Nemlendirici Yüz Krem Ne Zaman Sürülmeli?

09.12.2022 0 Comments

Nemlendirici Yüz Krem Ne Zaman Sürülmeli
Nemlendirici Kremler Nasıl Sürülmeli? – Gelelim cildin adeta kalkanı olan nemlendirici kremleri nasıl uygulayacağımızın püf noktalarına:

Nemlendirici kremleri kullanırken yüzümüzün belli noktalarına bir miktar alıp sürdükten sonra cildin yer çekimine karşı direnç göstermesine destek olacak şekilde yani yukarı doğru hafif masaj hareketleri ile uygulamalıyız. Nemlendiriciyi çok kalın bir tabaka halinde değil ince bir tabaka olacak şekilde sürmeye dikkat etmeliyiz. Nemlendiriciyi temiz cilde uygulamalı, özellikle duş sonrası kullanmayı asla ihmal etmemeliyiz. Çünkü temiz cilt ve duş sonrası açık olan gözenekler nemlendiricinin daha çabuk emilmesini sağlayacaktır. Nemlendirici yüz kremini uygularken sadece yüze değil boyun ve dekolte bölgesine de inerek uygulamaya özen göstermelisin. Bu bölgelerdeki derinin ince olması sebebi ile çabuk kırışıp yaşlanmaması için düzenli nem takviyesi almasına dikkat et.

Son olarak cildin doğal nemlendiricisi olan su tüketimini asla ihmal etme, özellikle günde en az 2,5 litre su tüketmen gerektiğini unutma. Cildi önce içeriden nemlendir ki dışarıdan nemlendiriciler ile yaptığın bakım daha işe yarar olsun.

Yüz nemlendirici günde kaç kez kullanılır?

11 Ağustos 2020 Nemlendirici Yüz Krem Ne Zaman Sürülmeli Cilt bakımında, ilk şey, cilt tipinin belirlenmesidir. Ancak bu şekilde, derimiz ile uyumlu temizleyici ve nemlendirici kozmetikleri doğru seçebilir ve kendimize uygun cilt bakım ürünlerine ulaşabiliriz. Normal Cilt Bakımı Normal cilt günde 2 kez hafif bir bebe sabunu ile yıkanmalı ve gül suyu veya benzeri bir temizleyici kullanılmalıdır.

 1. Gece yatarken derinin nemini sağlayacak su bazlı nemlendirici kullanılmalıdır.
 2. Normal ciltte belli bir alanda kuruluk veya yağlanma geliştiğinde bu cilt tiplerine uygun olan yöntemler uygulanmalıdır.
 3. Cildi temizlemenin ardından deri gözeneklerini sıkılaştırmak için, özellikle gül suyu tercih edilmelidir.

Hafif su bazlı nemlendiriciler genellikle makyaj yapılmadan önce kullanılmalıdır. Güneşin yaşlandırıcı etkilerinden korunmak için de güneşten koruyucular ihmal edilmemelidir. Kuru Cilt Bakımı Kuru cilt tipine sahip kişiler cildini musluk suyu ile temizlememelidir çünkü musluk suyu deriyi kurutur; ayrıca kesinlikle sıcak su kullanılmamalıdır.

 1. Uru ciltleri temizlerken; kese, lif, fırça vb.
 2. Araçlar tercih edilmemelidir.
 3. Deterjan olmayan, nört PH’ta (7) bir cilt temizleyicisi ile deri temizlenmelidir.
 4. Marketlerde satın sabunlar kullanılmamalıdır.
 5. Cildin tazelenmesine yarayan mineral su, her sabah sprey şeklinde yüze uygulanmalıdır.
 6. Alkalı sabunlar, deterjana benzeyen soda benzeri kurutucu maddeler kullanılmamalıdır.

Cilt yıkadıktan sonra yumuşak ped yardımıyla hafif bir şekilde kurulanmalıdır. Kuru cilt, hafif bir temizliğe, masaj aracılığıyla sık sık uyarılmaya, bol nemlendirmeye ve ekstra bir korumaya gereksinim duyar. Kuru cildi su ve sabunla yıkamak, cildi temizlemekle kalmaz; derinin doğal yağını da ortadan kaldırır.

 1. Bu sebeple temizliğin ardından uygun bir nemlendiriciyi cilde uygulayarak derinin üst tabakasının nemini artırabilir, cilde yumuşak ve pürüzsü bir görünüm verebilirsiniz.Geceleri yağlı bir nemlendirici, özellikle ince çizgilerin bulunduğu alanlara uygulanmalıdır.
 2. Geceleri cilt temizlenip, tonik sürüldükten veya maden suyu da uygulandıktan sonra, deri yumuşak bir havlu ile kurulanır.

Saç sınırına kadar olan bölgeye argan yağı içeren nemlendirici sürülüp, ciltten nemlendiricinin emilimini arttırmak için, ılık havlu ile yüz ve boyun bölgesi beş dakika örtülebilir. Ardından ekstra kalan nemlendirici kurulanır. Gözün etrafındaki deri de mutlaka nemlendirilmelidir.

 1. Her sabah yüz, boyun ve dekolte bölgesi temizlenerek, tonik sürülmeli ve kurulandıktan sonra nemlendirici kullanılmalıdır.
 2. Şu husus çok önemlidir: Cildinizin derin nemlendirilmesini istiyorsanız, ılık suyla yıkadıktan sonra tam kurulamadan, nemli iken bu tür ürünleri gerek yüzünüze veya vücudunuza sürmelisiniz.

Böylelikle uzun ve etkili bir nem sağlamış olursunuz.

Yüze her gün nemlendirici sürülür mü?

Günlük nemlendirici önerisi – Nemlendirici Yüz Krem Ne Zaman Sürülmeli Gelelim, her gün cildini nemlendirmek için rahatlıkla kullanabileceğin krem önerimize: Garnier Hyaluronik Aloe serisindeki jel ve kremi cilt tipine göre rutinine dahil edebilirsin. Hyaluronik asit ve aloe vera içeren formülü ile 48 saate kadar* nem veren bu seri, her gün kullanmak için son derece uygun.

 • Cilde nem veren, rahatlatan ve ferahlatan Garnier Hyaluronik Aloe krem ve jel, tüm cilt tipleri ve tüm yaşlar için uygun.
 • Normal, karma ve yağlı ciltler, jel formülü ile Garnier Hyaluronik Aloe Jel ‘i daha severek kullanabilirler.
 • Hızlı emilen formülü ile ciltte hiç ağırlık yaratmayan bu nemlendirici jelin etkisi gerçekten de bir harika.

Kuru ve hassas ciltler ise krem formüllü Garnier Hyaluronik Aloe Krem’i tercih edebilirler. Yoğun beslenen ve rahatlamış bir cilde sahip olmak için her gün uygulayabilirsin, üstelik ikisi de vegan formüle** sahip! Artık cildini her gün nemlendirmenin neden bu kadar önemli olduğunu öğrendiğine göre, seni iyi bir cilt bakım rutini oluşturabilmen için bu makalemize alalım! *instrumental test, 24 kadın **hayvansal kaynaklı veya türevi bileşenler içermez.

Yatarken nemlendirici sürülür mü?

Hepimiz cilt bakımı yaptığımızı zannediyoruz ancak cilt bakımı yapmak demek sadece nemlendirici krem sürmek veya cildi yıkamak demek değil. İşte en sık yaptığımız 5 cilt bakım hatası, – Hepimiz cilt bakımı yaptığımızı zannediyoruz ancak cilt bakımı yapmak demek sadece nemlendirici krem sürmek veya cildi yıkamak demek değil.

You might be interested:  Lazer Epilasyon Sonrası Hangi Güneş Krem Kullanılmalı?

İşte en sık yaptığımız 5 cilt bakım hatası,1. Yanlış: CİLDİ DOĞRU TEMİZLEMEMEK Cilt temizliği cilt bakımının en önemli ve temel maddesidir. Güzel temizlenmemiş bir cilt üzerine istediğiniz kremi sürebilir istediğiniz uygulamayı yapabilirsiniz; ama sonuç hüsran olacaktır. Güzellik bakımının etkili olabilmesi için cildi doğru bir şekilde ve düzenli temizlemek önemlidir.

Cilt temizliğinde derinlemesine temizlik yapılmadan ürün kullanmak fayda sağlamak yerine zarar dahi verebilir. Özellikle şehirde gün içerisinde cildimizin maruz kaldığı kir, toz ve duman düşünülürse sadece su ile cildin temizlendiğine inanmak mümkün değildir.

 1. İkinci yanlış ise cildinize değil cebinize göre temizleyici seçmek.
 2. Mutlaka bir dermatologla görüşmeli ya da en azından cildinizi tanımalısınız ki cilt tipinize göre temizleyici seçebilesiniz.2.
 3. Yanlış: SABAHKİ MAKYAJLA AKŞAMA KADAR KALMAK Makyajla ilgili en büyük hata makyajla uyumaktır.
 4. Akşamları üşenip temizlemediğiniz makyaj ürünleri gece boyunca yüzünüzde kaldığında bütün gözeneklerinizi tıkar.

Bu süre zarfındaki oluşan bakteriler akne ve kızarıklık sorununa neden olur. Pek bilinmeyen diğer yanlış ise sabahki makyajla akşamki etkinliğe katılmaktır. Cildinizi gün içerisinde mutlaka temizlemeli ve akşam dışarı çıkmadan önce yeni bir makyaj uygulaması yapmalısınız.3.

Yanlış: DOĞRU EPİLASYON YÖNTEMİNİ SEÇMEMEK Epilasyon bütün kadınların hayatının bir gerçeği. Ancak epilasyon denilince akla ilk gelen yöntem olan ağda hem yüksek sıcaklığı sebebiyle cildi tahriş etmekte hem de ciltte erken yaşta sarkmalara neden olabilmektedir. Ayrıca cilt için travmatik bir durum olduğundan enfeksiyon kapma riskiniz de yüksektir.

Ağdadan sonra çıkan tüyler öyle incedir ki yolunu bulamaz ve iltihaplanarak batıklara neden olabilir. Epilasyon yöntemi olarak en sık önerilen yöntemlerin başında epilatörler gelmektedir. Epilatörler, istediğiniz hızda, hem ıslak hem kuru hem de masaj yapar özelliklerde kullanılabildiği için ağdaya göre çok daha etkilidir.

Ayrıca ağdanın alamadığı tüyleri bile alır ve uzun süre pürüzsüzlük sağlar. Hassas başlıkları ise vücudunuzun her bölgesine ve kıvrımına uyum gösterir. Dolayısıyla genital bölgeden koltuk altına, bacaklardan yüze kadar her bölgede güvenli bir şekilde kullanılabilen tek epilasyon yöntemidir.4. Yanlış: YETERİNCE VE DOĞRU NEMLENDİRİCİ SÜRMEMEK Cilt tipinizi bilmeden kullanılan nemlendiriciler cildin doğal dengesini bozar ve akne gibi istenmeyen sorunlara neden olabilir.

Ayrıca sadece sabah 1 kez nemlendirici uygulamak yeterli değildir. Cildimiz gün içerisinde de nemlendirilmeye ihtiyaç duyar. Sabah kullandığınız ürünü gece yatarken kullanmak yapılan bir diğer hatadır. Vücudun çalışma dengesi gündüz ve gece farklı olduğundan cilt de farklı bir ürüne ihtiyaç duyar.

Banyodan sonra cilde nemlendirici sürülür mü?

Dr. Düzgün, soğuk havalarda cilt sağlığını korumak için önemli önerilerde bulundu. Kış mevsiminde havaların soğuk olması nedeniyle evler, iş yerleri, alışveriş merkezleri, toplu taşıma araçları gibi kalabalık alanların genellikle yeteri kadar havalandırılmadığına dikkat çeken Düzgün, “Klima, elektrikli soba ve kaloriferler ile ısıtılan bu alanlar nemsiz kalarak cildin kurumasına, çatlamasına neden olur.

 • Bu durum da çeşitli egzama türlerini tetikleyebilir.
 • Bunun önüne geçmek için kapalı ve havasız ortamlarda oda nemlendiricileri kullanılabilir, kalorifer gibi ısıtıcıların üzerine ıslak havlu veya kap içerisinde su konulabilir ve ortam günün belli saatlerinde havalandırılabilir.
 • Soğuk havalarda cildinize yoğun nemlendirici krem uygulayın.

Nemlendirici kremler, jeller veya yağlı sabunlar ciltteki kurumayı, çatlamayı engellemek için özellikle kış mevsiminin sert geçtiği bölgelerde kullanılabilir. Kişi yolda, otobüste, metroda veya ofiste ellerindeki kuruluğu fark ettiği anda nemlendirici krem uygulamaktan çekinmemelidir dedi.

 1. Alkol içeren toniklerden uzak durun Kuru cilt tipine sahip kişiler kesinlikle alkol içeren tonik kullanmaması gerektiğine dikkat çeken Düzgün, “Çünkü bu tonikler cilt üzerinde bakteriyel koruma tabakasını kaldırarak kaşıntıya, kuruluğa ve ciltte enfeksiyona neden olabilir.
 2. Ayrıca cilt, sabun içeriği olmayan losyonlar ile temizlenebilir.

Sağlıklı beslenmenin de cilt üzerinde önemli etkileri olduğu bilinmektedir. Omega-3 cilt bakımının etkisini arttırır, bunun için haftada 2 kez balık tüketilmelidir. Kış mevsimine özel sebze ve meyvelerin tüketimi ihmal edilmemeli, kuru baklagil yemekleri menülere eklenmelidir.

 • Sağlıklı beslenme, cildin ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral ve doymamış yağların dengesini sağlar ve cilde parlaklık verir diye konuştu.
 • Banyodan sonra cildinizi iyice kurutun Soğuk kış aylarında sıcak banyonun pek çok insana cazip gelebildiğini ancak ortalama 20 dakikadan sonra sıcaklık cildin yağ dengesini yok etmeye başladığını anlatan Düzgün, şunları kaydetti: “Bu yüzden suyun sıcaklığı düşürülmeli ve banyo süresi 20 dakikanın altında tutulmalıdır.

Ayrıca banyondan sonra vücuda nemlendirici kremler uygulanabilir. Dudakların yağ üretme özelliği olmadığından ciltte kurumaya en müsait bölgelerdir. Bu yüzden özellikle dudaklarının kuruluğundan şikayetçi olanlar balm adı verilen ürünleri kullanabilir, gece yatmadan önce de nemlendirici krem uygulayabilir.

Nemlendirici sabah mı sürülür akşam mı?

Gece Nemlendirici Sürülür mü? – 05 Mayıs 2022 Gece Nemlendirici Sürülür Mü? Gündüz bakım rutini ve gece bakım rutini, pürüzsüz ve genç görünen bir cildin olmazsa olmazlarıdır. Günlük cilt bakımının birbirinden ayrılmaz iki adımı olan bu aşamaların her ikisinde de cildin ihtiyacı olan neme destek olmanız gerekir. Nemlendirici Yüz Krem Ne Zaman Sürülmeli Cildin Gece Nasıl Bir Bakıma İhtiyacı Var? Pratik ve etkili bir cilt bakımı için sabah ve akşam cildinizi temizlemeli, gözenekleri sıkıştırmalı ve nemlendirmelisiniz. Cilt gündüz hava şartları ya da diğer dış faktörlerle savaşırken, gece kendisini onarıma alır.

 1. Bu onarım işleminin eksiksiz bir işleyişe sahip olması için akşam eve gittiğinizde öncelikle cildinizi kirden ve makyajdan tamamen arındırmalısınız.
 2. Daha sonra tonik ile hem ciltte makyaj kalıntısı kalıp kalmadığını kontrol edebilir, hem de gözeneklerinizi sıkıştırarak, cildi nemlendirici uygulamaya hazır hale getirebilirsiniz.
You might be interested:  Zovirax Asiklovir Krem Ne Işe Yarar?

Son aşamada ise eğer herhangi bir serum kullanmıyorsanız, direkt nemlendiricinizi uygulayabilirsiniz. Gündüz ve Gece Nemlendiricisi Farklı Olmalı mı? Gündüz ve gece kullanacağınız nemlendiriciyi ayrı ürünlerden seçmek ya da seçmemek tamamen sizin kendi kararınız olup, cildinizin ihtiyaçlarına göre belirleyebileceğiniz bir seçimdir. Bazı markalar, gündüz ve gece kremi seçeneklerini sunarken, Petite Maison Yoğun Nemlendirici Yüz Kremi gibi ürünler, hem gündüz hem de gece cildinizin ihtiyacı olan yoğun nemi sağlamaya yardımcı olur.

 • Tüm cilt tipleri için uygun bir seçenek olduğundan, cilt tipi belirleme gibi bir ihtiyacınız da olmayacaktır.
 • Gece Nemlendirici Nasıl Uygulanır? Tüm cilt bakım ürünlerinde olduğu gibi nemlendirici uygulaması da temiz cilt üzerinde etkilidir.
 • Makyaj ve yağdan arındırılmamış bir cilde nemlendirici uygulamamalısınız.

Uygun bir ürünle yıkama ve tonikleme işleminin ardından, gözaltı ve dudak çevresi haricinde yüzünüze eşit miktarda nemlendiriciyi alıp, ellerinizle yukarı doğru hareketlerle uygulama yapabilirsiniz. Nemlendirici uygularken boynunuzu ve dekolte bölgenizi unutmamalısınız.

Nemlendiriciler sivilce yapar mı?

Cildin daha sağlıklı görünmesi için kullanılan birtakım kremler bulunmaktadır. Bu kremlerin başında herkesin evinde yer alan nemlendirici özelliğe sahip olan bakım kremleri gelmektedir. Soğuktan, sıcaktan ya da başka bir nedenden dolayı gerginleşen kuruyan cilt için nemlendiriciler bir hayat kurtaran olarak ifade edilmektedir.

Peki, nemlendirici sivilce yapar mı? Yüz nemlendirici sivilce çıkarır mı? İşte, nemlendiricilerin sivilce oluşumuna olan katkıları hakkında merak edilenleri derledik. – Nemlendirici kremler cilt üzerinde faydası bulunan bakım malzemelerinden biri olmaktadır. Bu kremler çeşitli özellikleri bünyesinde barındıran pek çok seçeneği bulunan popüler ürünler arasında belirtilmektedir.

Nemlendirici Sivilce Yapar mı? Nemlendirici kremler başta olmak üzere pek çok bakım ürünün yanlış kullanımı sonucu cilt üzerinde istenmeyen durumlar ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle kullanılacak ürünlerin özelliklerine dikkat etmek gerekmektedir. Nemlendirici kremler cilde uygulanmadan önce cildin yağ ve kirden arındırılması gerekmektedir.

Aksi taktirde temiz olmayan yani gözeneklerin kapalı olduğu bu durumda cilde nemlendirici uygulamak sivilce oluşumuna neden olabilmektedir. Cilt için gereken temizlik yapıldıktan sonra nemlendirici krem sürmek sivilce oluşmasına neden olmamaktadır. Cilt tipine uygun olan temizleyiciler kullanılarak cildin temizliğinin yapılması mümkün olmaktadır.

kuru, hassas yada sivilceye eğilimli bir cilt tipine sahipseniz bu durumlara uygun olan temizleyici malzemelerinin tercih edilmesi gerekmektedir. Nemlendirici kremler cilde uygulanırken nazik hareketlerle uygulama yapılmasına özen gösterilmesi gerekmektedir.

Yüz Nemlendiricisi Sivilce Çıkarır mı? Cilt tipine uygun olmayan ve temiz olmayan bir cilde nemlendirici krem uygulanması tavsiye edilmemektedir. Nemlendirici kremlerin işe yarayabilmesi için cilde nüfuz etmeleri gerekmektedir. Bu nedenle nemlendirici krem uygulanmadan önce cildin temizliğinin yapılmış olması şart olmaktadır.

Kişilerin sahip oldukları cilt tiplerine uygun olan nemlendiricileri tercih etmeleri gerekmektedir. Karma, yağlı ya da sivilceli bir cilt için farklı özelliklere sahip olan nemlendirici yüz kremleri bulunmaktadır. Aşırı yağlanma sivilce problemlerini beraberinde getirdiği için sivilce olan cilde bu hususlar dikkate alınarak bakım kremi tercihinin yapılması gerekmektedir.

Yüzümüze nemlendirici sürersek ne olur?

Nemlendiricilerin Faydaları Nelerdir? – Güneşten gelen UV ışınları, soğuk hava, yağmur, hava kirliliği, stres, insan nefesi, rüzgar gibi etkenler cildin zarar görmesine yeter. Vücudun nem dengesini sağlamak için nemlendirici kremlerden önce su içmek birinci kuraldır.

 • Ilogram başına 30 ml hesaplamasına göre 70 kilo birinin en az 2 litre su tüketmesi gerekmektedir.
 • Su içmede bir noksanlık yaşanmadığı takdirde, hava şartlarına göre cildin yağlı yada kuru özelliğine göre nemlendirici kullanmanın herhangi bir zararı yoktur.
 • Özellikle UV ışınlarından kaçmalı ve UV korumalı nemlendiricileri, Cilt Kanserine karşı özellikle kullanılması gerekmektedir.

Özellikle kadınların makyaj kullandığını göz önüne alırsak, bu kimsayalların yüze vereceği zararı da yüz temizleyici ve nemlendirici kremlerle desteklenmesi de gerekmektedir. Nemlendiricileri doğru kullanarak en iyi faydalarından yararlanılabilir. Temizlenmiş bir yüze sabahın ilk saatlerinde nemlendirici sürülmesi, adeta rakibe karşı gard almakla eş değerdir.

Günde kaç defa nemlendirici sürülmeli?

Cilt Tipine Göre Nemlendirici Seçimi – Tüm bakım ürünlerinde olduğu gibi kullanacağınız ürün cilt yapınızla uyumlu ise cilde yararı olacaktır, aksi takdirde ciltte hiçbir değişim gözlenmeyeceği gibi yanlış ürün kullanımı ciltte kızarıklık, tahriş vb.

 • Gibi sorunlara yol açacaktır.
 • Bu nedenle cildini iyi tanımalı ve cildine uygun bir ürün seçmelisin.
 • Uru ciltler için nemlendirici seçerken, uzun süre nemlendirme sağlayan ürünler tercih edilmelidir.
 • İçeriğinin ise vitamin ve antioksidan bakımından zengin olması oldukça önemli.
 • Uru cilde sahip olan kişiler ise günde en az iki kere nemlendirici krem uygulamalıdır.
You might be interested:  Cilt Ve Saç Için Hangi Tip Kolajen?

Mr. Bones’un kuru ciltler için krem önerisi: Ultra Facial Cream. 24 saat boyunca etkili bir nemlendirme sağlayan Ultra Facial Cream, en zor hava koşullarında bile cildin nemli kalmasını sağlıyor. Cilt tarafından hızlıca emilen hafif yapılı formülü zeytinden elde edilen skualan içeriği ve buzul glikoproteinleri sayesinde cildi daha yumuşak ve pürüzsüz yapıyor.

 • Arma ciltler için nemlendirici seçerken, iki farklı tip nemlendirici seçilebilir.
 • Cildin yağlı olan T bölgesi için su bazlı nemlendirici krem kullanılırken, kuru olan bölgelere yağ bazlı nemlendirici yüz kremleri uygulanabilir.
 • Yağlı ciltler için nemlendirici seçerken, su bazlı ürünler tercih edilmelidir.

Cildin yağ dengesini koruyacak akne ve sivilce oluşumuna neden olmayacak ürünler öncelikli olmalıdır.

Yüz nemlendiricisi ne sıklıkla kullanılır?

Nemlendirici Her Gün Kullanılır mı? – 01 Ekim 2021 Nemlendirici Her Gün Kullanılır Mı? Nemlendirici kremler, içerisinde yer alan besleyici unsurlar ve mineraller ile dengeli bir cilt dokusunu destekler. Cilt problemiyle karşılaşma riskini azaltan bakım ürünlerinden birisidir. Nemlendirici Yüz Krem Ne Zaman Sürülmeli Nemlendirici Ne Sıklıkla Sürülür? Nemlendiriciler, her gün, düzenli olarak uygulanması önerilen bir bakım ürünüdür. Cilt tipinize göre gün içerisinde uygulamanız gereken nemlendirici sıklığı değişiklik gösterir. Yağlı, karma ve normal cilt dokularına sahip bireyler, günde iki kere nemlendirici krem sürebilir. Cildinizdeki Nem Dengesini Korumaya Yardımcı Olan Petite Maison Yoğun Nemlendirici Yüz Kremi 60 ml Yalnızca 39.90 TL. Satın Almak için Hemen Görsele Tıklayın! Nemlendirici Kremler Nasıl Kullanılmalı? Ne zaman ve hangi sıklıkta sürülmesi gerektiği cevaplandıktan sonra merak edilen soru, nasıl uygulanması gerektiğidir.

 • Nemlendirici kremlerin formülleri, yoğun içeriklere sahiptir.
 • Bu nedenle cilt üzerine kalın tabakalar halinde sürülmesi gerekmez.
 • İnce bir tabaka halinde uygulanması, nemlendirici özelliğini göstermesi ve tüm faydalarından yararlanmak için yeterli olur.
 • Nemlendirici krem sürerken yerçekiminin tersi yönde cildin hareket ettirilmesi önerilir.

Nazik hareketlerle yukarı doğru sürülmesi, cilt dokusu tarafından emilmesini sağlar. Yerçekiminin tersi yöne yapılan hareketler ise, yaşlanma belirtilerinin geciktirilmesi ve önlenmesine yardımcı olur. Nemlendirici Yüz Krem Ne Zaman Sürülmeli Gün Boyu Cildinizi Nemlendirerek Ferahlatacak Petite Maison Nemlendirici Yüz Spreyi 100 ml ile Günün Her Anında Cildiniz Tazelensin! Üstelik Sadece 47.90 TL ye Ürüne Sahip Olmak için Görsele Tıklamanız Yeterli Olacak. Nemlendirici Kremin Üstüne Güneş Kremi Sürülür Mü? Her gün uygulanması gereken bakım ürünlerinden bir diğeri, güneş kremleridir.

Nemlendirici ne kadar kullanılır?

Merhaba, gününüz aydın olsun. Nemin, cildimiz için vazgeçilmez olduğunu çok iyi biliyoruz değil mi? Çünkü iyi nemlendirilmiş bir cilt daha sağlıklı ve parlak görünür, daha geç yaşlanır, esneklik kazanır. Sağlıklı genç bir cilt, ertelenmiş yaşlılık, işte bunu seviyoruz! Peki ışıltılı, pürüzsüz bir görünüm için nemlendirici kremler nasıl kullanılır, yazıya birlikte devam edelim mi? Nemlendirici Krem Sürmenin Püf Noktaları · Her cilt tipinin nem ihtiyacı ve kullanacağı ürün farklıdır.

Gün içinde nemlendirme rutininizi belirlemeniz gerek. Çok kuru ciltler gün içinde 3-4 saatte bir nemlendirilmeye ihtiyaç duyarken, karma ve yağlı ciltlerin günde 2 ya da 1 kez nemlendirilmeleri yeterli olacaktır. Cildinizi tanıyın, gerisi gelecek, cilt bakım alışkanlıklarınız zamanla oluşacaktır. İhtiyacınız olan ürünler için kararsızsanız bir dermatologla görüşebilir ya da bir eczanede cilt tipinizi belirleyebilirsiniz efem.

· Gözeneklerin açık ve emilimin fazla olduğu duş sonraları, nemlendirici krem sürmek için en uygun zamandır. Zaten çok kuru ve hassas cilt tipine sahipseniz, o gerginliği hissedecek ve yumuşak bir dokunuşa ihtiyaç duyacaksınız. · Yüz, vücudumuzda en hassas bölgedir.

 1. O nedenle yüzümüze uyguladığımız nemlendirici kremler gözenekleri tıkamayan, hafif yapıda olmalıdır.
 2. Alerjik bir cilde sahipseniz alkolsüz ve parfümsüz olanları tercih edebilirsiniz.
 3. · Çok ürün kullanmak iyi bir şeydir, anlayışını terk ettik değil mi? İnce bir tabaka halinde sürün.
 4. Alın bir tabaka halinde kullanmaktan kaçının.

· Nemlendirici sürmeden önce cildinizin cilt temizleme suyu ve tonik yardımıyla güzelce arındırın. · Yüzünüze küçük noktalar halinde bırakıp yukarı doğru hafifçe masaj yaparak uygulayın. · Nemlendirici krem sürerken boyun ve dekolte bölgesini es geçmeyin.

 1. Irışmaya müsait olan bu bölgeleri mutlaka nemlendirin.
 2. · Elbette sadece yüzümüzü değil tüm vücudumuzu nemlendirmemiz gerek.
 3. Özellikle ayak ve dirsek bölgelerimiz kurumaya ve çatlamaya meyillidir.
 4. Bu adımı atlamamak gerek.
 5. Bu bölgeler için daha yoğun ürünler kullanılabilir.
 6. · Yüz nemlendiricileri nin yanına el ve ayak kremleri için de yer açın.

Tenimiz yumuşacık olsun. Bebak Gül Özlü Cilt Bakım Seti Cilt bakımı demişken size Bebak Gül Özlü Cilt Bakım Seti’nden bahsetmek istiyorum. Eğer siz de ürünleri incelemek isterseniz sizi şöyle alalım. Bebak Gül Suyu Şişe 215 ml: Bebak Gül Suyu içerisindeki ekolojik sertifikalı gül yağı sayesinde antioksidan etki gösterir, cildinizi serbest radikallere karşı korumaya yardımcı olur.

 1. Cilt temizliğinde güvenle kullanılır.
 2. Cildin taze ve canlı bir görünüme kavuşmasını destekler.
 3. Ullanımı: Cildinize pamuk yardımıyla kolayca uygulayabilirsiniz.
 4. Günlük kullanım için uygundur.
 5. Bebak Yüz Temizleme Jeli Gül 150 ml: Cildinizi kurutmadan makyajı, kiri ve yağ fazlasını derinlemesine temizler.

Jel yapısıyla cilde ferahlık ve tazelik verir. Nem dengesini korumaya yardımcı olur. İçeriğindeki saf gül suyunun yatıştırıcı etkisi sayesinde cildinizi yıpratmaz.