Thermoflex Krem Yanma Kızarıklık Nasıl Geçer?

12.12.2022 0 Comments

Thermoflex Krem Yanma Kızarıklık Nasıl Geçer
Thermo Rheumon krem nerede kullanılır? – THERMO – RHEUMON sadece derinize dışarıdan uygulama içindir. THERMO – RHEUMON kremin uygularken masaj başlığını kullanınız ve masaj başlığını hafifçe bastırarak, dairesel hareketlerle kremi deri içerisine iyice yedirerek sürünüz. Tedaviye 2 haftaya kadar devam edebilirsiniz.

Thermoflex krem nerelerde kullanılır?

Doktorunuz hastalığınıza bağlı olarak THERMOFLEXs dozunu size söyleyecektir. Doktorunuz tarafından başka türlü belirtilmedikçe aşağıdaki talimatlara uyunuz. THERMOFLEX £ kremi, günde 3-4 kez ağrılı bölgeye fındık büyüklüğünde uygulayınız.

Thermoflex neye iyi gelir?

Endikasyon Kas-iskelet sistemine ait yumuşak dokuların subakut ve kronik romatizmal hastalıkları. – Musküler romatizma – Donmuş omuz (omuz bölgesi periartriti) ile birlikte görülen kas sertliği – Lumbago – Siyatalji – Tenosinovit – Bursit – Omurga veya eklemlerde, aşırı zorlanmaya ve erozyona bağlı olarak gelişen hastalıklar (spondiloz, osteoartrit)

Ilaçların ciddi yan etkileri ne zaman geçer?

İlaç kullanımında dikkat edilecek hususlar: –

 • İlaçtan yararlanım doktor kontrolünde doktorun önerdiği biçim dahilinde etkin süre ve etkin dozda olduğu takdirde mümkündür.
 • Kısa sürede iyileşmeyi beklemeyiniz.
 • Bazen ilaçlar prospektüste belirtilenlerin dışında, farklı amaca yönelik verilebilir.
 • İlaç prospektüsündeki bilgilerle ilgili kaygınız varsa hekime danışmadan ilacı kesmeyiniz
 • Şikayetleriniz düzelse dahi doktorunuz ilacı kesmeden bırakmayınız.
 • Belirtilen yan etkilerin hepsi bir arada bulunmayabilir; hatta hiç yan etki de olmayabilir.
 • İlaçları alkol ile birlikte almayınız veya hekiminize danışınız.
 • Ortaya çıkan yan etkiler çoğunlukla kısa bir süre sonra ortadan kalkacaktır. (10-15 gün ya da daha kısa süre)
 • İlaçlarınız hakkında uzman olmayan kişilerden bilgi almayınız.
 • Size aksi söylenmedikçe ilaç dozlarıyla oynamayınız.
 • İlaçlarınızı verilen amacın dışında kullanmayınız ve önermeyiniz.
 • Gebelik veya emzirme döneminde olduğunuzu hekiminizle paylaşınız. Bu dönemlerde kontrol altında olmak gereklidir.
 • Dikkat gerektiren işlerle uğraşıyorsanız hekiminize hatırlatınız.
 • İlacın içeriğine bağlı uyku ya da rüyada değişiklikler olabilir.
 • Kullandığınız diğer ilaçları hekiminize söyleyiniz.
 • Bazı ilaçlar tansiyon ve kalp ritmine etki edebildikleri için hekiminiz her seansta tansiyon ve nabız kontrolünü yapacaktır.
You might be interested:  Fito 50 Miligramlık Krem Ne Işe Yarar?

Ciltte yanma hissi nasıl geçer?

Aloe vera jel ağrıyı ve kızarıklığa bağlı yanmayı azaltmada etkilidir. Yüz kızarıklığının azalması için aloe vera jeli günde iki kere nazikçe yüzünüze sürebilirsiniz. Eğer evinizde aloe vera bitkisi varsa kullanabilirsiniz.

Ciltte yanma hissi neden olur?

Sebepler –

Kimyasal yanıkGüneş yanığıSoğuk algınlığıYüz yaralanmasıSıcak yanığıSerebrovasküler kazaKafatası siniri travmasıŞeker hastalığıÇevresel nöropatiEgzamaSert yıkamaKuru cilt

Güneş yanması: Güneş ışığına ve mor ötesi radyasyona aşırı maruz kalmak güneş yanığına yol açabilir. Bu, kırmızı ve iltihaplı bir yüze yol açarak kabarcık ve cilt hasarıyla sonuçlanır. Kuru cilt: Kuru cilt cildin çatlayıp soyulmasına neden olduğu için ciltte yanma hissine neden olur.

Bu, yüzde yanma gibi gelen küçük fisürler meydana getirir. Kimyasal yanık: Sert cilt bakım ürünlerini, örneğin kırışıklıkla savaşan kremleri veya akne tedavi ürünleri kimyasal yanıklardan sorumludur. Kimyasal yanıklar cildin yanmasına neden olabilir ve gerilmiş gibi gelebilir. Sert yıkama: Yüzü sık sık yıkama veya çok bastırarak yıkama doğal yağları alabilir ve cildin yüzey tabakalarına zarar verir.

Yüz gerilmiş gelecektir ve yıkamadan sonra yanacaktır. Egzama: Yüz yanma hissi, kaşıntılı cilt durumu olan egzamadan kaynaklanabilir. Egzamaya bağlı olarak, aşırı yüz kaşınması cildin yarılıp yırtılmasına neden olarak yanma hissiyle sonuçlanabilir. Gül hastalığı: Gül hastalığı genelde yüzü etkileyen progresif, vasküler bir bozukluktur.

Thermove krem nedir ne işe yarar?

Thermove krem, genel olarak ağrı kesici ve kas gevşetici olarak kullanılan bir ilaçtır.