Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanilir Erkek?

03.12.2022 0 Comments

Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanilir Erkek
Erkek Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır? – Erkek tüy dökücü krem tüm cilt tiplerine uygun olarak üretilmiş olduğu için hem normal hem de hassas ciltlerde uygulanabilir. Ancak uygulama yapılırken dikkat edilmesi gereken birkaç husus bulunur. Tüy dökücünün cilde uygulanma süresine özen gösterilmelidir.

  • Normal cilt üzerinde 6 dakika, hassas cilt üzerinde ise 3 dakika olarak kullanılabilir.
  • Böylelikle ciltte oluşabilecek reaksiyonların önüne geçilmiş olur.
  • Bununla birlikte cilt üzerinde yara, kesik, leke veya ben varsa uygulamadan kaçınılmalıdır.
  • Tüy dökücü krem, erkek cildi üzerine uygulanırken, bölgedeki tüyler spatula ile kapatılır.

Bölgedeki tüy dökme etkisi tamamlanana kadar 3-6 dakika bekletilir.3 dakika sonunda tüy dökücü etki elde edildiyse temizleyerek cilt bol su ile yıkanır. Beklenen etki sağlanmadıysa 6 dakikaya kadar cilt üzerinde bekletilir ve sonrasında temizlenir.

Makat bölgesi traş edilir mi?

Makat bölgesinde kıllar, dışkı artıklarının birikmemesi açısından; jilet, traş makinesi, tüy dökücü krem ve lazer epilasyon yöntemleri ile uzaklaştırılabilir, ancak bu konuda çok dikkatli olunmalıdır.

Tüy dökücü krem vücuda sürülür mü?

Fakat bu bölgeleri her ne kadar istenmeyen tüylerden uzaklaştırsa da güçlü formülü sebebiyle ciltte hassasiyet oluşturarak istenmeyen sonuçlar alınmasına sebep olabilir. Bu sebeple tüy dökücü krem formları sırt, bacak, kol, kol altı ve genital bölgelerde kullanılabilir.