Mermer Gibi Bir Cilt Için Ne Yapılmalı?

01.11.2022 0 Comments

Mermer Gibi Bir Cilt Için Ne Yapılmalı
Sadece 1 patatesle cildiniz için harikalar yaratabilirsiniz.

 1. 1 patatesi rendeleyin.
 2. Rendelenen patates suyunu bir kabın içerisine sıkın.
 3. Temiz cildinize patates suyunu sürün.
 4. Patates suyunun kurumasını bekleyin.
 5. Yaklaşık 30 dakika patates suyu cildinizde beklesin.
 6. Ardından ılık su ile durulayın.

Meer items

Yüzünüzün genç kalması için ne yapmalıyız?

Yüzün genellikle insanların sende fark ettiği ilk şeylerden biridir ve başkalarıyla etkileşime geçtiğinde bir odak noktasıdır. Ancak yaşlandıkça cildimiz değişir ve yüzümüz konusunda kendimize eskisi kadar güvenmeyiz. Genç veya olduğumuzdan daha genç görünen bir yüz ve ışıl ışıl bir cilt aynı zamanda sağlık ve zindelik işareti olabilir ve başkalarının bize nasıl tepki verdiğini etkiler.

 1. 1 Yüzünü düzenli olarak ve nazikçe yıka. Yüzde biriken kir veya akneler özellikle de yaşın ilerledikçe cildinin daha yaşlı görünmesine neden olabilir. Cildini temiz tutmak kir ve aknenin kırışıklıklara veya ince çizgilere yerleşmesine engel olur ve cilt sorunlarını önler.
  • Doğal bir pH değeri olan nazik bir temizlik ürünü kullan. Cildinin doğal pH değeri 5’tir ve bu dengeyi koruyacak bir temizlik ürünü bulman gerekir. Ürün etiketlerini oku; burada belirli bir pH değeri belirtilebilir veya “pH dengeli” ya da “doğal pH” yazabilir.
  • Cildin çok yağlıysa yağsız bir temizlik ürünü kullan. Gliserin veya krem-bazlı temizleyiciler kuru cilt için iyi bir fikirdir.
  • Temizleyiciyi cildine nazikçe uygula. Cildine fazla güç uygulamak tahriş olmasına ve daha yaşlı görünmesine neden olabilir.
  • Cildini ılık suyla durula. Çok sıcak su cildin için gerekli yağların kaybolmasına veya cildinin tahriş olmasına ve neticesinde cildinin daha yaşlı görünmesine neden olabilir.
 2. 2 Fazla temizlemekten kaçın. Yüzünü düzenli olarak yıkaman önemlidir ama aşırıya kaçmak istemezsin.

  Hangi sabun cilde iyi gelir?

  Çok eski zamanlardan günümüze kadar kullanılan doğal sabunlar yerini katkı maddeli olanlara bıraktığı için pek çoğumuz doğal sabunların faydalarını ne yazık ki bilmiyor. Halbuki cildinizde oluşan yağlanma, sivilcelenme, kırışıklar ve sarkmalara, saç dökülmelerine hatta romatizma ve kas ağrılarına karşı doğal sabunları kullanabilirsiniz.

  • Argan sabunu: Saç dökülmelerinde etkili çözümdür, Fas sabunu olarak da bilinir.
  • Avokado sabunu: Cildin nem dengesini düzenler, güçlü bir toniktir.
  • Öpüğü ile masaj yapılarak esnek ve dinç bir görünüm sağlar.
  • Ciltte oluşan lekeleri giderir.
  • Ballı inci tozu sabunu: Yüz ve vücut sıkılaştırıcı olarak kullanılır, parlatma özelliği de vardır.

  Biberiye sabunu: Saçtaki ve vücuttaki yağı alır, ayrıca yağ sökücü özelliği vardır. Çitlenbik (Bıttım) sabunu: Bakım gerektiren saç ve vücutlar için idealdir. Cilt hastalıklarına da iyi gelir. Böğürtlen sabunu: Cilt temizliğinde güçlü bir toniktir. Buğday sabunu: Nasır, topuk, el ve ayak çatlaklarına iyi geldiği görülmüştür.

  Çam sabunu: Yağlı ciltler için sedef egzama rahatsızlıklarında dermatolojik bir sabundur. Civanperçemi sabunu: Yüzdeki çöküntüleri giderir. Güneş yanıklarında da etkilidir. Ayrıca saç bakımı yapar. Çilek sabunu: Kuru ciltler içindir. Pullanmayı giderir. Damla sakızı sabunu: Özellikle 40 yaş üzeri kadınlarda yüz sarkmalarına karşı botoks etkisi yapan bir sabundur.

  Defne sabunu: Derideki gözenekleri açmak için ve deri hastalıklarında kullanılır. Saç köklerini de canlandırır. Enginar yaprağı sabunu: El ve ayak şişkinliklerine iyi gelir Fesleğen sabunu: Kandaki ürik asidi azaltarak gut hastalığına iyi gelir. Sivrisinek ve haşere ısırmalarında iyileşme sağlar.

  Fransız lavantası: 17 yaş üzeri akne ve sivilce sabunudur. Gül yaprağı sabunu: Hassas ciltler için makyaj temizliğinde kullanılır. Havuç sabunu: Güneş lekeleri ve çiller içindir. Himalaya tuzu sabunu: Saçı besler. Boyalı saçlarda kullanılır. Hindiba sabunu: Romatizma ve kas ağrılarında etkilidir. Ayrıca gut hastalığına da iyi gelir.

  Hindistan cevizi sabunu: İltihaplanmaya karşı etkilidir. Eklem, kas, romatizma ağrılarında etkilidir. Ihlamur sabunu: Deri kaşıntıları, yanık ve iltihaplanmalara iyi gelir. Cilt lekelerine de iyi gelir. Isırgan sabunu: Saç dökülmelerine karşı ve kepek tedavisinde kullanılır.

  İncir sabunu: Peeling etkisiyle mat ciltleri yeniler, hücre gelişimini destekler. Kahve sabunu: Ağrı kesici özelliği vardır. Selülit ve cilt sorunlarında etkilidir. Kakao sabunu: Hamilelik sonrası oluşan çatlakların giderilmesinde etkilidir. Kantaron sabunu: Antiseptik özelliği ile yarada mikrop oluşmasını önler.

  Uzak Doğu Tekniğiyle Cilt Temizliği – 4.2.4 JAPON Tekniği – GÖZENEKSİZ KUSURSUZ CİLT MÜMKÜN MÜ ?

  Kara üzüm sabunu: Cilt koruyucudur ve varis tedavisinde kullanılır. Karanfil sabunu: Düzenli kullanıldığında yaşlanmaya bağlı kırışıklıkları en aza indirir.Yalnız 45 yaş üzeri kişiler kullanabilir. Katran sabunu: Egzama tedavisi ve kaşıntı için kullanılır.

  Korelilerin cildi neden güzel?

  Koreli kadınlar ın güzelliği dillere destandır. Duru ve parlak cilde sahiptirler. Beyaz tenli olmalarına rağmen, ciltlerinde herhangi bir iz, sivilce ya da dikkat çekecek bir kusur bulmak neredeyse mümkün değildir. Son yıllarda dünyanın tüm ülkelerindeki kadınların özellikle ilgisini çeken Koreli kadınların güzellik rutinleri, Türkiye’de de fazlasıyla merak uyandırmaktadır.

  1. Çoğu kadın bakımına özen gösterir.
  2. Cildinden saçına, el ve tırnak bakımına kadar bir kadının olmazsa olmazıdır güzel görünmek.
  3. Ve güzel görünmek dahası bakımlı bir cilt ile ışıl ışıl parlamak için Koreli kadınların güzellik sırları nı sizler için hazırladık.
  4. İlk önce şunu çok iyi bilmek gerekir ki cilt bakımı, temizlik ile başlar.

  Bunu hiçbir zaman göz ardı etmemek gerekir. Kore cilt bakım rutini denilince de akla ilk gelen şey temiz bir cilttir. Aslında cilt temizliği, ülke ya da ırk ayrımı gözetmez. Güzelliğine dikkat eden her kadının en başta uygulaması gereken bir bakım rutini haline gelmelidir.

  • Çünkü iyice temizlenmemiş bir cilt ne makyajı tutar ne de sağlıklı görünür.
  • Yine temizlenmemiş bir cilde dünyanın en iyi maske ya da bakım kremini de uygulasanız fayda etmeyecektir.
  • Irden arınmamış bir cilt ve gözenekler, cilde faydalı hiçbir ürünü hapsetmeyecek haliyle cilde bir yararı dokunmayacaktır.

  Konumuzun esas başlığı Koreli kadınların güzellik sırlarına baktığımız zaman en dikkat çeken 6 madde göze çarpmaktadır. Evde de uygulanması gayet basit olan bu rutinleri, alışkanlık haline getirmek gerekir. Sonucunda siz de dikkatinizi fazlasıyla çeken güzel Koreli kadınlar gibi görünebilirsiniz. Mermer Gibi Bir Cilt Için Ne Yapılmalı

   Cildi fırçalamak ; Koreli kadınların güzellik ve bakım rutinine baktığımız zaman ilk etapta karşımıza çıkan cildi fırçalamaktır. Özellikle son yıllarda özellikle dikkat çeken cilt fırçalarını pek çok yerde bulmak mümkündür. Kore kozmetik siteleri aracılığıyla da fazlasıyla satışı yapılan cilt fırçaları, az önce de değindiğimiz konu için gayet uygun bir madde oldu. Unutmayın ki, en önemli bakım temizliktir. Cilt fırçaları da, bundan dolayı bakım rutininde herkesin elinin altında olması gereken bir araç haline gelmelidir. Ciltteki ölü deriyi temizlerken gözeneklere birikmiş kirleri de yok en hassas bölgeye kadar yok eden cilt fırçaları, özellikle gece yatmadan muhakkak cildinizi temizlemelisiniz. Böylece cildinize uygulayacağınız bakım kreminin emilimi daha hızlı olacaktır. Pirinç maskesi uygulamak! Kore güzellik ve cilt bakımı denilince akla ilk gelen maske elbette ki pirinç maskesidir. Koreli kadınların beyaz ve pürüzsüz bir tene sahip olmalarının en önemli etkilerinden birisi de sıklıkla pirinç maskesi uygulamalarıdır. Bu maske, ciltteki renk eşitsizliklerini ortadan kaldırdığı gibi cilt tonunu eşitler ve aynı zamanda pamuk gibi bir cilde sahip olmasına yardımcı olur. Pirincin içinde bulunan nişasta, cildi yumuşatmaktaki en önemli maddedir.