şişeler içerisine konmuş doğal maden sularını rahatlıkla alabilir ve kullanabilirsiniz. Özellikle bu şişeleri buzdolabında saklayıp, yüzünüze soğuk şekilde sıkarsanız hem ciltteki şişlik ve ödemleri hem de gözeneklerinizi rahatlıkla açarsınız. Maden suyunu, gül ve elma sirkesi ile karıştırıp makyaj temizliğinde daha rahat kullanabilirsiniz.

MADEN SUYUNUN CİLDE FAYDALARI NELERDİR? Maden Suyu Ile Cilt Nasıl Temizlenir

Cildin pürüzsüzlük kazanmasına yardımcı olur.Cildin yağ, toz ve kirden arınmasını sağlar.Cildi güçlendirir ve gözenekleri sıkılaştırır.Yüzde oluşan mimik çizgilerine uygulandığında bu çizgilerde azaltıcı etki yapar.Cildi derinlemesine temizler.Kırışık oluşumunu yavaşlatır.Ciltteki nem dengesini düzenler.Ciltte ferahlama ve rahatlama sağlar.

MADEN SUYU İLE EVDE KOLAYCA UYGULANABİLECEK BAKIM ÖNERİLERİ Maden Suyu Ile Cilt Nasıl Temizlenir

  Cilt gözeneklerinizi sıkılaştırmak için bir kabın içerisinde 1 su bardağı doğal maden suyunu, 2 yemek kaşığı kil ve badem yağı ile karıştırın. Karışımı maske olarak uygulayın ve yarım saat sonra ılık su ile temizleyin.