Sivilcesiz Bir Cilt Için Ne Yapılmalı?

12.11.2022 0 Comments

Sivilcesiz Bir Cilt Için Ne Yapılmalı
Ancak yumuşacık bir cilt için evde uygulayabileceğiniz doğal yöntemler var.

 1. Cilt Temizliğine Önem Verin. Pürüzsüz cilt için en önemli adım temizlik.
 2. Cilt Tipinize Uygun Ürünler Seçin.
 3. Tonik Kullanın.
 4. Cildinizi Nemlendirin.
 5. Peeling Uygulayın.
 6. Yüz Maskesi Kullanın.
 7. Serum Kullanın.
 8. Dengeli Beslenin.

Meer items

Sağlıklı cilt nasıl anlaşılır?

Cilt Sağlığı Nedir? Sağlıklı bir cilt denilince ne anlaşılmalıdır? – Vücudun genel sağlığının en önemli göstergesi, sağlıklı ve güzel bir cilttir. Çevresel ve genetik tüm faktörler cilt yapısının üzerinde etki eder. Kişinin genetik yapısının da payı oldukça büyüktür.

Sivilceyi en çabuk ne geçirir?

Sivilce nasıl kurutulur? Sivilce kurutmak için hangi yöntemler kullanılır? İşte, sivilcelerin kısa sürede kurumasını ve geçmesini sağlayan 9 doğal yöntem: Sivilcesiz Bir Cilt Için Ne Yapılmalı 17 Mart 2022, 17:07 Günümüzde hemen hemen herkesin en az bir kez uğraştığı sorunlardan biridir, sivilceler. Olur olmadık zamanlarda çıkarak, rahatsızlık verebilirler. Özellikle stres ve beslenme alışkanlıkları, sivilcelerin çıkmasındaki en önemli etkenlerdir.

 • Beslenme alışkanlıklarınızı düzenleyerek ve stresten uzak durarak, sivilce oluşumunu azaltabilirsiniz.
 • Oluşan sivilcelerin kısa sürede kuruması ve iyileşmesi için de, evde uygulayabileceğiniz bazı yöntemler var.
 • Önemli Not: Sivilce kurutmak için sunduğumuz yöntemler her ne kadar doğal olsa da, hassas ve alerjik cilde sahip olan kişilerin bu yöntemleri denemeden önce mutlaka doktora danışması gerekir.

Ayrıca yöntemi uyguladıktan sonra cildinizde kızarıklık, yanma ve kaşıntı hissederseniz, bol suyla durulayın ve işlemi tekrar denemeyin.

Elma Sirkesi

Elma sirkesi, var olan sivilceyi iyileştirirken daha fazla yayılmasını da engeller.

Yanağımda sivilce çıktı ne yapmalıyım?

Hem sağ hem de sol yanağın farklı bölgelerinde ortaya çıkan kırmızı sivilceler, hoş olmayan bazı görüntüler ortaya çıkarır. Böyle durumlarda kırmızı sivilcelere dokunmamak en önemli durumlar içerisinde yer almaktadır. Yanakta Kırmızı Sivilce Neden Çıkar? Yanakta kırmızı sivilce çıkmasını en önemli sebepleri arasında, günlük ihtiyacın üzerinde şeker alımı gerçekleşmesi gelir.

 1. Özellikle bu durum düzenli şekilde gerçekleştiği vakit zaman içerisinde yanağın farklı bölgelerinde yoğun olarak kırmızı sivilceler meydana gelebilmektedir.
 2. Tabii aynı zamanda akciğer ve solunum yolu rahatsızlıkları sebebiyle de kırmızı sivilce ortaya çıkabilmektedir.
 3. O yüzden mutlaka günlük şeker alımını dengeli bir hale getirmek büyük öneme sahiptir.
You might be interested:  Zovirax Asiklovir Krem Ne Işe Yarar?

Tabii akciğer ve solunum yolu rahatsızlıkları konusunda ise uzman bir doktora başvurmak gerekir. Yanakta Kırmızı Sivilce Nasıl Geçer? Yanakta ortaya çıkan kırmızı sivilceler geçmesi için yöntemlerden biri buz kullanmaktır. Bir peçete ya da bezin içerisine buz koymak suretiyle ilgili bölgeye uygulamak etkili olabilir.

Eğer bu uygulama yaklaşık olarak 1 hafta boyunca gerçekleşirse, yanaktaki kırmızı sivilcelerin önemli oranda azaldığını görünebilir. Bunun dışında aspirin kullanmak da önemli yöntemler içerisinde geliyor. Temiz bir suyun içerisine aspirin ekleyerek ezdikten sonra, ilgili bölgeye uygulamak yeterlidir. Kurduktan sonra ise bölgeyi temizlemek gerekir.

Birkaç defa bu durum uygulandıktan sonra yanağın farklı bölgelerinde meydana gelen kızarıklıklar önemli oranda azalır. Eğer bu yöntemler üzerinden yanakta sivilce kızarıklığı geçmiyor ise, o vakit mutlaka bir uzman doktor bünyesinde destek almak gerekir.