Nadixa 1 Krem Ne Işe Yarar?

08.12.2022 0 Comments

Nadixa 1 Krem Ne Işe Yarar
Krem Beyaz ya da beyazımtrak renkli, hidrofilik, su içinde yağ emülsiyonu.4. KLİNİK ÖZELLİKLER 4.1. Terapōtik endikasyonlar NADIXA, akne vulgaris ve yüzeyel deri enfeksiyonlarının topikal tedavisinde endikedir.

Nadixa krem ne işe yarar kullananlar?

Nadixa 1 Krem Ne Işe Yarar Cildin yüzeyinde olan tüm sivilcelerin geçmesini deri altında olanları da yüzeye çıkararak iyileşmesini sağlayan Nadixa krem hakkında merak ettiğiniz tüm soruları yanıtladık. Sadece uzman doktorların reçete ettiği Nadixa krem ne işe yarar? Nadixa krem nasıl kullanılır? Nadixa krem fiyatı nedir? Öğrenmek için yazımızı inceleyebilirsiniz.

Günümüzde adını sıkça duyduğumuz Nadixa kremin etken maddesi Nadifloksasin’dir. Kullanılmaya başlandığından itibaren bakterilerin cilt üzerinde gelişip çoğalmalarını engelleyerek, bakterilerin neden olduğu iltihabi cilt bozukluklarını düzenleyen bu krem, antibiyotiktir. Çoğunlukla ergenlik dönemindeki gençlerde görülen sivilceler (akneler), alna ya da enseye yakın kıl köklerinde, erkeklerde sakal ve bıyık bölgesi, genital bölge, sırt gibi kir ve yağın yoğun olduğu yerlerdeki bakterilerin etkinliği sonucu oluşan içi irin dolu kabartılar ve pembe-kırmızı kabartılarla belirgin sivilcelerin (akne vulgaris) giderilmesi için reçete ediliyor.

Kesinlikle uzman doktora danışılmadan kullanılmaması gereken Nadixa kremin içerisinde bulunan etken maddesine karşı alerjiniz varsa ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Nadixa kremi kullanmaya başladığınızda sürdüğünüz bölgelerde sarı lekeler olabilir. Bunları sabunlu suyla geçirebilirsiniz. Bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise; ilacı sürdükten sonra güneşe çıkmamaya özen gösteriniz. Bu tür ilaçlar cildinizi güneş ışınlarına karşı daha duyarlı hale getirebilir.

  • NADİXA KREM NASIL KULLANILIR ? Nadixa kremi uzman doktorunuz nasıl reçete ettiyse kesinlikle o şekilde kullanmaya özen göstermelisiniz.
  • Fazla kullanıldığı takdirde hastalığınızda bir iyileşme sağlanmaz, aksine sağlığınıza ciddi zararlar verebilir.
  • İlacı sürmeden önce sivilceli yerleri su ile arındırıp, temiz bir havlu ile kurulayın.
You might be interested:  Sivilce Ve Akne Izleri Nasıl Geçer?

Sivilcelerin olduğu cilde sürüp, hafif hareketlerle masaj yaparak yedirilmesini sağlayın. Nadixa 1 Krem Ne Işe Yarar NADİXA KREM FİYATI NEDİR? Eczaneden reçete ile alabileceğiniz Nadixa kremin fiyatı 39.93TL​’dir.

Nadixa sivilce geçirir mi?

türkiye’de üretilmiş ilk topikal kinolondur kendisi. asıl kullanım alanı akne tedavisi olmakla birlikte deri enfeksiyonlarında da gerektiğinde kullanılması uygundur. ancak doktora danışmadan kullanmamalı; benden uyarması. deri altında hapsolmuş, uç bile vermemiş akneleri ortaya çıkarma konusunda başarılı olduğunu düşündüğüm merhem. sivex felaketinden sonra cildime iyi gelen krem,ama biraz yağlı bir yapısı var emilmiyor gibi hissettiriyor nadifloksasin iceren kinolon grubu dna giraz inhibitoru kremdir. akne tedavisinde kullanilir. kinolonlar fotosensitivite yani isiga karsi hassasiyet yapabilir. bu nedenle kullandiktan sonra gunes isigi maruziyeti onerilmez. bir anda ergenlik sivilceleriyle dolduğum şu anlamsiz dönemde sivilcelerime merhem olmasini umduğum ilaç, kullanmaya başlayalı bir hafta olan akne kremi. yalnız, olan sivilceleri geçirmek bir yana nerdeyse üç kat arttırdı, baya moralim bozuk umarım düzeltebilir bu karmaşayı. akne vulgaris tedavisinde kullanılan bir tür akne kremi. dermatolog tavsiyesi ve kontrolünde kullanılması olumlu sonuçlara götürebilir. daha önce yazan olmuş ama tekrardan zarar gelmez güneş kremi ile kullanın leke yapmasın sadece sivilcelerin üzerine sürerdim. hatta elimle bile dokunmam. baloncuk gibi bembeyaz sürer kaçarım. tek tek. bunu doktorum önermişti. mevcut sivilcenin evrimini hızlandırdığını düşünüyorum. kabarcığı iz bırakmadan birkaç saat sonra patlatıyor. bu fonksiyonu başka merhemde görmedim. ama onu yüzünde sağa sola bulaştırmadan taşıması çok zahmetli. hatta iğrenç.9 hazirandan beri sabahları yüzüme sürdüğüm ilaç kendisini benzamycin ile birlikte kullanıyorum, biraz yağlı vıcık vıcık bir ilaç ve ilk sürdüğünüzde cildiniz parlıyor ve o kızarıklar daha da belli oluyor zaten dışarı bunu sürüp hayatta çıkamazsınız çünkü cildi güneşe karşı hassas yapıyormuş kendileri ilacın etkisi ilk başta cildi sivilcelendirip daha sonrasında toparlamakmış, ben de sivilcelendirme görevini çok güzel yerine getirdi zaten. öncesinde differin isimli asalak bir ilaç kullanıyordum ondan çıkan sivilceleri imha etti bir ay içerisinde çıkardığı sivilceleri geri imha ettiği söyleniyor, ben de kullanmaya başlayalı 10 gün oldu daha hadi hayırlısı diyelim

You might be interested:  Vajinal Mantara Hangi Krem Iyi Gelir?

ekşi sözlük kullanıcılarıyla mesajlaşmak ve yazdıkları entry’leri takip etmek için giriş yapmalısın.