Yüz Kuruluğuna Hangi Krem Iyi Gelir?

04.12.2022 0 Comments

Yüz Kuruluğuna Hangi Krem Iyi Gelir
3. Vichy Aqualia Thermal Rich Krem – Yüz Kuruluğuna Hangi Krem Iyi Gelir Kuru ciltlerin bir diğer problemi ise cildin nemsiz kalmasından dolayı oluşan ince çizgiler, Maalesef cilt çok kuru olduğu için kuru ciltlerde yaşlanma belirtileri daha erken ortaya çıkabiliyor. İşte cildinde gördüğün ince çizgilerin sebebi de nemsizlik.

Bunun önünde geçmek, cildinin çok daha fazla nem tutmasını sağlamak için hyalüronik asit içeren bir yüz kremi kullanabilirsin. Vichy’nin Aqualia Thermal Rich yüz kreminde bulunan doğal kaynaklı hyalüronik asit, cilde yoğun bir nem verirken aynı zamanda nem kaybını da önlüyor. Kuru ciltliler için olmazsa olmaz bir diğer içerik olan Shea yağı ise cildi nemlendirerek yatıştırıyor.

Vichy Aqualia Thermal Rich, hem kuru hem de hassaslaşan cildine 48 saat boyunca nemlendirici bakım yaparak kuru cildinin daha nemli, canlı ve taze görünmesini sağlayacak. Ürünü burada inceleyebilirsin

Yüzde kuruluk neden olur?

Yaşlandıkça cildin nemi azalır. Yaşlı cilt nem ve yağ kaybettiği için kuru ve pürüzlü görülür.Aşırı kuru cilt genellikle şu nedenlerden dolayı ortaya çıkar: Cildi aşırı ovarak temizlemek. Aşırı sıcak su ile duş almak.

Yüz nasıl nemlendirilmeli?

Yüz Nasıl Nemlendirilir? – Nemlendiriciler, cildin kurumasını engeller. Ancak temiz bir cilde uygulanmalıdır. Ayrıca nemi hapsettikleri için, cildin hafif nemli bir yapıda kalması gerekir. Yüzü nemlendirirken uygulamanız gereken adımlar;

Öncelikle cildinizi temizlemek için su bazlı krem losyon kullanın ve yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Ardından doğal yağ içeren balmlar ile ikinci kez ovma işlemi uygulayın ve ılık suyla tekrar durulayın.Ardından cildinizi hafif nemli kalacak şekilde silin. Temizledikten sonra, cildiniz için uygun bir peeling ürünü kullanın. Karbonat ve kahve gibi malzemeler, kuru ciltler için uygun değildir. Bal ve yoğurt gibi karışımlar daha etkili olacaktır.Peeling ile ölü derilerden arındıktan sonra cildinize uygun bir nemlendirici uygulayın.Gece uyumadan önce hyaluronik asit içeren nem serumu kullanabilirsiniz.Özellikle ilkbahar ve yaz aylarında güneş kremi kullanın.Gün içinde bol bol su içmeye özen gösterin.Sağlıklı ve dengeli beslenin.