Yüzdeki Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer Krem?

29.11.2022 0 Comments

Yüzdeki Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer Krem
Yüzdeki Sivilce Lekelerini Hangi Kremler Geçirir? – Yüzdeki sivilce lekelerini hangi kremler geçirir sorusu öncelikle bir uzmana sorulmalı ve onun yönlendirmesi ile kullanılmalıdır. Yüzdeki Sivilce lekeleri için kullanılabilecek bazı kremler doktor reçete düzenlemeden alınamamaktadır.

Madecassol Krem : Cildi onaran ve yenileyen, etkili bir kremdir. Expigment Krem : Güneş lekesi, yüzdeki sivilce lekeleri, siyah noktalar gibi lekeleri giderme konusunda iyi bir seçenektir. Fito Krem : Hem sivilceleri hem de oluşan sivilce lekelerini gidermek konusunda var olan ihtiyacı aynı anda gideren bir kremdir. Nadixa Krem : Cilt üzerinde bakterilerin oluşup çoğalması engelleyerek kısa sürede yüzdeki sivilce lekelerini giderebilmektedir.

Sivilce izleri hangi ilaçla geçer?

AKNE NEDİR? Yüz, boyun, sırt ve gövdede yer alan, yağ bezlerinin aktivitesinden kaynaklanan, ciltten kabarık olarak görülen, zaman zaman içi iltihaplı olabilen sivilcelerdir. Ergenlik döneminde en sık görülen dermatolojik hastalıktır.12-18 yaşları arasındaki bireylerin yaklaşık @’ında görülür.

  • AKNENİN OLUŞMASINA NELER NEDEN OLUR? Oluşumunda bir çok faktör rol oynar.
  • Genetik olarak yatkın kişilerde yağ salgısının deri dışına atıldığı kıl-yağ bezi kanalında kalınlaşma ve buradaki hücrelerin yapışkanlığından dolayı kanalın tıkanmaya meyilli olması önemli bir faktördür.
  • Diğer faktörler ergenlik döneminde artan yağ salgısının (sebum) bu kanalda birikerek komedon adı verilen siyah ya da beyaz noktaları oluşturmasıdır.

Gözeneklerin tıkanmasında genetik faktörler kadar fiziksel faktörler de rol oynar. Fiziksel faktörler arasında sürülen yağlı kremler, sıcak hava, terleme artışı, makyaj ve uygun cilt temizleyicilerin kullanılmaması sayılabilir. Akneye yol açan diğer sebepler arasında ise; bu tıkanan gözeneklerdeki sebuma bakterilerin yerleşmesi ve burada bir yangıya yani inflamasyona neden olması gelir.

Bu şekilde oluşan aknede cildimizde kızarıklık ve iltihaplanmış sivilceler görülebilir. BAZI İLAÇLAR AKNENİN ARTIŞINA NEDEN OLABİLİR! Kortikosteroidler(Kortizon), Hormonlar,Bazı psikiyatri ilaçları,Tüberküloz ilaçları, Epilepsi ilaçları,Vitaminler gibi. Ayrıca kapatıcı fondoten ve benzeri makyaj ürünleri AKNE TE DAVİSİ NASIL PLANLANMALI? Tedavi kişiye göre değişir.

You might be interested:  Deniz Yanığına Hangi Krem Iyi Gelir?

Aknenin şiddeti önemlidir. Tek bir tedavisi yok & birkaç tedavi birlikte uygulanabilir. Sabır !!!! En az 2-3 aylık tedavi ile ancak etki görülür. Lezyonlar tekrarlayabilir. DEVAM TEDAVİSİ ÇOK ÖNEMLİ! Tedavi bittikten sonra haftada 1-2 gün önerilen kreme devam edilmelidir.

AKNE NASIL TEDAVİ EDİLİR? Akne gibi çok yaygın görülen bir hastalıkta birçok tedavi alternatifi mevcuttur. Hafif aknelerde sadece yıkama ürünleri ve kremler yeterli olabilirken orta-ağır aknede ve hormonal aknede ağızdan hap kullanımı gerekir. Bu haplar arasında en çok kullanılanlar antibiyotikler, A vitamini türevi ilaçlar ve doğum kontrol ilaçlarıdır, fakat bunlar doktor gözetiminde ve kontrolünde uygulanmalıdır.

Bunun dışında lazer, kimyasal cilt soyma (peeling), akne peelingi, deri içine iğneyle ilaç verilmesi de kullanılan yöntemler arasındadır. Unutulmaması gereken her hasta birbirinden farklıdır ve her hastanın tedavisi ayrıdır. Günümüzde akne tedavisinde başlıca 4 yol izlenmektedir; 1) DESTEKLEYİCİ TEDAV İ: Bu tedavide hastalara deriyi temizleyecek ürünler önerilmektedir.2) TOPİKAL TEDAVİ : Hafif aknesi olanlarda tek başına kullanılabilir.

Etkili olabilmeleri için düzenli kullanılmalı, çoğu kızarıklık, kepeklenme, kaşıntı gibi yan etkilere neden olabilir. Bu etrkiler 2-3 hafta sürer, sonra azalır. BU YAN ETKİLERİ ÖNLEMEK İÇİN BAŞLANGIÇTA 2-3 GECEDE 1 SÜRÜLMELİ, BİRKAÇ SAAT SÜRÜP SONRA YIKANARAK GİDEREK SÜRE ARTTIRILMALI, Gerekirse bir süre ara verilerek tedaviye sonra devam edilmeli.

Sadece aknelere değil tüm yağlı cilde sürülmelidir. Bu basamakta komedolitikler (azelaik asit, retinoik asit, benzoil peroksit, salisilik asit vb), antibiyotikler (tetrasiklin, nadifloksasin, klindamisin, sodyum sulfasetamid, azitromisin) veya bunların kombinasyonları doktor gözetiminde önerilmekte ve belli bir süre kullanılmaktadır.

Leke kremi fiyatı ne kadar?

Leke Kremi Sıkça Sorulan Sorular %42 indirimle Dr. Helıx Salyangoz Özlü Leke Kremi 220 TL’ye, %9 indirimle Capicade Cilt Beyazlatıcı Krem 50 ml 154 TL’ye, %6 indirimle Nofleck Çil ve Leke Kremi 50 ml 120 TL’ye sahip olabilirsiniz.

You might be interested:  Mermer Gibi Bir Cilt Için Ne Yapılmalı?

Yüzdeki kalıcı sivilce izleri nasıl geçer?

Cilt yüzeyinde çıkan sivilcelerden kurtulmaz imkansız değil. Sivilce neden çıkar? Yüzdeki sivilce izleri nasıl geçer? İşte, evdeki malzemelerle sivilce lekelerine 9 doğal çözüm: Yüzdeki Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer Krem 18 Eylül 2020, 15:02 Ergenlik döneminde başlayan ve hayatımızın birçok döneminde tekrar eden sivilce, özellikle yüz ve omuz bölgelerinde görülmektedir. Çeşitli nedenlerle ortaya çıkan sivilceler sıkıldığında ise ciltte iz bırakır. Siz de sivilce izlerinden şikayetçiyseniz ve sivilce lekeleri nasıl geçer diye merak ediyorsanız, en etkili çözüm önerilerini yazımızdan okuyabilirsiniz.

Ergenlik dönemiHormonal değişimlerCildin havasız kalması (Yoğun makyaj kullanımı)Bazı ilaçların yan etkileriDuygu değişimleriPsikolojik sorunlarStres, kaygıKadınlarda regl dönemiÇok aşırı yağlı yiyecek tüketimiKalitesiz makyaj malzemeleri

Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer, Sivilce İzlerine Ne İyi Gelir?

Yoğurt

Sivilcelerin ciltte oluşturduğu tahrişi ortadan kaldırmak için size sunacağımız ilk çözüm yoğurt. Yoğurdu ince bir tabaka halinde yüzünüze sürün ve 15 dakika bekletin. Etkisini arttırmak için, bir tatlı kaşığı ezilmiş yulaf ve 5 damla taze sıkılmış limon suyu ekleyerek karıştırın. Karışımı 15 dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayın.

Elma Sirkesi

Sivilce lekelerini giderme ve cildin rengini açma konusunda etkili olan elma sirkesi, asidik özellikleri taşır. Yarım çay bardağı elma sirkesi ve yarım çay bardağı suyu karıştırın. Temiz bir pamuk yardımıyla sivilce izlerinin olduğu bölgelere sürün.5 dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayın.

  1. Uygulayabileceğiniz ikinci yöntem ise yarım bardak su, 2 yemek kaşığı elma sirkesi ve 2 yemek kaşığı balı karıştırmaktır.
  2. Arışımı pamuk yardımıyla sorunlu bölgelere uygulayın ve 10 dakika bekletip bol suyla durulayın.
  3. Elma sirkesinin asit oranı yüksek olduğu için, suyla homojenleştirmek oldukça önemlidir.

Hassas cilde sahip olan kişilerin diğer yöntemleri uygulaması önerilir.

Hindistan Cevizi Yağı

You might be interested:  Hamilelikte Oluşan Cilt Lekelerine Ne Iyi Gelir?

E vitamini bakımından zengin olan hindistan cevizi yağını bir cezveye koyup ısıtın. Ilıyan yağı parmağınızın ucuyla sivilce lekelerinin olduğu bölgelere sürün ve 10 dakika masaj yapın. Yağı yüzünüzde toplam 1 saat bekletin ve ılık suyla durulayın.

Patates

Cilt sağlığını olumlu yönde etkileyen patates, sivilce lekeleri için oldukça etkili bir malzemedir. Bir adet patatesi rendeleyin ve tülbentin içine yerleştirin. Tülbentin altına bir kase koyduktan sonra suyunu çıkartmak için sıkın. Çıkan patates suyunu sivilce izlerinin üzerine sürüp 20 dakika bekletin. Ardından ılık suyla durulayın.