Su Çiçeği Için Hangi Krem Kullanılır?

06.12.2022 0 Comments

Su Çiçeği Için Hangi Krem Kullanılır
Su çiçeği, genellikle çocukları etkileyen bir virüs kaynaklı bir rahatsızlıktır. Vücudun her yerinde kaşıntılı kırmızı kabarcıklar halinde görülür. Zaman içerisinde döküntüler meydana gelir ve bu da kaşıntı yapar. Böyle durumlarda su çiçeği kremi kullanarak oluşan semptomları giderebilir kaşıntıyı rahatlatabilirsiniz. Su Çiçeğine İyi Gelen Kremler

 1. Bepanthol Sensiderm krem
 2. Zovirax Krem
 3. Stilex jel
 4. Kalmason losyon
 5. Difestol jel
 6. Ovadril losyon
 7. Fenistil jel
 8. Diyenil losyon
 9. Purdox krem
 10. Caladryl krem

>>> Daha Fazla: Kaşıntıya İyi Gelen Kremler Ortak Özellikleri

Cilt problemlerindeki oluşan kaşıntı giderici ve kızarıklığı azaltırlar.

Bulaş Uyarısı Su çiçeği, bulaşıcı hastalıklar arasında yer alır. İnsandan insana damlacık ve hava yolu ile bulaşabilir. Bu nedenle hasta ve hasta yakınları virüsü bulaştırmalarının önlenmesi konusunda dikkatli olmalıdır. Önemli Uyarı

 • Krem kullanmadan önce doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin. Aksi halde ciltte çeşitli yan etkiler ortaya çıkabilir.
 • Doktorunuzun size belirttiği şekilde kullanma talimatına uymalısınız. Eğer bundan emin değilseniz eczacınıza veya doktorunuza tekrar danışın.
 • Ambalajdaki son kullanma tarihine dikkat edin.
 • Kullanmayı unutursanız veya kullanmanız gerekenden daha fazla kullanırsanız doktorunuza danışın.
 • Göz ve ağız ile temas ettirmeyin. Teması halinde bol su ile yıkayın.

Kullanmadan Önce Özellikle Dikkat Etmesi Gerekenler

 • Hamile ve emziren kadınlar,
 • Bebekler ve çocuklar,
 • İlaç kullananlar,
 • Bilinen en az bir hastalığı olanlar herhangi bir krem kullanmadan önce mutlaka doktora başvurmalı.

Olası Yan Etkiler

 • Tüm kremlerin içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde çeşitli yan etkiler ortaya çıkabilir.
 • Kremlerin kullanma talimatına özellikle dikkat edin. Eğer belirtilen herhangi bir yan etki ile karşılaşırsanız mutlaka doktorunuza başvurun.

Hatırlatma

 • Listede yer alan kremler rastgele sıralanmıştır. Yani en iyi ve en kötüye göre değil.
 • Krem almadan önce ilk olarak doktora başvurmalı, sonra eczaneden satın almalısınız.
 • Tavsiye üzerine krem veya ilaç kullanılmaz.

Daha Fazla Kaynak:

Kaşıntıya Ne İyi Gelir ?

Contents

You might be interested:  Kaymak Tadında Krem Şanti Nasıl Yapılır?

Su çiçeği yaralarına ne sürülür?

Özellikle karbonat enfeksiyonun daha hızlı geçmesini sağlayacaktır. – Karbonat banyosu yerine aynı şekilde sirke banyosu da uygulanabilir. Özellikle sirke kaşıntıların rahatlamasını sağlayacaktır.

Su çiçeğine hangi ilaçlar kullanılır?

Ağır suçiçeği vakalarında asiklovir adlı ilaç 5 gün süre ile kullanılır. Suçiçeği dışında enfeksiyon yok ise antibiyotik kullanılmaz. Hastalık sırasında salisilat içeren ilaçlar (aspirin gibi.) kesinlikle kullanılmamalıdır.

Su Cicegine krem sürülür mü?

Suçiçeği tedavisinde aslında fazla önerilecek ilaç yoktur. Kaşıntısı olursa kaşıntı önleyen antihistaminik ilaçlar işe yarayabilir. Krem, nemlendirici gibi ürünler, lezyonların çoğalmasına neden olabilir.

Su çiçeği en çabuk nasıl geçer?

Suçiçeği enfeksiyonu virüse maruz kaldıktan 10 – 21 gün sonra ortaya çıkar ve yaklaşık 5 – 10 gün sürer. Suçiçeğine iyi gelen besinler arasında; C vitamini, balık, bal, tavuk suyu ve kemik suyu çorbası yer alıyor.

Su çiçeğine banyo iyi gelir mi?

Su Çiçeği Tedavisi Bu evrede doktor tarafından ateş düşürücü ilaçlar verilebilir. Ateşin düşürülmesini sağlamak için ılık su ile duş alınması önerilebilir. Bu hastalıkla ilgili olarak en sık sorulan sorulardan biri de su çiçeği kaşıntısına ne iyi gelir sorusudur.

Su çiçeği kaşıntısı kaç gün sürer?

Suçiçeğinde kızarıklık kaşıntı ve su toplama olan döküntü evresi yaklaşık 1 hafta sürer, tedavi sürecince 1-2 gün de yüksek ateş kaydedilir. Yaklaşık 2 haftalık bir süreçte semptomatik ve destekleyici ilaç tedavisi uygulanarak suçiçeği hastalığının sağaltımı ölçümlenir.

Su çiçeği çıkaran çocuğa ne yapılmalı?

Suçiçeği için özel bir tedavi yoktur, ancak semptomları hafifletebilecek ilaçlar vardır. Bunlara ateşi hafifletmek için parasetamol ve kaşıntıyı hafifletmek için kalamin losyonu ve soğutma jelleri dahildir. Çoğu çocukta kabarcıklar kabuklanır ve bir ila iki hafta içinde doğal olarak düşer.

You might be interested:  Oksizinc 40 Çinko Oksit Krem Ne Işe Yarar?

Hasta çiçeğe ne iyi gelir?

Su Çiçeği Için Hangi Krem Kullanılır Yaz ayı çiçeklerin korkulu rüyası olabiliyor. Fazla güneşin etkisiyle kuru kalan topraklar neme ihtiyaç duysalar da böceklerin istila etmesinden dolayı rahatsızlık süreci başlıyor ve kök ölümleri gerçekleşebiliyor. Peki, bu korkulu süreçte çiçeklere ne gibi bir tedavi süreçleri hazırlanır? Çiçeklerin hastalanmamaları için ne yapılır? Çiçekler hakkında bilinmesi gerekenler.

 • Çok fazla suya maruz kalmış bir çiçek ile susuz kalmış bir çiçeğin tepkimeleri hemen hemen aynı olabilir.
 • Her iki durumda da çürüme gerçekleşebilmektedir.
 • Yazın ortaya çıkan bir diğer sorun ise sineklenme ve gübre ihtiyacının yanlış karşılanması sorunu olabilir.
 • Çiçeği gereksiz ilgi göstermek ölümüne yol açabilmektedir.

Veya çok çabuk hasta olmasına neden olmaktadır. Peki çiçeklerin hasta olmasını önlemek için ne yapılabilir? Hasta olan çiçeklere nasıl bir yaklaşımda bulunmalı ve nasıl bir yöntem izlemelisiniz? Merak ettiğiniz yanıtlar için haber imize göz atınız. Su Çiçeği Için Hangi Krem Kullanılır Çiçek bakımı ÇİÇEKLERİN HASTALANMAMASI İÇİN YAPILMASI GEREKENLER – Yaz ayına yakın yapılan bakımın, üzerine bakım yapmayınız. Ekstra yapılan bakım üzerinde yıpranmaya yol açabilir. – Çiçeklerin ihtiyacı olanından fazlasını vermeniz çiçeklerin düzenin bozulmasına yol açmaktadır.

Düzeni bozulan bir çiçek ise belli bir süre sonra olumsuz semptomlar göstermeye başlayacaktır. – Çiçeklerin fazla sulanması rastlanan en büyük problemlerden biridir. Yaz ayı olduğu göz önüne alınarak çok fazla su verme ihtiyacı duyabilirsiniz; ancak toprağın çamur olması halinde çiçeğin gelişmesinde olumsuz etki yaratmakla beraberinde çürümesine neden olabilirsiniz.

– Vitamin, gübre karışımlarını verirken her gün depolama yapmak yerine iki hafta bir bu uygulamayı yapabilirsiniz. Eğer çiçeğiniz gayet sağlık ve diri duruyorsa vitamin takviyesini bir aya yakın bir süreye uzatabilirsiniz. – Çok fazla sineklenme olan çiçeklerinize kimyasal içerikli ilaçlar sıkmak yerine, asprini suda eritip toprağına ve ya yapraklarına sürebilirsiniz. Çiçeklerin hasta olması nasıl önlenir? – Susuz kalan çiçekleri parmağınızla toprağın en derinine bastırarak anlayabilirsiniz. Toprağın üst kısmı ıslak olmayabilir ancak içeriden çamur halinde kalabilir. Bu gibi durumlarda çiçeği kurtarmak toprak eşitliği sağlayınız.

You might be interested:  Katranlı Propolisli Krem Ne Işe Yarar?

Su çiçeği bulaşıcılığı ne zaman biter?

Hastalığın bulaşıcılık süresinin döküntüler çıkmadan 1-2 gün önce başlar. Bulaşıcılık bütün döküntüler kabuklanana kadar devam eder. Bunun da ortalama süresi 7 gündür.

Su çiçeğinde kaşıntı nasıl önlenir?

Kaşıntılar için ağızdan ve sürülerek kullanılan kaşıntı gidericiler kullanılır. Bağışıklık sistemi baskılanmış kişilere antiviral tedavi başlanır. Su çiçeği ile temas etmiş duyarlı kişiler 72 saat içinde aşı yaptırırlarsa koruyucu olur. Rutin su çiçeği aşısı 12 aylıktan büyük bebeklere yapılır.

Su çiçeği patlarsa ne olur?

Kaşıntı yapan kabarcıklar, patlatılırsa vücutta iz kalabilir; hatta enfeksiyon bile kapılabilir. Kaşımaktan kaçınmanız gerekir. Küçük yaşlarda suçiçeği geçirmemiş olan kişilerin, ileri yaşlarında bu hastalık daha ağır gerçekleşebilir.

Su çiçeği tedavisinde antibiyotik kullanılır mı?

Suçiçeği tedavisi nasıl yapılır? Genelde antibiyotik kullanılmaz. Suçiçeği hastalığı geçiren çocuklar sıcak yerlerde tutulmaz.

Su çiçeği bogaz agrisi yapar mi?

Kızamık, su çiçeği ve krup hastalığı da dahil olmak üzere, diğer virüs hastalıkları da genellikle boğaz ağrısı ile meydana gelir.

Su çiçeği kabarcıkları kaç günde geçer?

Yaklaşık 5-10 gün boyunca sürer. Kabarcıklar görülmeden önce su çiçeği başlangıcı sürecinde; ateş, iştah kaybı, baş ağrısı, halsizlik ve yorgunluk gibi belirtiler görülebilir.

Su çiçeği nasıl iyileşir?

Sağlıklı çocuklarda suçiçeği tedavi gerektirmez. Doktorunuz ateş düşürücü ve kaşıntıyı hafifletmek için antihistaminik ilaçlar verebilir. Ancak çoğunlukla, hastalığın kendi kendine iyileşmesi beklenir. Suçiçeğinin yol açabileceği hastalıklar açısından risk altında olan çocuklarda antiviral ilaçlar kullanılabilir.

Su çiçeği kabukları kaç günde düşer?

Kabuk: Yaklaşık 48 saat içinde kabarcıklar sönmeye ve kurumaya başlar. Kabuk oluşur. İyileşme: Yaklaşık 10 gün içinde kabuklar kendi kendine dökülür. Tüm bu döngü boyunca, yeni lekeler ortaya çıkabilir; bu gibi durumlarda, hasta kaşıntı, kuruluk ve kabuklanmanın değişen aşamalarının farklı noktalarına sahip olabilir.

Su çiçeği izleri ne zaman geçer?

Hafif geçirilen su çiçeği enfeksiyonunda döküntü sayısı 10-20 tane kadar az olabilmekle birlikte genellikle 300-500 adet döküntü oluşur, bu döküntüler 5-6 günde kabuklanır ve yaklaşık iki hafta içinde dökülür. Kabuklanma sürecinde bulaşıcılıklarıda kaybolmaktadır. Krutlu lezyonlar da 1-3 haftada geçer.