Yeni Kimlik Kartında Cilt No Nerede Yazar?

09.11.2022 0 Comments

Yeni Kimlik Kartında Cilt No Nerede Yazar
Yeni kimlik kartlarıyla ilgili değişiklik kararına varılması ile birlikte hemen hemen herkes eski kimliklerine veda etti. Yeni kimliklerde halkın güvenliğinin ön planda olması sebebiyle birçok vatandaş yeni kimlik çıkartma işlemlerine yöneldi. Bu değişimin üzerine vatandaşlar “Yeni kimliklerde cilt no nerede yazar?” “Yeni kimlikte veriliş tarihi nerede yazar?” Gibi soruların yanıtlarını aramaya başladı.

  1. İşte merak ettiğiniz tüm detaylar – 1 Ocak 2017’de İçişleri Bakanlığı’nın yapmış olduğu düzenleme kapsamında kimlik kartları, ehliyet ve pasaport ile değişiklik kararı yürürlüğe girmesi üzerine milyonlarca kişi yeni kimlik kartı başvurusunda bulundu.
  2. İşlemlerini tamamlayan ve yeni kimlik kartlarına kavuşan vatandaşlar bazı bilgilerin yer almaması nedeniyle paniğe kapıldı.

Yeni kimliklerde cilt no, veriliş tarihi, medeni durum gibi bilgilerin olmaması nedeniyle vatandaşlar bu bilgilere nereden ulaşabilecekleri konusunda birtakım araştırmalarda bulunmaya başladı.T.C KİMLİK KARTI SERİ NO NEREDE YER ALIYOR? Yeni kimliklerde seri no kimliğin hemen ön yüzünde bulunmaktadır.

Fotoğrafınızın bulunduğu kısmın yanında ad, soyad ve doğum tarihinin altına göz attığınızda seri numaranızı fark edeceksiniz. Yeni kimliklerde seri no kaç haneli sorusunun yanıtı ise; burada harf ve rakamlardan oluşan 9 haneli yazı seri numaranızı oluşturmaktadır. YENİ KİMLİKLERDE VERİLİŞ TARİHİ NEREDE YAZAR? Yeni kimliklerde veriliş tarihi de yer almamaktadır.

Bu nedenle vatandaşlar yeni kimliklerde veriliş tarihine nereden ulaşabileceğinin detaylarını merak ediyor. Yeni kimliklerde veriliş tarihine E-devlet üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun yerine https://www.tukiye.gov.tr/kişisel-bilgiler adresine girerek kimlik veriliş tarihiniz ile ilgili detayları inceleyebilirsiniz.

YENİ KİMLİKTE EVLİ BEKÂR YAZIYOR MU? Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün kararına göre, evli olmayan kişilerin nüfuz cüzdanlarının medeni hali kısmına bekar değil de bekâr yazılmakta. Bekâr hepimiz bildiği üzere “evlenmemiş kimse” anlamına geliyorken bekar ise bir müzik terimini ifade etmektedir.

You might be interested:  Madefix 1 Krem Ne Işe Yarar?

Bu nedenle haziran ayından itibaren nüfus cüzdanlarına artık bu kelime bekâr şeklinde yazılmaktadır. Böylelikle Türkçenin doğru kullanımı sağlanarak kelime en doğru hali ile yeni kimliklerde yer almaktadır. YENİ KİMLİKLERDE CİLT NO NEREDE YAZAR? Yeni kimliklerde cilt numarası bulunmamaktadır.

  1. Bunun sebebi ise güvenliğinizi ve kişisel bilgilerinizin gizliğini koruma amaçlıdır.
  2. Bilgilerinizi kimliğinizdeki çip üzerinde kayıtlıdır.
  3. Cilt no bilginizi öğrenmek istiyorsanız Nüfus Müdürlüğüne gidebilir ya da e-Devlet sistemine giriş yaparak Nüfus Bilgilerim Sorgulaması ile tüm bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Aynı zamanda açtığınız sayfa kimlik bilgileriniz ile ilgili tüm detayları vermektedir.

Yeni kimlik te evli bekar nasıl anlaşılır?

Yeni kimlikte özellikle hakim rengin Turkuaz tonlarında olduğunu söylemek doğru olacaktır. Boşanma kararını veren. Eskiden boşanma sonrası nüfus kâğıdında ‘ dul ‘ ‘ boşanmış ‘ gibi ibareler yer almaktaydı. Artık sadece ‘ bekâr ‘ ibaresi yazılmaktadır.

T.C Kimlik Kartı Seri No ve cüzdan No nerede yazar?

Yeni kimlikte cilt no bilgisi, bu bilgiye ihtiyacı bulunan kişiler tarafından araştırılmaya başlandı. Çeşitli işlemlerde gerekli olan cüzdan no, yeni kimlik içerisinde önemli bir yer tutuyor. Peki, başvuru, sorgulama vb uygulamalarda lazım olan cüzdan no nerede yazar? İşte, yeni kimlikte cüzdan no hakkında detaylı bilgiler – Yeni kimlikte cüzdan no, eski kimlikte yer alan ve bazı kurumların talep ettiği veri olması dolayısıyla talep edilebiliyor.