Stafine Fusidik Asit Krem Ne Işe Yarar?

06.12.2022 0 Comments

Stafine Fusidik Asit Krem Ne Işe Yarar
Stafine krem cilt üzerinde oluşan bakteriyel enfeksiyonun iyileşmesinde kullanılmaktadır. Bununla beraber ilacın ana etken maddesi Fusidik asit olmaktadır. Bu etken madde ile beraber yanık, enfeksiyon kapılmış ciltlerin tedavisinde kullanılmaktadır. Stafine Fusidik Asit Krem Ne Işe Yarar stafine krem nedir ne ise yarar Kıl kökü iltihaplarına, bulaşıcı deri hastalıklarında, iltihap bulunan cilt yüzeylerinde kullanımıyla beraber olumlu sonuçlar sağlamaktadır. Aynı zamanda Stafine krem prospektüs yardımı ile beraber daha detaylı bilgi alabilmeniz mümkündür. Bu noktada uzman doktorunuza başvurmadan kesinlikle kullanmamanız önerilir.

Fusidik asit yüze sürülür mü?

Fucidin Krem Ne İçin Kullanılır? – Cilt problemleri için kullanılan krem sivilce ve lekelerin tedavi edilmesi için kullanılabilir. Cilt tipi uygun olanların sorunlu bölgelerine uygulayarak tedavi etmeleri uygun görülür. Cilt kesiklerinin daha çabuk iyileşmesini, yaraların iz bırakmadan geçmesini, sivilce, yara, sinek, böcek, arı ısırıklarında kullanılmaktadır.

Halk arasında daha çok sivilce ve sivilce izleri için kullanılmaktadır. Çok sert ve güçlü bir etkisi olduğundan doktora danışmadan kullanılması cilde verebileceği herhangi bir yan etkiden dolayı tavsiye edilmemektedir. Vücudun herhangi bir gölgesinde çıkan yara, sivri sinek ve sivilce için kullanılabilmektedir.

Mantar, enfeksiyon, iltihap gibi problemlere karşı başvurulan en etkili kremlerdir. Stafine Fusidik Asit Krem Ne Işe Yarar

Stafine krem ne kadar süre kullanılır?

KULLANMA TALİMATI STAFİNE % 2 merhem Haricen kullanılır.

Etkin madde: Bir gram merhem, 20 mg sodyum fusidat içerir. Yardımcı maddeler: Lanolin (anhidr), setil alkol, vazelin flant N, vazelin likit.

Bu ilacı kullanmaya başlamadan önce bu KULLANMA TALİMATINI dikkatlice okuyunuz, çünkü sizin için önemli bilgiler içermektedir.

Bu kullanma talimatını saklayınız. Daha sonra tekrar okumaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Eğer ilave sorularınız olursa, lütfen doktorunuza veya eczacınıza danışınız. Bu ilaç kişisel olarak sizin için reçete edilmiştir, başkalarına vermeyiniz. Bu ilacın kullanımı sırasında, doktora veya hastaneye gittiğinizde doktorunuza bu ilacı kullandığınızı söyleyiniz. Bu talimatta yazılanlara aynen uyunuz. İlaç hakkında size önerilen dozun dışında yüksek veya düşük doz kullanmayınız.

You might be interested:  Hamazinc Krem 5.35 Ne Için Kullanılır?

Bu Kullanma Talimatında : 1. STAFİNE nedir ve ne için kullanılır? 2. STAFİNE’i kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler 3. STAFİNE nasıl kullanılır? 4. Olası yan etkiler nelerdir? 5. STAFİNE ‘in saklanması Başlıkları yer almaktadır.1. STAFİNE nedir ve ne için kullanılır? STAFİNE 15 ve 20g’lık alüminyum tüplerde sunulur.

  • STAFİNE’in etken maddesi olan sodyum fusidat; bir antibiyotik olup bir çok mikroorganizma üzerinde güçlü antibakteriyel (bakterileri tahrip eden veya onların çoğalmasını engelleyen) etkiye sahiptir.
  • STAFİNE’e duyarlı organizmaların oluşturduğu deri hastalıklarının tedavisinde ve ayrıca S.
  • Aureus burun taşıyıcılığının kaldırılmasında kullanılır.2.

STAFİNE’i kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler STAFİNE’i aşağıdaki durumlarda KULLANMAYINIZ Eğer;

Etkin maddeye veya içindeki diğer bileşenlerden herhangi birine alerjik (aşırı duyarlı) iseniz, Pseudomonas aeruginosa gibi duyarlı olmayan organizmaların oluşturduğu enfeksiyonlar var ise kullanmayınız.

STAFİNE’i aşağıdaki durumlarda DİKKATLİ KULLANINIZ Aşağıdaki durumlarda size veya çocuğunuza STAFİNE kullanılıp kullanılmayacağına doktorunuz karar verecektir.

Gözde irritasyona sebep olabileceğinden göz çevresindeki cilt enfeksiyonlarında. Bütün diğer haricen kullanılan antibiyotiklerde olduğu gibi, uzun süreli ve sık sık uygulama nedeniyle, temas duyarlılığı ve antibiyotiğe karsı direnç gelişmesi riski olduğunda. Açık yaralara uygulanmaz, aksi halde alerjik reaksiyonlara neden olur.

“Bu uyarılar geçmişteki herhangi bir dönemde dahi olsa sizin için geçerliyse lütfen doktorunuza danışınız.” STAFİNE’in yiyecek ve içecek ile kullanılması Yiyecek ve içecek ile etkileşimi bulunmamaktadır. Hamilelik İlacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

STAFİNE’in gebelerde kullanımı ile ilgili yeterli bilgi mevcut değildir. Ancak yarar/zarar ilişkisi hekimce etraflı olarak değerlendirmek koşulu ile kullanılmalıdır. Tedaviniz sırasında hamile olduğunuzu fark ederseniz hemen doktorunuza veya eczacınıza danışınız. Emzirme İlacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

STAFİNE’in emzirenlerde kullanımı ile ilgili yeterli bilgi mevcut değildir. Ancak yarar/zarar ilişkisi hekimce etraflı olarak değerlendirmek koşulu ile kullanılmalıdır.