Siliskar Jel Krem Ne Işe Yarar?

05.12.2022 0 Comments

Siliskar Jel Krem Ne Işe Yarar

Siliskar Jel 50 Gr ASS340130 Siliskar Jel, deri yüzeyinde ameliyat, kaza yada hastalıklarla oluşabilecek cilt deformasyonunda yada iyileşme esnasında deri üzerinde aşırı iz kalmasını (Hipertrofik skar) engellemek için kullanılan üründür. Yaranın üzerini kaplar ve hava ile temasını keserek iz oluşumunu en aza indirgemeye yardımcıdır. İçerisinde yüksek molekül ağırlıklı silikon bulunmaktadır. Siliskar Jel Nasıl Kullanılır Ameliyat sonrası dikişler alındıktan ya da yara bulunan yer kapandıktan sonra sabah ve akşam olmak üzere mevcut yere ince bir tabaka halinde sürülmelidir. Siliskar Jel Ne Kadar Kullanılmalıdır İz kalmaması için 3-6 ay süre ile uygulanması önerilmektedir.

Silika jel krem ne işe yarar?

Silika jeller, ürünleri nemden koruyarak küflenmelerini ve bozulmalarını engelleyen malzemelerdir. Bu sayede ürünlerin raf ömürleri uzatılır. Bu amaçla yiyeceklerde, ilaçlarda, elektronik ve deri ürünlerinde sıklıkla kullanılır. Nem çekici sınıfına giren silika jeller, kumun yapısını oluşturan silisyum dioksitin yapay olarak üretilmiş şeklidir.

Silika jeller girintili çıkıntılı bir yüzeye sahiptir. Bu yüzden yüzey alanları büyüktür.1 gram silika jelin yüzey alanı 800 metrekare civarındadır. Su molekülleri (nem), silika jellerin girintili çıkıntılı yüzeyinde tutulur (Adsorpsiyon). Silika jellerinin büyük yüzey alanına sahip olması, ağırlıklarının yüzde 40’ı kadar nem tutabilmelerini sağlar.

Örneğin, 10 gram silika jel, 4 gram nemi yüzeyinde tutabilir. Saf silika Jeller, bazı küçük etkiler dışında sağlık açısından zararsızdır. Bu yüzden yiyecek sektöründe de kullanılmaktadır. Fakat bazı silika jellere, ne kadar nem tuttuğunu göstermesi için Kobalt Klorür gibi sağlık açısından zararlı kimyasal maddeler eklenir. Bu yüzden silika jel paketlerinde “Do not eat (Yemeyin)” uyarısı vardır.

Siliskar jel sivilce izlerine iyi gelir mi?

Cilt yüzeyinde meydana gelen yara, ameliyat izi ya da herhangi bir deformasyonlar iz bırakabilecek sorunlardır. Bu problemlerin iyileşme döneminde cilt yüzeyinde çok fazla iz kalmaması için Siliskar jel 50 gr ürününden yararlanılabilir. Siliskar Jel 50 Gr Faydaları Kişilerin cildinde farklı nedenlerle oluşan birçok yara izinde kullanılabilecek olan Siliskar jel, hızlı sonuç veren bir yapıya sahiptir.

Birçok cilt deformasyonu sırasında kullanılan bu ürün iyileşmeyi destekleyici yanlarının yanında aynı zamanda ten üzerinde leke oluşumunu da en aza indiriyor. Kullanımı son derece basit olması en önemli avantajları arasında gösterilir. Belli bir miktarda alınan jel ile yaranın üzerini tamamen kapladığınızda yara olan kısmın hava teması tamamen kesilir.

Bu da zamanla iyileşme başladığında yara izi kalma riskini en aza indirir. Doktorun aksi bir uyarısı olmadığı sürece ameliyat dikişleri alındıktan sonra ya da yaralar kapanmaya başladıktan sonra temizlenmiş cilt üzerine uygulanabilir. Temizlenmiş cildin kuru olduğundan emin olduktan sonra kullanabilirsiniz.

 1. Günde iki defa kullanmak üründen fayda görmek için yeterlidir.
 2. Sürerken pamuk ile hassas hareketlerle sürmek önemlidir.
 3. Yarayı zedelemeden ve jeli çok fazla dağıtmadan yalnızca yara izi üzerinde kullanmanız yeterlidir.
 4. Siliskar Jel 50 Gr Kullanım Alanları Siliskar Jel, kullanım alanı oldukça fazla bir jel türüdür.

Bu ürünleri herhangi bir nedene bağlı olarak oluşan cilt yaraları üzerinde kullanabilirsiniz. Dikiş atılmış ise bu dikişlerin görünürlüğünün azaltılması ve yara izlerinin kalmasını engellemek için kullanıma uygundur. Yara izleri dışında cilt yüzeyinde oluşabilecek enfeksiyonlar konusunda da oldukça etkili ürünlerdendir.

 1. Enfeksiyon oluşumunu engellemek için belirli periyotlarda uygulanması önerilen durumlar arasındadır.
 2. Eloidlerin önlenmesi konusunda da yine kullanılabilir.
 3. Eloid oluşumu gerçekleşmiş ise bunların tedavisinde önemli bir destekleyicidir.
 4. Bu jel içerisinde bulunan içerikler konusunda herhangi bir alerjisi bulunmayan herkes rahatlıkla bu ürünü kullanabilirler.

Jelin kullanım süresi 3 ile 6 arasında değişiyor. Doktor bu sürenin daha uzun olması gerektiğini belirtebilir. Yaşlı izler varsa bu izlerin giderilmesi için 12 gibi bir süre kullanılması gerekebilir. Yan Etkileri ve Alerjen Uyarıları Jel içerisinde bulunan bileşenlere karşı herhangi bir alerjisi olan kişiler kullanırsa kızarıklık ya da kaşıntı durumu ortaya çıkarabilir.

 1. Ancak genel anlamda çok önemli yan etkileri yoktur ve kullanımdan tam etkilerin alınabilmesi için düzenli kullanılması önerilir.
 2. Bu jelin etkilerini görebilmek için 3 ve 6 aylık zaman dilimlerine dikkat etmek gerekir.
 3. Siliskar Jel Ürün Bileşenleri Siliskar jel ürün cilde koruyucu etki sunan bileşenlerden meydana gelmiştir.

Yan etkileri yok denecek kadar azdır. Deri bütünlüğünü bozan birçok yara izi üzerinde kullanılabilecek standartlarda ürünlerdendir. İçeriğinde bulunan etkin madde Dimetikon’dur. Bu bileşen silikon bazlı bir polimer yapıdan oluşur. Bu etkin madde birçok kozmetik ürününde de kullanılan maddelerdendir.

Siliskar jel günde kaç kez kullanılır?

Hangi Cilt Tiplerinde Kullanılır? – Tüm cilt tiplerinin kullanımına uygundur. Siliskar Jel Nasıl Kullanılır? Günde 2 kez.

Siliskar jel nasıl?

Siliskar Jel Krem Ne Işe Yarar Son günlerde oldukça fazla araştırılan ve herkesin merak ettiği Siliskar Jel hakkında birbirinden farklı sorular yer alıyor. Peki Siliskar jel nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır? İşte soruların yanıtı: Siliskar Jel, kaza ve ameliyat gibi işlemlerden sonra ciltte oluşabilecek deformasyonları azaltmak ve deri üzerinde oluşacak izleri önlemek amacı ile kullanılan jel kıvamında bir üründür.

You might be interested:  Emla Krem Geciktirici Olarak Nasıl Kullanılır?

İçerisinde etkin madde olarak Dimetikon bulunan Siliskar jel, herhangi bir nedene bağlı olarak oluşan cilt yaraları üzerinde kullanabilirsiniz. Dikiş atılmış ise bu dikişlerin görünürlüğünün azaltılması ve yara izlerinin kalmasını engellemek için kullanıma uygundur. Yara izleri dışında cilt yüzeyinde oluşabilecek enfeksiyonlar konusunda da oldukça etkili ürünlerdendir.

Enfeksiyon oluşumunu engellemek için belirli periyotlarda uygulanması önerilen durumlar arasındadır. Keloidlerin önlenmesi konusunda da yine kullanılabilir. Keloid oluşumu gerçekleşmiş ise bunların tedavisinde önemli bir destekleyicidir. Siliskar Jel Krem Ne Işe Yarar Bu jel içerisinde bulunan içerikler konusunda herhangi bir alerjisi bulunmayan herkes rahatlıkla bu ürünü kullanabilirler. Jelin kullanım süresi 3 ile 6 arasında değişiyor. Doktor bu sürenin daha uzun olması gerektiğini belirtebilir. Yaşlı izler varsa bu izlerin giderilmesi için 12 gibi bir süre kullanılması gerekebilir.

 • SİLİSKAR JEL NASIL KULLANILIR? Kullanımı son derece basit olması en önemli avantajları arasında gösterilir.
 • Belli bir miktarda alınan jel ile yaranın üzerini tamamen kapladığınızda yara olan kısmın hava teması tamamen kesilir.
 • Bu da zamanla iyileşme başladığında yara izi kalma riskini en aza indirir.
 • Doktorun aksi bir uyarısı olmadığı sürece ameliyat dikişleri alındıktan sonra ya da yaralar kapanmaya başladıktan sonra temizlenmiş cilt üzerine uygulanabilir.

Temizlenmiş cildin kuru olduğundan emin olduktan sonra kullanabilirsiniz. Günde iki defa kullanmak üründen fayda görmek için yeterlidir. Sürerken pamuk ile hassas hareketlerle sürmek önemlidir. Yarayı zedelemeden ve jeli çok fazla dağıtmadan yalnızca yara izi üzerinde kullanmanız yeterlidir.

Siliskar jel ne kadar süre kullanılır?

Siliskar Jel 50 Gr ASS340130 Siliskar Jel, deri yüzeyinde ameliyat, kaza yada hastalıklarla oluşabilecek cilt deformasyonunda yada iyileşme esnasında deri üzerinde aşırı iz kalmasını (Hipertrofik skar) engellemek için kullanılan üründür. Yaranın üzerini kaplar ve hava ile temasını keserek iz oluşumunu en aza indirgemeye yardımcıdır. İçerisinde yüksek molekül ağırlıklı silikon bulunmaktadır. Siliskar Jel Nasıl Kullanılır Ameliyat sonrası dikişler alındıktan ya da yara bulunan yer kapandıktan sonra sabah ve akşam olmak üzere mevcut yere ince bir tabaka halinde sürülmelidir. Siliskar Jel Ne Kadar Kullanılmalıdır İz kalmaması için 3-6 ay süre ile uygulanması önerilmektedir.

Silika jel nerelerde kullanılır?

Silika jel ne için kullanılır? Silika jel nereden alınır? Günlük yaşamda, iş dünyasında ve endüstriyel tarafta, bozulması muhtemel veya kesin ürün ve hizmetlerin korunmasında silika jel devamlı olarak etkili bir üründür.1900’lü yıllarda geliştirilen ve nemli ortamlarda, nem çekici ve adsorbe edici özelliğiyle oldukça faydalı bir jeldir.

Elektronik aletler, ilaçlarda veya yine endüstriyel sektörde görmek mümkündür. Üretici firmalar ve nakliye firmaları tarafından sıklıkla kullanılan bir ürün olarak göze çarpmaktadır. Temiz ve güvenli bir uygulama olarak dikkat çekerler. Tozlaşma veya çamurlaşma gibi durumlarla karşılaşmazsınız. Ev tipi nem alıcılar ve endüstriyel nem alıcılar olarak geniş bir ürün ağı bulunmaktadır.

Kullanım Alanları Silika jel kullanımı ; otomotiv ve yedek parça, gıda, metal, deri, elektronik, depo, ithalat ve ihracat, endüstriyel hava kurutma sistemleri, mobilya, trafo, tekstil ve ilaç vb. alanlarda sağlanmaktadır. Ortamdaki veya rutubetten korunması gereken bölgedeki nemi çekici özelliğiyle bilinmektedir.

Kimyasal yapıları genel itibariyle inert maddelerden oluşmaktadır. Bu yüzden herhangi bir şekilde toksik içermezler ve tepkimeye girmezler. Korozyona karşı da koruyucu bir etkisi bulunmaktadır. Nem adsorpiyonları minimum olarak %19 gibi değerler içermektedir. Yine %33 gibi bir diğer minimum nem adsorbe etme oranı diğer çeşitler için bulunmaktadır.

Beyaz silika jellerde renk değişimi gözlenmezken, mavi silika jel ler, pembeye dönüşmektedir. Nem aldığı izlenebilir. Ayrıca turuncu silika jellerin de, yeşile döndüğü bilinmektedir. Beyaza döndüğü de olmaktadır. Turuncu silikajelller, organik indikatör kimyasalları ile üretilmektedir.

 • Yeni nesil olarak tabir edilebilirler.
 • Elektronik cihazların bozulmasını önlerler, gıda ürünlerinin sağlıklı bir şekilde tüketilmesini sağlarlar, trafolarda güvenliği sağlarlar.
 • Tekstil ürünlerinin nem almasında ve yine ürünlerin depolanması gibi çeşitli alanlarda silika jele rastlamak mümkündür.
 • Ullanılmaya başlandığı andan itibaren nemi çeken silika jel nereden alınır? sorusuna ise şu şekilde cevap verilebilir: Çeşitli kimya endüstrilerinden veya firmalarından paketli veya dökmeli olarak ulaşılabilir.

Silika jel kullanımı hakkında daha detaylı bilgi edinilebilir. Toz içermemesi ve yüksek adsorbe yeteneği, silikajeli ön plana çıkarmaktadır. Ev tipi kullanımlarda da silikajelden yararlanılabilir ve nemden korumak istediğiniz bölgeler için evinizde bulundurabilirsiniz.

Koyu sivilce izlerine ne iyi gelir?

Limon – Sivilceleri kurutan limon sivilce izlerini geçirmede de çok etkili. Sıktığınız limon suyuna bir parça pamuk batırarak bunu izlerin üzerine sürebilirsiniz. Ayrıca şu maske tarifini de uygulayabilirsiniz: 1 çay kaşığı limon suyu ve 1 yumurta akını iyice karıştırın ve cildinizde 20 dakika beklettikten sonra temizleyin.

Sivilce izlerini ne kapatır?

1. Sivilceyi kapatacağınız bölgenin nemsiz ve yağsız olduğuna emin olun.2. Sivilce olan bölgenin parlamasını önlemek için bir kat pudra sürün.3. Kapatıcıyı, küçük kapatıcı fırçası ile sivilcenizin olduğu bölgenin üzerine sürün.

Noskar jel kaşıntı yapar mı?

Genel olarak, NOSKAR, uzun dönemli kullanımı da dahil olmak üzere oldukça iyi tolere edilir. Yaygın olarak görülen kaşıntı, cildin iyileşme süreci ile nedeniyledir ve genellikle tedavinin kesilmesini gerektirmez.

Noskar jel ne kadar sürede etki eder?

  contractubex ‘in artık türkiye’ye 120 gramlığını getirmesi ve bunun fiyatının da 110tl civarında olması nedeniyle piyasayı dinçsa ilacın noskar’ına bırakması. ayrıca, bu ilaç sigorta tarafından ödeniyor, 100gramlığı 55tl. piyasada da an itibari ile bulunuyor. içeriği contractubex ile aynı. bu başlığı sevmeyen ordan da gerekli bilgiyi alabilir. ilacın içeriği ise 100gr’da: 10g soğan ekstrakt ı 5000iu heparin sodyum 1g allantoin, not: fiyatlar bildiğiniz gibi zaman içinde değişebilir. düzenleme: tahmin edeceğiniz üzere bu kremi ben de kullanıyorum. yaklaşık 1 aydır kızarık, mavimsi yara izinden dolayı.3 gün kullanım sonrası editi: günde 4 defa sürüyorum 5 saat arayla. (evet işsizim) morluklar 3-4 gün içinde kayboldu, kırmızılık da azaldı. yani burdan anlayacağımız sadece yara izlerine değil, yaranın daha iz oluşturmadan görüntüsüne de etki ettiği. morlukların kaybolması heparin in antikoagülan etkisi ile pıhtılaşmış kanı dağıtmasından, kızarıklığın azalması da proliferasyon u azaltarak ve antiinflamatuar etkilerinden dolayı akut yangı yı hafifletmesinden olabilir. yan etkiler: kolum soğan gibi kokuyor ve sanırım alerjik bir reaksiyona * neden oldu. çünkü kızarıklık ve kaşıntı jelin değdiği her yerde mevcut. birkaç gün daha devam ederse noskarı günde 1’e indirip oluşan alerjiyi de topikal antihistaminik ve gerekirse topikal hidrokortizon ile tedavi etmeyi deneyeceğim.15 günlük edit: skar dokusunda azalma meydana geldi fakat post inflamatuar hiperpigmentasyon ‘a etkisi yok. bende dermatite de neden oldu, hatta neden olduğu dermatitin yaranın rengini daha da koyuya götürdüğünü düşünüyorum. eğer kullanırken dermatite neden olursa hemen kesmenizi öneririm. not: kendinizi benim gibi denek yerine koymayın, dermatoloğa ya da plastik cerraha görünün. yaptıklarım sadece kendimi ilgilendirir, örnek teşkil etmemelidir. topikal hidrokortizonun yan etkileri hakkında sayfalarca yazı yazılabilir. kortikosteroid ler iki ucu boklu değneklerdir. dün contractubex ‘in yerli versiyonu diye aldım. eczacının ürünün birebir aynısı olduğunu söylemesiyle güvenerek aldım. referansım ise bir üstteki entrydir. bu kremi sgk karşılıyormuş ama sadece plastik cerrah reçete edebilirmiş. bu da astarı yüzünden pahalıya geliyor. çocuğu götür getir,strese sok,muayene parası reçete parası katkı payı derken daha pahalıya geliyor. gittim araştırma sonucu ikna olup eczacıdan parası neyse verip aldım. oğlumun kaşının üstü 1-1,5 cm kadar açıldı, bir boşluğuma geldiği anda dikiş attırmadık ama ama en azından 3 dikiş atılması gerekiyormuş. bu durumda yara iyileştikten sonra iz kalacağı kesinleşti. zararı en aza indirmek için noskar’ı deneyeceğim. kullanıcı yorumlarına baktım,işini yapabilecek başarılı bir formülü olduğu kanaatindeyim umarım işe yarar. küçük bir çocuğun babasının kararsızlığı yüzünden ömür boyu yara iziyle gezmesini istemiyorum. edit: sonuçları bir kaç ay sonra editleyeceğim. yüzümde dikiş izim var yeni aldirdim benlerimi. noskar ve bepanthol un scar jeli arasında kararsız kaldım. doktorum scar jeli önerdi eczanede noskari elim kaynar suyla feci yandığında iz kalmasını önlemek için gittiğim plastik cerrahi doktoru bu jeli yazmıştı.

  Contractubex jel lekelere iyi gelir mi?

  Çok çeşitli cilt hastalıklarının iyileştirilmesinde veya cilt sorunlarının giderilmesinde kullanılan ve hekimler tarafından da önerilen Contractubex jel krem, bu ilacı kullanmak isteyen kişiler tarafından araştırılıyor. Peki Contractubex jel krem nedir? Contractubex jel krem nasıl kullanılır? Contractubex jel kremin yan etkileri nelerdir? Contractubex jel krem hangi durumlarda kullanılır? – Siliskar Jel Krem Ne Işe Yarar Contractubex ; sivilce, cilt lekeleri, çatlaklar, ameliyat izleri ve yara izlerinin iyileştirilmesinde krem olarak kullanılan etkileyici ve hekimler tarafından önerilen bir ilaçtır. En büyük etkisi hücrelerin yenilenmesini sağlayarak hızlı bir iyileşme süreci sağlar. Contractubex krem en iyi iz geçiren kremdir. Contractubex İlacının Kullanıldığı Yerler;

   Ciltte herhangi bir rahatsızlık sonucu oluşan izlerin tedavisinde, Derinin altında oluşan yumru şeklinde oluşan kitlelerin iyileştirilmesi için, Kaza ve yanık sonrası kalan izlerin iyileştirilmesi için, Ameliyat sonrası oluşan ameliyat izlerinin iyileştirilmesinde, 65 yaş üzeri erkeklerin ellerinde iz nedeniyle oluşan hareketsizlikler için kullanılmaktadır.

  Contractubex Nasıl Kullanılır? Ameliyat ve yara izleri için; günde 2 kez bölgeye uygulama yapılmalıdır. Hekimin önerdiği şekilde uygulamaya dikkat etmek gereklidir. Belirtilen orandan daha fazlasını kullanmayın. Unutulması halinde aklınıza geldiğinde kullanabilirsiniz.

  1. Yara izleri derin ise; ilacı sürdükten sonra gazlı bezle kapatabilirsiniz.
  2. Sivilce izleri için; özellikle geceleri yatmadan önce cildi temizleyerek bir kere uygulamanız yeterli olacaktır.
  3. Fazla kullanmak yan etkileri açısından sakıncalı olabilmektedir.
  4. Gerekirse bir uzman hekime görünerek; önerisine göre kullanmanız sağlıklı olacaktır.

  Contractubex Kullanımı Sakınca Yaratan Durumlar; Alerjik bir reaksiyonunuz varsa ve bununla ilgili herhangi bir ilacı daha önce kullandıysanız hekiminize bildirmeniz gereklidir. Paraben ilaçlara alerjisi olanlar için sakıncalıdır. Heparin, Extractum, Allantoin ve Cepae gibi maddeler ilacın içeriğinde bulunur; bu maddeler karşı duyarlı olanlar kullanmamalıdırlar.

  Silikon tabaka nasıl kullanılır?

  medigarb silikon jel tabaka – Hipertrofik veya keloid yara izlerinin yönetilmesine yönelik doğrudan cilde uygulanan, silikon bazlı bir maddeden imal edilmiş, steril olmayan bir örtücü. Bu ürün normalde, cildin hidre olmasını önleyen ve ameliyatlardan, kazalardan, kesiklerden, yanıklardan veya diğer türlü yaralanmalardan kaynaklanan kızarıklık, morarma veya kabarmaların hafifletilmesini sağlayan elastik bir plaka şeklindedir.

  Bu ürün kendinden yapışkanlıdır. Yıkanabilir ve yeniden kullanılabilir bir üründür. ENDİKASYONLAR Medigarb Silikon Jel Tabaka yumuşatmak, düzleştirmek ve kırmızı, koyu renkli skarları veya ameliyat, trafik kazası, kesik, yanık ve vücut yaralanmaları sonrası oluşan hipertrofik, keloit skarları yok etmek için dizayn edilmiştir.

  KULLANMA TALİMATLARI

  Skar bölgesini hafif sabun ile temizleyin ve temiz ılık su ile yıkayın.Skarın etrafını nazikçe kurulayın.Ürünü zarftan çıkardıktan sonra, film üzerindeki işaretli yerlerden kesin.Skar bölgesinden birazcık daha büyük olucak şekilde uygun bir parça kesin.Fim üzerinden Medigarb Silikon Jel Tabaka’yı çıkartın.Esnetmeden, yapışkan kısmı skarın üzerine uygulayın. Eğer ürünü sabitlemek

  gerekirse, medikal bandaj veya elastik bandaj veya bant kullanın.

  İlk iki gün için, günde 4 saat ve sonraki iki gün, günde 8 saat Medigarb Silikon

  Jel Tabaka kullanmanızı öneriyoruz.

  Günde 12 saat kullanıcak duruma gelene kadar giyim sürecini gün aşırı 2 saat uzatın.

  Eğer uygulama bölgesinde kaşıntı varsa lütfen uygulama süresini kısaltın ve günde 20 saatten fazla kesinlikle kullanmayınız. Uygulama bölgesinde kaşıntıya sebebiyet verebilir.

  Skarı ve etrafını hafif sabun ile günde iki kere yıkamaya devam ediniz ve temiz ılık su ile akıtınız. Skarın etrafında bölgeyi nazikçe kurulayınız.Bu (1~8) genellikle 14-28 gün aralığında olur. Ürünü doğru şekilde kullanırsanız, 2-4 ay içinde en iyi sonuçları gözlemleyebilirsiniz.

  DEĞİŞTİRME SIKLIĞI Ürünün (yeni ürün) değiştirme sıklığı uygulanmış Medigarb Silikon Jel Tabaka’nın durumuna göre 3-4 haftalık aralıklarla yapılabilir. Medigarb Silikon Jel Tabaka dayanıklıdır ve tekrar kullanılabilir. YIKAMA TALİMATI Medigarb Silikon Jel Tabaka’yı yapışkan yeri yukarı bakacak şekilde, suyun altına tutun ve az miktarda bebek şampuanı dökün. Siliskar Jel Krem Ne Işe Yarar

  Scar jel ne işe yarar?

  Yara İzlerini Ortadan Kaldıran Bepanthol Anti Scar Jel – Bepanthol Anti Scar Jel son 1 yıl içerisinde oluşmuş yeni ve eski yara izlerinin tedavisinde kullanılır. Etkinliği kanıtlanmış özel silikon formülüyle nemlendirir ve yeni dokunun kurumasını önler.

  Bunun yanı sıra, ürün içerisinde bulunan masaj topu ile uygulanan masaj, kollajenlerin kırılmasını ve dokunun yeniden yapılandırılmasını destekler. Son 1 yıl içerisinde oluşmuş yara izleri Bepanthol Anti Scar Jel ile tedavi edilebilir. Yara kapandıktan sonra yara izi tedavisine başlanabilir. Bunun için 1 ay boyunca günde 2 kez Bepanthol Anti Scar Jel sürülür.

  Jelde bulunan silikon, yara izini koruyucu bir film olarak kaplar ve cildin kurumasını önlemeye yardımcı olur. Ayrıca, dekspantenol gibi nemlendirici faktörler de ciltteki nemi tutar. Yaranın kapanmasından bir ay sonra tedavi, masaj topuyla yapılan masaj ile tamamlanır.

  Masaj, yara izi jeli uygulamasından önce ideal olarak günde iki kez, yaklaşık 10 saniye boyunca yapılmalıdır. Bepanthol Anti Scar Jel yetişkinler ve çocuklar için cildin geri kalanından şekil ve renk olarak farklı olan, son 1 yıl içerisinde oluşmuş yeni ya da eski yara izlerinin tedavisinde kullanılır.

  Bepanthol Anti Scar Jel fiyat ve oluşturduğu etki açısından düşünüldüğünde, oldukça etkili bir ürün olarak değerlendirilebilir. Yara iyileşme sürecinde yeni kan damarları oluşur ve kolajen oluşturan fibroblastlar yeni dokunun boşluklarını oluşturan bağ dokusunun önemli bir bileşeni haline gelir.

  Yara yeterince doldurulursa keratinositler bitmemiş bağ dokusunu kaplar ve yeni epidermisi oluşturur. Bununla birlikte yeni doku orijinal cilt dokusunun kalitesine ulaşamaz, belli bir yara izi kalabilir. Yeni deri işlevselliğini tam olarak kazanamadığından ve nemi yeterince tutamadığından yeni iyileşen doku ilk birkaç ayda sürekli olarak yeniden şekillenir.

  Daha sonra fibroblastlar tarafından aşırı kollajen üretimi ortaya çıkabilir. Böylece boyut, şekil ve renk açısından çevresinden farklı olarak göze çarpan bir yara izi oluşabilir. Yeni doku serttir ve eski deri dokusu kadar esnek değildir. Kırmızı kabarık yara izleri, rahatsız edici görünümünün yanı sıra, kaşıntı ve ağrı nedeniyle kişinin yaşamını önemli ölçüde etkileyebilir.

  Silika jel ne kadar kullanılır?

  Silika jel, katı bir silikon dioksit veya SiO2 formudur ve aslında jelden daha granüler ve serttir. Silika jel, yüksek gözenekli olacak şekilde özel olarak sentezlenmiştir, bu da ona adsorbe etme yeteneklerini kazandırır. Silika jel paketleri, bir çok ürün gurubunda bulunur, çünkü bir tür kurutucudur su buharını emer ve tutar.

  1. SİLİKA JEL PAKETLERİNİN KULLANILDIĞI 11 ALAN !! 1 – SUYA DÜŞEN TELEFONUNUZ SİLİKA JEL PAKETLERİYLE KURTARIN ! Telefonunuzu suya mı düşürdünüz ? Telefonunuzu kurtarmak için silika jel paketlerini kullanın.
  2. Telefonunuzu birkaç silika jel paketiyle birlikte plastik bir çanta içerisine koyun ve 24-48 saat kadar bekletin.

  Bu yöntem bilinen pirinç içerisine bekletme yönteminden çok daha fazla etkilidir. 2 – ÜRÜNLERİNİZİN PASLANMASINI SİLİKA JEL PAKETLERİYLE ÖNLEYİN ! Alet kutunuza birkaç silika jel paketi atın. Jel, fazla nemi emer ve aletlerinizin paslanmamasına yardımcı olur. https://www.blabmarket.com/arama/K%C3%BCf%20%C3%96nleyici 3 –TIRAŞ MAKİNENİZİ VE JİLETLERİNİZİ SİLİKA JEL İLE DAHA UZUN SÜRE KULLANIN ! Jiletleriniz hızla bozuluyormuş gibi geliyorsa, bunun sorumlusu aşırı nemdir. Çünkü bıçakları silseniz bile, içerideki tüm nemi almak neredeyse imkansızdır! Ancak, kullanmadığınız zamanlarda bir silika jel paketi üzerine koyarak tıraş makinenizi daha kuru tutabilirsiniz. https://www.blabmarket.com/urun/silikajel-nem-alici-500-g-rutubet-onleyici-40-adet-koli 4 – SPOR ÇANTANIZI SİLİKA JEL PAKETLERİYLE DAHA FRESH SAKLAYABİLİRSİNİZ ! Spor çantanızın içerisine birkaç adet silika jel paketi atmanız ; spor kıyafetlerinizde ve ayakkabılarınızda ki nemi, kokuyu emer böylelikle spor çantanızı çok daha ferah muhafaza etmiş olursunuz. 5 – FOROĞRAF ALBÜMLERİNİZİ SİLİKA JEL PAKETLERİYLE DAHA UZUN YILLAR MUHAFAZA EDEBİLİRSİNİZ ! Fotoğrafları, önemli belgeleri veya herhangi bir hatıra eşyasını sakladığınız kutuya bir silika jel paketi koymanız ; onları kuru tutmaya ve uzun yıllarca muhafaza etmenize yardımcı olur. https://www.blabmarket.com/urun/silikajel-nem-alici-250-g-rutubet-onleyici-20-adet-paket 6 – ELEKTRONİK CİHAZLARINIZI SİLİKA JEL PAKETLERİYLE KORUYABİLİRSİNİZ ! Bir lens, kamera yada herhangi bir elektronik cihaz sakladığınız her yerde bir silika jel paketi bulundurun. https://www.blabmarket.com/urun/silikajel-nem-alici-50-g-rutubet-onleyici-50-adet-paket 7- GÜMÜŞLERİNİZİN KARARMASINI SİLİKA JEL PAKETLERİYLE ÖNLEYEBİLİRSİNİZ ! Mücevher kutunuzun içine ve gümüş eşyalarınızın yanına birkaç silika jel paketi koyun.

  Silika jel evde kullanılır mı?

  Silika jel aşağıdaki alanlarda ve nem istenmeyen her türlü ortamda kullanılabilir.

  Silica gel Nedir Nasil Kullanılır?

  Kullanım alanları – Bu madde günlük hayatta ilaçların yanına konularak nemini alır ve böylece bozulmasını engeller, aynı zamanda çoğu bitkisel bazlı sanayi ürünü ve gıda bu şekilde korunur. Deri ve canlı bazlı eşyalar da bu şekilde çürümeye karşı korunur. Bu madde konulduğu ortamdaki nemi çekerek renk değiştirir. Günümüzde değişik ebatlarda satışa sunulmuştur.

  Silika jel (Mavi jel) (Kuruyken = Mavi) Silika jel (Mavi jel) (Yaşken = Pembe)