Oksizinc 40 Çinko Oksit Krem Ne Işe Yarar?

06.12.2022 0 Comments

Oksizinc 40 Çinko Oksit Krem Ne Işe Yarar
Oksizinc %40 Pomat 40 gr. –

Oksizinc %40 pomat 40 gr %40 çinko oksit ve natural balık yağı içeren pomat. Oksizinc pomat, içerdiği %40 oranındaki çinko oksitin kurutucu özelliği sayesinde uygulanan bölgede güçlü bir koruyucu tabaka oluşturur. Ilk kullanımdan itibaren pişik oluşumunu önlemeye yardımcı olur. Içeriğindeki natural balık yağı sayesinde cildin onarılmasına yardımcı olur. Ayrıca oksizinc pomatin içerisindeki lanolin ve vazelin cilde yumuşaklık ve nem kazandırır. Oksizinc pomat, günlük kkoruma ve bakım için uygundur. Oksizinc pomat paraben içermez. Oksizinc pomat dermatolojik olarak test edilmiştir. Kullanım : günde 2-3 kez, gerekiyorsa daha fazla miktarda, tahriş olmuş bölgeye uygulanır.

Çinko oksit içeren kremler ne işe yarar?

Çinko Oksit Krem Özellikleri – Çinko oksit krem, çoğu zaman cildi UV ışınlarına karşı korumak için kullanılan topikal bir güneş koruyucu olarak bilinir. Cilt sağlığı için en güvenli bileşenlerden biri olan çinko oksit, cildinizin zararlı UV ışınlarına karşı ihtiyaç duyduğu korumayı sağlar.

UVA ve UVB ışınlarına karşı doğal geniş spektrumlu koruma sağlaması sayesinde mevcut olan en güvenli UV filtrelerinden biri olarak kabul edilir. Hücrelerin zarar görmesin ve yaşlanmanın neden olduğu hasarı hafifletmeye yardımcı olur. Zararlı UV ışınlarını filtreleyerek cilt kuruluğunu önler. Cildiniz ile güneş ışığı arasında doğal bir bariyer oluşturduğu için uygulamadan hemen sonra etkilidir.

Güneş yanıklarının neden olduğu hassasiyeti azaltır ve ayrıca çatlamış cilde yumuşak bir his verir. Yaraları çevreleyen alanı nemli ve temiz tutarak ve cildin onarımı kolaylaştırmak için ihtiyaç duyduğu ilave çinkoyu sağlayarak cilt onarımına yardımcı olur.

 1. Antiseptik ve sıkılaştırıcı özellikleri ile başta kozmetik olmak üzere sağlık ve bakım ürünlerinde çinko yoğun olarak kullanılır.
 2. Çinko oksit suda çözünmez.
 3. Bu nedenle etkili bir şekilde işlev görmesi için bir yağ veya benzeri başka bir taşıyıcı maddeyle birlikte kullanılır.
 4. Güneş kremleri ve kırışıklık karşıtı kremler ve losyonlar başta olmak üzere mineral makyaj ürünleri, bazlar, kapatıcılar, BB kremler, bebek pudraları, bebek pişik kremleri, koruyucu kremler, antiseptik merhemler ve balsamlarda yüksek oranda çinko oksit bulunur.
You might be interested:  20 Yaş Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Güneş kremleri % 25 ila 30, makyaj ürünleri ise % 10-19 oranında çinko oksit içerir.

Oksizinc krem ne işe yarar kullananlar?

Oksizinc pişik kremi, içeriğinde bulunan 40% oranındaki çinko oksit sayesinde cildi kurutucu özelliğe sahiptir. Uygulanan bölgede güçlü bir koruyucu tabaka oluşturarak cildinize bakım yapmanızı sağlar. Oksizinc Pomat pişik sorununu gidermeye yardımcı olur.

Çinko oksit Zinc Oxide krem ne işe yarar?

Görünümü : Kokusuz beyaz pudra görünümündedir. Kimyasal Adı : Beyaz çinko, calamine Kimyasal Formülü : ZnO Özellikleri : Beyaz ve altın mühür olarak iki tipte bulunur. Altın mühür ilaç kalitesindedir. Ambalaj Şekli : 50 kg. lık torbalarda Kullanım Alanları : Çinko oksit, formül ZnO ile bir inorganik bileşiktir.

ZnO, suda çözünmeyen, beyaz bir tozdur ve yaygın boyalar, merhemler, yapıştırıcılar, sızdırmazlık maddeleri, pigmentler, kauçuk, plastik, seramik, cam, çimento, kayganlaştırıcılar dahil olmak üzere çok sayıda maddelerin ve ürünlerin bir katkı maddesi olarak kullanılır, gıdalar, piller, feritlerin yangın geciktiriciler, ve ilk yardım bantları.

mineral zincite doğal olarak meydana gelmesine rağmen, en çok çinko oksit sentetik olarak üretilir. Saf ZnO, beyaz bir tozdur, ancak doğal olarak nadir bulunan mineral çinkittir ve genellikle manganez ve sarıdan kırmızıya renk katan diğer safsızlıkları içerir.

 1. Çinko oksit, amfoterik bir oksittir,
 2. Suda neredeyse çözünmez, ancak hidroklorikasit gibi asitlerin çoğunda erir : ZnO + 2 HCI → ZnCl 2 + H 2 O Katı çinko oksit, çözünür çinkoat vermek üzere alkalilerde de çözünür: ZnO + 2 NaOH + H 2 Na → O 2 ZnO, oleat veya stearat gibi karşılık gelen karboksilatları üretmek için yağlardaki yağ asitleriyle yavaş reaksiyona girer,

Çinko klorür güçlü bir sulu çözeltisi ile karıştırıldığında ZnO çimento benzeri ürünler oluşturur ve bunlar çinko hidroksi klorür olarak en iyi tanımlanır. Bu çimento diş hekimliğinde kullanıldı. ZnO ayrıca fosforik asit ile işlendiğinde çimento benzeri bir malzeme oluşturur ; ilgili malzemeler dişhekimliğinde kullanılmaktadır.

 • Bu reaksiyon ile üretilen çinko fosfat tutkalı önemli bir bileşenidir Hopeit, Zn 3 (PO 4 ) 2 · 4H 2 O ZnO, standart oksijen basıncı ile 1975 ° C civarında çinko buharı ve oksijene ayrışır.
 • Bir de karbotermik reaksiyon, karbon ile ısıtma çok daha düşük bir sıcaklıkta (yaklaşık 950 ° C), çinko buharına oksit dönüştürür.
You might be interested:  Tire Cord Krem Ne Işe Yarar?

ZnO + C → Zn (Buhar) + CO Çinko oksit, alüminyum ve magnezyum tozları ile şiddetli reaksiyon gösterebilir ; ısıtmada klorlu kauçuk ve keten tohumu yağı, yangın ve patlama tehlikesine neden olabilir. Çinko sülfit vermek üzere hidrojen sülfid ile tepkimeye girer,

  Boya sanayinde, suluboyalarda beyaz pigment olarak kullanılır. Beyaz renkli bir pigment olmasının yanı sıra kimyasal olarak reaktif bir maddedir, kıvam verici bir özelliği vardır. Boyayı ultra viyola ışıktan koruyarak solmasını geciktirir, boya tabakasına sertlik kazandırır küflenmeyi önleyici etkisi vardır. Seramik ve cam sanayinde ısıl ve mekanik şoklara karşı direncini ve malzemenin parlaklığını arttırır. Camın optik özelliklerini geliştirir. Tekstil sanayinde, dolgu malzemesi olarak görev yapar, kullanıldığı malzemeye beyazlık ve dayanıklılık verir, elastikiyet kazandırır, küf ve bakterilere karşı etki yaratır. Metal kaplama sanayinde, çeşitli metal yüzeylerin kaplamasında ve korozyona karşı korunmasında ayrıca elektriksel direnci arttırdığı için elektrikli ev aletlerinin yüzey kaplamasında kullanılır.

  Çinko oksit nedir nerelerde kullanılır?

  ZnO, suda çözünmeyen beyaz bir tozdur ve yaygın olarak kauçuk, plastik, seramik, cam, çimento, yağlayıcı, boya, merhem, yapıştırıcı, sızdırmazlık maddesi, pigment, yiyecekler, bataryalar, ferritler, yangın geciktiriciler ve ilk yardım bantları gibi kullanım alanlarına sahiptir.