Nascita Akne Temizlik Seti Nasıl Kullanılır?

20.11.2022 0 Comments

Nascita Akne Temizlik Seti Nasıl Kullanılır
Nascita Akne Temizlik Seti Özellikleri – Yüz bölgesindeki akneleri temizlemeye yardımcı temizlik setidir. Hijyenik bir temizleme sağlar. Kullanım Şekli: Ellerinizi ve yüzünüzü iyice temizleyin. Aleti sterilize ettikten sonra siyah nokta üzerinde ortalayarak hafif bir baskı uygulayın.

Hafif hafif sağa sola hareket ettirin ve siyah noktaları çıkarın. Fazla zorlamayın. Hafif kan akabilir, kanı emmesi için gazlı bir bez ile tampon uygulayın. Uygulama alanını dezenfekte edin ve işlemi bitirin. Her uygulama sonrası aleti de dezenfekte etmeyi unutmayın. İADE VE DEĞİŞİM 300TL altında kalan siparişlerinizde Türkiye için kargo ücreti Yurtiçi Kargo 15,90TL, Kolay Gelsin Kargo 12,90TL dir.

Dilerseniz ödemenizi ürün teslimi sırasında yapabilirsiniz (Ödeme şeklinizi Kapıda Ödeme Nakit / Kredi Kartı olarak seçmelisiniz). Kapıda ödeme tercih etmeniz durumunda siparişinize ek 9,90 TL yansıtılacaktır. Kozmela’dan aldığınız ürünleri 10 gün içerisinde koşulsuz iade edebilirsiniz.

Sivilce akne temizleme aleti nasıl kullanılır?

Siyah nokta çıkarıcı cihaza komedon da denir.Bu metal çubuğun her iki tarafında yuvarlak bir halka vardır, çuvaldıza da benzetilebilir. Üretiminde paslanmaz çelik kullanılmıştır. Yağ bezeleri, sivilce ve siyah noktaları cildi yıpratmadan giderir. Derinliği ve büyüklüğü değişkenlik gösteren yağ bezeleri, siyah noktalar ve sivilceler ürünün çift taraflı küçük ve büyük ağız yapısı sayesinde kolayca temizlenir.

Komedon; siyah nokta ve sivilcelerden kurtulmayı sağlayan bir alettir. Siyah nokta çıkarıcıyı doğru kullanırsanız can sıkıcı bu sorunun üstesinden rahatlıkla gelebilirsiniz. Ürün oldukça pratik ve etkilidir, üstelik kullanımı çok kolaydır. Siyah nokta çıkarıcı kullanılmadan önce muhakkak duş alınmalıdır. İsteyenler yüzüne duş banyosu da uygulayabilir. Fakat duş yapmak daha iyi olur çünkü bu sayede gözenekler açılacaktır. Kısaca siyah nokta çıkarıcı kuru cilde uygulanmaz. Aksi takdirde hiçbir faydası olmaz, sadece yorulduğunuzla kalırsınız. Hem yüzünüzde aşırı kızarıklığa yol açar. Komedonun yuvarlak ucunu siyah noktanın üzerine koyun.Siyah noktanızın etrafına eşit olarak baskı yapmalısınız. Bunun ölçüsü şudur; canınız biraz yanacak fakat cildinizi zedeleyip kanatmayacak kadar orta düzeyde bir baskı uygulamalısınız. Siyah noktanızı çıkarınca büyük ihtimalle o bölgede kırmızı izler meydana gelecektir. Tedirgin olmayın; 2 dakika içinde ortadan kaybolacaktır. Gözeneklerinizin içinde biriken yağ, kir, ölü deri ne varsa hepsinden kurtulacaksınız. Bu aletin ince tarafını burnunuzun üzerindeki siyah noktalar, kalın tarafını da çene ve alın bölgeniz için kullanabilirsiniz. Dokunduğunuzda elinize gelen sert yapıdaki sivilcelere çözüm bulmak için de bu üründen faydalanabilirsiniz. İşlemlerin ardından yüzün temizleyiciyle yıkanması gerekir. Daha sonra cilt sıkılaştırıcı tonik sürülmelidir. Zira açılan deliklerin kapatılması lazımdır, yoksa içlerine yeni kirler doluşur. Son olarak nemlendirici sürülürse uygulama eksiksiz bir şekilde tamamlanmış olur.

You might be interested:  Avil Sandoz Krem Ne Işe Yarar?

Siyah Nokta Çıkarıcı Komedon Nasıl Temizlenir? Siyah nokta çıkarıcı kullanıldıktan sonra toniklenmeli veya kolonyalı pamukla silinmelidir. Bazen de tencereye su koyarak bu aleti içine yerleştirip kaynatmanız gerekmektedir. Bunlar hijyen için önemlidir.

Siyah Nokta Çıkarıcı Komedon Nerede Satılır Fiyatı Nedir? Siyah nokta çıkarıcı; eczanelerden, cilt bakım ürünlerinin satıldığı The Body Shop, Gratis ve Watsons gibi mağazalardan satın alınabilir.Siyah nokta çıkarıcı komedonun fiyatı markasına göre 10-25 TL arasında değişir. Siyah Nokta Çıkarıcı Komedon Kullananların Yorumları Siyah nokta çıkarıcı aleti sadece bir kez kullandım fakat kullanmaz olaydım.

Böyle kaba saba, hantal bir ürün daha görmedim. Bunu hangi akla hizmet piyasaya sürmüşler acaba? Ucu yuvarlak bir demir var, onu bastırarak yüzünüzde gezdiriyorsunuz. Cildinizde iz kalma riski yüksek, gözenekleriniz de genişleyebilir.Beğenmedim tavsiye etmiyorum.

Siyah nokta temizleme aparatı nasıl kullanılır?

Nascita Akne Temizlik Seti Nasıl Kullanılır Cildinizdeki küçük beyaz çıkılar bir akne değildir. Uzmanlara göre bunun ismi komedon. “Komedon” adı verilen siyah ve beyaz noktalardan iltihaplı kistler bir alet yardımıyla artık kolayca temizlenebiliyor. Bu aletin ismi de komedon aleti. Tüm kozmetik mağazalarında satılmaya başlanan komedon aleti hakkında nasıl kullanılır konusunda rehberimizi sizlerle paylaşıyoruz.

  1. Omedon kıl köklerinin içinde bulunduğu gözenekte birikenlerin -tıkanarak- çıkıntı şeklinde durmasıdır.
  2. Cilt altına pütür pütür durur siyah olanı da var veya beyaz görünümü de olabilir.
  3. Deri altında bu çıktılı birikinti yüzeyden pütür halinde görünür.
  4. Fazla yağ üretimi ölü hücrelerle birleşerek kılın içinde bulunduğu gözeneği tıkar! Beyaz noktalar diye tanımlanan bunlardır.

Komedonunuz çoksa hem cilt bakımınızı hem hormonal durumunuzu gözden geçirmeniz gerekir. Komedon sivilce yaygın olarak görülür ancak bazen yanlış anlaşılan bir sivilce türüdür. İltihaplı sivilceler ve püstüller yerine komedon sivilce genel olarak cildi pürüzlü hale getirir, beyaz nokta, siyah nokta ve iltihapsız lekelere neden olur. Nascita Akne Temizlik Seti Nasıl Kullanılır Tüm iltihaplı sivilceler komedon olarak başlar. Böylece onları sivilce olarak düşünebilirsiniz. Komedonlar iltihaplı sivilcelere her zaman dönüşmez ve cildin hemen altında iltihaplanmayan tıkanmış bir gözenek olarak kalabilirler. Komedon sivilce, hafif lekelerden yüzün daha geniş bölgelerinde gerçekleşen lekelere kadar değişebilir. Nascita Akne Temizlik Seti Nasıl Kullanılır İlk önce, siyah noktanın tam olarak ne olduğunu anlamak önemlidir. Siyah nokta, ölü deri hücreleri ve sebumla dolu küçük bir gözenektir. Ölü deri hücreleri ve yağlar havaya çarptığında oksitlenir ve siyaha döner. Gözeneklerdeki kir değildirler. Cildinizdeki yağlardan kaynaklansalar bile, hassas ve çok kuru bile olsa her cilt tipinde olabilirler. Ne yazık ki, onları gidermek o kadar kolay değil. Nascita Akne Temizlik Seti Nasıl Kullanılır Sivilcelerinizi veya siyah noktalarınızı sıkmak yerine, evde bir komedon aleti yardımıyla bir temizleyebilirsiniz. Bunlar yuvarlak bir tepesi olan küçük aletlerdir ve siyah noktaya biraz hafif bir baskı uygulayabilir ve içindekileri çıkarmaya yardımcı olabilirsiniz.

You might be interested:  Age Reversist Nemlendirici Krem Ne Ise Yarar?

Siyah nokta bandı kullandıktan sonra ne yapılmalı?

6. Siyah noktalarınızı aldıktan sonra burnunuza buz uygulayın – Bant kullanımından sonra gözeneklerde genişleme oluşur. Bu durum gözeneklerin iltihap kapmasına neden olabilir. O yüzden bu bandı kullandıktan hemen sonra burun bölgenize buz uygulayarak gözeneklerin kapanmasına yardımcı olabilirsiniz. Eğer buz yoksa burnunuzu soğuk suyla yıkayabilirsiniz. Kaynak: 1 Adım Caner Cem Martı, 1996 yılında Bartın’da doğdum.2010 yılında kaza geçirdim ve sonucunda vücudumun %99’u felç kaldı.2015’ten bu yana bazı cihazlar yardımıyla internet ortamında çalışabiliyorum. İçerik editörlüğü ve sosyal medya uzmanlığı gibi alanlarda tecrübe sahibiyim, ancak asıl uzmanlık alanım SEO uyumlu makale yazmak.

Yüz temizleme seti ne işe yarar?

Yüz Temizleme Cihazı Nedir? – Yüz temizleme cihazının temel amacı, ciltte hiçbir kir, yağ ve makyaj kalıntısı bırakmamaktır. Çalışma şekli farklı olsa da bütün yüz temizleme cihazları kişinin cildini detaylı şekilde temizlemeyi amaçlar. Piyasada onlarca model ve çalışma mantığına sahip olan yüz temizleme cihazları vardır.

Ancak günümüzde en fazla tercih edilenleri titreşimli olanlarıdır. Şekil itibari ile birbirlerinden farklı olsalar da hepsinin çalışma tarzı aynıdır. Düğmesine basılarak çalıştırılan yüz temizleme cihazı, temizleme sırasında cilde titreşim uygulayarak daha verimli bir temizlik ortaya çıkmasını sağlar.

Tırtıklı ve silikon bir yüzeye sahip olması nedeniyle gözeneklerin içinde birikmiş olan kirlerin rahatlıkla uzaklaşmasına olanak tanır. Sadece silikon ve titreşimli olan yüz temizleme cihazları değil, fırça şeklinde olan basit modeller de mevcuttur. Bu fırçalar da gün içinde cildinizde biriken kirlerin ortadan kalkması için tasarlanmıştır.

Siyah nokta akne midir?

Siyah nokta nedir? – Hem erkek hem de kadın cildinde gözüken siyah noktalar aslında bir çeşit akne türüdür. Yüzde en sık gözlendiği yer, burundur. Siyah noktalar sadece yüzde değil, aynı zamanda sırtta, göğüste, ensede, kollarda ve omuzlarda da görülebilir.

You might be interested:  Cilt Temizleme Fırçası Ne Işe Yarar?

Vazelin siyah noktalar için iyi gelir mi?

Vazelinin birçok kullanım alanı var. Cildi yumuşatan ve besleyen vazelini aynı zamanda siyah noktalardan kurtulmak için de kullanabilirsiniz. Herkesin yaşadığı siyah nokta sıkarken tırnak izi kalma sorununu tamamen ortadan kaldıran bu yöntemle bebek gibi bir cilde kavuşabilirsiniz.

İyice temizlenmiş yüzünüzü kuruladıktan sonra cildinize ince bir tabaka halinde vazelini sürün. Ardından uygulayacağınız bölgenin üstünü streç filmle kapatın.5 dakika bekleyip streç filmi çıkarın ve temiz bir havluyla kalan vazelini temizleyin. İki parmağınızın arasına kağıt mendili alıp siyah noktaları çıkarmaya başlayın.

Bu şekilde tırnak izi olmadan ve çok daha hızlı bir şekilde siyah noktalarınızdan kurtulabilirsiniz!